Výlety mimo asfalt.

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

Chceš mi Jendo tvrdit, že benzínovej Duster má větší krouťák, než nafta v T4 ? Tomu nevěřím.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od spm »

Podle papiru prej jo. Oboji ma 250Nm, ale T4 az ve 2000rpm a duster uz prej pri 1800.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Tsakabaru »

jako papir snese vsechno, kazdopadne na Duster slysim hodne chvaly pravidelne =), dokonce to srovnavaj s Nivou :-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

No tak možný je všechno.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Makovica »

Tsakabaru píše: pát říj 20, 2023 10:24 pm jako papir snese vsechno, kazdopadne na Duster slysim hodne chvaly pravidelne =), dokonce to srovnavaj s Nivou :-DDD
Dovod budu hlavne najazdove uhly. Inak tam nevidim nic extra.
Mozno lacny servis ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od petr »

chce to holt si dustra projet , ale pak se vám nebude chtít zpátky tak bacha :-DDD
ten krouťák to má teda oproti mým subaru hlemýžďům uplně jinde nejen na papíře , ale já to stejně moc neocením nejsem závodník , mi hlavně chybí redukce :-D
holt je to něco jako starý foryn SF , je lehký, dost velké propružení , fakt dobře fungující 4x4, lepší nájezdové uhly , dost silný motor , který moc nežere .... otázkou je životnost
hlavně by to chtělo víc zadeklovat a zvednout což mi na služebním autě neprojde bohužel
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Makovica »

Vzdy ked porovnavas turbo a neturbo je to o "kroutaku". To beriem ako vlastnost auta.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od spm »

Bez deklu bych asi ani nesjel z asfaltu, kdyz vidim jak dopadl ten muj :-D diky bohu ze jsem ho koupil :-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

petr píše: sob říj 21, 2023 1:01 pm chce to holt si dustra projet , ale pak se vám nebude chtít zpátky tak bacha :-DDD
ten krouťák to má teda oproti mým subaru hlemýžďům uplně jinde nejen na papíře , ale já to stejně moc neocením nejsem závodník , mi hlavně chybí redukce :-D
holt je to něco jako starý foryn SF , je lehký, dost velké propružení , fakt dobře fungující 4x4, lepší nájezdové uhly , dost silný motor , který moc nežere .... otázkou je životnost
hlavně by to chtělo víc zadeklovat a zvednout což mi na služebním autě neprojde bohužel
Petře, moc pěkně jsi to krátce shrnul, popsal dustera, já jen opět k tomu krouťáku, ten můj kolega z práce, co ho má a měl spoustu aut teda a nemá jedno teď, krom merglu i jiné, tak si nemůže vynáchvalit jeho zrychlení, spotřebu taky. Životnost se ukáže, ostatně ta kdyby byla jen taková jak to jen říct, průměrná, tak pak je to už spíš jen otázka využití tohoto auta a jeho nájezdu a tím pádem mě to vychází shrnuto dobře, tak snad jo, ať ti tvé služební auto dělá jen radosti, jsem zvědav, zima se blíží, že bych dojel za tebou, ať vidím ten zázrak versus můj lesník, jen mě nesmíš tahat na vyloženě smrtící ledo skluzavky, kde jsem jel i místo po vlastních nohou po prdeli dolů a ty jsi se tam točil se svým forestrem stylem- nárazník do ledosněho navátiny odraz a zpět, otočit se, bo dopředu ani rozumně dozadu, zpět to už nešlo, tam teda nepojedu :-D ne ze strachu o sebe, ale přeci jen proč tak moc vzývat schopnosti lesníka, aneb ho rozbít :-/ :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

Já jsem nehaněl Dustera. Jen mě překvapilo, že naftovej pětiválec má stejnej krouťák.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od petr »

na svou dobu musel být forester parádní vůz o tom žádná , výdrž aspoň teda atmo dvoulitru je taky super , když je to na LPG tak i ten provoz je levný , celou dobu mi v podstatě stačil a stačil by dál, neměl jsem ale na výběr , služební auto jsem vzít musel chtě nechtě , duster se celkem naštěstí povedl a podle mě je to celkem dobrá náhrada, ale to se ukáže časem kde má slabiny , taky má svoje mouchy né že né, výhřev sedadel buď topí jako blázen až se pomalu vaří vajca :-D a nebo nic, žádná regulace, světla zpátečky svítí uplně mizerně , holt jsem si zvykl na ledky co jsem dal do mých aut, ale tady to ani vyměnit nejde , výhled ven je z toho taky horší , no a pak kufr, né že by byl uplně malý , ale mohl by být větší a hlavně tam nedám svou oblíbenou vanu z nadrže na vodu, to mě teda sere hodně >:-f jinak je to fajn auto a dovedu si ho představit i jako soukromé auto, taky je to takový universál jako forester nebo otas, umí trochu terén i dálnice se dají .... ale už taky není zdaleka tak levný jak býval a chtějí za něj přes půl mega což je uplně mimo toho co jsem ochoten za jakékoliv auto dát , takže pro sebe si nechávám outbacka a budu se modlit ať co nejdýl vydrží , nebýt te zatracené koroze tak bych ho měl asi navěky , protože nic mi v něm vlastně nechybí a tím že je taky na LPG tak se dá i uživit :-D
co se týče schopností v terénu žádný velký rozdíl mezi starým forestrem v manuálu a dustrem nevidím bude to asi dost podobné, nějaké drobné rozdíly tam asi budou ale nic zásadního , spíš bude hrát roli i to že je to holt nové auto a mám taky zábrany abych mu moc neublížil :-D
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Jeden „eko“ střípek z letošního Rumunska.
To si tak poklidně táboříme v horách Retezat a najednou kolem jede takovýhle rázovitý ARO povoz

Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Tsakabaru »

:-D to se bude Tomasovi libit
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

:-D :-D ještě fajn svět musím říct, skvělý postřeh Dušane =) :-) eko neřeším, sorry :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1039
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od milosv »

Balkán je Balkán. Náádhera.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Odpovědět

Zpět na „Cestování“