Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Třmen už mám nabarvený a připravený na montáž, o víkendu bych se k tomu snad mohl dostat.

Koukal jsem se na světla, moc mi nejde do hlavy, kudy tam může zatékat... Plexi popraskané není, těsnění zezadu na víčku vypadá dobře, voda se nikde nedrží. Napadá mě to kolem dokola oblejt průhledným silikonem, ale nepřijde mi to jako nejlepší řešení.

Vyměnil jsem při té příležitosti xenony (a byl jsem překvapený, jak to šlo rychle). Stav svítivosti před vyfocený mám, ještě musím vyfotit stav po, jestli to vůbec pomohlo. Kupoval jsem nějaký čínský výbojky za pár korun, tak jsem zvědavej.

Jinak se mi teď začalo ozývat pískání při zátahu, když šlápnu na plynový pedál. Jakmile ho pustím, přestane to. Je to slyšet docela málo, musím mít otevřené okno, abych si toho všimnul. Nemám vůbec nápady, co by to mohlo být. Možná ložisko, případně poloosa? Vím, že to je popis na prd, ale víc zatím nevím. Slyším to hlavně v nižších rychlostech, ale je možný, že to dělá pořád, jen to pak přes hluk větru apod neslyším.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22768
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od spm »

Dira ve vyfuku? :-)

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

To mě nenapadlo, teoreticky by to být mohlo, že když tam jde víc zplodin, tak že to profukuje. Ten první díl vypadá dost bídně už od koupě, tak je možný, že už to prorezlo. Zkusím to prolézt, díky za tip :-) .
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49239
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Ani ne tak víc zplodin, jako větší tlak zplodin. Může to bejt i netěsnost ve spoji.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4477
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tsakabaru »

no "piskani", pokud se nenajde na vyfuku bych dal hledal na sani, tam mi prijde, ze je tenhle zvuk i pravdepodobnejsi, zalezi odkud to jde
prisavani falesnyho by se melo sice projevit vic nez piskanim, ale pokud jde o pididirku, on ten "vcuc" je docela silnej :)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Levap »

Třeba píská turbo :-)

Odesláno z mobilu pomocí Tapatalk

Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tomiq »

Levap píše: úte čer 20, 2023 2:41 pm Třeba píská turbo :-)

Odesláno z mobilu pomocí Tapatalk
Myslíš to, co tam není :-DDD
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22768
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od spm »

Já měl tenkrát malou dírku na zadním katalyzátoru. Celkově to teda trochu brumlalo, ale když jsem na to víc šlápl a vyhnalo se to do otáček, tak to syčelo jako když se jede kolejí plnou vody :-) A celkově netěsnosti na výfuku právě na stlačení plynu reagují celkem ochotně (v neděli jsem jel za nějakou dáčií který ten výfuk snad upadl úplně a to vždycky když se objevilo stoupání, tak začala řvát jak splašenej John Deere :-DDD )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Po nějaké době zkoumání, odkud pískání jde, pískání přestalo... :-)

Na zatékání do světla jsem nepřišel, co teď bylo teplo, tak se tam voda nedržela. Nějaké místo, kudy by tam teklo, jsem nenašel, praskliny žádné. Tak asi budu muset zkoumat přes zimu.

Jak máme teď dvě auta, tak moc nejezdím, takže akorát na 216,5k km vyměněný olej a filtry.

Takže můžu říct, že auto spolehlivě slouží. Jo vlastně mi uchází PP kolo. Na jednom kole jsem nechával před přezutím měnit ventilek, tak je možný, že to je tohle kolo a nebylo to ventilkem :-/ Do zimy s tím dojezdím, řešit to budu až po přezutí.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49239
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Tak ať to vydrží a jenom to jezdí !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

O víkendu jsem myl auto a opět se potýkám s vlhkostí. Přední i zadní okno po umytí zevnitř rosí. Práh už ucpaný není, takže tam se voda nedrží.

Mám podezření na dvě věci.

První je ta, že na některých dveřích mi pořádně nedrží ta folie, co je pod tapecírunkem. Mohlo by to být tímhle? Jako vždycky tam nějaká díra bude, když tam jsou různé průchodky pro mechanismus otevírání dveří apod. Mně se to ale v jednom rohu, co si pamatuju, u řidiče odchlypuje.

Druhý co mě napadá je těsnění dveří. Na pohled už je trochu zdeformované, tak po těch 15 letech už možná potřebuje vyměnit.

A vlastně ještě jedna věc, přijde mi, že u hatchbacku mají blbě vyřešený těsnění 5. dveří, když po dešti otevřu víko kufru, tak ta voda stéká docela podivně, někdy i nakape do kufru. Ale rozhodně ne v takovým množství, aby pak bylo v autě vlhko. Celkově jsem to auto procházel a nikde se vlhkost nedrží, koberec je všude suchý.

Setkal jste se někdo s tímhle, co vás napadá?
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Levap »

Ta voda co teče po otevření 5.dveří je jen zvenku zatekla mezi okno a těsnění. Aspoň u mne to tak bylo. Tj není vevnitř v aute. Často jsem otevíral kufr a nechával to vyschnout.

Voda se srazí na šikmých plochách takže čelní i zadní okno. Vlhkost muze byt kdekoliv v aute. Folie na dveřích nema vliv pokud voda vyteče kanálky ven .... Tam bych začal, jestli jsou průchozí a dole ve dveřích není bordel.

Odesláno z mobilu pomocí Tapatalk



Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Díky za objastnění a tip, kanálky průchozí jsou. Jak jsem dělal nástřik podvozku a dutin, tak jimi vosk vytékal. Pro jistotu to ještě projdu, jestli se nějaký neucpal. A ty 5. dveře souhlas, taky bych řekl, že to je všechno venku.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Teď mě ještě při čtení vlákna o čelním skle napadlo, jestli se nemůže někde držet voda, co odtéká dírkami pod stěrači. To by ale taky mělo být vně karoserie, takže by to na mlžení oken nemělo mít vliv, že? :-/
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Mno... než jsem sem stihl poslat fotku před a po výměně výbojek (někde to v telefonu ale mám), tak mi jedna čínská výbojka přestala svítit.

Přemýšlím, že bych to udělal pořádně a nechat světlomety kompletně renovovat, protože to moc dobře nesvítilo ani po výměně. Bylo to rozhodně znát, ale pořád to není ono. Máte nějaké doporučení? Asi bych byl radši, kdyby to bylo v okolí HK, abych tam mohl auto zavézt a nemusel jsem demontovat a posílat světlomety. Nějak se mi nepodařilo něco vygooglit.

Jo a ještě k vlhkosti. Když vypnu klimatizaci (léto, zima, kdykoliv), je cítit, že z výdechů topení vybafne dost vlhký vzduch. To asi není normální, ne? Napadlo mě, jestli nemůže být ucpaný nějaký odtok kondenzátu z klimatizace. Kde bych ho měl hledat?
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“