SubMilWay - Outback 3.63 MY2011

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

Diky Same za starost, zmeril jsem to zbezne (kvuli kapajici nezname kapaline, ale asi kondenzat klimy nebo odtok ze stresniho okna, jak psal HonzaCZ) a vypada, ze nastesti neubyva :)

Hlavne jsem vycucl asi 0,4 l oleje rucni pumpou, takze ted by to k tem predeslim merenim nebylo korektni ;)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24354
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše: sob lis 18, 2023 3:38 am Já se ptal akorát simy, co má proti regulaci CO2 v obytných prostorech
Proti regulaci nemám nic, otevřu okno :-)
Jinak se kaju, to své tvrzení jsem přehnal, když jsem se tak zamyslel, tak v jistých případech může být rekuperace dobrá věc, vzpomněl jsem si na Yetiho, taky si jí chce dát skrz nemožnost větrat doma okny, dával tu na to dotaz, nevím zda realizoval, či bude.
Taky u nás doma v paneláku, v létě teda je to boj, v noci nejde otevřít okno, budí mě hluk, už to není tak moc jako dřív, noční život naštěstí těžce ochřadl, ale auta jezdí sem tam furt, hluk se naprosto dokonale odráží od paneláku naproti a opačně samozřejmě taky, je to takový dokonalý zvukový ping pong.
Nebo v práci mé ženy, kancl má na nejrušnějším místě valmezu, tj doslova peklo pro uši.
Trochu bych se obával průvanu, vím, řeknete, že průvan žádný není, ale já jsem na toto opravdu náchylný fest. V práci jsem kdysi musel zaslepit tři vývody přetlakové klimatizace. Ano je to něco úplně jiného, ale i na nejmenší otáčky, kdy jiným to nevadilo, nebo teda některým jo, ale nic pro nápravu neudělali, přitom pak to velmi ocenili a ty záslepky jsou na tom velíně dodnes, tj už ani nevím takových 20 let dobře, no záslepky, normálně jsem to přetáhnul lepící páskou co byla po ruce :-) ) ty vývody byly přímo nad hlavou velináře. Už tam pár let nepracuji, teda nesedím, ale jen občas docházím..
Sorry Gerda, už končím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24354
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od sima »

gerda píše: sob lis 18, 2023 7:36 pm
Je to strasny mazel a velka zarlivka 😁 Kdyz se s detma/zenou objimame/mazlime, prileti a musi se pridat 😄 Ted taky postupne obchazi vsechny a chce hladit/skrabat. Nejlepsi je, kdyz delam neco na PC a najednou mi zacne ruka s mysi litat nahoru a dolu, protoze neci cumak si zada pozornost 😁
:-D :-D tohle přesně náš Max dělával taky, žárlil, hnedy byl u nás, jak jsme se jen tak zlehka objali :-D a to s tou myší...áno taky znám :-D
náš šarpej Max se zklidnil vždy v jednom a furt tom samém případě, když byli všichni přítomní pohromadě, to byl naprosto štastný, nic mu nechybělo, to si konečně lehl a nemusel všechny obíhat a hlídat je, kde kdo zase vězí, chybí :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24354
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od sima »

Šaman píše: sob lis 18, 2023 9:05 pm Až si přečte fórum a zjistí, že jsi ho takhle zneužil, tak Tě hryzne rovnou do**ti :-)
:-D :-D Gerdam, pejsan je nádherný!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

Diky Simo za vse a klidne sem pis, co te napadne 😁 To plati i pro ostatni 😊

Jen porad nechapu, proc nekteri maji tendenci oblikat chlupacum dalsi "srst" navic, ikdyz fuci jak svina 🙂 Ta nase si to dnes uzivala a litala i do studene/ledove vody, ale jen po konce pacek 😉
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od HonzaCZ »

gerda píše: sob lis 18, 2023 7:34 pm Trochu Te Honzo opravi, neni to ten, ale ta 😊😉
Tak to vzkazuji omluvu, za genderové nedorozumění, to je dneska ožehavé téma. 😁
gerda píše: sob lis 18, 2023 8:58 pm My mame Valasskeho ovcaka :-D
Takže Valašská ovčanda, ne? ☝🏻🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

^_~|^_^ Jj, taky mi to pak doslo a uz nechtel menit a tajne doufal, ze si toho nikdo nevsimne. Ale u lyzi jsem to uz napsal snad spravne :-D

Dneska mela hafo napadniku, protoze hara. A nejlepsi byl jeden pan Slovak se psem "stenetem", ktery rikal, ten to nezna a lital kolem nasi jak zbesily.. Akorat si myslim, ze zvirata se takove veci asi nijak zvlast ucit nemusi 😅
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

Toz vylet ze Zlina do Horneho Slavkova u Vysokych Tater, nejake vylety po okoli a najzed necelych 600 km se spotrebou 9,6 l/100 km je slusna spotreba (cesta tam myslim 8,8 l/100 km).

Uz aby byla cela dalnice v kuse, protoze usek Zilina - Ivachnova opravdu "stoji" za to (nevim teda za co) 🙂

Chtel jsem podat raport ohledne snehu a gum Sav SUV 2, ale silnicari byli moc akcni a nejak se mi nechtelo jezdit nekde mimo cesty, protoze program byl celkem nabity. Ale prilezitosti snad letos bude jeste dost, tak se urcite dockame 😉
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: sob lis 18, 2023 10:43 pm Tak to vzkazuji omluvu, za genderové nedorozumění, to je dneska ožehavé téma. 😁
:-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

Cekam v servisu Ivos Zlin, tedka teda konecne planovane :-D

A uz je verze vol.040: podzim-zima 2023 JSEM SUBARISTA! Mozna uz to nejakou dobu je, ale pri mych poslednich navstevach 3 ruznych servisu (2 v Praze a 1 ve Frystaku u Zlin) jeste nebyl :)
Přílohy
IMG_20231120_131050_200.jpg
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

Jen si odložím @Honzíkovo srovnání motorů EZ36 a EZ30, díky :)

viewtopic.php?p=657265#p657265
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

Tož včerejší a dnešní den byl opravdu sněhově záživný [3GEARS] [SUBARU] :-o [THNX]

Vyrážel jsem po 7 hod směr hranice se Slovenskem. Kamarádi byli na chatě relativně kousek od místa, kde jsem měl v plánu zkoumat trasy na Valašský minisraz [SUBARU] Kousek za Zlínem již cesty byly posypané sněhem, někde už i solí, ale jelo se krásně a skoro nikde nikdo, jen nějaké [SUBARU] a i jiní odvážlivci :-D

Adresu jsem znal, kam mám dojet, tož jsem opustil poslední domy ve vesnici a jel už celkem úzkou uličkou [DRIVE] Ještě než jsem najel do této uličky, vyřítilo se bílé XVčko s Mkovou SPZkou :) Mávnu, ale řidič nereagoval a valil si to slušným [SUBARU] stylem, zažraný jak rally jezdec ;o)(o; :-D Pak jsem si uvědomil, že říkali, že tam někdo pojede XVčkem, tak asi už jeli domů, pomyslel jsem si. Toho jsem využil a jel po kolejích vyjetých ve sněhu, že určitě dojedu k chatě. Jenže vedle jak ta jedle :-/ Aut tam bylo plno, další Mková SPZ kámošovy RS Octavie 2, aspoň to má v benzínu *_*=*_* Ale u roubenky nikdo a hlavně by mělo být kolem víc chat. Tož mrknu na mapy.cz a samozřejmě zbaběle zaparkovali nahoře a dolů se neodvážili. Dobře udělal kámoš s Octávkou, protože ten by tam asi zůstal do jara, ne-li navždy [COFFEE] [3GEARS] Říkám si, však je tam více chat, vede tam dle map cesta a dokonce, to jsem nečekal, i navigace auta znala trasu k těmto chatám. Tož si říkám, musím vyzkoušet limity auta a začínám se vracet na rozcestí, kudy jsem před chvílí projížděl.

Na rozcestí si musím najet trochu dál, couvnout do kopečka a na 3x se vytočit, protože to bylo nějaké úzké (nevýhoda dlouhého Outbacku) a pomalu se blížím dle navigace mapy.cz cestičkou k chatě. Tož jedu kolem položených klád stromů, ostrá zatáčka doleva o 90 ° a pomalu začíná celkem větší sešup dolů. Zastavuji, dávám ruční brzdu, Péčko a vyrážím na průzkum, jak cesta vypadá. No, vyhodnocuji, že jsou tam skryté šutry a nemusel bych dojet z5 do Zlína po vlastní ose :-/ Naštěstí je vedle ještě jedna trasa a tak se dívám do map a samozřejmě že je, ale mapy.cz to braly nejkratší trasou pro cyklisty (když bylo nastavené auto, tak by to nenavigovalo :-D ). Tož couvačka podle kamery (fakt super vychytávka) a sešup objíždím sjíždnější trasou. Do cesty čouhá větev, kterou jsem nechtěl objíždět, abych nezajel do škarpy a tak jdu do kufru pro sekyrku a pár větví odstraním a hurá dolů. Pozvolně klesající cestou se blížím většímu sklonu, tak zastavuji a odhazuji nějaké větve, abych nemusel měnit pneu, kterou jsem měl v kufru a ne pod podlážkou, protože se tam nevleze, tak ji budu muset asi ufouknout =)

Dostávám se na další rozcestí a to už vím, že musím doprava a jedu si vesele dál [3GEARS] Občas podloží z bahna a sněhu hodí autem doleva nebo doprava, ale jede to opravdu skoro jako tank a přijíždím k vodě - potůčku. Vidím, že tudy auta jezdí a navíc byl fakt plitký (ani jsem nevystoupil zkontrolovat), zastavuji v potůčku, nějaké fotky dělám a v dáli vidím světýlko. Ne, co blbnu, nepovídám pohádku dětem o perníkové chaloupce, v dáli vidím několik chalup už za denního světla :-D Váhám, zda jet až k chatě, protože místy byly docela vyjeté koleje, ale risknu to a přijíždím před dřevěnou bránu. Vysedám, beru foťák a nějaké příruční věci a zjišťuji, zda už je někdo vzhůru. Nikdo se neozývá, tak jdu na obhlídku pozemku. Pěkná vánoční atmosféra, pofukovalo a do toho sněžilo, paráda ,,,,| (*_^) |,,,, Za chvíli píše kámoš, že už se balí a budou vyrážet. Říkám, jasné, ale jsem tady a jestli mají basu piva před chatou. Tož vykukne z okna a už se jdeme pozdravit.

Bílé XVčko neřídil majitel, který byl na chalupě, ale kamarád, který jel ještě s dalšími lidmi na mši do Horní Lidče, že tam dělá faráře jeho brácha. Ale majitel, že by určitě mával (když vidí Subaru) a tak jsme si řekli pár historek k našim autům, pokecali s dalšími kamarády o všem možném i nemožném :-D a čekali na návrat XVčka s posádkou. Dorazili před půl 11, tak jsme se rozloučili a vyrazil s pár lidma je hodit ke kámošově RSu. [SUBARU] bylo pochváleno, že je jen s 1 problikem prokluzu dovezlo bezpečně k jejich autu, rozloučili se i zde, udělal pár fotek s XVčkem a konečně vyrážel směr místa, kde se nejspíš bude konat OFF-ROAD projížďka valašského minisrazu [SUBARU] [3GEARS]

Dojíždím ke křižovatce, kde začíná stoupání k chatám a vyrážím. Míjím nějakou skupinku lidí s předokolkami a dívajíc se na mě, kam to mám sakra namířeno v takovém počasí a navíc touto cestou :-D Za několika zatáčkami potkám starou Suzuki Vitaru?, které brzdí za pomocí ABS, couvne, uhne nabok a s poděkováním jedu dál. Míjím další chaty a potkám novější Suzuki, taky uhne a já poděkuji a už jsem na horizontu a jedu směr dolů. Jedu pomaleji, kdyby se náhodou někdo řítil nahoru, abych stihnul zabrzdit. Dojíždím k posledním chatám a zastavuji u pána, který měl namířeno do lesa a ptám se, zda se dá sjet dolů na cestu. Směje se a říká, tam neprojedeš, musíš se otočit buď tady, jak já (starší hranatý zelený Jeep) nebo dál u chaty, ale že nemají rádi, když se tam někdo točí. No, couvat určitě nebudu, tak zkouším dojet ke zmiňované chatě. Přijíždím úzkou uličkou, kde je nápis zákaz vstupu, soukromí pozemek, tak jedu vesele dál. Na horizontu doprava a už vidím stát Ladu Nivu a staršího Sharana. Otáčím se v pohodě na 2x a vidím, jak se majitel dívá, koho že to čerti nesou. Vidí situaci, zalízá vedle domu a pokuřuje dál, když ho míjím cestou z5. Jedu jako nic, míjím odbočku, kde jsem měl jet zkoumat dál, ale už bylo více hodin, tak pokračuji z kopce opatrněji, podřazuji pádly pod volantem, za což jsem nesmírně rád, že tam jsou a dojíždím ke křižovatce, kde už je cesta zase pro 2 auta a hurá domů.

Po cestě za chvíli auto s otevřeným kufrem a blikačkami v protisměru. Přibržďuji a ptám se ogary, zda potřebuje pomoct. Ne, odpoví, že už jede kamarád. Popřál jsem mu, ať dobře dojede a frčím směr domů. Ve Střelné pak někdo nečkaně (pán a paní) ukázal, že by si mě stopli. Rád bych je vzal, ale už s velkým spožděním a docela rozházenými věcmi po autě jim omluvně výstražnými světli bliknu a jedu dál. Určitě je někdo za mnou vezme, řeknu si v duchu. Dom přijíždím se zpožděním kolem 12:30 (na oběd k rodině jsem chtěl vyrážet cca ve 12 hod), vyhážeme a nahážeme věci, děti, psa a ženu, koupit ještě kytku a na oběd přijíždíme kolem 13 hod :)

No a při cestě z5 jela před námi paní s Favoritem a celou dobu svítila nepěkně mlhovkami. Tož tolikrát za život jsem snad celkem neblikl v součtu víckrát, jak při této 1 cestě. Mohl jsem zastavit, ale chtěl jsem dát paní najevo, že by si to fakt mohla vypnout a neoslňovat ostatní. Bohužel marně.

Dobrou noc strýčku Fido =)(=
Přílohy
P7620257.JPG
P7620259.JPG
P7620262.JPG
P7620285.JPG
P7620289.JPG
P7620295.JPG
P7620297.JPG
P7620298.JPG
P7620294.JPG
P7620288.JPG
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

Jo a na Radiožurnálu byl nějaký rozhovor nebo upoutávka na to, že člověk by měl mít hodně opravdových kamarádů a že pak hrozí o nějaká procenta nižší rizika mrtvice, deprese apod. Že i víc pak sportují. A staří lidé, ikdyž jim nějací kamarádi odejdou a těžko se hledají nový, tak by si měli nějaké další najít =) ^_~|^_^
Přílohy
P7620305.JPG
P7620336.JPG
P7620340.JPG
P7620345.JPG
P7620356.JPG
P7620364.JPG
P7620378.JPG
P7620387.JPG
P7620302.JPG
P7620384.JPG
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od Makovica »

Skoda, ze som sa nenechal ukecat :)
Ale toho snehu este moc asi nebolo, ako pozeram. Aj ked blato asi ano.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: SubMilWay - Outback 3.6 MY2011

Příspěvek od gerda »

Byl to takový mix aji bláta, aji sněhu ;)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“