Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Aha, mě nepřijde, že bych tam dělal něco poslepu, odpojím vše, zapojím zpět, jak má být, já tam nemám docela co vidět, taky pravda, nic se mě zatím takového neudálo, nějaké upálení něčeho, rozpadnutí či podobně.
Jen u toho plast sání je toho místa tak tak, je to o prsty, o hřbet ruky, kůži teda :-) ale tentokrát bez podření, už jsem si zvykl i v tom mrazu, na kabeláž, patici, záslepku dávám samozřejmě bacha.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Ta žárovka se rozpadla takto:
IMG_20240117_211817.jpg
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Že byla moc zatlačena, pérka, nebo co, nevím, nestalo se mě.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Mě se to taky nikdy nestalo, ale u této žárovky patice samovolně povolila za provozu a pak začala hřát a svítit jinám, než by měla.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Sání taky vyndávám, baterku teda ne, tam je místa celkem dost. A poprvé jsem vlevo u baterky musel žárovku vyměnit kombinačkama, byla do patice úplně zarostlá, teda spíš přivařená.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mnov- hm, tak to je ale asi nejspíš vada samotné žárovky, to jsi nemohl montáží nijak ovlivnit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

To je super, že to se startérem proběhlo takhle hladce !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Taky jsem byl rád =)
Tak nové Osram HCB Night Breaker Laser svítí opět suprovně. Všimla si toho i moje žena...Jen jsem nedal teda nakonec osvědčené ty samé žárovky přívlastkem NEXT GEN. Ty mě minule vydržely opravdu tři roky, ano mám denní svícení... Dal jsem nakonec na tvrzení prodejce, že jsou to dle info z němec ty samé, jen je inovovaný obal, nevěřím tomu moc, protože pak by se ty H4 v tom starém obalu prodávaly už minimálně 4 roky a taky mě kdysi jeden známý co je na tohle cimprlich říkal, že to jedno opravdu není, ale zkusil jsem.
Při objednávání tedy opravdu pozor, mnoho e -shopů uvádí že jsou to ty next gen, ale pak nejsou...mám minimálně jeden e-shop, kde opravdu dodrží co deklarují...např. Autodíly PEMA.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Měls koupit Night Breaker 200. To jsou teď nový nej žárovky od Osramu. Laserům už odzvonilo. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od gerda »

@simo, ten startér musela překousat kun()a :-D

A dobré svícení je základ. Ať ti to svítí co nejdéle jako nové ;)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mira píše: pát led 19, 2024 10:53 pm Měls koupit Night Breaker 200. To jsou teď nový nej žárovky od Osramu. Laserům už odzvonilo. :-D
To je ale přeci furt na bázi laseru :-D
Gerda pravda, svícení je základ, dal jsem tam z nouze nějaké žárovky co zbyly z minula, ale těžká bída teda, teď spolu s renovací světel konečně zase vidím co mé postarší oko dokáže teda ještě pojmout.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Ve středu návštěva u Waltra Emberta. Opět moc fajn nejen servis, ale i setkání samotné a pokec u kávy.
Výměna spodní hadice chladiče za opět originál, sponky hadice pořešeny tentokrát po zvážení klasickými nerez montex páskami. Původní hadice teda po přesazení zatím držela, ale byla už někde vymačkaná a přestala mě držet, tak pro sichr radši výměna.
No a pak výměna zadní lišty s logem subaru awd, nebylo to tak lehké, už jen protože jsem tam měl zadní kameru a ty dráty k ní se musely nakonec šmiknout. Waltr to zvládl, šest mikro vodičů spojit, nepočítal s tím, taky neseděly nějaké ty plast čumprlíly, ale zabrousil je a vše OK. Docela jsem si u nich na dílně pobyl, pokecali jsme a pak mě Waltr ukázal svou novou muziku v jeho plejádě bestii co parkuje u nich na dílně. No hraje mu to teda naprosto senzačně, zatlumil všechny dveře, nové repro všude, hraje to fakt silně, mohutně a to ještě zvažoval basák zvlášť, ale to už dle něj i mě nemá fakt smysl, je to mazec i tak. Překvapivě musel posléze část tlumící výplně zadních dveří odstranit, ten zvuk neměl se jakoby kam dál šířit a celé se to zahuhlilo, zacyklilo, neměl kudy utíkat, až tak to precizně provedl.
Fakt mu to hraje parádně, ale pak jsme dali o tom ještě řeč a sám řekl, že je konečně s muzikou v autě spokojen, ale že stejně nejradši vnímá jen zvuk motoru, klasika :-)
No při poslechu mě vybídl, že mě to teď vše spustí, ale který že to song mám naposlouchaný a tak jsem jen řekl Metalicu, ale název nevím, našli jsme to a spustili, no nářez obrovský to byl, ten song jsem kdysi hrál na kytaru taky, jen tak, pro rozptýlení na zkouškách naší kapely, ať mámě změnu oproti naší muzice, tak ho opravdu znám a mám ho moc rád, krásná, stará vypilovaná muzika!
A pak jsme zašli do mého auta a já tam spustil totéž, neznělo to samozřejmě jako u Waltra, on má taky jiné rádio a víc vytlumeno a taky zdroj od spotify, já jen stáhnutý onen song, ale znělo to taky parádně teda, i Waltr říkal, že parádní, tož jsme se pobavili hodně no =) :-)
Jsem se ho zapomněl zeptat, zda jsem ho při tom jeho upgrade muzice, poslechu v jeho bestii nakopl já, když viděl nedávno mé vytlumení, ale to je nakonec úplně jedno, dnes jsem si na to jen vzpomněl a musím se podělit s vámi, jsem rád, že jezdím za takovým týpkem na servis! =)
A kurva málem bych zapomněl, moc velké díky Vrťasovi!!! Měl na skladě origo onu zadní lištu, funglovku, novou a ještě zabalenou, jedinou a našel jí nakonec i :-) po nějaké době, ale jo a pravda já jsem vůbec nespěchal, no našel jí, já byl nadšen a Vrťas mě napsal: ty jsi nadšen, ale já kurva nenašel ty mlhovky, já tu tvou lištu ani zrovna nehledal...klasika no, tak říkám, ty mlhovky se objeví a vidím jinde zde, že už se našli, díky Vrťas ještě jednou (*_^) |,,,,
Mimochodem ta stará lišta mě praskla, nejspíš teda skrz montáž oné zadní kamery, slepil jsem jí kvalitní dvojsložkou, protože jsem to holt musel zkusit, ale bylo to marné, to jsem i očekával, člověk za tu lištu občas chtě nechtě zabere...a když byla ta šance nové lišty za rozumný ještě peníz tak jsem to takhle pořešil. Jen na liště chyběl nápis vele důležitý a na oko lahodící a to jest nápis awd 8() tak to >:( :-) předohrab opravdu u plejády ne :-) krom staré prasklé lišty jsem si schoval i ono logo awd a samozřejmě ho tam nalepím, to musí být.
Mimochodem, nějak se mě v garáži hromadí náhradní použitelné díly na sg forestra, však ony se neztratí a když se někdo ozve s poptávkou tak levně nabídnu, za nákupku, nebo ještě menší.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Tsakabaru »

pekne pocteni po ranu zase jednou (*_^) |,,,,
jinak ty pasky jsou motex, ale vim ze je obecne zazity "montex" a rika se tak i sponam :-D 8-? =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-D tvl zas ty pásky, teda spony, teda montex, musím říct, že mě tenhle název dělá nevím proč velký problém, ale pořád, kolikrát si nemůžu vůbec vzpomenout na jejich vůbec nějaký název, natož správný, tak jen řeknu pásky na šroubek- třeba :-D fakt hlava :-)
Ještě fotky nové lišty teda.
Mimochodem origo hadice chladiče stála nějakých 600-700 kč, to mě přijde na origo hodně parádní cena, vzhledem k ostatním až kosmickým cenám origo dílů, třeba těsnění kolem předních dveří, to vrchní, kolem okna stojí přes 6000 kč 8() :-€-oO mazec :-D ale zase k dobru subaru musím říct, že aspoň je stále v nabídce :-)
Přílohy
IMG_20240131_143112.jpg
IMG_20240131_143123.jpg
IMG_20240131_161253.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od StandaB »

Super! Aje to zas jak nove. (*_^) |,,,,
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“