Naši domácí mazlíčci

Odpovědět

Jaké mazlíčky máte doma ?

pes
139
53%
kočka
66
25%
králíček
12
5%
myš
11
4%
křeček
12
5%
fretka
2
1%
had
5
2%
žába
2
1%
hmyz
11
4%
 
Celkem hlasů: 260

sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24351
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

Tapan píše: čtv úno 22, 2024 1:26 pm Kdybych to vzal do ruky, tak se mnou bude týden odmítat jakýkoliv fyzický kontakt :-)
Tapan píše: čtv úno 22, 2024 12:40 pm Je ve sklenici s deklem, tím mě nedojmeš :-) Ale je fakt, že i u tohohle by se Terka zhroutila. Takže jsi vlastně docela statečná :-)
Máme to nemlich stejné! :-D Teda měli jsme, teď jsme přeci jen pokročilejšího věku nejen ve vztahu :-) a má žena na mě po zmáčknutí pavouk (ale jen ty maličké, jak blechy) mými prsty, záhy, po menší pauze klidně šáhne i bez nátlaku :-) jen vždy štítivě zakřičí, ne rukama neeee...tedy ne toho pavouka :-D
Teď dokonce už dospěla tak daleko, že mě ne vždy volá, jsou i jednou za uherský rok situace, že nějakého toho pidi malého zabije nějak na dálku sama 8() dřív opravdu nevídané! =) :-)
Jinak klidně pavouky zabíjím, přiznám se bez mučení, máme jich tu mega...a taky kdyby byly tak výkonní ve svém apetitu jak píšete, tak nic živého kolem nich není, jen snad my by jsme zůstali :-) taky je rozdíl kde bydlíte a to veliký :-)
Nicméně jsme dospěli na chalupě do stavu, že uvnitř téměř nejsou, jen málo, téměř jako všude jinde, myslím tím třeba u vás doma a třeba v dřevníku ty malé sem tam i nechávám, tam nikomu nevadí, teda ne tolik a já když tam pořádám své soukromé párty, tak je mě to totálně u prdele :-) Občas vezmu smeták, raz za rok a vymetu pavučiny a pak je dlouho klid, teď zrovna v úterý jsem tam pustil ozonizer na 90 minut, skrz dezinfekci jiných neduhů, tak dostali určitě taky pavouci zabrat, uvnitř byla po vypnutí taková mlha, že by se dala krájet :-D
Ale míváme občas opravdu mega unikáty třeba ve studni na terase, to je mazec už, české "tarantule" vrací se tam, pod deklem nad vodou, dokážou přežít všude =) :-)
Samozřejmě jakmile jsme několik let opuštěnou chalupu koupili, tak to si dovede představit, to byl jejich ráj, člověk se do pavučin zamotal ajnc cvajn :-)
Vyhubení do standart stavu trvalo dlouho, je třeba je držet dál od těla nadále.
spm píše: čtv úno 22, 2024 1:55 pm Vy toho naděláte... lidi si domů pořizují daleko ošklivější věci, naž pavouka. Třeba děti :-DDD
:-DDD :-DDD
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3931
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od puschpull »

CoZmo píše: čtv úno 22, 2024 3:13 pm já sem na pavouky vyzrál jinak...těm obzvláště velikým dáváme jména a tak se stávají členy domácnosti i přes odpor některých členů domácnosti...a beru je tak, že loví jinak nežádoucí hmyz, takže je nechávám, párkrát za rok udělam apokalypsu, kdy je vysaju vysavačem a tím pádem redukuju jejich komunitu...no a tak je ve sklepě relativně klid.
Taky dáváme pavoukům jména (nejčastěji Pepa nebo Franta) a necháváme je lovit. Občas nějakého velkého chytím do sklenice a vyhodím do křoví za terasou.
Pavučiny vysáváme při úklidu.
Ve sklepě si mohou dělat co chtějí, ale kupodivu jich tam až zas tak není.
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od Tsakabaru »

u nas lovi vzdy Carlos :-D =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5611
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od Holaňďanka »

Ty jo konec února a naše čubinka má klíšťáka 😳
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od Tsakabaru »

no nedavno jsme byli pro granule a ve zveraci jsme zahledli ty antiklistove obojky a tak jsme si povzdechli - "uz zas"...
jsem zvedavej jak to bude snaset Ben, to bude jeho premiera...
Yorkmut uplne v pohode a rekl bych, ze to na nem i leta dobre funguje, ale treba kockam se z toho nadelaly lysiny a obojky musely dolu, coz zabolelo >:-&

jak to kdo resite treba jinak?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od yeti »

Já mám výbornou zkušenost s Bravectem https://cymedica.com/wp-content/uploads ... 6x1536.jpg
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od Omega23 »

yeti píše:Já mám výbornou zkušenost s Bravectem https://cymedica.com/wp-content/uploads ... 6x1536.jpg
Taky používáme,je to i proti různým jinym breberam např. V uchu a pokud se nepletu tak to můžou i kočky. Máma 3 psy cca 10 kg a kocoura,tak iim to vždycky nakrájíme z jedné velké tablety.

Howgh

__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od Avis »

Tsakabaru píše: stř úno 28, 2024 8:04 am no nedavno jsme byli pro granule a ve zveraci jsme zahledli ty antiklistove obojky a tak jsme si povzdechli - "uz zas"...
jsem zvedavej jak to bude snaset Ben, to bude jeho premiera...
Yorkmut uplne v pohode a rekl bych, ze to na nem i leta dobre funguje, ale treba kockam se z toho nadelaly lysiny a obojky musely dolu, coz zabolelo >:-&

jak to kdo resite treba jinak?
Taky se nám u kocoura stalo. Že mu vylysala srst kolem. Stacilo sundat jen na čas a po dorosteni srsti vratit a uz to pak bylo dobre. Ted mame nejaky jiny se kterym se to nestava(znacku nevim, kocour je u táty, zkusim zjistit). Nas kocour nosi klistata uz 14 dni.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od Šaman »

Další domácí pokrok. Lillinka a Růženka hodně nablízko. Vrčení jen jednou....:-)
Přílohy
20240229_175011.jpg
20240229_174956.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24351
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

Avis píše: čtv úno 29, 2024 8:08 am Nas kocour nosi klistata uz 14 dni.
Švára byl u nás na chalupě 10.2 - už 3 týdny zpět a jeho hafík měl taky už klíště, nevím jestli první, přesto mám pocit, že ty klíšťata jsou už téměř celoročně, pokud neleží sníh, či nemrzne tak jsou.
Šamane susede :-D aby z toho nakonec ještě nebyl kočkopes, teda jsou to dámy, tak to myslím samozřejmě jen chováním :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od petr »

Si tě ty dvě baby hlídají :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24351
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

A Šaman i je hlídá, max pohodička, jak na tebe lehnou takový chlupatci, tak je nej, dodnes si to pamatuji, když jsem po noční zalehl, či jen večer a náš krásný a kurva přemoudřelý :-) šarpej Maxík lehl k mým nohám a přistiskl se na ně, ten klid z něj přímo sálal, ta pohoda a klidná energie a ve finále mě záhy zabořil svou vrásčitou mordu do kolen, úplně překlopil svou hlavu přes mé kolena, těžko přenositelné, vím...ale nej nej nej!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od Avis »

Tak tyhle obojky používáme. Kocourovi nevadí, ale má dost velkou sponu. Klíště se někdy ještě stačí zakousnout a pak chcípne což neni optimální.
Přílohy
20240302_095054.jpg
20240302_112430.jpg
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od mnov »

Obojky Foresto jsme používali u Labradora a Jezevčíka. Na Bordery to nefunguje, asi mají moc dlouhou srst. Dáváme tablety Simparica.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24351
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naši domácí mazlíčci

Příspěvek od sima »

My používali kapání za krk, fungovalo to. Taky to bylo drahé a bylo to už dávno, nevím jak dnes, maxík, náš pes byl hodně krákosrstý.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Rodina a zvířata“