zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16156
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od quickly »

Když jsme bydleli ve Velkých Karlovicích, tak rozdíl v přírodě proti Polabí, byl minimálně 2-3 týdny
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24359
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

VDC píše: ned bře 31, 2024 8:54 am ObrázekObrázek to by mi soused poděkoval Obrázek
:-D to určitě! I když pokud nesbírá vodu, tak by si ani třeba nevšiml ;-D :-|
Mílo, to je teda ale radost, velikonoční dáreček :-) ,,,,| (*_^) |,,,,
Dane, u nás na chalupě je to zpoždění stejné, typicky dva tři týdny, oproti jen místům v dědině dole a nemusím ani do Polabí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2278
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od clay »

No u nás je to (Borová) rozdíl jeden týden až deset dní oproti Proseči, která je jen přes jeden kopec.
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24359
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Tak jsem si teď projel, přečetl poctivě celé forum dnešního dne, veškeré příspěvky, reagovat na některé vlákna, mazat to tam víc už nemá opravdu smysl, ale rád vás čtu, ať je to pomalu kde kdo, tak jo, já tak trochu potřebuji a vnímám i tu důležitost číst i opačné názory, ne skrz svůj veledůležitý světonázor a postoje (ty jsou samozřejmě v mém věku už dávno jasně vyvinuty, ale tohle není samozřejmě zdaleka jen o věku, vlastně vůbec ne) ale jen tak, já si tohohle totiž moc cením, že si tu můžem říkat to své a to hlavní teprve je, že drtivá většina to oboustranně zvládá, až na vyjímky teda, ale to neřeším, ty jsou vždy a budou, prostě je tu fajn, musím to zas napsat!
A teď k tomu mému dnešnímu dni, do vlákna zde zpět :-)
Dnes jsme teda ještě překvapivě zabrali, po týdnu doslova vyždímaní a zdecimování z práce, jsme skončili dnes už dokonce ve dvě hodiny, stihli jsme objet město velice rychle, přenést květináče a vše možné i z auta mé ženy, včetně teda opět nějakých sazenic, domů pak a spáchat přesuny, logistiku na chalupu a ve čtyři odpo už jsme byli na chalupě.
Rychle ihned do modráků a valit dolů na pozemek, zkusíme stihnoout první největší várku klestí i většího nepoužitelného dřeva, nějaké desky taky, listí vše možné...něco tam už leželo pěkně dlouho, vyhrabat velkou plochu od větviček a bordelu, dokonce jsem i pořezal jeden stromek a zbývající uschlé haluze z kdysi malé těžby na našem pozemku, ale to vše zaráz, už při nemalém ohni, fajeeer to teda byl...tak oprava plotku do toho a já už nevím co, kurnik kdyby tu člověk bydlel a každý den jen po práci něco spáchal...
Byli jsme teda zplavení pěkně, ono je to vše navíc ještě ve svahu...ale stihli jsme to tak akorát, začlo pak zapadat slunce za obzor. No hecl jsem se, byl to takový rychlý nápad cestou na chalupu a jsme teda rádi, že máme náskok a hlavně, že jsme se rozebrali, oba jsme se doma setkali a já se už šteloval na gauč na "chvilku" moje žena taky, ale teda na jiný, jen si spočnout :-/ :-) byl to vysilující týden, ale ta práce venku ta je na tohle teda nej, člověk to vše zlomí a hodí za hlavu a ten pocit pak! A ta pěkná žíža!!! :-) =)
Foto nemám, nebyl opravdu čas, no tak dobře, těch pár vteřin bych ještě našel, ale tak prostě jen očista pozemku a oheň, není celkem co, až když tak za světla...navíc fakt jsme lítali sem a tam.
Jen jsem se chtěl podělit, důležitě, že máme náskok, zítra pokračování, další podobné pálení apod a jiné práce, ale co jsem chtěl teda nejvíc říct, že mám obrovskou radost z toho krásného počasí konečně už i konečněěě na víkend, to je hned jiná, jinak se dělá, konec, šmytec raportu :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49259
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Paráda !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24359
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Opět po roce balotuchy, ještě se víc "rozjedou" Svědčí jim to každoročně u naší mimořádně vydatné studánky. Přetéká vydatně vrchem celoročně, hice nehice i v těch nejparnějších letech. Opravdu mimořádně silný zdroj. Kdysi si tam předci, předchozí majitelé brali pitnou vodu, jestli je pitná jsem nezkoušel, chtělo by to vyčistit a neprodyšně uzavřít, zatím jsem tam kdysi pořídil jen takový železný dekl, dřív tam nebylo vůbec nic, celé roky...
Přílohy
IMG_20240406_190939.jpg
IMG_20240406_190945.jpg
IMG_20240406_190943.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tsakabaru »

Radku super! taky uz tri dny pobiham po zahrade jak smyslu zbavenej a nevim co driv =)
to je furt zima, mraz, pak blato, blato, blato a najednou "cvak" a je tu ze dne na den baracnicko-zahradnicka sezona :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49259
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Radku ty blatouchy jsou úžasný !!

Já taky včera chystal celej den záhonky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24359
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Mílo, přesně :-D a najednou bác, vše roste, pučí, kvete a chce už své, letos je to teda velice rychlý zlom a přečasný.
Tome blatouchy jsou naše oblíbené, jak si tam sami žijou a jak se jim daří...no, kdyby jsi jednou napsal, že jsi nic nedělal, to bych si i myslel, že ti něco je :-)
Co mě dnes zamrzelo, ale holt nedá se nic dělat :-/ včera jsem zpozoroval nápadně prasklou trnku ve kmeni, od samotného pařezu, včetně jej už, celá větev, půlka stromu se odštípla, tak si říkám, zkusím to snad nějak svázat, prošroubovat, ale jak jsem viděl ten kmen, pařez, no nevím, bída veliká, nejspíš zbytečná snaha. A dnes mrknu nahoru na zahradu a strom je vejpůl, teda jedna půlka je na zemi...krásná vzrostlá, dost vysoká a košatá stará trnka, takovou druhou tu nemám. Pravda, moc nerodila, ale něco dala, ale hlavně byla moc pěkně rostlá a zrovna v květu a hodně se tam vyjímala, patřila tam. No zkusím tam nechat její zbytek, i tak dost veliký, ale myslím, že nemá moc šancí to přežít.
Ještě včera jsem okem odhadl, že to vyjde tak tak, aby nespadla na dřevěný plot, co jsem tam dělal...a vyšlo to, takže vlastně konec dobrý, všechno dobré.
Budu muset ořezat i další trnku, obrovskou, hned u cesty...nebo jí rovnou setnout.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Šaman »

Sudede, viděl jsem to - půlka stromu zalehla. Co se dá dělat - stará trnka, no..... Počuj, nechceš ju úplně uřezat? Vybral bych nejaký odkopek (v zahradě si jich pěstuju x) a nasadíš nový stromík....kvalita bude sice neznačková, ale třeba sa Ti chytne a neco z toho časem bude. Případně, jak veliký kus možu vybírat? :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49259
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Šímo to mě mrzí, škoda stromu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Šaman »

Týýý jo, všichni už mají nachystáno a nebo už zrovna osazeno/ oseto. Já nic, taxem se na to dnes taky pomalu vrhnul.
V týdnu dodělám záhony a pak tam zkusím něco vrazit....:-)
Přílohy
20240408_151815.jpg
20240408_154113.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tsakabaru »

zdaleka ne, ja o vikendu sazel brambory, vypleli jsme jeden zahon, jeste nas cekaji dalsi dva, dva skleniky, pak navezt kompost vsude, pak musim Lucce postavit dalsi minisklenik, do toho taham pletivo a ted jdu vzit pilu a prorezat dzungli na dalsim kusu pozemku, kterej se chystame "zabydlet" :-D

to je proste ono - nic se neda, nic se neda, jeste se nic neda, a TED se poser! :-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Šaman »

To mi povídej! Ještě teď vidím snih , protřu oki a ono to kvetou střešně a trnky :-)
Tak lehce nestíhám a ti blpci ve městě už sečou trávu....!
To mi ještě chybí, nabít baterku a spustit dvoububnovku a oživit elektrocentrálu.
Jinak mi to teplo po psychické stránce vyhovuje výrazně líp než ta zk()$ven@ zima...
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tsakabaru »

tak dokud se neprasi za psem z travniku, tak rozhodne, pak uz to nedavam [ŠIBENICE] :-D

sekacku uz jsem taky extrahoval a pripravil na sezonu, pocitam te jestli do patka zaprsi, o vikendu jde na prvni letosni ostrej start =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“