Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4512
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

:-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Ono ty repráky jsou právě to nejvíc subjektivní, co snad je možný. 🤣

A taky to je psychologický... člověk když toho kupuje víc, tak se to hrozně nasčítá. 🤣

V první iteraci jsem měl 5.1 v sérii AQ Tango - 81 (centr), 82 (surround), 85 (front pair), 94 (subwoofer), bylo mi sympatický, že jsou český. Ale 3pásmová bedna za 3 holt není úplně etalon. 😁

Následně upgrade předního páru na B&W 706 S2, což byl obrovský skok pro stereo poslech. Hrál jsem na ně bez subwooferu, protože ten Tango 94 spíš tak jako duněl, což je fajn na filmy a hry, ale ne moc do hudby.

A zatím poslední upgrade byl subwoofer B&W ASW610N a centr B&W HTM 72 S2, což bylo namířeno právě na to kino a hraní. Centr mega skok v poslechu hlasu ve filmech. A subwoofer hraje (samozřejmě dle mého vkusu) o tolik líp než ten původní, že jsem zase zapnul LFE na poslech hudby.

A tak poslední Tango, co mám, jsou surroundy a ty asi zůstanou, protože ty mě ani teď nijak neuráží.

Samozřejmě u prostorového zvuku je velmi důležitá kalibrace, což zrovna ty Denony umí pěkně.

A nejvíc důležitý je, aby s tím člověk byl spokojený a dělalo mu to radost. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3947
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

HonzaCZ píše: pát dub 19, 2024 10:44 am ... A nejvíc důležitý je, aby s tím člověk byl spokojený a dělalo mu to radost. 😁
(*_^) |,,,, :-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4512
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: pát dub 19, 2024 10:44 am Ono ty repráky jsou právě to nejvíc subjektivní, co snad je možný. 🤣
no ten centr proste hraje u videa/her prvni housle, tam nema smysl setrit a dik, ze ses podelil o zkusenost s AQ, oni maji ty ceny jeste celkem lidove a nekolikrat jsem dumal, ze to nejspis bude necim vykoupeno - tak je jasno ;-D

omrknu tu tvoji konfiguraci, treba skoncim u toho sameho =) (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3947
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Reprosoustavy napájené opravdu dobrým zesilovačem v kombinaci s optimalizovaným poslechovým prostorem!
Na tom záleží.
Toho jsem si užil, rád si nyní poslouchám jak s tím válčí jiní. Já si ověřil, že vyhrát se nedá, jen zvolit takový kompromis, který mi bude přinášet dlouhodobě radost s poslechem kvalitní hudby.
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

@Tsakabaru
Ono AQ mají i vyšší řady, ale když jsem začal zabrušovat do nich, tak mi draconis doporučil ty B&W a ty mě nadchly.

Jinak, aby nedošlo k mýlce, tak ty AQ Tango nehrají nějak extrémně špatně, zejména, když se nakalibrují, a zejména vzhledem k ceně. Teď je má brácha.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 12:49 pmnevidim tak tragicky to jedno dve prehrani "na soustruhu"
No jak myslíš, vidím, že nemá smysl Tě přesvědčovat... :-) No aspoň, že na to dali magnetodynamiku a ne piezo, která se do levných soustruhů zase začala po 30 letech používat, protože jí čínské dítě vyrobí za 5 USD... :-) Samozřejmě sférický hrot (bez možnosti náhrady za něco lepšího), absence antiskatingu, nulové odpružení, tlumení vibrací a napevno nastavený přítlak, který aby to celé fungovalo a jakž takž drželo stopu bývá někdy dokonce i 6-8g (naměřil jsem právě u těch s piezo) těm Tvým deskám udělá moc dobře i za to jedno dvě přehrání... :-) Ale jestli byli u Sony aspoň trochu soudní (ne tedy, že by tu plastovou hračku vyrobilo Sony) a ten přítlak bude 2g, jak má u použité přenosky (AT3600) správně být, klidně na to hraj. Ale já bych si to radši ověřil... B-) U těchto levných aparátů už jsem několikrát na vlastní oči viděl, že už po prvním přehrání desky do půlky bylo po zastavení vidět pouhým okem, kam jehla dojela... Takže sice ušetříš 5000 Kč na gramofonu, ale vesele si hobluješ desky za litr jednu... Ale tak proč ne. Jsou Tvoje B-)
Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 12:49 pm na Denon jsem koukal taky - konkretne na AVR-X1800H (prakticky to samy, o litr levnejsi), stejne tak na nejaky Yamahy v dany cenovy
Není to vůbec "prakticky to samý"... :-) Jen ve zkratce takhle z hlavy - HDMI v2.1, podpora 8K, konektivita obecně, mnohem lepší kalibrace (Audyssey XT32), vyšší výkon, jiné operáky i trafo... Těch věcí není "za litr" zas tak málo :-) Jiné značky než Denon a Marantz v ceně do cca 50-60K vůbec nedoporučuji řešit.
Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 12:49 pmfakt je, ze ta 1510 je vykonove citelne slabsi, jen 6 ohm, neumi Atmos...
na druhou stranu nevyuziju DLNA (prehravam pres KODI z kompu pripojenyho k TV, data jsou na NAS), primy prehravani z USB, nevedu stremovaci sluzby a na sedm kanalu uz nemam smysluplnou prostorovou kapacitu (obyvak 25 m), musim mrknout jak by se to chovalo, kdybych to zapojil jen v 5.1, nebo pokud vis z hlavy...
Samozřejmě to umí downmix i upmix - prostě si při prvotním nastavení "naklikáš", jakou máš konfiguraci repro a AVR už si se vším automaticky poradí sám, ať mu přijde na vstup cokoli. Jinak ať už ty věci, cos vypsal použiješ nebo ne, prostě tam budou víceméně ve všech případech. Je to dneska standartní výbava.
Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 12:49 pmdocela me zaujala ta streamovaci krabicka s displejem, myslenka ze by bylo neco, co by nacetlo a prehravalo knihovnu z NAS a aniz by musela bezet TV to zobrazovalo co hraje a dalo se to ovladat - netusil jsem ze jsou takovy strojecky ,,,,| (*_^) |,,,,
dela nekdo neco levnejsiho?
Jasně, dělá.
HonzaCZ píše: čtv dub 18, 2024 2:32 pmMám AVR-X2500H, táta AVR-X2800H, oba od draconise, a fungují parádně. Z draconisova pohledu to je low end, z mýho přijatelný mainstream. 😁
Tak pozor - neberu to jako low-end, to je snad nějaká Auna a podobný sráče. Beru to jako totální základ pro nenáročné stereo a vcelku slušný pro kino. Nic víc, nic míň. Je to prostě adekvátní ceně. A AVR za ani ne polovinu průměrnýho platu fakt není pořád nic super, i když to víceméně funguje. Holt dost lidí má vcelku zkreslená měřítka... :-) Takže beru to objektivním pohledem člověka, který se tím zabývá více než 20 let. Markantně vylepšenou zvukovou část má až AVC-X4800H, ta už je znatelně lepší a spoustu věcí konstrukčně přebírá z vyšších modelů. Navíc je jako první odspodu "made in Japan", diskrétní součástky, kondíky origo Denon přímo navržený a vyrobený pro tento stroj, žádné čínské trafo z katalogu, ale zdroj navržený přímo Denonem atd. atd. :-) Navíc ho teď dost zlevnili B-)
Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 8:08 pmrepra jsem ocumoval u AQ, ale ani to neni hotova vec, klidne si necham doporucit =)
Záleží dost, jakou řadu, ale obecně bych doporučil se poohlédnout jinde... :-) Z opravdu levných mi přijde celkem fajn Indiana Line, Dynavoice, o trošku vejš je super Dynaudio a jestli jsi vyloženě basovej, tak třeba Polk Audio.
dracekvo píše: čtv dub 18, 2024 8:20 pmAle nejvíce mě pobaví kabely za desetitisíce a pak se to stejně strčí do ABB zásuvky za 150,- a od jističe to vede zdí obyčejnou CYKY 3x2.5 za 25,- Kč / metr :-D
Makovica píše: čtv dub 18, 2024 9:17 pmTo chce striebro, pomazane hadim olejom, aspon po najblizsie trafo. Idealne az do elektrarne.
Kecy o hadím oleji a tak mám moc rád, je jich plný internet :-) A světe div se, většinou je šíří lidé, co rovnou ví, že je to blbost a nemůže to mít vliv, proto si to ani nikdy reálně nezkusili. Je to docela alchymie a na každém řetězci většinou funguje víc něco jiného (někde reprokabely, jinde napájení). Samozřejmě je to segment, kde je už od určité kategorie cenový nárůst naprosto neadekvátní reálnému přínosu, ale já bych to zas tak neodsuzoval. S kabeláží si hrajeme už přes 15 let stabilně, zkoušíme, testujeme... A už jsem toho slyšel dostatek na různých sestavách na to, abych mohl říct, že to rozhodně není blbost a rozdíly jsou někdy takové, že by to až člověk neřekl. Ale nikoho o tom nemám potřebu přesvědčovat :-)

Jen taková dlouhodobá zkušenost - právě proto, že je to dost ošemetné téma - to s klienty dělám rád tak, že jim půjčím třeba na víkend na test tři různé kategorie kabelů (levná, střed a vyšší), ať si to v klidu a bez ovlivňování vyzkouší doma v reálných podmínkách a na svojí sestavě. Zatím za posledních pět let si pamatuju pouze dva, kteří zvolili tu nejlevnější verzi, jinak každý šel do střední nebo té vyšší třídy. To hovoří samo za sebe.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

A když už jsme načali téma gramofonu - kdyby někdo měl zájem o už trochu použitelný stroj, dostal jsem teď od distributora zajímavou nabídku na Pro-ject Xtension 9 s MC přenoskou Pick It DS2. Normálně v této kombinaci stojí 87 490 Kč, ale teď by byl do 60K... B-) Tzn. je to víceméně za cenu mnohem levnější X8 bez přenosky... :-)

pro-ject-x-tension-9-evolution-sp-walnut-pick-it-ds2-mc.jpg

Více info tady: https://www.aq.cz/pro-ject-x-tension-9- ... ?vid=35219

Už jsem prodal čtyři a po jednom mi tu zbyla origo zabalená a nepoužitá MC přenoska Pick It DS2, takže mám k dispozici i tu, kdyby chtěl někdo udělat upgrade (zákazník ode mě kupoval nedávno dražší přenosku Hana, takže pro něj tahle neměla smysl).

pro-ject-pick-it-ds2-prenoska.jpg

https://www.aq.cz/pro-ject-pick-it-ds2-prenoska-p23832/
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

draconis píše: pát dub 26, 2024 1:49 pm Tak pozor - neberu to jako low-end... Beru to jako totální základ pro nenáročné stereo a vcelku slušný pro kino. Nic víc, nic míň. Je to prostě adekvátní ceně...
Tak však víš, jak jsem to myslel. Ono je to o významu spojení "low end". 😁 Já to beru jako přesně to, co jsi popsal - nejlevnější použitelné. To nepoužitelné si nezaslouží vlastní označení. 🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4512
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

@draconis diky za info, hned je zase o cem premyslet :-D (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“