Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Levis29 »

VDC píše: pát bře 01, 2024 7:58 am Doma je jim to fuk. Jde mi o sousedy Obrázek
Já teď rozebíral a rozřezával asi tak 30 palet a řezal jsem to aku ocaskou, abych nemusel motorovkou před barákem. Taky to šlo, ale přeci jen pomaleji, než řetězovkou.
Tak to je radost :-)

S tou aku retezovkou to ale taky trva asi dvakrat dele nez s klasickou motorovkou, prece jen ten retez se toci o dost pomaleji, ale zase je ta pila lehoucka a kratsi lista je na tyhle prace idealni.

Dalsi vyhoda (alespon pro me) je ze ta aku dela mnohem mensi bordel, Stihlka haze piliny a kousky dreva nekolik metru kolem, pri rezani palet a bordelu, ale s tou aku to vse pada jen pod pilu.
A jeste jedna pro ekology :-) - oproti motorovce tam je naprosto minimalni spotreba ztratoveho oleje, coz je fajn kdyz rezu u sebe na zahrade (sice mam Bipol, ale i tak)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Jo, nedělám si iluze, že to pojede jako motorovka. Ale asi přece jen rychleji, než ta ocaska.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

no ta co jsem zkoušel na ty dvě baterky jela už dost dobře, řekl bych že s nějakou slabou motorovkou srovnatelně , myslím něco jako ta stihl 180 co má výkon kolem 1 až 1,5kw a pár špalků jsem s tím říznul a ty baterky to ani moc nevycuclo , na doma na ty palety nebo třeba do dílny ideál, nebo na zahradu.... na řezání většího množství hrubšího dřeva to uplně není, tam ten výkon a výdrž chybí
na youtubu jsou i videa jak to řeže a Šíma určitě pro nás taky něco natočí ;-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Oukej, budu teda koukat po tý na 2 baterky. Děkuji za tipy !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

pilka s 1 baterkou vs se 2 baterkama https://www.youtube.com/watch?v=KNkbZlcnEeY
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od dracekvo »

Kdybych věděl, že o to bude takovej zájem, tak jsem na sraz mohl dovést aku pilku, aby si to každej osahal a věděl co od toho čekat.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

no mame cerstve v rodine tu jednobaterkovou Parkside, jako motorovka to neni, ale je to tak lehky, tichy a schopny nejake te minisemtamprace, ze uz o necem takovym taky premyslim, a ze linej startovat benzin fakt nejsem :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Hezký video. Dík za něj !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24348
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Levis29 píše: pát bře 01, 2024 9:30 am Tak to je radost :-)

S tou aku retezovkou to ale taky trva asi dvakrat dele nez s klasickou motorovkou, prece jen ten retez se toci o dost pomaleji, ale zase je ta pila lehoucka a kratsi lista je na tyhle prace idealni.

Dalsi vyhoda (alespon pro me) je ze ta aku dela mnohem mensi bordel, Stihlka haze piliny a kousky dreva nekolik metru kolem, pri rezani palet a bordelu, ale s tou aku to vse pada jen pod pilu.
A jeste jedna pro ekology :-) - oproti motorovce tam je naprosto minimalni spotreba ztratoveho oleje, coz je fajn kdyz rezu u sebe na zahrade (sice mam Bipol, ale i tak)
No trvá dvakrát déle- záleží s čím konkrétním porovnáváš a taky jestli je to jen aku pilka s jednou baterkou či dvěma, viz předběhl mě trochu Petr s jeho videem, tvůj příspěvek Levisi jsem četl dnes ráno, ale reaguji až teď...u dvou aku lidl pilky versus třeba moje stihl 181 vychází naopak rychlost otáček řetězu ve prospěch aku lidl- stihl 18,6, kdežto lidl na první rychlost 15, na druhou rychlost 20 m/s ! Ale otáčky nejsou taky úplně vše, ne vždy, tj jasné. Jen tak namátkou, třeba opravdu silná pila stihl MS 462/45 cm lišta za 27 000 kč má onu rychlost 21,7 m/s... samozřejmě delší lišta, moje lidl má 38 cm lištu, ale to je další věc teda, tohle už není úplně krátká lišta, na stihl 181 mám ještě kratší a to ta stihl 181 není zas takové úplné ořezávatko, ale pravda je z těch nejlevnějších.
Když jsem dnes prvně zkoušel řezat s lidl pilou, tak jsem jí nechal v pohodě běžet na první rychlost, jednak mě to prostě stačilo, druhak to nejspíš méně šťáví aku a taky je to znatelně tišší provoz. Řezal jsem jen vrbové větve, max těch 15 cm, ale šlo to teda jak do másla, vím tvrdé bude zase jinde, ale i tak, za mě zatím parádní výkon, tvl za trojku- tři tisíce českých peněz včetně dvou aku 4 ampér a duo rychlonabíječky, za mě teda neporovnatelné s čímkoliv jiným, to prostě nejde popřít.
Výdrž aku zatím nevím, ale lze dohledat, jsou recenze i video co teda uvádějí velice slušnou výdrž a s aku 8 ampér to už musí být docela mazec, jeden recenzent tvrdil, že nařezal 96 řezů buku, či dubu 30 až 50 cm silného, nevím, ale kdyby jen půlku a pak vyměníš baterky...
Já pracoval s pilou dnes skoro dvě hoďky, ale řezů jen málo, fakt nevím, cirka 40 do měkčího dřeva, ale zase trošku boj, vrbové je prosáknuté vodou a i se rádo při řezu štípe, a baterky úplně ve finiši skočili o jeden level níže, pak se zase vzpamatovali na "max" .
Zítra zkusím pro předsedu říznout paletu, no ale je jasné a i předem už bylo, že tohle šmidlání pilka zvládne jak nic, samozřejmě záleží na počtu palet, na kolik se vše bude krátit, ale když budou v záloze baterky, jakože Tome je máš, tak pohoda.
Jinak pilas 2 aku je trošku už těžšší, teda může být, pro někoho kdo je slabší, nicméně já dnes ořezával vrby s rukama "hore" a OK. Při normálním řezání za mě určitě naprosto na pohodu, baterky 8 ampér budou těžšší, ale pro mě taky nic co bych vzhledem k hmotnosti řešil.
Jen jsou zatím dražšší a taky si každý musí říct, jestli je lepší déle řezat, ale zároveň i déle nabíjet, jednou tak déle, anebo řezat kratší dobu a to samé s nabíjením, za mě to vyjde nastejno, jen bude holt větší výdrž.
Nás dnes omezil déšť, tak jsem začal řezat pomalu až při setmění a končil doslova za tmy, už jsem i rukama hledal, kde jsem si pilku odložil :-) tak jsem toho moc nenatočil, jen jedno videjko, nebyl opravdu čas, ale stejně je to docela zbytečné, je toho jinde mraky.
Žena moje je opravdu skvělá, ve cvičení dopoledne vyprávěla s nadšením jak se těší na chalupu a na řezání vrb, že bude pokračovat v dělání plotků, okolí se jen na ní tak podivně podívalo... :-) no a pak začlo scát a furt se chodila dívat ven a ukazovala mě, jak chce už řezat, vše velmi intenzivně a herecky na jedničku, jsem se fakt smál, je to blázen :-) ale nedivím se, při tom jejím povolání, samé čísla, má potřebu něco furt tvořit, strašně jí to chybí...jak přestalo pršet, píchala mě prstem do břicha a jdem jdem ven, řezat a dělat plotky, konečně!!! :-/ :-D no a pak večer za tmy, po práci mě řekla: ale uznej, žádné kabelky, žádné šperky, tvé ženě stačí ke štěstí jen ořezávat vrby a dělat plůtky.
Mimochodem, opět mimochodem :-) ořezal jsem dvě vrby, větve tak 10 mterů dobře dlouhé, silné oněch max 15 cm, to byly totiž ty menší vrby, čekají mě ještě další tři, čtyři. Viděl jsem jedno povídání, video, že tyhlety vrby, přesně co máme, nenasadil prý dřív hospodář skrz proutky na koše, ale skrz palivo, jednou za pět let je ořezal a zas bylo co do kamen...no nevím, dneska se toho nakecá :-) =) proutky byly zapotřebí daleko dřív než dnes, ale je to možné, jak kdy jak kdo, tj jasné. Já budu mít z toho opět zase taky spousty dřeva, ono to není výhřevně zase tak špatné, naopak, jen se mě do toho vždy pustili červy a to mě teda sralo... tak uvidím jak s tím naložím, zatím nevím co s tím vším budu dělat, na štěpku to tu nejde, teď tu nesjedu pomalu ani forejsem, vše podmáčené. Nejspíš to zkusím nechat řádně vysušit, ale od počátku by to chtělo nejlépe celodenní slunce, bez stínu.
Jo a k hlasitosti pily, co řeší náš předseda, četl jsem recenze, že pilka je překvapivě hlasitá, no pustil jsem jí nejdřív uvnitř chalupy, na uzavřené terase a teda docela mě to zaskočilo, fakt je, ale pak jsem si uvědomil, že se zvuk všude odráží a bije zpět, násobí, venku už to bylo naprosto v pohodě, kor na tu první, zcela dostačující rychlost, jj. Když budeš Tome řezat u zdi baráku, tak to logicky bude taky trošku hlasitější, ale to víš- víme všichni, jen se pro jistotu o tomhle zmiňuji. Taky decibely se uvádějí podobné jako u mé stihl 181, ale teda v reálu je aku pilka daleko víc tišší, nebojím se říct, že neporovnatelně.
Být tebou, určitě bych do ní šel, kor v té akci, pak ani nemluvě, vždyť člověk získá dvě aku i s nabíječkou a pomalu k tomu pilu zdarma, možná tohle vyloženě nepotřebuješ, ale přeci jen. Nicméně koupil bych jí i bez akce, to byla u mě jen vyloženě náhoda na poslední chvíli.
Taky je fajn taková ta lidl dojč jednoduchost, ty vyloženě jednoduché věci, na nabíječce třeba polepy ohledně doby nabíjení baterek různých kapacit, samozřejmě jen přibližné, záleží na vícero faktorech a i třeba fajn jsou ukazatele stavu aku přímo na pile a jednoduché přepínaní mezi první a druhou rychlostí, je toho víc.
Vzpomněl jsem si jak tu kohosi zklamalo nabíjení aku za nulových teplot, pravda v návodu píšou, že nabíjení od 4 C°, já nicméně nabíjel i při jednom stupni, či nule a šlo to vždy, no uvidím, ale tohle mě taky v praxi neomezuje. Navíc u vás v Plzni je furt teplo :-)
Za mě teda zatím za ty drobné peníze velká paráda, ještě tomu dám samozřejmě pořádný kouř a zápřah, dnes na to opravdu nebyl čas. Jsem moc zvědav co vše pilka zvládne, ale zatím se nebojím tvrdit to co napsal dřív už i Petr, že je pomalu srovnatelná třeba s tou mou stihl 181, ostatně i papírově výkonově docela jo.
Dělalo se mě s ní dnes moc dobře, opravdu jo, kor ty občasné prořezy a pauzy, na tohle je to taky velká výhoda, nemusíš furt startovat, či nechat brblat moto pilu a zbytečně spalovat palivo. Jen zmáčkneš tlačítko a řízy, řízy a je hotovo :-)
Jo a ohledně řezu samotného a pilin, bordelu okolo máš pravdu, ostatně je to i v recenzích taky, nadělá to nepoměrně méně bordelu, taky to má užšší řetěz, nemýlím-li se.
Jinak přiložený bio olej raději nepoužívám, lepí se po čase...
Naposledy upravil(a) sima dne pát bře 01, 2024 9:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24348
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Tsakabaru píše: pát bře 01, 2024 6:41 pm no mame cerstve v rodine tu jednobaterkovou Parkside, jako motorovka to neni, ale je to tak lehky, tichy a schopny nejake te minisemtamprace, ze uz o necem takovym taky premyslim, a ze linej startovat benzin fakt nejsem :-D
O nějaké to startování mě taky vůbec nejde :-) tj jasné, ale přeci jen, je to fofr, na aku zmáčkneš čudl a jedeš.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Ti to asi Susede budu muset omrknout. Jo jo. Já se chystám na elektrickou "motorovku" Narex, kterou mi taťka taky zanechal (objeveno při debordelizaci). Spolkla dost oleje na řetaz, kupoval jsem 25m prodlužku 230V. Tak až to rozbalím a zapojím, hned to půjdu testovat na suché bukové 60cm štěpy, musím je rozpůlit, do kotla vleze cca 33cm max.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

sima píše: pát bře 01, 2024 8:52 pm O nějaké to startování mě taky vůbec nejde :-) tj jasné, ale přeci jen, je to fofr, na aku zmáčkneš čudl a jedeš.
jasne, je to parada!
nehodlam rikat, ze je to byt vzdalene srovnatelny s motorovkou - to proste neni ani hodne hrubou nahodou, kazdopadne verim ze to budu schopnej na baraku vyuzit na nejaky ty prubezny drobnosti/rychlovky a tu praci to dvede ;) =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24348
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Šaman píše: pát bře 01, 2024 9:04 pm Ti to asi Susede budu muset omrknout. Jo jo. Já se chystám na elektrickou "motorovku" Narex, kterou mi taťka taky zanechal (objeveno při debordelizaci). Spolkla dost oleje na řetaz, kupoval jsem 25m prodlužku 230V. Tak až to rozbalím a zapojím, hned to půjdu testovat na suché bukové 60cm štěpy, musím je rozpůlit, do kotla vleze cca 33cm max.
Dojdi susede =) pravda je, že pak jsem startnul tu svou moto stihl a to je zas jinačí projev, dryáčnický a klasický, jak jsme holt zvyklí :-) =) no sám uvidíš, prubnem to na něčem horším, ta tvoje narex nevím jaký má výkon, na ty tvé buky, nejspíš to rozumně půjde.
Jo a stihl dnes jela, sice chtěla trošku potrápit na plyn, aby šla pak do otáček, trošku teda jo, ale pak jela jak má, nejspíš opravdu problém ten Aspen. Anebo se typicky zalekla konkurence :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

má to ještě tenčí řetěz než ta stihl 181 ? to už snad ani nejde , ale možné je vše :-D ja to brousil vše 4mm pilníkem a šlo to tenčí doma stejně nemám...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24348
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Tsakabaru píše: pát bře 01, 2024 9:10 pm jasne, je to parada!
nehodlam rikat, ze je to byt vzdalene srovnatelny s motorovkou - to proste neni ani hodne hrubou nahodou, kazdopadne verim ze to budu schopnej na baraku vyuzit na nejaky ty prubezny drobnosti/rychlovky a tu praci to dvede ;) =)
Jasné, ale opravdu záleží s čím srovnáváš, s jakou moto pilou, to pak ne vždy je jak říkáš ani hodně hrubou náhodou, byť jen vzdáleně srovnatelné s motorovkou nějakou tou slabší teda, jen je to furt nějaký ten rozdíl. Na ty účely co zmiňuješ teda určitě jo, to zvládne jak nic a pak to má nebojím se říct ještě docela velké rezervy.
Jsem sám moc zvědav co vše dokáže, abych teda zas nekecal, uvidí se, ale na ty účely k čemu jsem aku pořídil je teda sto pro dobrá.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“