MDKáčkův Forejs a Děcký bagr JCB 8018

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od OK2MDK »

Jo líp jak před lety :-DDD

Koukám na ty fotky, rozdíl v kufru že na nové teda není rezerva. ale i tak to je nahoře o "celý střed" to logo subaru v disku, mechanik si ze me dělal srandu esi jedu na dakar.

Ted už jenom spotřeba oleje, vysuky, katy, polečit práh a stavvební kára jak cip.
Hm a v lednu STK no uvidíme...
Naposledy upravil(a) OK2MDK dne pát říj 13, 2023 7:34 pm, celkem upraveno 2 x.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od Tsakabaru »

vysukama bych zacal, dokud tak pekne stoji :-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od OK2MDK »

:-DDD Je třeba nepolevit a třeba i po vysuku bude i výfuk :-DDD

Opravovat to nebudu, aby to neztratilo kouzlo.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24345
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od sima »

OK2MDK píše: pát črc 14, 2023 11:28 am Jo líp jak před lety :-DDD

Tak k tomu se nedá, než jen gratulovat susede :-D
OK2MDK píše: pát črc 14, 2023 11:39 am :-DDD Je třeba nepolevit a třeba i po vysuku bude i výfuk :-DDD

No krásně ty :-D
Jinak parádní zdvih, upgrade!!! Myslím, že jsem ho dnes ráno viděl na parkingu...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od OK2MDK »

Jo jo dopoledne už byl doma.

Je to fakt úplně jiné auto nyní. Už tahl i vozík ( jen s Varinou) a je to fakt úplně paráda..

V pondělí jde ja geometrii a tato kapitola snad hotovo.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od OK2MDK »

Chození kolem @sima forestera mě neustále nutí přemýšlet.
Jelikož mám díru ve výfuku, zadní část na kaši a motor žere olej...

Zavolal jsem panu Embertovi s dotazy kolik by generálka toho mého téměř 2T motoru stála.

Řekl ať s překruženim počítám cca 50+.
Což na auto, ve kterém nejde klima, je to pracovni otloukanek je možná tak hodnota tohoto povozu

Ale letmým sletem inzerce jsem došel k závěru že něco "hezčího" "novějšího" by znamenalo tak 250 a nahoru.

Techničkou to bez čar a kouzel neudělá, kouřivost začíná být hrozivá.

Kupování motoru z bazaru úplně nevím, mohu dopadnout stejně jako teď, pořád mi dává víc smysl opravovat svůj ale zdali to dává smysl zbytku auta...
Zase auto za 70 tis ( s vyfukem) na např 4 roky mi stále smysl dává.

No nic ještě 3mesice čas mohu v klidu dál kroužit a přemýšlet...
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od VDC »

Já žiju v přesvědčení, že taková oprava smysl dává.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od Tapan »

Míro, já bych to taky opravil. Bude pak sichr, že to bude dál vrčet a jezdit...a jestli se ti nevysype převodovka, tak všechno další na tom autě už je opravitelný s rozumnými náklady a víceméně podomácku. Lepšího lesníka stejně za levno nekoupíš, SG do kila budou vraždy víceméně všechno, SH je krok zpátky a SJ je furt cenově vysoko.
Jo, cena opravy je víceméně hodnota auta, ale ty to chceš opravit a jezdit, ne opravit a prodat. A co je při dnešní inflaci pade? Vždyť za to za dva roky koupíš pěknou sadu kol s novýma gumama :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24345
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od sima »

Susede, to jsem nevěděl, že chodíš kolem mého forejska, jako já chodím kolikrát kolem toho tvého, vašich obou vlastně :-)
Já bych taky zvažoval spíš pro opravu, jen jeden větší otazník bych tam měl: klasika, co koroze??? Jako dá se opravit vše, ale při větším rozsahu je to už taky darda a hlavně někoho sehnat, případně ten můj kámoš už je velice opatrný co si nechá dovézt domů, kor subaru, už jich pár zachránil...záleží nejvíc na jeho čas vytíženosti.
Ono si taky úplně nemyslím, že furt nejde sehnat lesník za rozumný peníz v dost dobrém stavu, ale samozřejmě, výběr se krutě sužuje :-/
Ale jinak jsem opravdu za mě pro a cením si tvého přístupu, že takhle zdravě uvažuješ, auta jsou to dobré, moc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od OK2MDK »

Jo Rade, jak tam vidím ten lesknoucí se výfuk, tady si čtu jak o něj pečuješ a já o ty své povozy a vercajk jedu skoro v "frontovém" režimu tj jen to nejnutnější tak mi je někdy do breku.

Prozradil bys co vyšel ten výfuk od pana Málka? Ale mě čekají i katy, protože ty jsou po tom dvoutaktním provozu uplně po smrti.

No jako shánět cizího, to by hlavně znamenalo prodat mojeho, a těma tlumičema sem si tam "zavařil".
Já to také vidím na opravu, nevím zda mám odvahu předtím vytahat tapec z kufru jak vypadají hrnky...

Jediný rez o které vím, je u zadních dvěří spodek lemu, to by asi chtělo nechat ošetřit. Štěpánová poznámka je asi nejtrefnější "ty chceš jezdit ne prodávat".

No uvidíme kam nás to zavane, těd musí jezdit, servisuje se auto u našich, jak bude to připraveno tak se zase zamyslí rodinná rada ale myslím že to dopadne.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MDKáčkův Forejs a Děcký bagr JCB 8018

Příspěvek od OK2MDK »

Rozhodl jsem se, ve stínu naprosto profesionálních oprav v podání Dora, že potěším ty ostatní a ukážu že jsou mezi námi i amatéři.

Děcký bagřík JCB 8018, 1.6t váhy...
Došlo k silné inkontinenci - odhalena byla prasklá koncovka hadice od ventilu k "rotátoru" - otočnému převaděči tlakového oleje z kabiny na podvozek.
received_285254347765658.jpeg
Včera po práci jsem vyoperoval dvě hadice, nervózní jak prvnička aby to neteklo z hydromotoru otoče...
A dnes se podařilo získat nové. Pán vyrábí na míru na počkání. Byly asi 40cm dlouhé dokupy to vyšlo na 600Kč.

A dnes jsem se po práci pustil do výměny, samozřejmě že praskla ta nejvíc spodní takže nejdříve musely dolů všechny vrchní..
Přístup je tam prý na poměry bagrů "luxusní", no nechtěl bych zažít ten "špatný"

Sem trochu od oleje, ale vypadá, že výměna úspěšná. ještě po umytí zítra zjistím zda jsem něco nepřehodil případně neteče..
IMG_20231013_174146.jpg
IMG_20231013_174103.jpg
A jelikož jsem prý hrozně hodný tak jsem si sám koupil mechanický rychloupínák, a naši k tomu přikoupili drážkovácí radlici 15cm šířky.
IMG_20231012_193810.jpg
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: MDKáčkův Forejs a Děcký bagr JCB 8018

Příspěvek od hamoun »

Člověče, paráda!! Jsi neskutečně šikovný:)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: MDKáčkův Forejs a Děcký bagr JCB 8018

Příspěvek od Tapan »

OK2MDK píše: pát říj 13, 2023 8:44 pm Přístup je tam prý na poměry bagrů "luxusní", no nechtěl bych zažít ten "špatný"
Ani óčko ne-na-sa-díš!


Dobrá práce, Míro!
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24345
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MDKáčkův Forejs

Příspěvek od sima »

OK2MDK píše: pát říj 13, 2023 9:00 am Jo Rade, jak tam vidím ten lesknoucí se výfuk, tady si čtu jak o něj pečuješ a já o ty své povozy a vercajk jedu skoro v "frontovém" režimu tj jen to nejnutnější tak mi je někdy do breku.

Prozradil bys co vyšel ten výfuk od pana Málka? Ale mě čekají i katy, protože ty jsou po tom dvoutaktním provozu uplně po smrti.

No jako shánět cizího, to by hlavně znamenalo prodat mojeho, a těma tlumičema sem si tam "zavařil".
Já to také vidím na opravu, nevím zda mám odvahu předtím vytahat tapec z kufru jak vypadají hrnky...

Jediný rez o které vím, je u zadních dvěří spodek lemu, to by asi chtělo nechat ošetřit. Štěpánová poznámka je asi nejtrefnější "ty chceš jezdit ne prodávat".

No uvidíme kam nás to zavane, těd musí jezdit, servisuje se auto u našich, jak bude to připraveno tak se zase zamyslí rodinná rada ale myslím že to dopadne.
Lesknoucí se výfuk už brzy nejspíš pěkně oleze :-) Cenu už přesně nevím, ale je to teda darda docela to jo, nicméně oproti originálu furt za hubču, kor katy...já měnil jen zadek a střed s rezonátorem a myslím, že to vyšlo i s montáží stejně na dvanáct tyček :-/ jj, ještě mrknu do záznamu, až budu doma. Holt sice nejlevnější nerez, ale furt nerez. Matrjoše podražily.
Víš co, ty to máš rozjeté na ix ix frontách, barák, chalupa, pole, auta, rodinka mladá atd atd já se naopak divím, jak to vše zvládáš a dáváš a co vše řešíš, takže plně chápu jak by jsi chtěl řešit auta jinak, ale nejde to. Ten tvůj lesník je mě moc sympatický, vypadá dobře, tak bych si ho nechal už jen skrz to, ale je tam opět otázka té rzi, jak sám píšeš, taky jsem myslel na hrnce, že se ti je nechce ani radši kontrolovat, ale chtělo by to, bez toho je to strkání hlavy do písku, do rzi, však víš sám, třeba ale nebude tak zle, i když :-/ pade na pade je ještě dobrá sázka, nicméně nevíš-nevíme.
K té Tapanovic poznámce: "ty chceš jezdit ne prodávat" no to má plnou pravdu, to je ta samá poučka a většinou pravda: prodává se auto, které tě začne srát ;) ne to které tě nějak těší a baví, nebo je v dobré kondici.
Ještě k tomu laufu, na prima výfuky myslím teda, že je to ono, se když tak dají sehnat taky laufy za dobrý peníz i nerezy, ostatně mám za to, že i p. Málek je velice dobře zná...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24345
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: MDKáčkův Forejs a Děcký bagr JCB 8018

Příspěvek od sima »

hamoun píše: pát říj 13, 2023 8:57 pm Člověče, paráda!! Jsi neskutečně šikovný:)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
Jj, je, sused Míra se pustí do všeho taky, klobůk dolů =)
Já teď řešil takovou závadu na saxu, nikdo ani v servise si nevěděli rady, prý to řadí dobře, není problém, vše jen promazaly zespod, táhla-kloubky a řadí to dobře, no mě by fakt už kolikrát braly mory tvl, sednu do saxa poté co nám ho po půl roce vrátil švagr a řazení fakt neee, na hovno, ještě, že je moje žena neuvěřitelně taky šikovná i jako řidička a odjela s tím ještě nuceně, ale taky to jasně poznala, fakt nešlo někdy zařadit, podřadit ...tak dnes mrknu hluboce pod kapotu, nemajec ani svítilnu, jen první omrk, ani jsem netušil kudy vedou táhla apod a zřel jsem hned na první dobrou něco divného :-D na táhlu jakoby něco chybělo, vůle jak cyp, silon kulička či něco tam chybí a kámoš z práce, mechoš vzal světlo a taky že jo...tvl taková prkotina a zase aby to člověk odhalil sám, tomu se nechce ani věřit už <:-< kámoš objedná a vyměním já nebo on, sorry za mou vložku typu jak je dnes na odborníky spoleh.
Pozitivní pohled typusu našeho předsedy je jasný: jednoduchá technika, staré dobré povozy, oprava za pár kaček a navíc problém vidím dokonce hned i já, nemeKanik, nemajíc repráky hier :-D
Edit: musím to ještě vše dovysvětlit, dát tomu punc. Závada na špatném řazení na saxu vznikla, když švagr používal mé ženy auto nějaký ten měsíc a jedné noci cestou z práce projel za přívalu deště doslova rybníkem, čili průplach spodku řádný. A to i sdělil ve dvou servisech, ač sám si byl plně vědom podivnosti tohoto úkazu...no a co myslíte, první reakce servisů? Úšklebky, ironie, blbé řeči typu, jooo tak po průjezdu vodou to začlo blbě řadit jooo...musím zde dát totok >:-& >>:-@@ >>:-@@ protože jeden servis neudělal nic, druhý jen mázl kloubky tahel řazení (opravdu netuším v jakém stavu a zda tam ještě onen kritický byl) a tím to zhaslo, předání auta proběhlo v klasickém stylu- nám se to zdá být dobré ,,,,| (*_^) |,,,, :-D
Kdyby jen místo přihlouplého máznutí všeho zkusili růčo vůli, tak by musely mít jasno, nehledě na samotný cit a zkušenosti mechanika, který by tam měl po letech nějaký přeci jen být, že...no ani by vlastně nemuseli nic zkoušet, stačilo by se podívat vteřinu na jediné možné kritické místa jako já, či pak můj kámoš, kolega z práce a ne jen blbě mudrovat!!! shazovat poslední postřehy šoférovic, když se ona závada projevila prvně...fakt už nevím, jak to jinak lépe napsat, co mě teda trochu už nasralo, snad chápete :-|
Já to teda na táhla, kloubek tipoval už hned po telefonu švagra, i on sám, ale pak servis zmatečně zapůsobí na člověka a říká si, tak já už nevím, jsou to kluci od fochu, jsem blb nebo ne, čím jiným by to tak mohlo asi být??? Je fakt, že ten průjezd vodou zní kapku konspirativně :-) ale myslím-e si že, jak tam bylo vše z dřívějška ošetřeno, já teda kdysi před léty kloubek mázl vazelínou, tak ona časem jakoby ztvrdne, zasere se a tak podržela nejspíš časem i prasklý kloubek, který tam už teď není a příval vody vše vypláchl a je to...nic bych zde nepsal, ale opět musím říct, co mě nejvíc sere, když se někdo pošklebuje a sám opraví, zjistí hovno, ne tak ještě navíc, že by si přiznal vinu, tak to už vůbec ne... susede opět se omlouvám za ten výlev.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“