Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 810
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Nemmo »

Včera jsem si po 4 letech přivezl domů zpátky svýho starýho Forestera. Švára ho měl ve firmě, pak jim z toho ukradli kaťák a dva roky stál na dvoře bez hnutí, vzal jsem si ho zpět a už zase šlape, 370 tis. pod kožichem a motor po dvou letech naskočil na brknutí :-) ...
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4742
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tsakabaru »

tvl to musel bejt randal ty prvni vteriny :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 527
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od jatros »

Podělím se o jednu velkou radost týkající se auta.
Když jsem byl obytkou na podzim ve Španělsku, tak vše fungovalo správně až na jednu drobnost. A to, že se v určitých případech za jízdy nedobíjela (dokonce někdy i vybíjela) vestavbová baterie. :-/
Podezření padalo samozřejmě na zkurvený pardon tzv. Smart alternátor (systém řídí výstupní napětí z alternátoru v závislosti na zatížení motoru), kterým už je bohužel vybaven můj Sprinter. >:-&

Měl jsem z toho obavu už při stavbě obytky (neboť se s tím potýkala spousta lidí) a abych tomu předešel, tak jsem strávil mnoho hodin na netu studováním tohohle problému. Namontovali mi tam DC-DC nabíječku od Renogy, která už obsahuje tzv. booster, který by tuhle fičuru měl obejít.
Když jsem pár dnů před odjezdem přebíral auto, tak vše krásně fungovalo. Pro klid duše jsem se stavil i za Jendou (spm), který taky potvrdil, že to vypadá vše OK. Ono se to totiž po nastartování ještě nějakou dobu chová jako "normální" alternátor a dává plné napětí 14,9 V! :-)
Během jízdy to pak později při jakékoli zátěži (jízda do kopce, dálnice ...), začne třeba dávat napětí pouze 11,9 V, čímž vybíjí autobaterii (a de facto auto místo na altík jede na autobaterii).

No nic, objednal jsem na konec ledna do Horní Počernic k pánům, kteří se specializují na elektro do obytek, že to tam nechám a oni to zkusí vyřešit. Pán, když jsem mu problém při příjezdu podrobně popsal, tak se usmál, že možná s tím autem ještě dneska odjedu. 8()
Tušil v čem bude zádrhel a opravdu jsem za necelou hoďku odjížděl.
Nakonec stačilo vystřihnout JEDEN malý rezistor (postaru odpor) na pozici č. 37 a věc byla vyřízena.
rezistor.jpg
Tak se ptám, co jsem dlužen. Prý "ten odpor si vezměte na památku, ten je za 1 Kč a 999 Kč mi dáte za to, že jsem věděl, kde štípnout cvikačkama". ;-D
Ta vestavbová baterie totiž byla správně připojena k té DC-DC nabíječce, ale kromě toho byla bohužel v tom energobloku ještě napřímo propojena s autobaterií. Takže to fungovalo jako spojené nádoby ... když byla vybíjena autobaterie, tak to sosalo zároveň i z vestavbové baterie.
Záhada vyřešena přerušením tohoto přímého spojení.

No a tak jsem ho o víkendu vytáhl na projížďku, abych zjistil, jestli se to podařilo vyřešit ... A ono to funguje! Já su tak šťastné! ,,,,| (*_^) |,,,,
sprinter.jpg
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4742
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tsakabaru »

jo, to je to "nouhau", sikovny pan to rekl perfektne :-D =) ,,,,| (*_^) |,,,,
jinak tyhle ekovymysly automobilek, to je hroznej mor, za chvili bude software na zaklade vnejsi teploty rozhodovat o tom, jestli ti pujde nebo nepujde zapnout klimoska :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19542
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od hamoun »

no tak to je radost ... hlavne najit borce, co VI .. a vyresi HNED :) nadhera :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49492
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Tak to je skvělý, že jsi narazil na pána co ví. Paráda !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 810
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Nemmo »

Tsakabaru píše: čtv úno 08, 2024 9:14 am tvl to musel bejt randal ty prvni vteriny :-D
... trošičku...už zase přede a dokonce prošel ofiko emisema... bodejť ne, když má novej kaťák a obě lambdy...
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3114
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Šaman »

Úžasné, co ti borci umí. Cvaknou jednu součastku a problém solved....paráda.
Tsakabaru: Tvoje vize již pár let funguje. Doma máme bazmeg, který podle teploty venku řekne Kotlovi, že nemá topit do radiátorů, ale valit to do akumulačky nebo do bojleru nebo do obou...nebo asi aj jinak :-) a ještě umí vypínat a zapínat čerpadla.... :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3114
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Šaman »

A moje dnešní radost....od děcka mám uchylku na křupky. A v obchodě jsem viděl něco úžasného....:-0
Přílohy
20240210_190735.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od gerda »

Paráda Šamane, s dětma také zbožňujeme 🤩 Akorát to musíme jíst, když žena není doma, protože je alergická na arašídy a moc jí to nevoní.. 🙂
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24526
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Jatros, tohle je velká paráda, takové řešení- schopný chlapík, plus teda hlavně i jeho vyúčtování i s vysvětlením položek :-D ,,,,| (*_^) |,,,,

Šamane, křupky jsem nikdy moc vyloženě nemusel, jooo, když nebylo moc za socíku co do huby, teda tím myslím velký výběr v tomto segmentu, tak bylo všechno dobré a jedl jsem je taky a jak rád.
Já zas objevil, teda postřehl jsem je samozřejmě už dřív, ale teď teprve zkusil tyto skvělé tyčinky, vznikla mě na ně velká závislost, poslední tři týdny jsem jich spořádal už pěkných pár pytlíků :-/ :-) =) nejlépe takhle na večer, jak přijdu domů a mám ještě volný čas, tak si pustím nějaký fajn seriál a ...tyčky k tomu. Zatím jsem zkusil jen s medvědím česnekem a sýrem a pak se samotným sýrem, ty jsou ještě lepší, obojí ale výtečné, kdepak se hrabou ty obyč, market značky, už mě úplně přestaly chutnat. Zkusil jsem je minule a už mě to vůbec nešlo přes hubu, fakt ne, normálně jsemje už nedojedl a to jinak nemám teda ve zvyku.
Když jsem to vyčítal paní z jedné malé prodejničky naproti našemu paneláku, tak se jen provinile zatvářila a vytáhal zpod pultu jedny rozjezené, teda už dojezené a že každý den no...droga :-)
https://www.bertyckyshop.cz/bertycky/
Teď vidím, že mají teda více druhů, budu muset vyzkoušet, pro Jendu a spol mají taky s Jalapeňo, ale pro něj to bude nejspíš jen odvárek :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24526
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

A druhá dnešní radost a to teda nemalá!
Moje žena tento týden přišla domů s tím, že kdybych věděl o někom, kdo se zbavuje postelí, nábytku, čehokoliv ještě použitelného, tak ať dám vědět, ať se i poptám, že její bývalá kolegyně z práce, která teď pracuje v https://www.valmez.charita.cz/ poptává toto vše pro jednu rodinu, teda jen už bohužel její zbytek.
No a dnes jak si tak chodíme se švárou a jeho miláčkem, čtyřpackou Lokim po okolních lesích a vrcholcích zde okolo chalupy, tak on s pobavením líčí, jak se spletl a jeho pračka netekla, nebyla špatná, i když už je teda staršího data, přesto si už koupil novou a tak tu starou vyhodí, nebo jí někomu daruje. Tak moje žena hned zavolala té známé, jestli potřebují i pračku, ta to hned zjistila přes šéfku a že jo, že budou moc rádi a že jen zajistit nějak odvoz. Tak jsem telefon přebral já a říkám, tak to neřešte a dovezu jí, vždyť je to jen 20 km. Dej můj kontakt ředitelce charity a kdykoliv příští týden jí převezu, jen zjistit, kde teď bydlí ona rodinka v nouzi.
No tak paní Maruška byla nadšená a byla moc moc ráda. Já se zeptal, cože je to teda za lidi, jak jsou na tom a kde bydlí a že jsou to ukrajinci, teda jeden trochu "nějak" postižený kluk a jeho bratr, který se o něj stará, opravdu se snaží, protože jejich táta se vrátil na Ukrajinu (neznám další okolnosti, proč...) no a jejich máma tu nedávno zemřela. Že bydleli někde na penzionu, teď neví, zjistí.
Tak tohle mě udělalo ještě větší radost, protože válka je fakt ta největší sfině na světě, nej zlo. A tihleti lidi... no jen si to každý prosím pěkně zkuste znovu představit!!! :-/ :-/ :-/ je jedno proč z vlastní země prchli, jestli před samotnou válkou, obav, strachu z ní, či jím přímo válka zničila domovy, nebo třeba z obav o možné mobilizaci jejich dětí, či sebe samého, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu. Třeba i pro mě zcela z pochopitelné neochoty válčit skrz psychopaty, prospěcháře, egoisty opojené mocí, a tím vším co k tomu patří, za mě teda na momentálně i na obou stranách (ten poslední vývoj to spíš jen dokazuje, ale prosím tohleto zde nadále nerozvíjet! zpět do hyde parku! )
Jedno je ale zcela jisté a jasné, neprůstřelné, tihleti lidi nebýt války, AGRESORA, tak by se tu nikdy neocitli, opravdu bych nechtěl být ani za nic v jejich kůži, ani v tom rozhodování co dál, zůstat doma, posloužit mnohdy a v mnohých případech i špatnému prohnilému režimu, bránit svou zem, své rodiny, nebo "někam" utéct a opustit to vše co máme nejradši, tedy to nej na světě, doma je doma, já to tak teda mám a mám to tady přes ty veškeré problémy zde, někdy i nedobrou náturu lidí zde, povětšinou totálně špatné politiky ( vyjímkám všechna čest, některé i ještě jsou, či se snažili o změnu) jejich neskutečné veletoče a průsery, lži a podvody, klaunství vůči okolnímu světu, poklonkování až to bolí a mrzí, jen aby zůstali u koryt a dostali se ještě výš, furt dokolečka dokola, tak mám to tu moc rád, moc, snad to tak i zůstane a budu zde moc být nadále, to bych si moc přál, i když, člověk samozřejmě počítá se vším, jen to nezažít, tu volbu co dál.
Rozepsal jsem se víc a jinam, než jsem původně chtěl, ale tohle vše se mě opět honí hlavou, tak jsem musel, ale radost mám i z takové přímé malé pomoci opravdu upřímnou, už jen proto výše zde popsané, tak snad budou rádi taky obdarovaní a ona pračka ještě poslouží.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49492
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Šímo tak to je hezká radost !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Knedla
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 01, 2021 4:54 pm
Jméno a příjmení: Zdeněk Strašák
Bydliště: Rapotice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Knedla »

Tak mi udělala radost moje žena novým malým subaristou Danem 🙂. (_)D
Přílohy
IMG_20240207_111435.jpg
IMG_20240210_112144.jpg
IMG_20240211_084006.jpg
[SUBARU]
Forester SG 2.0X
Jeep grand číro ZJ 5.2 V8 ex ::-(((
felda 1.3BMM ex :-)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19542
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od hamoun »

no to je fešák =) moc gratuluji!!! ať vám dělá jen radost ,,,,| (*_^) |,,,,

... a držte se :-D
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“