brzdové kotouče + destičky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Tapan »

Dyť píšete víceméně oba totéž. Rozdíl tam je, ale pokud je tam rozdíl "půl desky", tak je asi něco blbě.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od sima »

Nevím, zda ti to k něčemu pomůže, při výběru značky, nevím, jen takové postřehy a co jsem měl dřív já- na více autech ATE a co teď zkouším, zatím jsou teda bez připomínek, brzdí bych řekl o něco lépe, prý by i měly, nepískají, nevím o nich. Jo a mají taky nebrzdící část opatřenou nástřikem šedým, vypadá to dobře, snad to i něco vydrží.
Jinak brzdy, promázání, očištění, by se měly dělat každý rok, prý jo, ideálně při výměně olejů, ať na to člověk nezapomíná, já to tak budu už dělat. Vydržely mě teda docela v pohodě i delší dobu, ale budu.
Co se týče značky, zvažoval jsem i ještě lepší, dokonce i řešení čtyřpístky, ale prý to nemá moc smysl, stejně tomu ten servis musíš sem tam dát. Jestli by to brzdilo výrazně lépe nevím, to já stejně neřeším, brzdí to jak jsem zvyklý, dobře. Jo a teď jsem si uvědomil, že jsem si nevšiml ješt před přezutím nějakého špinění, tak na to se taky zaměřím, špinit to určitě bude, otázka nakolik.
viewtopic.php?t=4802&hilit=%C5%A1%C3%AD ... start=1365 pátý příspěvek zvrchu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

@tomix Určitě nedávej dozadu GreenStuff, když máš vpředu obyč. Bude to přebrzděný na zadek a bude se to chovat nebezpečně. Dej klidně ty Ultimax, ty jsou OEM ekvivalent. A s něčím lepším začínat vždy od předu a nebo na všech brzdách.

Ty čepy zkontroluj a hlavně do nich dovnitř nedávej nějakou blbou vazelínu. Dej tam to, co tam patří, tedy nějaká ta lithiová syntetika (růžová). Já to koupil origo u Freye, protože s čímkoliv jiným jsem nikdy neměl dobrý zkušenosti. Jsou tu kluci, co mají vyzkoušené i jiné vazelíny, tak třeba napíšou. Typicky když kupuješ opravnou sadu včetně těch pouzdýrek na vodící čepy, tak k tomu je vazelína, která je OK.

Musí to chodit úplně volně, jenom s odporem daným manžetama a tím, že je tam ta vazelína.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

@mišus Ale kulový zjebat 😁 Prostě tomix jasně psal, že to je velkej rozdíl, že si toho všiml na první pohled a ty napíšeš, že to je normální. Tohle prostě normální není. 😁 A to, že se to opře nejdřív vevnitř to jo, ale jak moc se to asi tak odírá, když to je pořád ještě jenom letmý dotyk, než se dotkne i druhá strana a teprve začne z obou stran působit nějaký nezanedbatelný tlak?

Desky samozřejmě měřím pravidelně a lítá to desetiny na obě strany, takže z mých měření se rozhodně nepotvrzuje, že by to bylo vždy vevnitř sjetý víc.

Ale samozřejmě moje zkušenost je jenom vždycky z toho jednoho auta, co zrovna mám. Chápu, že pokud běžně mají lidi brzdy v bordelu, tak se to může jevit jako pravidlo. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od mišus »

To by si Honzíku musel číst vše a ne jen ten první příspěvek. Hledat rovinu v komunikaci mezi moji a tvoji, je bohužel zbytečný. Jasně jsem to tam napsal, tak ze mne nemusíš hned dělat debila......

Prakticky si to jen prepapouskoval, jen jiným slengem. Těšilo mně;)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od dracekvo »

Se poperte :-D
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od mišus »

To těžko, dal jsem jasně najevo, že ustupuju a nebudu sem dál psát. Honza vše zastoupí a ví vše líp než ostatní. To jak reaguje, je jeho problém (přečetl si jen první příspěvek a ne další a na první reagoval). Je běžná věc, že komunikace se rozvíjí a nelze to napsat hned do jednoho příspěvku vše. Ale holt jsou dokonalejší, co to umí. Jak napsal Standab jinde..... občas se tu objeví pitomec a ne dlouho to vydrží, nastal můj čas (sice jsem to vydržel trošku dýl), ale nemá cenu se tu angažovat.
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od tomix »

Myslím, že není potřeba se u toho nijak zhádat. Já jsem rád, že získám nějaké relevantní informace, co mě zas někam posunou. :-|

@HonzaCZ Díky moc. Dám teda tyto.

Jj udělám to poctivě, to se neboj. Koukal jsem YT, do servisní příručky a někdy tady to bylo taky pěkně popsaný. Vazelínu jsem měl někde vzadu uloženou v hlavě, když sem to tady četl. Takže případně taky vezmu origo. A určitě než to rozdělám tak vezmu všechny sady co na to najdu. :-D

Což jsem našel defacto jen toto nebo toto.

Velmi pochybuju, že to teďka bude chodit nějak volně a když už v tom budu rozhodně zkontroluju a takhle "rozhejbu" i předek, abych pak nebyl překvapenej až budu dělat přední.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Koukám, že už to je asi trochu jiná brzda než na těch starších modelech. Že tam snad ani nejsou ty problematický pouzdýrka.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

@mišus Nebuď outlocitnej a vztahovačnej. Bys hned utíkal. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Tsakabaru »

tomix píše: čtv pro 28, 2023 8:02 pm Velmi pochybuju, že to teďka bude chodit nějak volně a když už v tom budu rozhodně zkontroluju a takhle "rozhejbu" i předek, abych pak nebyl překvapenej až budu dělat přední.
mam takovy pocit, ze ac jsem repasoval na Reze svoje a na Forejsu manzelce brzdy vsem moznym od Budwegu, tak zrovna ty vodici cepy jsem bral na Granexu od Quick Brake, uz je to tam nejaky ten rok a dobry...
ta silikonova vazelina k tomu urcena je zaklad, mysli se tam na ty teploty, tam nema smysl experimentovat a v drtivy vetsine pripadu jde zabalena spolu s tema cepama/manzetama (a jeste ti zbyde =))

jinak je dela i Frenkit, to jsou tusim nejaci Spanele, na nejakym aute mam od nich manzety poloos a taky drzej

je teda fakt, ze delam na autech "repase brzd" jednou rocne (ne ze bych vsechno menil, ale cely to rozeberu, zkontroluju, premaznu...), takze netusim, jak je na tom co nejak delsi dobu "bezudrzbove"
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od dracekvo »

Taky dávám frenkit. A vazelínu takovou která nenaboptnává gumu. Myslím, že jsem dostal doporučení tady na foru na nějakou SS2000 https://www.autodily-pema.cz/bg-608-ss- ... rease-397g
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od tomix »

Dík, to jsou cenný informace.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od VDC »

Jojo SS2000 taky používám a pak jsem jí tu doporučoval, páč nestojí takovej nesmysl jako originál.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
kraxna
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 26, 2024 8:32 am
Jméno a příjmení: Vojta K.
Bydliště: Ostrava

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od kraxna »

Ahoj chlapi, jsem tady mezi vámi nový (ačkoliv už dlouho působím na libero fóru, ale až teď jsem si pořídil outbacka). Budu potřebovat vyměnit zadní kotouče + desky. Zadní třmeny mám TOKICO a nedaří se mi najít příslušný materiál na výměnu. Všude na eshopech píšou buď použití na Akebono brzdiče nebo žádnou poznámku nepíšou, dle vizuální kontroly by to snad mělo pasovat, ale nechci kupovat zajíce v pytli. Máte někdo doporučení co koupit pro třmeny TOKICO? Díky za odpověď, Vojta :)
Subaru Libero 1.2 93´
Subaru Outback 2.5 06´
Škoda Felicia 1.3 97´
Smart ForTwo 0.6T 98´
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“