Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2615
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od Chorche »

ufik sem cca 3 cm z každý strany s tim, že nasadit to tam šlo pak dost stuha, takže podle mě to sedí.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od George »

Chorche píše: čtv dub 06, 2023 4:27 pm ufik sem cca 3 cm z každý strany s tim, že nasadit to tam šlo pak dost stuha, takže podle mě to sedí.
Jj to vypada na korektni mereni, akorat nevim jak jsem zmeril 15mm. Az pujdu kolem te hadice premerim. :)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2615
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od Chorche »

no ještě je možný že na tom tvym dvoulitru je to jinak. Každopádně gufero a o kroužky sem objednal dle tvejch rozměrů :-) tak snad si z nich pak nebudu muset dělat gumičky na pytlíky :-D
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od George »

🤣 no to jsem zvedav. I tech servo sad je vic tak snad alespon tohle bude sedet.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
paulus
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 126
Registrován: pon srp 16, 2010 1:39 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Sumava

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od paulus »

Co se týče nasávací hadice:

I. Tak jsem si nechal udělat asi za 500 v hydraulickym servise kus, ktera ma ta esicka kovova a je na tom kousek gumovy hadice odpovidajiciho prumeru.Dělali to podle tý původní a sedí to dobře i do těch úchytů.

II.Druhe reseni je to co pise autor, premyslel jsem ta esicka tvarovat dvema CU oblouky s vnitrnim prumerem 28mm :) Ovsem odolna (tj. hydraulicka) hadice ma oznaceni napr. "Petrotec SPL" . Jde o tlakosací olejovou hadici o vnitřním průměru 16mm, která má v sobě spirálu drátu, aby se v ohybech nezbortila. Metr stoji 200 Kč, a je tuším potřeba asi 1,15m s rezervou. Zatím jsem nezkoušel, páč mám variantu I.
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2615
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od Chorche »

já nakonec dal metr hadice a natvaroval sem ty zatáčky že to vyjde na pohodu. Funguje to teď bez kvlílení. Uš sem to psal do vedlejšího vlákna.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od George »

Chorche píše: stř čer 07, 2023 8:03 pm já nakonec dal metr hadice a natvaroval sem ty zatáčky že to vyjde na pohodu. Funguje to teď bez kvlílení. Uš sem to psal do vedlejšího vlákna.
Ja to tam mel provizorne ale saci hadice mi neprisla moc sexy tak jsem nakonec dal origo, ale vratnou jsem nechal v metrazi, ta sla vytvarovat vice v pohode. Kazdopadne blahopreju k reseni. Servo jsi teda nerozebiral?
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2615
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od Chorche »

nakonec ne, páč to fak vyřešila ta hadice :-) ty o kroušky mam, ale kuchnu to aš nastane nějakej další problém. Důkazem toho že to funguje je nejen to že to stichlo, ale i to že mě přestal bolet levej palec na ruce s kusem ruky :-D
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Oprava kviliciho serva Legacy BP 2007 aneb jak Jirka opravoval posilovac rizeni

Příspěvek od George »

Chorche píše: čtv čer 08, 2023 10:26 am nakonec ne, páč to fak vyřešila ta hadice :-) ty o kroušky mam, ale kuchnu to aš nastane nějakej další problém. Důkazem toho že to funguje je nejen to že to stichlo, ale i to že mě přestal bolet levej palec na ruce s kusem ruky :-D
:-DDD
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Motor“