Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od strider »

Gratuluju k Legu, at vydrzi co nejdyl!
Chvili sem mel fakt dobrej napad odkoupit zpatky kuckadlo, uz by bylo i kde parkovat, ale zena mi to zakazala ;x takze nic, achjo :)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od Tapan »

Kubo dík...a Daihatsu je sice roztomilý auto a předtím , než se s ním rozloučím, dostane ještě nový ložisko a řemeny (zejména protože to mám koupený), ale začíná se do něj pouštět koroze vzadu na podvozku a investovat u něčeho takového do nějakých ochranných nástřiků je pro tebe nesmysl, to ať si poléčí někdo, kdo s ním opravdu bude chtít jezdit :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od Tapan »

Než nahážu do Lega dětský sedačky a dám ho k demolici dětem a do užívání Terce, chtěl jsem tam dát ještě slušný rádio s podporou Android Auto, protože mobily držící někde v mřížce výdechu vzduchu moc nemusím a navigace je někdy potřeba. Tak se objednalo již osvědčené 2din rádio Zenec a nějaká další bižuterie, jako je rámeček pro BM/BR, anténní redukce/prodloužení a předražená krabička, aby fungovalo ovládání na volantu. Kvůli tomu ovládání na volantu vypadala nová kabeláž dost zběsile.
20231031_104105.jpg
Trochu jsem to sešněroval páskami, aby to vypadalo méně děsivě a aby to při jízdě pokud možno nikde o nic nechrastilo.
Záhy se objevil další problém, 6 původních šroubů, které držely původní rádio a panel klimy a které jsem měl 2 dny nazpět v ruce a vím přesně, že jsem je dával na zem za sedadlo spolujezdce, zmizelo. Prohledal jsem 2x všechna myslitelná místa, kde by mohly být, nakonec jsem se uchýlil i k tomu, že z auta vše vyndám , vyskládal jsem tedy na ulici starý rádio, nový rádio, aku LED světlo, krabici od novýho rádia, u níž jsem zkontroloval, že je opravdu prázdná a pak do ní jednotlivě dal všechny nadbytečný kabely a obalový materiál, a šrouby furt nikde. Když jsem dával zpátky do auta LED světlo, přeci jen se nakonec našly.
20231031_110309.jpg
Instalace celkem ok, rámeček je z pevného, ale poddajného plastu, pro vytažení USB kabelu jsem použil otvor v horní části odkládací přihrádky, což je zároveň ideální místo pro odložení mobilu, tzn. nemusel jsem dělat ani žádnou novou díru. Problém ale nastal při pokusu nacvaknout zpět kryt středového panelu. Přestože tam nic nebylo v nějaké zjevné kolizi, po bocích rámečku rádia se to šponovalo a nechtělo si to sednout. Na vině byl rámeček, který je z 3 kusů plastu, čela a dvou bočnic přišroubovaných k rádiu. Bočnice jsou s čelem spojeny dvěma pery, která se vsazují do otvorů v zadní části čela. Pera jsou moc dlouhá, trčí do boku a brání krytu středového panelu v dosednutí. Odříznout přebytečný plast nebyl problém a pak už kryt středového panelu po krátkém a nepříliš obtížném boji dosednul na místo. Volejte sláva a 3 dny se radujte :⁠-⁠)
20231101_083045.jpg
20231101_082804.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od Tsakabaru »

to vypada dobre =) (*_^) |,,,,
ten usb kabel jsi tahal ven kvuli nabijeni?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od Tapan »

Kvůli nabíjení a Android Auto tu taky jede přes kabel. Přemýšlel jsem to doplnit ještě krabičkou pro bezdrátový AA, ale po konzultaci s @draconisem (kterému děkuji za support a dodání hardwaru) jsem kapituloval před argumentem, že jakmile sednu do auta, stejně připojím mobil na kabel (bezdrátový AA prý dost žere baterku).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od Tsakabaru »

dobry vedet, diky (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
skuby
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: stř říj 31, 2012 11:27 am
Jméno a příjmení: Radek Kubata
Bydliště: Budějky

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od skuby »

Tapane, supr instalace. Závidim, nejsem schopnej se k tomu taky rozhoupat...
V BR GT je McIntosch se starou NAVI, je tam i couvací kamera, plus jsou nějak připojený hodiny na vrchu palubky a možná spousta dalšího. Minimálně rámeček je tímpádem úplně jinej, protože je v celku i s okolím výdechů topení.
A co jsem viděl afrermarket, byly to většinou "vobludy" nějak trčící ven z palubky, jako třeba tohle. Zlatej 2DIN nižší výbavy...

Ad kvalita zvuku: jak hraje Zenec ve srovnání s origo? Nemá cenu srovnávat FM (tuner je děsnej i v McIntoschi) ani bluetooth (SBC konek) - spíš AUX nebo CD.
McIntosch na AUX/CD/DVD hraje pěkně, tak zatím nekuchám a trpím dál ten mobil v mřížce... >:-&
Legacy Wagon 2.5GT 2010 265k
Levorg 1.6 GT-S 2015 170k

ex Legacy Wagon 2.5i 2004 165k boxer returns!
ex 146 1.8 T.S. 1998 140k
ex 33 1.7 16V 1990 132k boxer!
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4331
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od OZP »

Vypada to moc pekne!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od parabolD »

Zenec jakej přesně? A anténu na DAB máš? Rámeček dodával taky drakouš?
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od hamoun »

mas to moc pekne . a pekna prace :)

ja bych naopak krabičku na Wireless doporucil ...
Na pulhodinove a kratsi jizdy se to pripoji hned a jede to a telefon resit nemusis ... na delší bys daval na kabel ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od dracekvo »

Já zas už dlouho hledal můj oblíbený magnet z HDD až teprve včera jsem ho našel připláclej na výfuku :-D
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od Tapan »

@skuby kvalitu zvuku neporovnám, na původním rádiu jsem jel jen FM, ono taky za mého držení tam moc dlouho nepobylo. Ale taková informace by ti stejně asi nebyla moc platná, protože když máš to lepší rádio, tuším, že máš i lepší repro atd. Můžeš se zkusit zeptat @draconise, asi nebude vědět s jistotou, ale aspoň bude mít fundovaný názor :⁠-⁠)
Tobě by tam mělo pasovat tohle, ne?
https://www.aunika.com/Prislusenstvi-pr ... tback-9-12

@parabolD Podle faktury "Zenec Z-N528 2DIN Smartlink 
infotainer s GAA/ACP, *RP 1,26". Vše jsem bral přes Drakouše.
DAB jsem neřešil, má to smysl? Vstup na anténu to má, šel by dodělat.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od VDC »

Moc pěkný !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
skuby
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: stř říj 31, 2012 11:27 am
Jméno a příjmení: Radek Kubata
Bydliště: Budějky

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od skuby »

Tapane díky, nevěděl jsem, že to jde takhle oddělit a timpádem použít std. 2DIN, super! Se snad budu muset hecnout ;)

K DAB: já poslouchám z rádií prakticky jen BEAT (pokud nejsem omezen zbytkem osádky...) a ten tady v ČB v DABUu je.
Jel jsem zatím dvěma autama s DABem (koncern) a u obou byl rozdíl FM vs. DAB hodně poznat, hlavně to najednou bylo opravdu stereo. Věřím, že se dá udělat kvalitní FM tuner - doma na starým AV Technics hraje FM stejně nebo líp jak web/apka Beatu, zatímco v autě je dycky apka + aux/bluetooth s AAC kodekem (=ne ten vestavěnej v rádiu) lepší.
Počítám, že do android rádia můžu dát apku nebo jedu Spotify, tím teoreticky DAB netřeba.
Ale třeba v DE se na FM už člověk moc nechytá, takže já bych DAB chtěl ;)
Legacy Wagon 2.5GT 2010 265k
Levorg 1.6 GT-S 2015 170k

ex Legacy Wagon 2.5i 2004 165k boxer returns!
ex 146 1.8 T.S. 1998 140k
ex 33 1.7 16V 1990 132k boxer!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Příspěvek od hamoun »

DAB je treba u nas jen CRo ... jinak si muzu tak políbit zadek .. :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“