Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24358
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

Našel jsem si podobný typ jako máš ty, no musí to být zase úplně jiná jízda, nevýhod to moc nemá, naopak taky spousty výhod, jen ta cena a snad i váha, ale furt to vychází ve srovnání s traktorem docela dobře. Taky bych byl určitě maximálně spokojen =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24358
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

Teď jsem zcela náhodně narazil na tohoto inzerenta, tvl to mě řekněte, to není ani možné, vždyť to je doslova za hubičku! Škoda, že tu nebyl loni, po tomhle bych skočil hned, stačil by mě bohatě i jen mulčovač.
Ale tak mám koupeno, o to nejde, jen si myslím, že to velice rychle musí zmizet ne? :-) Ostatně vystaveno dnes, tak kdyby měl někdo zájem.

https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?idma ... dl%C3%A1k+
Edit: tak opatrně, ten sám traktor, ta samá fotka, cena "jiná" prodejce a místo taky.

https://dum.bazos.cz/inzerat/182695047/ ... enstvi.php
Edit: známý to zkusil, tak traktor je už fuč a ten druhý to přeprodává s patřičnou mega přirážkou...jen to datum nesedí, ale to se dá taky případně vysvětlit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2257
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od Metuzalem »

Ještě jsem našel pár fotek z dubna 2015, kdy jsem s traktůrkem poprvé sekal. Koupil jsem ho v akci na podzim 2014 a rovnou ho šoupl na zimu do stodoly, a na jaře vypadal takto:
20150420_1.JPG
20150420_2.JPG
20150420_3.JPG
20150420_4.JPG

A takhle vypadal šest let poté, když se na podzim sváželo listí:
20211030_1.JPG
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od Goba »

Super stroj! Leštěnka jak Šedivák >B-)
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24358
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

Pěkný "boban", jak je široký, dobře, nebudu tě trápit :-) aspoň teda šíře záběru?
Poslední fotku pamatuji, tj nádhera tohleto :-) :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2257
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od Metuzalem »

Radku, jak z názvu (sekací hlava 100 Combi 3 Multiclip) plyne, má záběr 100 cm. Je možné koupit i širší - 110 a 125, já ale chtěl tuhle, jednak byla levnější a pak některé rozteče mezi rybízem a políčkem mé MMVČ (a samozřejmě spousta dalších míst) je lepší sekat užší hlavou, i tak se sotva vleze. Tu 125 bych kupoval, kdybych měl sekat fotbalový stadion :-)

Údaje o rozchodu a rozvoru nevím, z praxe vím jen, že ten minimální neposekaný poloměr je cca 30 cm. Hlava váží cca 55 kg, ty nové, co prodávají teď jsou o chlup těžší, ale je to fuk, normálně ji sundáš, když leží na zemi a pak ji z jedné strany zvednu a šup s ní na rudl. Samotný stroj váží něco přes 200 kg, už nevím přesně. Ale když jsem jednou uvízl v klasickém křížení náprav, tak jsem normálně ten zadek nadzvedl, asi adrenalin :-)
Naposledy upravil(a) Metuzalem dne úte dub 16, 2024 9:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24358
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

Jo, to jsem si už nepamatoval, nespojil, šílené to letí, den dva a je to vymalováno :-) :-) jasně, že 100 bohatě stačí, já mám 92 cm, chtěl jsem to tak.
Díval jsem se už včera na tu variabilitu žacího ústrojí, holt rider...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24358
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

Pořídil, našel jsem na netu vhodnou kouli, s vhodným šroubem na tažné, na tlamu.
Předcházela tomu diskuze s prodejcem Seco traktorů. Prý tohle nenabízejí, prý tenhle traktor, jeho převodovka není dělaná na tahání vozíku. Tak říkám, to je přeci blbost. Tak nakonec shoda, že to jde, ale musí se s rozumem, to mě bylo jasné už předem...no prý ten můj traktor, výrobce teda prý uvádí, zvládne bezpečně na rovince tahat 240 kg. Ale to je prý totální mez, maximum. Ve svahu, v terénu, což je imrvére můj případ, je to samozřejmě úplně jinak.
Můj vozík za auto váží jen 115 kg, jsou i hodně těžšší...tak to mě stačí, jakž takž jo, nechci tahat bůhví co, jen drobnosti, větvě, pár polen, ale samozřejmě tam je to už horší, sotva pár polen a je hned 100-200 kg jak nic a to je jen vozík zčásti naložený, téměř prázdný, plus jestli se počítá i moje drobnost, momentálně 105 kg, trošku jsem přibral, ale už bylo hůř a opět začínám shazovat :-) no se mnou to už vůbec nevychází, přesto sebe nepočítám, fertig :-)
Prý u plného 4x4 Seco se s tím už počítá, už se tam nemusí nic upravovat, jako jsem musel teď já a ten zvládne jestli si teda dobře pamatuji 340-350 kg na tahání.
Jasně, pomohl by menší, lehčí vozík, zahradní, ale ten stojí teda taky zase pár tisíc a na to občasné využití mě to přijde zatím blbost, jedině koupit z druhé ruky, anebo nějaký klasický starý vozík, typu dederon, malý lehký, bez papírů, za pár peněz jen a navíc bych ho mohl skladovat zde v kůlně, nemyslet, nepřevážet, když bych jej zrovna potřeboval. Hlavně taky manevromatelnost s menším vozíkem by se hodila.
Nicmémě nechápu, proč Seco vůbec nenabízí kouli na tažné, když s tím i počítají :-/ no nic, zařídil jsem se, díru trošku zvětšil, kouli namontoval, indikátor zaplnění koše ohnul, vyřešeno.
Tak jsem si zpříjemnil dnes tu dřinu a "nutně" vše odzkoušel a se soupravou :-) vyjel. Ušetřilo mě to práci, bylo to fajn, šlo to, ale holt každé kilo navíc je znát, hlavně teda samozřejmě když je naložený vozík, prázdný v pohodě. A taky bylo furt někde mokro a na takové sem tam hlíně a s mým vzorkem pneu jsem skončil, popravdě šlo vlastně jen o vzorek pneu, o záběr jejich, motor je silný jak jen to jde, ten má rezervy veliké a spolu s uzávěrkou by vyjel nemožné, nicméně jak to pak začne klouzat na "letních" pneu na mokré hlíně, nedá se dělat nic, jen s tím předem počítat.
Nechtěl jsem taky zbytečně trápit převodovku, ale stejně už bylo jasné, že tohle je už maximum a rozumně to nejde. Za totálního sucha by to šlo, ale zase s citem a jak jsem nadhodil i onomu prodejci zde, tak je rozdíl jestli jedu nutně proti kopci, nebo po vrstevnici "serpentíruji" věrch nahoru a taky jak dlouho, nějaké to popojíždění, které já nejvíc potřebuji by nemělo ničemu vadit. Ne teda převodům, ostatně pak by přehřívání oleje mělo být i slyšet, jiný zvuk...
Stejně bych ale časem chtěl lehoučký malý vozík, budu to sledovat, až se něco vyskytne.
Taková blbost, vím, ale bylo to to jediné, čím jsem se dnes při té práci bavil :-) A hlavně je pravda, že jakákoliv mechanizace, přiblížení čehokoliv je zde ve svahu a na tom velkém pozemku fajn, hodí se, paletu tahat, polena, větve, vercajk zpět, ani i ten, protože já jsem pak vůbec rád, že po takovém dlouhém prac dni vylezu sotva nahoru, zpět do chalupy =) :-)
Přílohy
IMG_20240427_170640.jpg
IMG_20240427_170656.jpg
IMG_20240427_170731.jpg
IMG_20240427_184710.jpg
IMG_20240427_165000.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4488
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od Tsakabaru »

pekny Radku! rozhodne kazda pomoc dobra a jak se rika - "nemusi prset..."

jinak jsem ted po pul roce stoupnul na vahu a pote, co jsem po lonskym prosezenym roce osciloval kolem stovky, tak ji s prichodem jara zacinam pozorovat z bezpecnejsi vzdalenosti :-D =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49254
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od VDC »

Radku super !! Koule na traktůrku je velká pomoc, kor na té vaší rozlehlé zahradě.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19197
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od hamoun »

no tak to vypada luxusne .. ten velky vozik za trakturkem :) fajn, ze sis na tom nasel alespoň něco:)
škoda superb
ex WRX 2008
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 344
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od janos666 »

je to hodně šikovný, hlavně to manévrování, taky jsem cosi natahal s riderem kolem chalupy, hlavně z dob, kdy jsem ještě neměl nakladač, každopádně občas jsem využil i na přeparkování velkýho plata, což má cca 600kg, ale samozřejmě musí se s rozumem, jelikož ty hydro-převodovky to zas moc rádi nemají. :-/
IMG_20230508_133324.jpg
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 290kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Polaris RZR Turbo
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“