Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4520
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

draconis píše: čtv dub 18, 2024 9:34 am Jinak v souvislosti s naší první účastí (letos byl druhý ročník) na celorepublikové akci Audio Happening jsme poskládali jednu krapet lepší sestavu. A hlavně konečně trochu pouklidili ten provozní bordel na showroomu, tak posílám pár fotek... >B-)
co je to za device na tom sestym fotu nahore, to s tym hentym displejem co ukazuje co zrovna hraje?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 10:56 amLP zatim hraju na Sony PS-LX300USB, kteryho jsem porizoval kvuli digitalizaci, taky dobre slouzi
Hele, nerad jsem drsnej, ale v tomhle případě musím... :-) Jestli si nechceš zničit desky, tak tohle vůbec nepoužívej. S gramofonem to nemá nic společného.

A jinak celkově digitalizace LP je podle mě blbost, pokud nemáš nějaké vzácné kousky, které jinak nevyšly, nedají se už sehnat a chceš je zaarchivovat. A když už to máš potřebu z nějakého důvodu dělat, rozhodně to nemá žádný smysl na podobném přístroji. No kdybys chtěl tu problematiku trochu vysvětlit, dej vědět... B-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 11:14 am co je to za device na tom sestym fotu nahore, to s tym hentym displejem co ukazuje co zrovna hraje?
Streamer Rose RS150B.
Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 10:56 amzatim to vypada na Marantz NR1510
nebo by byla jina doporuceni? (20k strop)
To bych nedoporučoval. Potřebuješ vůbec vlastně multikanál nebo Ti jde o stereo?
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4520
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

tak pro upresneni - puvodne jsem ho koupil pred xy lety tatkovi k vanocum, kterej si chtel stocit par starejch LP (a vlastne uz ani funkcni gramo nemel), pak jsem si chtel prehrat nejaky stary Simky, Soboty, Grossmany pujcil jsem si ho a uz u me zustal
tu a tam si na tom neco pustim, ale minimalne (vetsiou akorat kdyz si nejakel novej vinyl poridim, tak pro kontrolu ze je ok) a vinyly kupuju jen ty, co mam naposlouchany z digitalu (treba na bandcamp bezna praxe, ze jak objednas vinyl - mas k tomu volnej DL ve FLAC, takze ano, digitalizace uz dneska nema smysl, ale tehdy proste mela)

ja jakmile si dobuduju domaci kancl/studio, planuju dvojici SL-1210 ;-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4520
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

draconis píše: čtv dub 18, 2024 11:35 am To bych nedoporučoval. Potřebuješ vůbec vlastně multikanál nebo Ti jde o stereo?
no multikanal chci kvuli DVD/BR, kdysi jsem sestavu 5.1 mel a docela na to rad vzpominam, melo to svoje kouzlo =)
o nejakym pripadny splitu pro hudbu uz jsem taky premyslel, ale to je hudba budoucnosti ted potrebuju neco kam "jde zapojit vsechno"
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 11:42 am(vetsiou akorat kdyz si nejakel novej vinyl poridim, tak pro kontrolu ze je ok
To bych právě vůbec nedělal. Ale každý svého štěstí strůjcem. Upřímně - podobné přístroje jsou spíš soustruh na desky než gramofon.
Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 11:42 amja jakmile si dobuduju domaci kancl/studio, planuju dvojici SL-1210 ;-D
Na DJing ano, na hifi účely určitě ne B-) Ale jo, je to už znatelně lepší než ta Sonka. Když jsem zamlada hrával, taky jsem je měl. Ačkoli pak jsem je vyměnil za AA a přišly mi lepší nebo minimálně srovnatelný, ale stály o třetinu míň...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Tsakabaru píše: čtv dub 18, 2024 11:47 amno multikanal chci kvuli DVD/BR, kdysi jsem sestavu 5.1 mel a docela na to rad vzpominam, melo to svoje kouzlo =)
o nejakym pripadny splitu pro hudbu uz jsem taky premyslel, ale to je hudba budoucnosti ted potrebuju neco kam "jde zapojit vsechno"
Konektivitu mají dneska srovnatelnou i stereo receivery, např. Denon DRA-900H nebo Marantz Stereo 70S. Zrovna ta 1510 je docela strašnej verk, jestli opravdu chceš vybírat v této nejlevnější kategorii a ještě k tomu multikanál (tzn. BUDEŠ tam reálně připojovat všechny repro pro prostorový zvuk), nejlepší volbou je podle mě Denon AVR-2800H.
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4520
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

no na rovinu - HiFi za statisice ci miliony u me mit nikdy prostor nebude, nejsem a asi nikdy nebudu milionar (a i kdybych byl, vrazim to do aut :-D) a drtivou vetsinu hudby zatim stejne konzumuju sluchatkama z FLAC digitalu pres starickou externi SB Live! 24
na ten pad ani nevidim tak tragicky to jedno dve prehrani "na soustruhu", protoze nejspis nikdy uz nic dalsiho/lepsiho krom tech 1210 taky porizovat nebudu
jinak verim ze budou kvalitativne srovnatelny alternativy, ale nemam je ohmatany, narozdil od tech 1210, ktery znam, zhruba si pamatuju co a jak umej a snesou (zbytek se vybavi pod rukama =)), pokud vis o necem konkretnim za mene penez, dej vedet, zkusim zjistit kde by se to neco ohmatat dalo

na Denon jsem koukal taky - konkretne na AVR-X1800H (prakticky to samy, o litr levnejsi), stejne tak na nejaky Yamahy v dany cenovy, je to porad nekde ve fazi uvah "chci - potrebuju"

fakt je, ze ta 1510 je vykonove citelne slabsi, jen 6 ohm, neumi Atmos...
na druhou stranu nevyuziju DLNA (prehravam pres KODI z kompu pripojenyho k TV, data jsou na NAS), primy prehravani z USB, nevedu stremovaci sluzby a na sedm kanalu uz nemam smysluplnou prostorovou kapacitu (obyvak 25 m), musim mrknout jak by se to chovalo, kdybych to zapojil jen v 5.1, nebo pokud vis z hlavy...

docela me zaujala ta streamovaci krabicka s displejem, myslenka ze by bylo neco, co by nacetlo a prehravalo knihovnu z NAS a aniz by musela bezet TV to zobrazovalo co hraje a dalo se to ovladat - netusil jsem ze jsou takovy strojecky ,,,,| (*_^) |,,,,
dela nekdo neco levnejsiho?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22012
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Mám AVR-X2500H, táta AVR-X2800H, oba od draconise, a fungují parádně. Z draconisova pohledu to je low end, z mýho přijatelný mainstream. 😁

Samozřejmě to jde provozovat jenom jako 5.1, dokonce i v jiných variantách. Je fajn k tomu mít ještě taky dobrý repráky... to mi taky trvalo 2 nákupní iterace. Drak by mohl vyprávět. 🤣🤣🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4946
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Makovica »

Hifi, o tom sa da kecat hodiny, lebo maloco je tak subjektivne vnimane :)
A maloco dokaze zozrat tolko penazi hoci aj bez efektu.
Ale lepraky su zaklad, vacsina investicie by mala ist do toho.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3950
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Makovica píše: čtv dub 18, 2024 5:34 pm Hifi, o tom sa da kecat hodiny, lebo maloco je tak subjektivne vnimane :)
A maloco dokaze zozrat tolko penazi hoci aj bez efektu.
Ale lepraky su zaklad, vacsina investicie by mala ist do toho.
o tomto tématu bylo 25 roků mého života....
:-)

Slyšel jsem skoro všechno, ... v té době, ... aparatury za stovky tisíc a miliony jsem měl doma půjčené ...
Bylo to hezké období.

Jsem ale rád, že je za mnou.
Naposledy upravil(a) puschpull dne čtv dub 18, 2024 6:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4946
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Makovica »

Myslim kazdy den hodiny :)
Audiofilska neuroza je peklo.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4520
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: čtv dub 18, 2024 2:32 pm Mám AVR-X2500H, táta AVR-X2800H, oba od draconise, a fungují parádně. Z draconisova pohledu to je low end, z mýho přijatelný mainstream. 😁

Samozřejmě to jde provozovat jenom jako 5.1, dokonce i v jiných variantách. Je fajn k tomu mít ještě taky dobrý repráky... to mi taky trvalo 2 nákupní iterace. Drak by mohl vyprávět. 🤣🤣🤣

ja na to koukam stejne pragmaticky :-D =)

ad 5.1) uz jsem si v mezicase nasel v UG (*_^) |,,,,
image_2024-04-18_195153647.png
asi teda pujdu touhle cestou, nejaky ty ficury navic treba prijdou vhod casem, vykon se neztrati a ten rozdil uz takovej neni, nekupuju to kazdej den

repra jsem ocumoval u AQ, ale ani to neni hotova vec, klidne si necham doporucit =)

@Makovica @puschpull presne tomu se chci vyhnout :-D

navic ted mi jde o vybavu do obyvaku, takze primarne filmy, xbox... (navic kolem toho bude krouzit autisticky Milous a nikdy clovek nevi, kdy ho napadne to treba zalejt nebo zasypat hlinou z kytek... :-D)

kanclstudio bude zase o necem jinym =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3184
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od dracekvo »

Mě se nejvíce líbí výše zmíněná věc a to pořádné napájecí kabely.
Jako samozřejmě nemělo by to být napájené přes nějaký low end. Ale nejvíce mě pobaví kabely za desetitisíce a pak se to stejně strčí do ABB zásuvky za 150,- a od jističe to vede zdí obyčejnou CYKY 3x2.5 za 25,- Kč / metr :-D
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4946
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Makovica »

To chce striebro, pomazane hadim olejom, aspon po najblizsie trafo. Idealne az do elektrarne.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“