Autokamera

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od milan74ma »

jop, diky za info vsetkym. 2 ks J85 do oboch aut kupene, tak uvidime. Pripadne to do 14 dni vratim, kedze je to cez e-shop. Ale vyzeraju naozaj v pohode v tej cenovej relacii.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera

Příspěvek od quickly »

U J85 se mi líbí malá velikost, pokud potřebuji zkontrolovat nastavení obrazu, tak si to zobrazím na mobilu a jinak to neotravuje. Čas od času provedu aktualizaci radarů a firmware.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera

Příspěvek od seatik »

Dá se ten režím parkování nějak rychle zapnout- vypnout? Jde mi o to,že by mi tato funkce pomohla při parkování a případném odření obouchání auta. Doma v garáži pak tuhle funkci bych si deaktivoval.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

JohnyG píše: stř pro 14, 2022 9:41 am Se zrcátkem opatrně :-). Co se týče EyeSightu, tak jsi podle mě naprosto safe, protože bude celé zařízení za ním, a typicky se to upevňuje na tovární zrcátko, takže nemusíš nic demontovat. Ale připrav se na to, že přijdeš o automatické stmívání (typicky bývají trochu zatmavená pořád, což je trochu otrava, když chceš v noci vyparkovat), za tmy je to trochu opruz, protože když svítí displej (typicky jen pár sekund po startu), tak v něm není vidět dozadu ho musíš ho ručně zhasínat, a především to má v některých autech tendence při jízdě viditelně vibrovat. V jiných autech to nemusí být problém, pokud se kabina moc nechvěje a kloub zrcátka je dostatečně pevný, aby tu hmotnost navíc udržel, ale já to měl v Kie několik let, a musel jsem si zvyknout, že mám na dálnici zrcátko permanentně rozmazané :-)). Zkoušel jsem spoustu technik, jak to změkčit, ale nic mi nefungovalo. Taky to může překážet při sklápění stínítek, protože to z principu musí tovární zrcátko přesahovat, aby se tam vešel objektiv - já to měl na milimetry. Jako dá se s tím fungovat, já s tím fungoval roky, ale do Subaru už jsem si rovnou vzal toho Garmina a je to nesrovnatelně komfortnější. Celé se to schová za zrcátko, a displej je na těch kamerách beztak úplně k ničemu. Ale klasicky - YMMV. Můžeš to prostě zkusit a do 14 dnů vrátit :-).

V zrcátku té mé kamery se obraz rozběhne raz, dva, nebo ještě tři, žádné zdlouhavé nabíhání a pak při zařazení zpátečky se přepne obraz v zrcátku na zadní kameru, čili už i tam je krásně vidět co se děje za autem, dá se i dle toho parkovat vše je o zvyku, samozřejmě nejvíc hledím do bočních špíglů. Jo a při zpátečce zadní kamera zabírá ještě více dolů rovnou za auto než je obvykle za jízdy, taky fajn věc.
Kamera je v tomto naopak výhoda, i ta v zrcátku právě, protože má velký úhel snímání a vidíš jinak co by jsi kolikrát vůbec neměl šanci vidět, ne v obyč zrcátku. To platí u našich starých plejád, jak to mají nové co vše mají za fičury nevím.
Vidím vzad i za tmy dobře, i skrz zatmavené zrcátko a folie, díky právě zadní kameře a hlavně lepším ledkám v couvačkách.
Displej jsem teď po všech zkušnostech nedávno nastavil na finále- po pár vteřinách se aut. vypne, přeci jen mě jas ze zrcátka trošku v noci vadil, spíš teda poprahově rušil i když se dal samozřejmě stáhnout.
Jo kamera se mě taky chvěla, jak první, tak druhá, holt subaru zrcátko, na něm si toho nevšimneš, teda není problém, je uchyceno "na pevno". Vyřešil jsem to prostým silnějším přitáhnutím gumiček co jej drží.
V neposlední řadě je v zrcátku méně nápadná. Ale pokud typus ví po čem jde, tak samozřejmě ví a hned jí bezproblémů pozná.
Určitě je ale volba kamery před zrcátko fajn a má taky svoje výhody, to už musí každý ...jj.

Seatiku to bude kamera od kamery, to jak s jinými věcmi, někde jde vše hned a intuitivně, není tam zbytečně nabídka tisíců ičovin-zbytečných a jinde by jsi to rozmlátil :-) čili zajet do menu vždy musíš. U té mé jde všechno rychle, proti té předešlé nebe a dudy, jednoduché, rychlé, přehledné menu.
Já mám parking zrušen napořád, vlastně on ani nejde tentokrát zvolit, napíše to samo...musel bych dokoupit, či dodělat si odpojování baterie.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: Autokamera

Příspěvek od divudi »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ja mam kameru skrytu za zrkadlom takze ju vobc nevidim a nebrani mi vo vyhlade. Eyesightu to tiez nevadi
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od milan74ma »

@quickly: Ty tam mas micro SDHC kartu, alebo to vie pracovat aj s micro SDXC ? Nevies nahodou pls. ?
mam tuto:
https://www.nay.sk/mio-mivue-j85-wifi-s ... klo-cierna a tam je len micro SDHC
ale alza ma tuto:
https://www.alza.sk/mio-mivue-j85-wifi- ... 468478.htm
a tam je SHDC aj SDXC
tak som z toho jelen teraz
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera

Příspěvek od quickly »

Já mám 64 Gb kartu, myslím že zvládá SDXC
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Autokamera

Příspěvek od podvlada »

SDHC a SDXC nic neřeší. To byly nějaký standardy hustoty úložiště, nevim teď přesný čísla, ale do nějakých GB to bylo SD, pak se úložiště zmenšily a zhustily, tak to bylo SDHC a nejnovější (s největší kapacitou a hustotou) jsou SDXC. Nevypovídá to nic o kvalitě nebo rychlosti nebo množství garantovaných přepisů...

Edit: Co se týče kompatibility s kamerou, řeš maximální kapacitu, kterou kamera podporuje. Nějaká mr*ka TrueCam co měl/má táta, kterou (celou značku) v životě už nechci vidět, zvládala snad jen 32 GB. Když jsem jí dal větší kartu, vždycky si ji naformátovala na 32 GB. Takže teoreticky jo, zvládala použít třeba 64GB kartu, ale vždy jen 32 GB. A když jsem tu kartu na PC pak jen rozšířil na zbytek oddílu, takže se dalo využít 64 GB, zase se to nelíbilo kameře a chtěla si to naformátovat po svym. Tohle teda neni důvod, proč celej TrueCam nenávidim, mr*ky byly všechny co táta měl, vždycky se na tom něco sralo, některý přestaly natáčet, některý se ani nezaply, některý neustály ztrácely pojem o čase, některý chytaly a ztrácely GPS signál, resp. dokud nechytly GPS tak měly jinej čas a pak se čas změnil, ...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Autokamera

Příspěvek od Mira »

Pro mne je snesitelná velikost kamery tahle https://www.tipa.eu/cz/kamera-do-auta-n ... gLrKvD_BwE
Vše ostatní jsou moc velký a vadilo by mě nejvíc napájení z boku. Trčící drát vedle, proč? :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

Mě příjde, že napájení je z té základové stanice. Tam je taky konektor.
Ten konektor na boku bude asi pro připojení kamery k PC.

Nicméně, ani tak to umístění napájecího konektoru není žádný zázrak.

https://www.letemsvetemapplem.eu/wp-con ... r150-2.jpg
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Autokamera

Příspěvek od Omega23 »

Mira píše: čtv pro 15, 2022 1:26 pm Pro mne je snesitelná velikost kamery tahle https://www.tipa.eu/cz/kamera-do-auta-n ... gLrKvD_BwE
Vše ostatní jsou moc velký a vadilo by mě nejvíc napájení z boku. Trčící drát vedle, proč? :-)
Tuhle mám v autě,není špatná,napájí se z držáku,který je magnetický,ale po cca 2 letech ji odešel vestavěný akumulátor a od té doby zapomínala nastavení,čas a vlastně všechno. Zatím jsem to vyřešil tak,že ji mám trvale zapnutou a jelikož jezdím denně,tak se o vybití baterky nebojím.
Příště bych si ji už nekoupil,je na ní malý displej a jak je miniaturní,tak se velmi hřeje,zvlášť v létě. Za tu dobu co ji mám tak mi odrovnala už 3 karty - asi tím teplem.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: Autokamera

Příspěvek od janek »

Přidával jsem do Lišáka (Forester XT 2018) kameru, tak to sem jen stručně popíšu, třeba by se to někomu mohlo hodit:

Kupoval jsem
  • MIO MiVue 846 Wifi GPS (z Alza.cz)
  • Karta Samsung MicroSDXC 256GB EVO Plus (doporučovali ji v komentářích zástupci MIO; taky z Alza.cz).
  • Pojistkové pouzdro s odbočkou a autozásuvkou, velikost MINI (z kamery-do-auta.cz)
Jak na to

Inspiroval jsem se videem na Youtube.

Kamera MIO má malou plastovou "základnu", kterou jsem nalepil přímo na sklo (chtěl jsem, aby byla co nejvíc skrytá za zatmavenou částí okna, tak jsem neriskoval použít jako mezikus přiloženou plastovou fólii).

Opatrně jsem sundal gumové těsnění dveří a pak plastový kryt sloupku (stačí ho vycvaknout z horního úchytu) a plastový kryt levé části palubky.

Kabel jsem opatrně zastrkal za horní tapec (nemám EyeSight), pak POD (!) airbagem ve sloupku a dolů v levé části sloupku až do palubky k pojistkám.

Použil jsem pojistku označenou na schématu jako ACC (7,5A) - pojistkové pouzdro má vlastní 10A pojistku.

Pro uzemnění pouzdra jsem použil šroub na boku palubky (jak je vidět i ve videu).

Zapojeno, vyzkoušeno a už nahrávám :)

IMG_1923.jpeg
IMG_1932.jpeg
IMG_1924.jpeg
IMG_1925.jpeg
IMG_1926.jpeg
IMG_1928.jpeg
IMG_1929.jpeg
IMG_1930.jpeg
IMG_1931.jpeg
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

Ty jo, to že se dělá takovej bazmekt do pojistky jsem ještě nezaznamenal. Šikovný.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Autokamera

Příspěvek od Omega23 »

Já ji mám vlastně zapojenou úplně stejně,jen mínus jsem připojil ke šroubu co drží plato pojistek.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4457
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Autokamera

Příspěvek od Tsakabaru »

@janek koukam ze mas zpetny zrcatko a zpetny zpetny zrcatko...?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“