Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2262
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Využil jsem nákupu a vyfotil Šediváka, abych dostál slibu.

Takže nejdřív ten vrut - on to teda není vrut, to se mi jen zdálo z povrchního pohledu, je to plastový čurapajzlík, ale na druhé straně je ve stejném místě jen taková kapka, nic nevystupuje a zboku to vůbec není vidět. Zato tohle vidět je:
IMG_20240413_0.jpg

Jinak auto vypadá dobře, lakýra je opravdu dobrý, nejen že trefil odstín, ale i kvalita laku je OK. Spasování se taky zdá být (až na ten malý detail) OK:
IMG_20240413_1.jpg
IMG_20240413_2.jpg
IMG_20240413_3.jpg

Ještě jsem se nestihl zmínit, že mi při předání technik pyšně hlásil, že mi to auto umyli. Když viděl, že skoro omdlévám, tak se mě jal uklidňovat slovy "Ale on to myl ručně!". Tak jen pro dokreslení výsledek toho mytí, pro jistotu bez komentáře:
IMG_20240413_4.jpg
IMG_20240413_5.jpg

Tak asi tak :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3940
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od puschpull »

Dík za fotodokumentaci.
Ještě jsem se nestihl zmínit, že mi při předání technik pyšně hlásil, že mi to auto umyli. Když viděl, že skoro omdlévám, tak se mě jal uklidňovat slovy "Ale on to myl ručně!". Tak jen pro dokreslení výsledek toho mytí, pro jistotu bez komentáře:
:-D
no jo no
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Tsakabaru »

proste to osplouchli no :-D
lak vypada dobre (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3666
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od StandaB »

Co na tom Sedivaku mohli jeste umyt?? Byl jako sklo. :-)
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1283
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od strider »

curapajzlik teda hruza :D predelat :D at si to narvou nekam, vid :)
ale za ten lak a barvu palec hore, vidim velky dobry, takze gratulace.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7832
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od mnov »

Já na té rozmazané fotce vidím čudl s čepem, který zapomněli domáčknout. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24358
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Metuzaléme, tak to holt ošplouchli no, jak už napsal Mari :-DDD
Já si zrovna včera všiml, že mě karosář při opravě vrazil taky místo plast čudlu obyčejný vrut, jako nejsem na své auto cimplrich, ale kdyby aspoň něco kurva řekl >:-& >>:-@@ a taky urval čudle zadního světla, které jsem teprve nedávno ne úplně jednoduše sehnal a jeden zalomený i odvrtal- a on je hned nepochopitelně zalomí.... fakt tohle nechápu, přitom má taky forestra, jen SF, tak moc dobře ví, jak se světlo sundává, toto mě nasralo ještě víc.
Ještě mu mám auto vézt na dodělávky, tak se mu zmíním samozřejmě, ale stejně si to budu muset zase vyřešit sám. On je přes plechy jinak opravdu majstr, tak to beru jak to je, to hlavní pořeší kvalitně, co už do prdele s ním taky :-/ :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2262
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

@mnov Marku, opravdu děkuju. Já jsem takový pitomec, že jsem to nepoznal... Chybějí mi zkušenosti a zrak už neslouží :-) A rozmazaná fotka je ta nejlepší, na které je aspoň něco vidět, ostatní byly ještě horší, už se mi holt klepou ruce :-)

@sima Mít na plechařinu šikovného člověka, co jinak zuláme na co přijde, to je takové pivo s příchutí grepu :-)

Pro ostatní: jasně, vyblejskám to zase jako předtím, nic hrozného se nestalo. Možná, že je lepší, že to nepiglovali nějakým hadrem na tom čerstvým laku :-) Jen si myslím, že to asi jsou vápenaté usazeniny z tvrdé vody, takže s tím blýskáním nebudu moc otálet, než to tam zatvrdne nafest.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1045
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od milosv »

Milane je super, že máš šediváka doma. Kdykoliv dávám svého do servisu, tak jen čekám, co dalšího zkurví. Opravu - výměnu dveří, světla a nárazníku včetně laku - zvládli docela fajn, ALE. Při rychlosti nad 90 km mi něco drnčí (šustí) od předního skla, nebo snad střešního okna. Zároveň šustí od ofuků oken - taky je museli předělávat. Vůbec nevím, jak to řešit. Minule mi blbci zašpinili tapec okolo střešního okna (otisky prstíčků). Na jednu stranu dobrá práce, na druhou vždycky něco poserou. Chjo. Tak snad jseš na tom líp. :-/
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24358
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Metuzalem píše: sob dub 13, 2024 11:59 pm

@sima Mít na plechařinu šikovného člověka, co jinak zuláme na co přijde, to je takové pivo s příchutí grepu :-)

Pro ostatní: jasně, vyblejskám to zase jako předtím, nic hrozného se nestalo. Možná, že je lepší, že to nepiglovali nějakým hadrem na tom čerstvým laku :-) Jen si myslím, že to asi jsou vápenaté usazeniny z tvrdé vody, takže s tím blýskáním nebudu moc otálet, než to tam zatvrdne nafest.
No máš pravdu, ale zas na druhou stranu to není pívo s příchutí grepu, to zase ne, to bych nedal :-D já ty kravinky opravím, tj blbost, sice zbytečná, naprosto, ale je, hlavní je plechařina a úměrné trefení laku. Jinak mě je jasné, jak k tomu opět a zas typicky došlo, moc práce má karosář a spěchá...jinak by to neudělal. Třeba na svém autě určitě teda ne, tak ani onak ne.
A jak říkáš, zas to naleštíš, mimochodem tvrdá voda je na tohle potvora, jedna zdejší slečna co dělá interiéry aut dělala i exteriér, ale vzdala to, moc tvrdá voda, nedalo se.
Zpět k tomu negativnímu, když tě čtu, čím jsi si zlehka prošel. Hlavně mě teda opět sere ona typická věc, proč proboha servisy dělají věci, na které se člověk nedomluví!!! <:-< >:-& co nechce, proč proboha nezvednou foun co nestojí dnes nic a aspoň se teda nezeptají... tak mě jen napadá jedno, každá kačka se hodí, tak to opláchnem a hned ta cifra za opravu bude vypadat jakože příjemněji..anebo jsou to bukvy a nepřemýšlejí, nevím, jak kdo jak kdy, asi jo.
To samé třeba s umytím motoru, nechtěl jsem to, ono taky záleží jak se motor umyje, pravda v tomto případě to dopadlo dobře, ale opravdu nechápu, proč dělat něco, co sám nechci, škoda slov, chápu tě v tomto maximálně, kor když se tak s leštěním naděláš.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2262
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

@milosv Milošu, nebýt té vytlučené baterky, tak si nemám na co stěžovat. Jeden nedomáčklý čudl a pár zaschlých kapek :-) A ta baterka, to je taky už spíš věkem, měl jsem na ní takové menší podezření už před tím. Zbytek je fakt pěkná práce - lak na jedničku, nárazník vypadá, jak kdyby tam byl od prvopočátku, spasování dokonalé. Dokonce mám pocit, že výřez na tažné je nějaký hezčí, než byl :-) Jsem docela spokojený, i když to tak možná zprvu nevypadalo :-)

@sima Radku, motor mi ještě nemyjou :-) A s tím mytím kastle, kdyby kvůli tomu měli volat každýmu... Oni to prostě dělají automaticky u každého auta (i třeba u těch malých prohlídek) a je to v ceně. Já to vždycky hlásím a mám na autě i samolepku, co slušně prosí o nemytí. Pak mám ještě takovou papírovou tiskovinu, co se má věšet za zpětné zrcátko, ale ta v textu vyhrožuje, že případnou újmu bude majitel vymáhat, a to je na můj vkus moc silný kafe. Většinou tam je auto jen necelý den, tak tu informaci, že to nemají mýt, nějak zvládnou dodržet. Tady to bylo 4 dny a to už asi informace vyprchala nebo zevšedněla :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Tsakabaru »

sima píše: sob dub 13, 2024 10:29 pm a taky urval čudle zadního světla
https://youtu.be/dikeAe-KkuE?t=1518
https://youtu.be/dikeAe-KkuE?t=1615
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 760
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od RudaK »

mnov píše: sob dub 13, 2024 10:05 pm Já na té rozmazané fotce vidím čudl s čepem, který zapomněli domáčknout. :-)
Podobný čudl jsem domačknul na zadních dveřích v úterý … ale to by museli zapomenout před 5 lety v Japonsku😁

Hezky to opravili, bohužel když víš že oprava byla tak ji furt vidíš
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2262
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

RudaK píše: ned dub 14, 2024 9:14 am ...když víš že oprava byla tak ji furt vidíš
Tohle je fakt k nepoznání (a čudl půjdu zamáčknout jen co dosnídám) :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22785
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od spm »

No, můžu tě s tím mytím naprosto uklidnit, mě málem ranila mrtvice dneska. Včera jsem se hrabal v hujdaji a nakonec ho i přezul a dojel umýt. Všiml jsem si nějaký černých teček na laku, které tou wapkou nešly umýt. Prý je snad i něco takového na skleníku za barákem. Co je to za svinstvo netuším, ale teď jsem to zkoušel drhnout benzinem, ale ani tím to dolů nejde. A taky jak jsem to po umytí viděl na světle, tak to auto je víc černé než červené, jak kdyby to někdo vzal sprejem s barvou... Achjo.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“