Bushmanovo STÍhačka

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od gerda »

Poridil jsem pred nejakym rokem Panasonic Lumix lx100 (objektiv Leica) a muzu opravdu doporucit. Na to moje amaterske foceni dostacujici az az.

https://www.fotoguru.cz/panasonic-lx100-recenze/
https://www.digimanie.cz/recenze-panaso ... mpakt/6049
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Co je u nás nového?

Před Vánoci mě napadlo, že bych možná  mohl prodat STI.

Důvod?
Aktuální prodejní ceny mého ročníku vystoupaly tak vysoko (500-700 tisíc), že bych za utržené peníze snad mohl pořídit něco novějšího.
Moje auto má aktuálně už 12 let a vzhledem k tomu, že většinu servisu si nezajišťuji sám ale externě, novější auto by mohlo znamenat méně toho servisování.
Začal jsem pátrat na Internetu, co by se dalo pořídit:

Čtyřkolky:

Yaris GR - jako ojetina zatím moc drahé (mimo rozpočet) a zároveň neprakticky malé. Občas skutečně jedeme v STI ve více lidech nebo vezeme nákup.

Focus RS - novější kusy mimo rozpočet. Navic může být problém s těsněním motoru.

Golf R - s odřenýma ušima by se novější kus vešel do rozpočtu, ale asi bych se ukousal nudou a nechtěně bych se zařadil mezi VW tuningové frikulíny. Volkswagen fakt nemusím.

Lancer EVO - z bláta do louže. Dnes už staré auto + problémy s dostupností dílů.

Předokolky:

Hyundai i30n, Focus ST - sice pod rozpočtem, ale postrádají čtyřkolku, což je pro mě poněkud diskvalifikuje na sněhu. A u nás ho bývá zatím dost.

Zadokolky:

BRZ/GT86 - novější kusy mimo rozpočet a na sněhu by bylo cestování (když člověk nechce blbnout) nepříjemné.

Porsche Cayman - u Porsche bych zadokolku zkousnul, protože prostě PORSCHE!!!, ale rozpočtově jsme tady úplně mimo. Po zdražení ojetin v poslední době se novější kousky pohybují už kolem miliónu. Pamatuji doby, kdy se dal Cayman koupit za půl mega.

Nissan GTR R34 - můj dream car, ale spíše pro jízdu na okruhu. Na okrskovky tězkopádné a nepraktické, takže spíše až jako nějaké třetí, čtvrté auto do rodiny. V rozpočtu by byl navíc kus vyžadující další investici.
Vzhledem ke stáří vozu by R34 musela být spíše topovka, abych do toho nemusel investovat.

K tomu všemu Stíhačka na rozdíl od prakticky všech výše uvedených vozů má pro mě jednu zásadní devizu a tou je mezinápravový diferenciál DCCD, který mi umožňuje nastavovat chování vozu podle momentální situace a mých preferencí.

Suma sumárum jsem tak vlastně nenašel v rozpočtu ani poblíž něj žádné zajímavé auto, kterým by se dala Stíhačka nahradit a nadále zůstávám u svého stárnoucího vozu ;-)
A musím přiznat, že to auto mě pořád baví.
Přílohy
20240101_162508.jpg
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od OZP »

Dobre delas. Taky bych si nevybral.
Rychle Renaulty jsou pry uzasne, ale pouze FWD :-(
Civic type R je pry uzasny, ale pouze FWD :-(
Hyundai N muze byt jak chce dobra, ale je to proste Hyundai :-(

Kolem BMW, Audi jsou divny lidi... Mercedes asi nema v tomto segmentu a danem rozpoctu zastupce...

Alfa Giulia asi neni uplne nahradnik za STI.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od Tsakabaru »

pekne sis to probral
to zjisteni, ze mas asi porad pro tebe to nejlepsi auto musela bejt uleva a i urcita satisfakce =) ,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Jj, pomohlo mi to si to ujasnit.

A jak píše Ondra o těch dalších možnostech, tak to podepisuju
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od strider »

je to tak, to auto nema zadnou adekvatni nahradu..ale tak to sme vedeli. Muzes leda omladit novejsi model 2015+, idealne 2018+. Popravde bych to doporucoval uplne vsem co chtej ridicsky auto.
Ono ne ze by clovek tu ctyrkolku fakt potreboval 99% casu, ale jezdi se s tim holt nejlip ..:)
Naposledy upravil(a) strider dne stř led 03, 2024 9:36 am, celkem upraveno 1 x.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od OZP »

Clovece zas a znovu nad tim premyslim, cim mladsim a zabavym bych byl ochoten STI nahradit.

Golf R bych urcite vyzkousel. S automatem a maximem mozne komfortni vybavy, protoze v drtive vetsine z meho bydliste na tu zabavnou okresku musim aspon 40 a vic km jet po nudne statovce nebo pres mesto nebo po dalnici, a tam se tyhle veci proste hodi.
Asi bych zkusil i ty Renaulty (Clio, Megane)- mame nekolik obycejnych Renaultu v rodine a ty auta vzdycky fungovala v poradku. A nebyly drahy. Sice to neni AWD, ale pojede to excelentne, to nemam strach.

Co nejake to nabusene Mini? Jedno uz mate a pochvalujes si ho, tak co zkusit nejaky, trosku ostrejsi a vykonejsi kousek?

Pak je tu Corolla GR, u nas sice nedostupna a z DE asi mimo tvuj rozpocet, ale je to sympaticka 4wd technika v sympatickem aute (na rozdil od Yarisu).

Evo je mimo rozpocet, navic zajimava Eva jsou starsi, nez tvohe STI.

BMW 1er nebo 2er- ja nevim no. Urcite to s tim R6 pojede moc pekne a pujde to i ve 4kolce, ale ta aura kolem toho...

Mozna nejaky Leon Cupra nebo co to bylo zac... spolehlive a snadno upravitelne 2.0 TSI (nebo TSFI?), pritom snad o fous vic emoci nez ten Golf R.

Lexus IS-F by za ty prachy nebyl? Auto srovnatelne s M3, ale pritom japonec.

Urcite bych ale nesel do te Hyundaie, ani do Yarisu GR. Odmitam tahle auta adorovat, at (falesne) prskaji do vyfuku sebevic.
BRZ/GT86 me taky za srdce nebere, ikdyz proti tem autum nic nemam.

Audi A3 me nebere vubec, Octavia RS bude urcite super na denni souziti, ale kandidat na nahradu STI to za me neni ani omylem (ac to muze byt modry sedan, dokonce i s jakous takous ctyrkolkou).

AMG nebo Porsche Cayman je proste mimo moje obzory, jak financni, tak socialne-kulturni.

No... cim vic o tom premejslim, tim vic mam pocit, ze bych STI nahradil jinym STI. Bud novejsim v seriovem stavu, nebo naopak starsim (i GC8), ale s vyresenymi problemy(!!!).
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Jenže já s tím jezdím 90% času jen po rozbitých klikatých okreskách a tam bych tu univerzálnost Golfu tolik neocenil.
A hlavně : mě baví auta, s kterými se musíš poprat, co ti nedají nic zadarmo a nadělají u toho spoustu cirkusu.
A to právě STI umí parádně.
Mini to naopak dává s prstem v nose a to mě na tom vadí. Po půl hodině s tím autem zjistíš, že jseš fakt rychlý, ale vůbec tě to nebaví.
Podobné to bude právě v tom Golfu.
Cupra asi o něco víc emocí nez Golf ale málo proti STI.
Oktávka RS je úplně jiná kategorie - to je rychlejší rodinné auto. Měl jsem dvě, byť v dehtu.

Renault RS co jsem četl a slyšel, bude hodně dobrý. To by mohla být cesta.
Ale: FWD a žabozroutský Renault.
To není nic na co bys mohl být hrdý 😀

A u BMW mě právě děsí ta komunita nafoukanců.
Neříkám, že všichni, ale...
Kolegyně tam prodávala a říkala, že 90% zájemců o nové vozy byli namachrovaní idioti.

Lexus šel celý život mimo mě.
Zatím jsem u nich nepotkal jediný model, který by se mi libil .
Všechno je to takové bachraté a s asijským designem.
A neznám v okolí nikoho, kdo to má.

Fakt mi z toho všeho vychází STI nejlíp pro to moje celoroční blbnutí. A ještě: já to mám jen jako víkendovku, takže multifunkčnost nepotřebuji.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od gerda »

Náhodou, Lexus GS 450h F Sport může být zajímavá kombinace benzínu s hybridem místo turba, i ten design se mi osobně líbí 🙂 Akorát to není čtyřkolka.. a je to automat :-/

Společně dosahují obě jednotky (benzínový motor 3.5 a elektromotor) maxima 254 kW, což stále nezní úplně zázračně, ale nenechte se zmást, vždyť stovku umí za 5,9 s!

Jenže ani toto číslo nevystihuje přesně způsob, jakým GS 450h funguje. Při jízdě po městě nízkými rychlostmi a rozjezdech disponuje díky silnému elektromotoru působivým okamžitým zátahem, srovnatelným s osmiválci blahé paměti nebo dnešními přeplňovanými šestiválci, jen bez prodlevy turbodmychadla a podřazování.


Nebo Legacy 3.0R Spec. B, nad tím jsi neuvažoval? ;o)(o; Jenom by to ročníkově byl posun zpět a sehnat v top stavu bude asi problém 🤔
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Legacy IV jsem měl a to je jiná kategorie - spíše rodinný nebo manažerský vůz.

A cokoliv elektro a ještě A/T neeee.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od PeteBiggy »

Hmm, zajímavé rozhodování a myslím, že sis to vyhodnotil dobře. Hlavně víš, co v tom autě máš.

OZP to napsal v první odpovědi moc hezky. Ale té druhé už moc nerozumím. Golf R ani Cupra podle mě není náhrada.
Giulia je super auto, ale myslím, že odpovědí je vlastně tvá odpověď: "mě baví auta, s kterými se musíš poprat, co ti nedají nic zadarmo a nadělají u toho spoustu cirkusu". To bys musel jít do QV, což je cenově mimo. Předpokládám, že v úvahu připadal dvoulitrový benzín 280 ve 4x4. To auto by tě určitě bavilo, to nééé že néé, ale asi by ti přišlo až moc dokonalé. Určitě bys s ním nebyl pomalejší, spíš naopak, ale ono to tak nějak dělá víc samozřejmě. Pokud potřebuješ auto, které ti to, jak sám píšeš, nedá zadarmo - tak takové auto už máš.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Tak o STI-čku je známo, že je na suchu pomalé v porovnání s dnešními hot hatchi.
Třeba Golf R nebo Focus RS a možná i Type R ho strčí do kapsy.
Ale to právě není pro mě ten podstatný parametr.

Když najedu na dálnici, tak určitě během 30 minut potkám auto, které v přímce bude rychlejší než já.
Dneska má 300 koní a zrychlení do 5 vteřin už kdeco.

Co mě na tom autě baví, je ta syrovost a dravost.
A tam se obávám, že by Alfa byla moc hodná.

To by muselo být auto jako byl Lancer Evo a Delta Integrale
Posledních 10 let žádná taková nová auta už ale nepotkávám.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od Traveller »

Ještě bys mohl zkusit o generaci omladit a pořídit o 4-6 novější STI. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od seatik »

Já bych si vybral Alfu Romeo Giulia 2T 280ps Krásné rychlé auto , cenově by si mohlo držet i hodnotu do budoucnosti
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3630
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Traveller: Mě ta tvoje generace neláká kvůli tvrdšímu okruhovému podvozku. U nás na vesnici se mi líp jezdí s tím rallye měkčím podvozkem, co má ta moje generace.
Jinak by novější STI dávalo smysl. Plus se mi víc líbí designově.

Seatík: Jak jsem psal, Alfa je na mě moc uhlazená a hodná.
Kde bych si ji dovedl představit spíš, je rodinné auto, pokud bych neměl služebák.
Tam by mě lákala hodně.
A divočejší Quadrifoglio už je hodně drahá.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“