Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

petr píše: pát bře 01, 2024 9:12 pm má to ještě tenčí řetěz než ta stihl 181 ? to už snad ani nejde , ale možné je vše :-D ja to brousil vše 4mm pilníkem a šlo to tenčí doma stejně nemám...
Petře tohle přesně nevím, někdo to zase psal v recenzi, lze to vše samozřejmě dohledat, už se mě nechce :-) na pohled jsem toho moc nepoznal a hlavně neřešil, stejně jako návod, jen řezat... :-) musím zítra porovnat.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

https://www.rajce.idnes.cz/sima33/album ... 1627268224
Jen takové zatím lechtání s pilkou, druhý řez je na druhou rychlost pilky, proto ta prodleva, šlo to jak do másla, ale jako ukázkově by to šlo ještě lépe, myslím tím ten můj řez, nebyl čas příkladněji řezat, využít sílu pilky, byl fofr.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49214
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Šímo díky za obsáhlý report !! :-) Řeže ta pilka fakt pěkně. Ten hluk, co to vydává, není žádnej hluk, srovnáme-li to s benzínkou.
Včera mi kamarád přivezl zhruba 40 palet, takovejch těch co vypadají jako europalety, ale nejsou to europalety. Takže masivní, tlustý a těžký. Ty co byly tak nějak v kondici jsem vyštosoval a ty co jsou poškozený zůžím, budu potřebovat hodně lešení. Takže rovnou na palivo jich půjde tak třetina. No zatím to rozporcuju benzínkou.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Tak už je nebezpečí zažehnáno. Strom leží na zemi. Přišel bratr a chladnokrevně ho našpalkoval - zabiják- a já můžu už klidně pořezovat na 30cm.
Přílohy
20240223_101553.jpg
20240223_101608.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19165
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od hamoun »

no tak super, ze mas vyreseno :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49214
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Tak gratuluju. O starost míň. Upřímně, podle toho, co jsi psal, když se ti to stalo, jsem myslel, že to je ve složitějším terénu. Tohle bych taky rozšpalkoval. Ale když sis nebyl jistej, tak je samozřejmě nejlepší, že to udělal brácha !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

strom pořezaný a vy celí (*_^) |,,,, horší by to bylo naopak :-D
jinak podle fotky si myslím , že by to s tím obracákem na zem dostat šlo , je to trochu pracnější , zato bezpečnější , nejlíp se s tím točí pokud je kmen ještě na pařezu, jak už je zarytý v zemi jde to hůř
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Já jsem při tom čerpal zkušenost. On ten stromík byl nahoře hustý , ty boční větvy navrchu měly pres 10cm průměr a že byl suchý, byla spíš nevýhoda. Špalkovalo sa na 5x.
Stihli zme to a dávali si sakra bacha. Stará Huaq.61 řezala pěkně, :-)byl jeste jakžtakž ostrý řetaz. Bratrova Stihl 231 pěkně skučela. Teď už zas prší, tak su rád, že už je dole. Až dovezu atv z garančky, všecko naporcuju, naštípu a dovezu si dom :-) to bude vůně, už sa těším.
Jinak Susede, pěkný Parksajd pomocník, pěkně zpívá aj naprazdno. :-) díky za autorádio, až bude pěkné počasí, budu rozebírat a zkusím to vyměnit. :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

VDC píše: sob bře 02, 2024 8:16 am Šímo díky za obsáhlý report !! :-) Řeže ta pilka fakt pěkně. Ten hluk, co to vydává, není žádnej hluk, srovnáme-li to s benzínkou.
Včera mi kamarád přivezl zhruba 40 palet, takovejch těch co vypadají jako europalety, ale nejsou to europalety. Takže masivní, tlustý a těžký. Ty co byly tak nějak v kondici jsem vyštosoval a ty co jsou poškozený zůžím, budu potřebovat hodně lešení. Takže rovnou na palivo jich půjde tak třetina. No zatím to rozporcuju benzínkou.
Já vím, zase obsáhlý report... :-) Ten hluk je na videu milosrdný, v reálu je to hlučnější, abych teda referoval přesně, ať nejsi zklamaný, ale jooo, je to furt rozdíl, nemalý. Jinak Šaman se mě dnes zeptal, zda mám sluchátka, to taky o něčem svědčí :-) já jsem se sluchem ale už trošku horší, tak taky výhoda, nejen, že kolikrát neslyším zbytečné řeči :-) ale pak ani tolik randál, třeba z pily :-D
Ty neeuro palety dobře znám, máme jich v práci stovky, tisíce, sem tam i čisté nové europalety, ale to vše teď už jen nárazově, chvíli nic a pak příval, lidkvidujem je na drtiči, něco si lidi odkoupí, já taky. Některé jsou už zasviněné, více či méně, ale některé jsou jak nové, cena byla za 2 kč, teď nově 7-8 kč. Ty je máš ale asi grátis, sem tam se zmiňuješ... jo tak na lešení se budou ty horší hodit, mimochodem ať se daří na stavbě, četl jsem vedle, paráda =)
Dnes jsem zase trochu ořezal vrby, něco pokrátil a pal sundal tři stromky z našeho lesoparčíku, pěkné tvrdší polosuché dřevo, ořezal od zbylých větví, nakrátil na štípání, byly z toho jen takové sotva dvě hromádky, viz foto. Padly na to rovné dvě sady 4A baterek, tak akorát do mrtě, z toho jedna sada byla stará, už má cosik za s sebou a vydržela kratší dobu. Bez náhradního setu baterek to logicky na nějaké delší i byť jen paletování moc není. Samozřejmě jsou dnes baterky silnější...
Komfortní aku pilka ale určitě je, žádné starty, když se jen sem tam něco přiřezává a manipuluje se dřevem v zarostlém pichlavém porostu, žádný smrad atd atd, je to jednoduše řečeno řezání víc na pohodu.
Mimochodem co mě teda překvapilo, jak skvěle a ultrarychle funguje zastavení řetězu při " kopnutí". To mě až zarazilo, to jsem vážně nečekal, moc dobrá věc. Samozřejmě si dávám pozor, šlo jen o lehké líznutí nějaké té větévky, o které jsem měl povědomí, no potěší to.
Co se mě teda zdá, že těch pilin z řezu je opravdu nějak málo, no a zároveň jich taky víc nachytá pilka pod kryt řetězovky. Všiml jsem si, že pila asi nemaže řetěz, začal trochu smrdět, stalo se to jen jednou, ale stalo. Pod krytem bylo narváno spoustu pilin a vypadal i přicpaný vývod oleje.
Šamane dobře tvůj bratr, ono se to nezdá...auto rádio je 100% funkční, cd- display vše, rád jsem ho věnoval tvému zelenáčkovi, kor když stále jezdí a jak jsem ho viděl dnes stát před naší chalupou, vážně mě to trochu dostalo, takové retro, jako když jsme tu u vás tehdy koupili chalupu, pořád ty samé auta, věci, starý dobrý svět :-) =) je to fajn pohled.
Já děkuji za frgály od tvé mámy, jsou teda výtečné!!! To těsto je úplně jiné, opravdu jak si pamatuji, jak od babičky a ten s lesním ovocem mě chutná teda fest.
Jo a dnes jsme se se Šamanem střídali v řezání dřeva, já aku a on na dálku přes údolí motorovkou, krásná symfonie :-)
Přílohy
IMG_20240302_170452.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Recenze, zelená versus černá aku lidl pilka. Zelená dle všeho v řezu rychlejší než černá.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49214
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Ty jo Šímo to ti trošku závidím, že máte v práci takovej příval palet. Sice jsem teď celkem zasaturován, ale takovejhle nevyčerpatelnej zdroj poblíž by mne neurazil. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od spm »

Nam je nekdo zacal zrat. Jsme jich meli vzdycky v praci 3 prdele a za prachy se to likvidovalo. A jen co jsem je slibil Tomasovi, tak je nekdo zacal lifrovat domu. Vzdycky jak se tam par kusu objevi, tak druhej den jsou v haji :-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

Šaman píše: sob bře 02, 2024 9:35 am Tak už je nebezpečí zažehnáno. Strom leží na zemi. Přišel bratr a chladnokrevně ho našpalkoval - zabiják- a já můžu už klidně pořezovat na 30cm.
super! (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

VDC píše: ned bře 03, 2024 8:08 am Ty jo Šímo to ti trošku závidím, že máte v práci takovej příval palet. Sice jsem teď celkem zasaturován, ale takovejhle nevyčerpatelnej zdroj poblíž by mne neurazil. :-D
Mě bylo jasné, že by jsi si s nimi věděl rady :-) Jak říkám, je to dle období, výroby, odbytu apod někdy nic a pak smršť, byl rok, kdy byly furt, kluci u nás berou taky, ale dřív brávali teda víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od mnov »

petr píše: pát bře 01, 2024 1:05 pm no ta co jsem zkoušel na ty dvě baterky jela už dost dobře, řekl bych že s nějakou slabou motorovkou srovnatelně , myslím něco jako ta stihl 180 co má výkon kolem 1 až 1,5kw a pár špalků jsem s tím říznul a ty baterky to ani moc nevycuclo , na doma na ty palety nebo třeba do dílny ideál, nebo na zahradu.... na řezání většího množství hrubšího dřeva to uplně není, tam ten výkon a výdrž chybí
na youtubu jsou i videa jak to řeže a Šíma určitě pro nás taky něco natočí ;-D
sima píše: ned bře 03, 2024 1:03 am Recenze, zelená versus černá aku lidl pilka. Zelená dle všeho v řezu rychlejší než černá.
Zaujal mě štítek na té pile, kde je 40V a 16A, což je nějakých 640W příkonu. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“