Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
MirekK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od MirekK »

sima píše: pon úno 19, 2024 9:09 pm Až dnes jsem si všiml, že mám ve svém vlákně pěkné kulatiny :-)
Blahopřeju, Radku :-).
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Děkuji, tak přeci jen pěkný, optimistický vstup do té nové stovky :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4462
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Tsakabaru »

happy new 100! :-D ,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49224
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Ty jo, tak to je významný úspěch k takovému jubileu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2230
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Metuzalem »

Gratuluji :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Oooo kluci děkuji :-()()-: :-) zatím forejs jede jak má, dnes jsem pojezdil víc, hodně ohřívání motoru na místě a popojíždění, vícero startů, jeden start i "zaklínací" forestr subaru obřad se zapalováním. Taky dostal lesník trošku záhul s tunou vozíkem, tu do kotárů. Vyjel to luxusně, to vše co se zatím vyřešilo je opravdu, opravdu hodně znát. Jsem si dnes vzpomněl, že občas, seč docela mimořádně lesník při prošlápnutí pedálu zaváhal a zakuckal se, to se zatím neděje. Taky jsem hodně odzkoušel (protože bylo hodně zapotřebí) redukci, rozjezdy na ní, popojíždění na šneka a ani cukáneček, nic.
Za tmy cestou z chalupy jsem si teda opět řádně vychutnal nové audio, už se kráááásně rozehrálo (repro) a to je teda taky úžasné, hraje to jak víno a jak hlasitě :-) dobrý mix se nesl nejen forestrem ale i okolím :-) Metalicca, Tichá dohoda, staré Tři sestry, Springsteen, muzika z Beztarostné jízdy- jak příznačné :-)
Otáčky dnes poslednách pár km prvně začli na volnoběh klesat kam mají, jak podle pravítka, no co vám mám víc povídat...
Teď jen vyčkávám, co se bude dít dál, pořád ještě není vyhráno, nastává zlom, opět musím napsat -po předchozích zkušenostech, i když teda úplně jiných a jepičího života, nevalných projevů, že sA teprve uvidí, musím tomu dát čas. Ani čínu volnoběžný ventil jsem zatím nevyměnil, i když jsem měl pocit, že už by se volnoběh otáčky mohli dostat do normálu a dobře jsem udělal, nedělat hlavně víc najednou, trpělivost...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20663
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od námořník »

👍super
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49224
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

To je paráda !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4462
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Tsakabaru »

parada, hlavne pri tom tahani ten odstraneny neduh musi byt velka uleva na tech rozjezdech
poskakovat s autem se da prezit, se soupravou uz to musi byt trochu o nervy :-D (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jj, jak píšeš =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Díky debatě ohledně výměny sond vedle ve vlákně, jsem zjistil, že mě zde chybí docela zásadní záznam- výměna přední lambdy.
Duben- květen 2023 cirka v 206-207 000 km výměna přední lambdy za lambdu Denso ( čínský budík dekodoval kuře na přístrojovce, mimochodem čínský budík po těch letech stále funguje)
Tento týden můj forejsek absolvoval další STK, již několikátou za mého vlastnictví, letí to... Jelikož mě zatím netrápí kuře, pořešil jsem konečně možná asi i víte co ...tak jsem zvažoval absolvovat STK sám, ale určitě jinde, než tu u nás ve městě. Pak jsem si ale říkal, jestli se mám s někým opět dohadovat, třeba skrz denní svícení, které mám nejen dle mě zabudované jak má být a které má homologaci, třeba skrz toto, možná dělají opruzy jen tu, ale přeci jen, nechtělo se mě tomu jít naproti, nebaví mě to a sere mě to teda betelně, tyhlety projevy arogance a buzerace. Jinak jsem byl přesvědčen, že můj lesník je jinak nenapadnutlený a taky bych mohl ty denní světla přelepit páskou a odpojit, to by pak snad nevadilo, nemělo by a na folie i vpředu mám ofiko atesty, štempl výrobce schválený ministerstvem... No nakonec jsem auto dal zase někomu, tentokrát ne drahému servisu, ale kolegovi z práce, automechanik a šikovný teda mimochodem, pečlivý...a ten s ním zajel právě do oné jámy lvové tu stk.
Výsledek- lesník projel reálně všemi možnými testy a vyhověl bez ztráty kytičky, dokonce ani emise nic- teda OK a to tam byl starý olej, který se záhy vyměnil. Protokol emisní jsem zatím nečetl, ani mě to moc nezajímá, ale třeba se k tomu dohrabu. Ten můj kolega byl u toho, tak i ty emise potvrdil, samozřejmě řešení je vždy, buď opakovačka, nebo jiné...tak mě to teda potěšilo.
Podvozek pražádné vůle, brzdy jsou nové, taky vše v cajku a technik, který je rýpavý, taky dost cimprlich a jen tak něco nepochválí opět pronesl, jako kdysi i jiný tam, že to auto vypadá fakt dobře, dokonce ani koroze nestraší, není vidět žádná, že je celkově vidět údržba a dobrá pověst plejád, teda konkrétně starých forestrů, těch zachovalých teda, ono 22 let provozu a stáří už není opravdu málo :-)
218000 km - výměna oleje, opět jsem zůstal u totalu 5w-40, filtr olej Mahler, filtr air Blueprint. Spotřebovalo se skoro 5 lt oleje, včetně mírného proplachu novým olejem.
Naposledy upravil(a) sima dne pát bře 08, 2024 11:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od gerda »

👍Tak ať ti Šímo Forejs vydrží min. jednou tolik 😉 A snad ti příště vyjde i nějaká vyjížďka na srazu ^_~|^_^
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Díky, díky, to by bylo pěkné, ještě jednou tolik, spíš předpokládám, že lesník při mém nájezdu pomalu ujezdí mě, než já jeho :-) dle propočtu, kdyby se konstanta nájezdu km nezměnila, by mě měl vydržet pomalu do 70 :-D
Jsem s ním tak mega spokojený, že bych si ho chtěl opravdu nechat "napořád", nezaslouží si výměnu za jiný povoz, absolutně mě vyhovuje, svou nenáročností, schopnostmi, univerzálností i v sérii, bez úprav, svým jízdním projevem, tak akorát vnitřním prostorem i venkovními pro mě taky ne zcela zanedbatelnými, na dnešní dobu docela malými rozměry, teď jede navíc opravdu na tu svou pověst plečky jak z praku :-) =)
Teď jen, aby nás v čase, nás eko potírače nevytlačili rádoby eko čistě elektro dotované povozy, aby těch klacků pod naše nohy, kola nebylo už moc, sám si to zatím dost dobře nedokážu představit :-D
Sraz valašský vnímám, tvé nahozy tam už i jsou, myslel jsem na to, že nám ta zima taky nepřeje, ale dá se i tak, ty větší mě utíkají, trochu v tom sebe sám seru, ale nejsem schopen se furt k tomu dokopat, já mám problém víkend obětovat jakýmkoliv jiným událostem, i kámoši mě to občas vyčítají, holt zaprděný chalupář, spokojený.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od gerda »

Chalupa už nějaký pátek stojí a ještě pár pátků stát bude, aniž by ses tam ukázal 😉 Jestli chceš, nebo někdo jiný, budu mít 2,5 až 3 místa v autě na Severku - záleží na zdatnosti chasníků či cérek 😊
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Díky za nabídku. Nicméně, já sám za sebe bych se i nejspíš na sraz vydal, ale chci a musím opět podpořit svou ženu, už jen skrz tohleto. Má to teď opravdu ultra těžké, v práci jo, bylo to tak i dřív a s léty se to graduje čím dál víc, šílená spirála, jenomže teď to začlo být vážně na pováženou, už měsíc začíná o půl osmé ráno, nejpozději v 8 a chodí domů v sedm večer, není tam čas na nic, někdy ani ne na chvilku obědu, ne klidnou teda, doma pak sedne a ...je zatím na tom dobře, ale je to opradvu nelehké, škoda mluvit a co chci říct, že jediná její totální vzpruha jsem já a naše chalupa, tak to holt je, těžko asi zprostředkovatelné takhle...navíc musím říct, že i já jsem opět v pátek totálně vyčerpán, teda docela slušně, navíc můj kolega šel na delší dobu marodit, operace a to nám teď čerstvě začla delší zarážka teď, už tak, když jsme tam jen jeden, třeba při dovči, což je max týden v kuse, tak si to slušně odedřem, odskáčem, ne tak při zarážce, to jsem si vždy říkali, že zarážku nelze dát jen v jednom, no když to jinak nejde...nechci tu brečet, to rozhodně ne, práce mě i mnohdy baví, ale co je moc, je moc a udolalo by i vola, tak se nedá svítit, dnes jsem dojel na chalupu, že si dám konečně pívo a odpadl jsem na hodinu, nešlo to.
Tož si říkáme co změnit, tu moc na výběr není a já už taky změnil pár profesí, provozů, byl jsem spokojen, teď dělám za lepší peníze, ale ta daň za to je teda nemalá, však to jistě mnozí znáte sami.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“