Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: čtv srp 17, 2023 11:07 am Ale jo, to ti neberu, taky mám doma slušnou knihovnu hudby i videa lokálně. Přesto teda poslouchám skoro pořád přes Spotify, protože prostě poslouchám při práci na kompu a tam mám studiový monitory PreSonus a na nich bych stejně rozdíl nepoznal. 😁

Mně šlo spíš o to, že co se týče kvality, tak je úplně jedno, jestli ty data jsou na lokální NAS nebo ti přijde lossless stream z Tidalu. Stejně v takovým případě nejvíc nakonec záleží na dekóderech, D/A převodnících, koncových zesilovačích a analogovým zbytku aparatury. 😁
no ja po pravde vetsinu casu travim se sluchatkama na usich, protoze v tom zverinci ve kterym sedim se to ani nijak neda (uz aby zacal skolni rok zase) vzacne kdyz jsem doma sam a nevyuziju toho k nejake praci, tak si pustim nejakej ten vinyl a nejaky to zazemi pro celodenni poslech pri praci budu resit az si dodelam pracovnu a presunu se konecne =)

nicmene muj "blok" vuci sluzbam neni ani tak technicky, jako spis "procesni" jak jsem popisoval vcera tusim :-D
takhle mam i pod kontrolou, ze kdyz si chci najit podobnou hudbu, najdu pres last.fm, okostuju na YT a pak se vidi co dal a resim to, kdyz je na to cas a chut
trochu se obavam, ze bych si pak delal nekonecne "to listen" listy akorat

edit: abych to prirovnal, jestli jsi videl treba snimek Interstate 60, jak tam z kraje nalozili tu cubku co "hledala dokonalou sukacku" a byla tim primo posedla, tak neco podobnyho hrozi u me, pokud by mi tam sluzba sazela jeden zajimavy zvuk za druhym :-DDD
Naposledy upravil(a) Tsakabaru dne čtv srp 17, 2023 11:25 am, celkem upraveno 1 x.
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

HonzaCZ píše: čtv srp 17, 2023 11:08 am To bylo všechno reakce na Tsakabaru, sry zase jsem asi málo quotoval 🙂

EDIT: To by mě zajímalo, co si z těch internetů stahuješ za kvalitu a kde se hlavně bere, že je lepší, než co nabízí Tidal. https://support.tidal.com/hc/cs/article ... -HiFi-Plus
Samozřejmě jsou hi-res nahrávky, které se "pyšní" datovým tokem ale stojí za starou bačkoru. Naproti tomu jsou i skvělé nahrávky s vysokým dynamickým rozsahem. Samostatnou kapitolou jsou pak vydařené Vinyl-Ripy. Ale tam to platí ještě víc, že nekaždý umí ten rip z LP udělat oprvadu dobře na odpovídající aparatuře.
A svoje zdroje nebudu prozrazovat, to se nedělá ... :-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Mně tak ani nejde o konkrétní zdroje, ale jestli to je víc než lossless FLAC 192 kHz, 24 bit. To už stejně nikdo nemůže slyšet rozdíl ani na sebelepší aparatuře. 🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Tsakabaru píše: čtv srp 17, 2023 11:21 am tak neco podobnyho hrozi u me, pokud by mi tam sluzba sazela jeden zajimavy zvuk za druhym :-DDD
Ono to není zase tak žhavý. Úplně normálně to můžeš poslouchat i bez jakýchkoliv "vnucování" něčeho novýho. Já jedu furt dokola pár alb, pak mě jedno omrzí, doplním jiným a jedu dál. Ty generovaný seznamy/rádia nepoužívám vůbec. Buďto celý alba nebo můj liked playlist, kde je asi 8 hodin. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Ano. Ale jak jsem se marně snažil naznačit, není lossless FLAC 192 kHz, 24 bit jako lossless FLAC 192 kHz, 24 bit.
To je jen technický parametr který nic neříká o kvalitě pořízeného záznamu ani o dynamickém rozsahu nahrávky.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

No to samozřejmě chápu, ale kde vezmeš jinej záznam? Pokud se bavíme o konkrétním albu, tak to je prostě nahraný a to je daný. Nic lepšího než ten master z toho nevykouzlíš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: čtv srp 17, 2023 11:40 am Ono to není zase tak žhavý. Úplně normálně to můžeš poslouchat i bez jakýchkoliv "vnucování" něčeho novýho. Já jedu furt dokola pár alb, pak mě jedno omrzí, doplním jiným a jedu dál. Ty generovaný seznamy/rádia nepoužívám vůbec. Buďto celý alba nebo můj liked playlist, kde je asi 8 hodin. 😁
jasne pochopil jsem, jen v tom bez tehle funkce "navrhu" uz nevidim rozdil, jestli posloucham z lokalu nebo ze sluzby, takze jedu uz za ta leta solidne nabobtnany lokal
pokud bych uz s nejakou sluzbou zacal, tak prave kvuli tomu "vnucovani", coz je velkej posun vpred co se tyce hledani noveho
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

jinak k ty kvalite, Petr ma v urcity veci pravdu - pokud pominu stremovaci sluzby, ktere dejme tomu vyjdou z nejakeho masteru a vsude je to stejny, tak co se tyce nosicu at uz fyzickych nebo digitalnich v podobe nejake te komprese, ty rozdily muzou bejt fakt velky v zavislosti na tom, z ceho, do ceho, jak, na cem bylo kompripovano
nezridka se stava, ze nez se rozhodnu treba i ten master ve WAVku koupit a jdu si pro neco co se nekde vali, klidne otuknu i tri ruzny "FLAC"y
v tech uzavrenych sluchatkach je mnohdy slyset vic, nez bych chtel tedy a nejaky ty kostovacky z YT si radsi hodim do bedynek, nez bych to riskoval ve sluchatkach
v neposledni rade, pri soucasnym boomu vinylu uz jsem nekde cetl, ze se bezne muze stat, ze se na vinylu objevi nahravka ne z masteru, ale z CD (a co se mnohdy pachalo za zverstva na CD asi netreba zminovat), takze to riziko existuje bohuzel i timhle smerem, byt u toho vinylu asi vyrazne nizsi
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Jsou jednotky až desítky verzí nějakého alba. Přestože podle Tvého existuje někde jedna verze jako etlon a ní je vše odvozené.
Jsou různé remastery, remixy, kopie z původních pásků, či jiných zdrojů, ... různě kvalitní práce ve studiích
Zkus si najít nějaké známé album jako je třeba
Led Zepelin - IV
Pink Floyd - Animals
Pink Floyd - Division Bell
Genesis - Selling England By The Pound
... atd jsou jich přeci jen desítky tisíc ...

nebo třeba totálně zprasené a zvukově zprzněné poslední album od skupiny Metallica (možná někde existuje nezmrvený master ze studia, ale k zákazníkům se nedostal.)
...
Prostě se dá při výrobě placky (SACD, DVD-Audio, CD, ...) dodně zmrvit i hodně "napravit".
Ale asi na tuto diskusi (kterou jsem již párkrát v mnoha podobách absolvoval), nemám chuť ani sílu.
Bude jistější když prostě bude lossless FLAC 192 kHz, 24 bit a na ničem jiném nezáleží.
Jako technik tvému postoji naprosto rozumím a chápu ho. Jako člověk, který nějakých 20-30 let se věnoval poslechu hudby a zkukových aparatur, vím, že prostě záleží i na jiných věcech než vzorkovací frekvence a bitová hloubka.
Omlouvám se. :-)

P.S: je to jako bys rozdal lidem čtvrtku, každý by měl přesný rozměr, tloušťku papíru, odstínu bílé, atd ... A přesto by někdo nakreslil plochý fádní obraz a jiný úžasnou hloubku, pocit a myšlenku ... a ono /lossless FLAC 192 kHz, 24 bit) je prostě ta "papírová čtvrtka".
a pak tu jsou kopírky, co ti zreprodukují onen obraz. Stejný rozměr, stejné barvy (skoro), podobný materiál papíru ...
Trochu to srovnání samozřejmě kulhá, ale je to jen připodobnění ...
Naposledy upravil(a) puschpull dne čtv srp 17, 2023 12:37 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od parabolD »

Mimochodem, jak se vám Tidal trefuje do vkusu? Já to po půl roce nevydýchal, občas měl tendenci mi do playlistu vrazit nějaký popík, ale jako fakt úplně mimo, hrálo mi grunge z 90 a do toho nějací 2 přihřátí afroameričané a podobně. Jsem tak divnej, nebo mi unikl nějaký fígl v nastavení...? Spotify víceméně v normě, jen kvalitou streamu horší.
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Tsakabaru píše: čtv srp 17, 2023 12:16 pm jasne pochopil jsem, jen v tom bez tehle funkce "navrhu" uz nevidim rozdil, jestli posloucham z lokalu nebo ze sluzby, takze jedu uz za ta leta solidne nabobtnany lokal
pokud bych uz s nejakou sluzbou zacal, tak prave kvuli tomu "vnucovani", coz je velkej posun vpred co se tyce hledani noveho
Za mě je v tom rozdíl, že můžu plynule přecházet mezi zařízeními, přes který poslouchám a neztrácím "kontext".
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: čtv srp 17, 2023 12:48 pm Za mě je v tom rozdíl, že můžu plynule přecházet mezi zařízeními, přes který poslouchám a neztrácím "kontext".
tak tohle me nenapadlo, tomu rozumim (*_^) |,,,,
ja kdyz se fyzicky presouvam (coz je u mne asi jedinej pripad, kdy prechazim mezi zarizenima), tak vetsinou soucasne menim i cinnost a s tim i hudbu a kdyz treba nekdy ne, tim ze mam vsechno vsude vzajemne syncly (vyjma playlistu) pokracuju treba v pripade alba tam kde jsem prestal
kazdy to mame jinak =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

puschpull píše: čtv srp 17, 2023 12:28 pm Jsou jednotky až desítky verzí nějakého alba. Přestože podle Tvého existuje někde jedna verze jako etlon a ní je vše odvozené.
Jsou různé remastery, remixy, kopie z původních pásků, či jiných zdrojů, ... různě kvalitní práce ve studiích
Zkus si najít nějaké známé album jako je třeba
Led Zepelin - IV
Pink Floyd - Animals
Pink Floyd - Division Bell
Genesis - Selling England By The Pound
... atd jsou jich přeci jen desítky tisíc ...

nebo třeba totálně zprasené a zvukově zprzněné poslední album od skupiny Metallica (možná někde existuje nezmrvený master ze studia, ale k zákazníkům se nedostal.)
...
Prostě se dá při výrobě placky (SACD, DVD-Audio, CD, ...) dodně zmrvit i hodně "napravit".
Ale asi na tuto diskusi (kterou jsem již párkrát v mnoha podobách absolvoval), nemám chuť ani sílu.
Bude jistější když prostě bude lossless FLAC 192 kHz, 24 bit a na ničem jiném nezáleží.
Jako technik tvému postoji naprosto rozumím a chápu ho. Jako člověk, který nějakých 20-30 let se věnoval poslechu hudby a zkukových aparatur, vím, že prostě záleží i na jiných věcech než vzorkovací frekvence a bitová hloubka.
Omlouvám se. :-)

P.S: je to jako bys rozdal lidem čtvrtku, každý by měl přesný rozměr, tloušťku papíru, odstínu bílé, atd ... A přesto by někdo nakreslil plochý fádní obraz a jiný úžasnou hloubku, pocit a myšlenku ... a ono /lossless FLAC 192 kHz, 24 bit) je prostě ta "papírová čtvrtka".
a pak tu jsou kopírky, co ti zreprodukují onen obraz. Stejný rozměr, stejné barvy (skoro), podobný materiál papíru ...
Trochu to srovnání samozřejmě kulhá, ale je to jen připodobnění ...
Tak jo, pokud se bavíme o různých remasterech a reedicích tak chápu. Pokud se bavíme o konkrétním albu, konkrétní vydání, o čemž mluvím já, tak ta master nahrávka je pořád jenom jedna, ne? Ta "moje" etalonní jedna verze podle mého. 🙄

A nepodsouvej mi, že všechno je jenom o formátu, to jsem nikdy neřekl. Já samozřejmě chápu, že jde i o to, co v tom formátu je nahráno. Ale do teď jsme se bavili, nebo teda aspoň já jo, o přenosové kvalitě stream vs local. A řešil jsem to s Tsakabaru. To, že jsi do toho vstoupil a zapojil emoce ze samotného obsahu, je další rovina.

"Piss" ☮ 🕊 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Mě taky poté došlo, že jsem do toho neopatrně vstoupil. :-)
:-o
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

tak hlavne ze jsme se vsichni nakonec domluvili ,,,,| (*_^) |,,,, :-D =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“