Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Díky kuci
seatik píše: úte črc 19, 2022 11:03 am Myslím že dobré rozhodnutí se svištěm. Na popojíždky je Alfy škoda. V zimě Alfa bude taky sloužit?
No nebylo to zrovna v plánu a už vůbec, že by se to hodilo, ale Pažout už se "sypal" čím dál víc. Tož jsem si řekl, že už to pro nás nemá smysl ho udržovat při životě. A jelikož je situace na trhu jaká je, tak se mi úplně nedařilo najít nějakou zachovalou ojetinu "maloauta", která by v porovnání s novým dávala smysl. Tak jsem rozhodl, že půjdem do funglovky. Rozhodoval jsem se mezi cca třemi modely a Swišť byl od začátku největší kandidát. Trošku byl problém, že ta auta dneska nejsou, ale to se podchytilo. Jen mě stále drobet mrzí, že to není čtyřkolka. Jakože vím, že z 99% by to pro nás byla zbytečnost (u tohoto auta drtivě převažují cesty do práce do Ostravy a blízké okolí F-M) a tahání kil navíc, ale přece jen jsme z PodBeskyd (víkendové výlety).... Což v návaznosti na tvou otázku.... Zatím Alfa pořádný zimní provoz nezažila. Teď díky Covidu a toho, že jsme s dětma furt na hromadě (nemoci, úrazy), jsme vlastně dva roky nebyli ani na lyžích. Alfu se mi do soli a bohužel i kamení (u nás se v horách kvůli pitným přehradám sype) brát nechce, ale nejsem si zrovna jistý, že tuhle zimní úlohu do budoucna Swištík zvládne. Jakože kdyby to mělo sedačky místo 40:60 dělené 40:20:40, tak by to v rámci zimních radovánek tady u nás prošlo (samozřejmě ne týdenní dovolená), ale skutečnost je bohužel jiná.... Jinak ano, na popojížďky je takového auta škoda. Už tak mi rve žíly, že skrz málo místa, to musím startovat při každém vyjetí/zajetí motorky z/do garáže....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od seatik »

Já to mám trochu jinak s XT Forestrem 2007 a Outbackem 2020. Je mi líto už starého Forestra mordovat ve všem a začnu si ho vychutnávat v lepším počasí. Outback co byl původně jako Tvá Alfa začne makat . Pomalu ho na to připravuji, takže letos dostal mojí dodatečnou povrchovou úpravu podvozku a dutin, nyní sem se rozhodl zabalit předek, kapotu, světla, střechu do ochranné folie vůči hmyzu ,šutrům apod... co bych Ti doporučil a je mi líto že jsem to neudělal hned na salonu je hodit to taky do ochranné folie. Proti kamínkům to dle mě dost pomůže a nebude to tolik bolet . Ono zase když už tu hezkou věc máme, je škoda ji nepoužívat. Do hrobu si ji nevezmeme.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

seatik píše: úte črc 19, 2022 1:14 pm Já to mám trochu jinak s XT Forestrem 2007 a Outbackem 2020. Je mi líto už starého Forestra mordovat ve všem a začnu si ho vychutnávat v lepším počasí. Outback co byl původně jako Tvá Alfa začne makat . Pomalu ho na to připravuji, takže letos dostal mojí dodatečnou povrchovou úpravu podvozku a dutin, nyní sem se rozhodl zabalit předek, kapotu, světla, střechu do ochranné folie vůči hmyzu ,šutrům apod... co bych Ti doporučil a je mi líto že jsem to neudělal hned na salonu je hodit to taky do ochranné folie. Proti kamínkům to dle mě dost pomůže a nebude to tolik bolet . Ono zase když už tu hezkou věc máme, je škoda ji nepoužívat. Do hrobu si ji nevezmeme.
Svatá pravda (*_^) |,,,, Co se týče té fólie, tak určitě máš recht, ale já mám s těma olačkama prostě odjakživa jaksi problém. A trochu se děsím toho, že se spousta věcí řeže přímo na autě. Ale to je můj osobní problém....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Ahoj kuci Subaráčtí,

pro zpestření fóra si sem hodím pár fotek svého již třetího Stelvia. A možná ne teda posledního, kdo ví... Až bude zase svět v pořádku :-D , tak to budou příště třeba zase mé milované Plejády. Ale, i když mám k Alfě nemalé výhrady, tak prostě zatím nemohu jinak. Auto už je teda od dubna doma, v červnu bylo na keramice a fotky se ke mně dostaly až teď, tak se podělím..... Mějte se a ať vám ty hvězdičky jezdí a dělají radost ;)
Přílohy
IMG-20230804-WA0000.jpg
IMG-20230804-WA0011.jpg
IMG-20230804-WA0012.jpg
IMG-20230804-WA0020.jpg
IMG-20230804-WA0003.jpg
IMG-20230804-WA0005.jpg
IMG-20230804-WA0017.jpg
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4462
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od Tsakabaru »

libovy snimky, cim fotis?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od seatik »

Kam jezdíš Stelvio servisovat a spokojen se servisem? :-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od hamoun »

spis myslim, ze to fotil "keramikar" ... krasa :) jen ty brzdy to chtelo pred focenim "ojet" :)
škoda superb
ex WRX 2008
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Tsakabaru: No fotil profík, který fotí pravidelně pro autodetailistu. U focení jsem teda byl (bylo to před vyzvednutím vozu), ale co konkrétně to bylo, ti neřeknu. Nějaké zrcadlo, Nikon či Canon předpokládám.

Seatik: No, já než jet s Italem na servis, tak ho dycky raději před tím prodám a koupím nový :-DDD Nee, to první Stelvio jsem měl skoro dva a půl roku a jezdil jsem do Polska, tam kde jsem ho koupil. A byl jsem v podstatě spokojen. Na první nadstandardní výměnu jsem tehdy byl ještě i u nás v Ostravě a mám teda s nima i nějakou jinou zkušenost a tam si teda nejsem vůbec jist. Teda nevím jak mechoši jako takoví, ale přijímací technici jsou tu fakt na přes držku. Vedoucí servisu už je ale aspoň trochu jiný charakter. Každopádně pro vás čecháčky Imofa vesměs špatně hodnocená není, také Regio auto z Hradce je prý cajk, Srba asi taky bude gut. Na Moravě je asi nej Motortec v Brně. Aspoň kolega, který ode mě bral to druhé Stelvio, tak tam byl oproti Ostravě moc spokojený.... Teď tam kde jsem koupil, tak jezdit fakt nebudu, to mám už víc z ruky. Takže buď to vidím zase na ten servis v PL tady za hranicemi a nebo ten Motortec. A nebo možná úplně nejspíš, na to nové auto :-D

Hamoun: No tak to je věc detailisty. Logicky po umytí jsou kotouče rezavé jak liška. A říkal, že to po mytí projede jen po ulici a pak na tom několik dní dělá že. Nakonec se fotilo a s autem jsem po focení odjížděl už hned já......
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od podvlada »

Je to moc pěkný auto, jako jedno z mála moderní produkce "SUV" by mi vůbec nevadilo :-)
A něco jsem přehlídl a nepřečetl? Co že už máš třetí?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

podvlada píše: pát srp 04, 2023 2:29 pm Je to moc pěkný auto, jako jedno z mála moderní produkce "SUV" by mi vůbec nevadilo :-)
A něco jsem přehlídl a nepřečetl? Co že už máš třetí?

Hele, Vlado, myslim, zes nic neprehlid. Jen jsem jej ani nezminoval. To druhe jsem mel jen chvili a bylo lautr stejne jako tohle, jen nemelo el. vyklopne tazne z fabriky....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od podvlada »

Aha, ok :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20663
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od námořník »

😁👍 pěkný auto 👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“