Přestupky a postihy (pokuty)

Odpovědět
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od yeti »

Cliffer píše: stř bře 06, 2024 5:40 am

No řiká se, že se nemá hádat s blbcem, že se jen člověk dostane na jeho úroveň. Tak končím spam, neboť jsem díky tobě již blbem chvíli byl a jdu se vrátit zpátky, kde jsem začal.
Nápodobně.
Dracekevo ti to snad vysvětlil v následujícím textu.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1283
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od strider »

dracekvo píše: stř bře 06, 2024 6:58 am No já jsem toho názoru, že když se někde pravidelně překračuje rychlost, tak jde o systémový problém.
Buď je tam ta rychlost omezená zbytečně a nebo je to debilně značený.

Represe v podobě měření by mělo bejt až to poslední. Nejdříve by se mělo prošetřit, jestli tam fakt to omezení na 50 není zbytečné. Vím o vesnici, kde je středem dlouhá rovná silnice. Zástavba z obou stran a stejně kromě přechodu s autobusouvou zastávkou všude zvedli rychlost na 70km/h. Žádné hrající si dítě ani mamikna s kočárkem tam za těch xx let co to tam je neumřelo.

Druhá věc je, že pokud tam to omezení rychlosti je vhodné a stejně to lidi překračují, tak by se na to mělo nejdříve upozornit. Například kresbou na silnici, radarovým ukazatelem rychlosti, cedulí časté měření rychlosti, zopakováním omezující značky s reflexním ohraničením.

Však úředníci furt tvrdí, že jim nejde o výběr peněz za pokuty, ale o bezpečnost. To jsou kecy, všem jde jen o prachy, proto ty úsekové radary rostou jako houby po dešti, protože to do městský pokladny pěkně sype. Kdyby jim šlo opravdu o bezpečnost, tak se zavádí ty opatření co jsem psal výše.

Za mě by nemělo být legální postavit radar v místech, kde se nejdříve nezkusilo nějaké opatření mírnějšího rázu.
+1. Tohle je to problem poslednich 15 let a nic se s tim nedela, naopak... (kdo kdy cetl dfens/roaddfens, vi)

A akorat se zprisnujou tresty, a pak clovek cte ze porad jezdi vic a vic lidi se zakazem rizeni. No jasne ze jo, co jinyho maj delat, delal bych to tak asi stejne...
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22792
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od spm »

No na druhou stranu z pohledu toho co vidím denně na silnicích by tak polovina lidí ten řidičák neměla vůbec mít. Jestli jsou to ti samí, co dostávají ty zákazy řízení / jezdí s nima nevím, ale to co se na těch silnicích děje je fakt strašný. Ono procentuálně to množství DŘP je pořád stejné, ale v absolutním množství jich každým rokem drasticky přibývá více...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od yeti »

spm píše: stř bře 06, 2024 9:48 am No na druhou stranu z pohledu toho co vidím denně na silnicích by tak polovina lidí ten řidičák neměla vůbec mít. Jestli jsou to ti samí, co dostávají ty zákazy řízení / jezdí s nima nevím, ale to co se na těch silnicích děje je fakt strašný. Ono procentuálně to množství DŘP je pořád stejné, ale v absolutním množství jich každým rokem drasticky přibývá více...
To je taky bezesporu pravda. Hromada lidí by jezdit neměla kvůli svému vlastnímu pocitu nadřazenosti a druhá hromada kvůli svým indispozicím (nemluvím en bloc o invalidech, abych zase nerozpoutal flame).
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19214
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od hamoun »

nojo .. všichni musíme postupně "dozrát" a získat respekt k okolí na cestě .. zamlada to nemá za volantem téměř nikdo ... nebo si myslí, že má, ale nemá.
teď jezdím s klukem. má ještě 17. řidičák má. se mnou vedle sebe řídit může. za ty 3 týdny se hodně posunul a má pocit, že už mu to jde ... jasně, že jo, ale ne tak, aby jakkoliv zrychloval ... prostě to přijde časem. ale ne za rok ani za dva ... nenechat se vytočit. jezdit defenzivně ... v poklidu ... sledovat, co dělají ostatní, ale nenechat se jimi jakkoliv ovlivnit ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4505
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Tsakabaru »

hamoun píše: stř bře 06, 2024 10:15 am nojo .. všichni musíme postupně "dozrát" a získat respekt k okolí na cestě
,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od jatros »

Hmmm, nechtěl jsem reagovat ... ale nedalo mi to.

Čemu jste někteří z Vás, kteří se tak rozhorlují, nerozuměli na větě?!?
Prosím o konstruktivní příspěvky, tzn. opravdovou zkušenost, ne nějaké představy, jak to asi funguje
Koukám, že se z toho stává další Hydepark :-€-oO

@Cliffer Jenom pro info, opravdu jenom pro info, není to žádný hate/offense, ten člověk má řidičák delší dobu než jsi Ty na světě.

@dracekvo + @Tapan + @strider rozumné příspěvky (*_^) |,,,, Dík

A pro info:
V celé kartě řidiče má všeho všudy za celou dobu 2 (slovy dva!) přestupky po dvou bodech. Oba kdysi dávno ... jeden za špatné parkování a druhý za telefonování za volantem. Takže už dloooouhou dobu s nula trestnými body.
Žádný antiradar nikdy nepoužil.

Plííííííz, můžeme se vrátit k původní prosbě/dotazu?
Dík moc.
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od jatros »

Co bylo zajímavé, že příslušníci nechtěli nic podepsat.
Jenom ústně ztotožnili, ukázali radar s fotkou a že víc neví, že to pošlou vejš a prý přijde zpráva do Datové schránky.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1312
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od PeteBiggy »

jatros píše: stř bře 06, 2024 12:42 pm Hmmm, nechtěl jsem reagovat ... ale nedalo mi to.

Koukám, že se z toho stává další Hydepark :-€-oO
Podpořím tě, přesně tohle jsem si říkal i já :-) A každý druhý chytrý jak bambula....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1756
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Cliffer »

jatros píše: stř bře 06, 2024 12:42 pm
@Cliffer Jenom pro info, opravdu jenom pro info, není to žádný hate/offense, ten člověk má řidičák delší dobu než jsi Ty na světě.
A já měl pocit, že jsem tady dával věcný připomínky. A pak jsem psal, že jsem se neudržel až u yetiho a samospádem se "opřel" i do dotyčného.

Argument, že má někdo něco dýl než jsem já na světě neuznávám, protože to, že je někdo starší než někdo druhý neznamená, že je v něčem lepší nebo alespoň stejný. Teď to píšu obecně a rozhodně se nad dotyčného nepovyšuju. Sni ho neznám. Ale obecně starý blbec není chytřejší ani lepší než mladý blbec.

Závěrem bych se teda chtěl omluvit, za to, že jsem se neudržel a píchnul jsem i do viníka, i když jsem se původně snažil pomoct...
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1283
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od strider »

jatros píše: stř bře 06, 2024 1:11 pm Co bylo zajímavé, že příslušníci nechtěli nic podepsat.
Jenom ústně ztotožnili, ukázali radar s fotkou a že víc neví, že to pošlou vejš a prý přijde zpráva do Datové schránky.
No tak to je ale divny, leda ze by za kamarada protokol fiktivne podepsali, coz sem taky slysel ze se stavalo.
Nebo nedelaj si fotky i s oblicejem, coz by spravnimu treba stacilo jako dukaz ze je to legitimni pripad? Tady jen hadam. Je nutny zjistit co bude v tom spisu az to prijde..
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3184
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od dracekvo »

Podpis pro předání přestupku do správního není nutný. Však řidič ani není povinný něco podepisovat.
To by bylo pak moc jednoduchý, stačilo by říct, že nic nepodepíšete a bylo by to :)
Podpis je nutný jen v případě, když se přestupek řeší namístě.

A ohledně rad. Podle mě tady už vše potřebné padlo. On si musí rozhodnout jestli bude souhlasit, nebo se chce bránit.
To zaprvé a za druhé zhodnotit, jestli má smysl se bránit se nedá bez spisu a hlavně fotky z radaru.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne stř bře 06, 2024 2:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
bl4ck5un
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 06, 2020 1:14 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od bl4ck5un »

Tak podpis na tom protokolu být nutně nemusí (ty taky nejsi jako sprostý podezřelý povinen cokoliv podepisovat).

edit: už to tu je..
Subaru Outback 2.5i Active MY19
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22792
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od spm »

Když už jsme u těch radarů, zkoušel někdo v rámci 106/1999 po úřadu chtít návod k obsluze radaru? Dneska už mi dorazila pohlednice. Nicméně když to vezmu, tak měšťáci si hodili radar na trojnožku za auto a šli někam na kafe; v okolí nebyla ani noha. Záznam z kamery, jak tam trojnožka stojí sama, bych taky asi ještě našel. Tak mě napadlo, že jestli v manuálu budou takové ty ustanovení typu že to musí být srovnané do roviny, s takovým výhledem a podobně, tak jim to omlátit o hlavu že kdo ví kdo jim na ten radar šmatlal, když ho nechali stát bez dozoru na ulici.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1665
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Harous »

Občas to mívají kabelem natažený do auta. Neseděli v autě?
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“