Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49215
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od VDC »

Jo, s televizí je to to samý. V televizi pouštím z pozemního vysílání pouze programy ČT. Jinak Netflix.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od dracekvo »

V mojí TV je konektor pozemního vysílání zcela prázdný.
Sice v rámci internetu od O2 mám i základní O2 TV. Tu jsem do TV nainstaloval (když konečně po x letech bylo O2 schopno vydat aplikaci pro LG), abych zkusil, že to funguje a od té do by to nezapnul :-D
A sluchátka v práci mám koss s doživotní zárukou, ale už 4 roky let jsem je nebyl schopen odeslat na opravu, když přestala hrát jedna strana.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

VDC píše: čtv srp 17, 2023 9:24 am Jo, s televizí je to to samý. V televizi pouštím z pozemního vysílání pouze programy ČT. Jinak Netflix.
My už Netflix zrušili asi před půl roem. Kvůli jeho "politice".
Takže nyní už jedině Kodi a plugin Cinema Stream ...
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

KODI >B-)
+10TB NASka teda v nasem pripade :-D

jinak jsem zda se opustil Foobar, jenzto mi od upgradu distra celkem dost blbnul a revizi toho, co je pro cutnaka nativne k mani jsem zjistil, ze Clementine (kterou jsem uz kdysi zkousel, ale nebylo to uplne ono) ho uz celkem zastoupi

neni tam ta modularita ani nahodou, na ten layout uz si tyden horko tezko zvykam, s barvama jsem koukal ze snad neco udelat pujde (qt vs. GTK), ovsem "chytre" playlisty, siroka podpora formatu, ale hlavne knihovna paradni, funkcni, a zatimco stale marne cekam na implementaci knihovny do DeadBeef (linuxovy klon Foobaru) budu s tim muset vystacit - zda se ze i nekolik let

no a velky poslech digitalu (v obyvaku) resim taky pres KODI (syncuju si tam knihovnu z notesu)

takze kratka vzpominka na dlouha leta s Foobarem, zamacknout slzicku a jede se dal, zmena je zivot prej :-D
vlastne je to pate louceni - nejdriv Winamp, pak JetAudio, pak Foobar poprve, pak Amarok a ted Foobar asi definitivne
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Já mám Kodi v Android TV v obýváku a na PC v pracovně (taky v NTB a mobilu). Využívám na online sledování filmů. Tedy v 90% na té TV
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Tsakabaru píše: čtv srp 17, 2023 8:39 am jo Petre, to je presne to, co jsme tuhle nekde (mozna tady) resili, na Hi-Fi nema prilis smysl si streamy ci yt poustet, protoze "to slysis"
Nemám teda dlouhodobou zkušenost s Tidal či Deezer, ale ty podporujou lossless kodeky. Jakej je rozdíl, jestli ti ten stream jde z internetů a nebo z NAS? Data jako data, ne?

Ostatně musím souhlasit, že Spotify vs FLAC jsem slyšel už na předchozím "hifi" a na aktuální sestavě je to ještě patrnější. Už aby taky konečně uvedli HD. To slibujou asi 3 roky.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Já nestreamuju hudbu z NASky. Občas stáhnu něco v hi-res kvalitě a zkopíruji do úložiště v mobilu. Mám tam v Audio složce asi 50 GB hudby - nějakých 20-30 alb, která občas měním z jiná. Takže když si chci ve sluchátkách "užít" kvalitu (ano, je to slyšet) tak si pouštím takto.
Ale naprostou většinu času poslechu hudby jedu přes Tidal/Spotify.
Naposledy upravil(a) puschpull dne čtv srp 17, 2023 10:50 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

no ja jak uz asi vyplynulo nemam zkusenost se streamovaci sluzbou zadnou, ale co se tyce NAS tak v pravym slova smyslu nestreamuju
mam lokalne 3x ulozenou knihovnu hudby 1:1:1 (notes/NAS/telefon), pod KODIm v obyvaku pak klasicky pecko s cutnakem pripojeny k telce a do KODIho pripojeny SMB share s knihovnou (a dalsi s filmama, serialama atd.)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Já nevím no. Tak SMB nebo stream přes HTTP... jakej je rozdíl v těch datech, co přes to tečou?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od dracekvo »

Co je myšleno hi-res hudbou?
Věřím, že proti mp3 tam malinký rozdíl může být. Ale že bych ze zvukového modulu mobilu dostal nějakou lepší kvalitu jak CD se mi nezdá.
Ani jsem vlastně (narozdíl od PC) neviděl ve specifikacích žádného telefonu, co je to schopné zahrat.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: čtv srp 17, 2023 10:51 am Já nevím no. Tak SMB nebo stream přes HTTP... jakej je rozdíl v těch datech, co přes to tečou?
no v dnesni dobe uz tezko rict, sirka pasma uz tak nejak nehraje roli (byt teda ja doma visim na LTE)
kazdopadne ja uz to tak mam dlouha leta, davno pred temahle sluzbama, jejichz nastup jsem proste nejak ignoroval, o tech pojmech jsem slysel, ale realna zkusenost az kdyz mi nastoupil ten junior a stravil jsem s nim nejaky cas v kanclu :-D

a jak se rika, co je doma, to se pocita, takze je co poslouchat, na co se divat i kdyz vypadne net ci proud =)

priznavam, je to konzervativni, dinosauri pristup asi v dnesni dobe, ale vyhovuje mi maximalne
samozrejme ta vstupni investice do NAS a potrebne kapacity neco kostla, tu a tam vymenim disk (vidis, disk si musim objednat do bufferu) :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

dracekvo píše: čtv srp 17, 2023 10:56 am Co je myšleno hi-res hudbou?
Věřím, že proti mp3 tam malinký rozdíl může být. Ale že bych ze zvukového modulu mobilu dostal nějakou lepší kvalitu jak CD se mi nezdá.
Ani jsem vlastně (narozdíl od PC) neviděl ve specifikacích žádného telefonu, co je to schopné zahrat.
Tak high end mobily jsou dneska v lecčems lepší než některý počítače. Spíš bych se zaměřil na to, jak z toho mobilu tu hudbu dostat ven. Dneska analogovej výstup má málokterej mobil, takže zvuk, kterej je schopnej vytvářet samotnej mobil nás úplně moc nezajímá. Spíš záleží na tom, jak se z toho ten zvuk dostává ven. BT? Tam záleží na podporovaných kodecích na obou stranách a D/A měniče jsou až ve sluchátkách/cílovém zařízení. A pokud přes kabel, tak se jedná většinou o nějaké USB-C redukce na jack, což není nic jinýho než USB zvukovka, takže tam zase záleží na čipech, převodníkách a zesilovačích v ní.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

HonzaCZ píše: čtv srp 17, 2023 10:51 am Já nevím no. Tak SMB nebo stream přes HTTP... jakej je rozdíl v těch datech, co přes to tečou?
to se bavíme každý o něčem jiném. Hudbu co si stáhnu do PC a pak zkopíruji do mobilu (je samozřejmě z internetu) ale v této kvalitě je Tidal nenabízí.
Jinak ano , nuly a jedničky, ...
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Tsakabaru píše: čtv srp 17, 2023 11:02 am no v dnesni dobe uz tezko rict, sirka pasma uz tak nejak nehraje roli (byt teda ja doma visim na LTE)
kazdopadne ja uz to tak mam dlouha leta, davno pred temahle sluzbama, jejichz nastup jsem proste nejak ignoroval, o tech pojmech jsem slysel, ale realna zkusenost az kdyz mi nastoupil ten junior a stravil jsem s nim nejaky cas v kanclu :-D

a jak se rika, co je doma, to se pocita, takze je co poslouchat, na co se divat i kdyz vypadne net ci proud =)

priznavam, je to konzervativni, dinosauri pristup asi v dnesni dobe, ale vyhovuje mi maximalne
samozrejme ta vstupni investice do NAS a potrebne kapacity neco kostla, tu a tam vymenim disk (vidis, disk si musim objednat do bufferu) :-D
Ale jo, to ti neberu, taky mám doma slušnou knihovnu hudby i videa lokálně. Přesto teda poslouchám skoro pořád přes Spotify, protože prostě poslouchám při práci na kompu a tam mám studiový monitory PreSonus a na nich bych stejně rozdíl nepoznal. 😁

Mně šlo spíš o to, že co se týče kvality, tak je úplně jedno, jestli ty data jsou na lokální NAS nebo ti přijde lossless stream z Tidalu. Stejně v takovým případě nejvíc nakonec záleží na dekóderech, D/A převodnících, koncových zesilovačích a analogovým zbytku aparatury. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

puschpull píše: čtv srp 17, 2023 11:03 am to se bavíme každý o něčem jiném. Hudbu co si stáhnu do PC a pak zkopíruji do mobilu (je samozřejmě z internetu) ale v této kvalitě je Tidal nenabízí.
Jinak ano , nuly a jedničky, ...
To bylo všechno reakce na Tsakabaru, sry zase jsem asi málo quotoval 🙂

EDIT: To by mě zajímalo, co si z těch internetů stahuješ za kvalitu a kde se hlavně bere, že je lepší, než co nabízí Tidal. https://support.tidal.com/hc/cs/article ... -HiFi-Plus
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“