Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16158
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od quickly »

V našem lese máme borovice s objemem cca 0.8 m3. Na objem buď výška a průměr uprostřed nebo 1.2 m od paty
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4518
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

Šaman píše: sob dub 06, 2024 2:36 pm Možná Quckly, Petr nebo Míla mají ty tabulky v paměti....
no cece, jak jsi to zminil, tak jsem zjistil, ze uz jsem je z hlavy dusledne vyplavil :-D
uz roky nebrigadnicim ani nepomaham se sortimentem, u samo me to az tak nezajima, meritkem jsou drevniky a i ty plnim ctvrtym rokem z kamionu, co jsem si nechal privezt pred krizi bo jsem mel casovou krizi :-D
se to ukazalo jako kseft dekady :-DDD ,,,,| (*_^) |,,,,

samozrejme pamatuju, ze clovek koukl na strom a mel spocitano 8-?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5178
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

tak nahrubo, pokud to byl tak nějak normálně rostoucí Smrk, platí takový jednoduchý vzoreček a to průměr kmene ve výšce cca 1,3m nadruhou děleno 1000 a vyjdou m3 (plnometry) např. průměr v 1,3m nad zemí je 25cm : 25cmx25cm /1000 = 0,63m3
neplatí to ale pro atypicky rostoucí strom, tam je třeba znát výšku a průměr a pak tabulky
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4518
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

jo, neco metr a pul nad zemi si vlastne taky vybavuju :-D ,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5178
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

jo takzvaná prsní výška , ale myšleno u normálně rostousího chlapa , né u 70 leté ženy, to by byl průměr kmene na pařezu ;-D
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4518
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

:-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24383
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Petře, super jednoduchý nástřelný pomocný přepočet :-) By mě zajímalo, proč se Míra vlastně ptal, jestli ve stylu, zda to vše stojí za námahu či proč, ono ale i kdyby ne, přeci když je les tak je i majitel a musí se, měl by se nějak postarat. Rozumnému majiteli, hospodáři to nedá spát.
I když teda je to dřina, to uznávám, než to člověk dostane do kamen, víme jak- ixkrát dřevo projde přes pazoury a kolik je s tím tahání a dřiny hlavně, ne jen, že projde rukama jen tak lehce :-D já si nechávám dřevo vozit hotové, tvrdé, štípané- na "klíč" a i tak se musí složit, vysušit a převézt do chalupy, ale to je už samozřejmě to nejmenší. Taky mám něco málo z vlastního, ale jen opravdu přištípkařím. To ale teprve člověk pozná, co třeba z ovocných stromů, či různých náletů vznikne jen hromádka dřeva a tolik práce s tím od počátku až do konce. Dřív jsem štípal aspoň metrovky tvrdého, ale teď už mě to za to fakt nestojí, jednak moje záda- ty jak kdy teda, někdy to jde, jindy hůře a druhak hlavně čas a taky má ochota se s tím srát.
Teď mám v kůlně ještě dva komíny štípaných metrovek a nějak se mě do toho nechce, když si představím, kolik času a vynaložené energie mě to stojí versus kolik z toho pak zbyde hromádky opravdu hotových polínek do kamen, tak mě chuť vždy přejde, no až bude chuť, že jo :-)
Ale je pravda, že topit celoročně nějaký obrovský barák je taky rozdíl a pak už člověk asi víc počítá, i když i tak bych těžce váhal. Ono i ta pila, vercajk, benzín atd a svůj čas se musí počítat.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Zkouším uskladnit dřevo. Posbíral jsem zbytky desek, využil nové koupené nástroje a dnes přálo počasí, tož jsem něco stvořil. Není to hitparáda, ale snad to pomůže...
Přílohy
20240408_194924.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4518
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

pekny, mam podobnej na kulatiny, jeste si nahoru natahni lanko, pokud nebudes resit zastreseni
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Doro »

Šaman píše: pon dub 08, 2024 7:58 pm Zkouším uskladnit dřevo. Posbíral jsem zbytky desek, využil nové koupené nástroje a dnes přálo počasí, tož jsem něco stvořil. Není to hitparáda, ale snad to pomůže...
Cca co půl metru výškových tam semtam přidaj klocek přes celou šířku (stačí aj kračí), ať sa ti to zpevní. Já do hraně dávám hlavně malé halůzky nebo ide aj četina (ale z té je pak opad jehličá nebo mosíš dať jedlu). Ta hráň je pak tak tuhá, že s tým nehne ani vichřica a přitem sa to pěkně rozebíře.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Takže pomalu plním (závěry šesté pětiletky) box na dřevo. Díky Dorovi jsem se vzdělal a při plnění vkládám klocky na zpevnění. Vzhledem k tomu, že u cesty cca 250m od domu mám tu kulatinu a je jí stále dost, tak mám připravený další box. Zastřešení bude nutné. Buď vylepším plachty nebo koupím pár tabulí Onduline, pár let vydrží...
Včera jsem trošku řezal, v sobotu budu štípat , vozit a přemýšlet....viděl jsem v dědině hodně pěkné dřevníky, tak až se něco naučím, polepším se. Jo a nečekal jsem, že mne ty AKU hračky budou bavit. Na takové to ízy šuchtání doma je then Párksajd faň.
Přílohy
20240419_193522.jpg
20240419_193537.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Levis29 »

Můžu doporučit tuto plachtu na dřevo...taky zatím nemám pořádný dřevník s pevnou střechou a z plachet je toto zatím nejlepší co jsem měl.

https://www.hornbach.cz/p/zakryvaci-pla ... gIhG_D_BwE
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5178
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

výborné jsou staré plachty z kamionů, pokud je umíte někde sehnat , vydrží fakt roky, já už přešel od plachet k takovým těm vlnitým dílcům cca 2,5mx1,5m z laminátu nebo co to je , to je uplně skvělé , jen člověk musí mít štěstí na něco takového narazit , kdysi tady rušili nějakou halu tak se mi podařilo cca 20ks sehnat za flašku , škoda že jsem jich tenkrát blbec nevzal víc , takových věcí není nikdy dost
sice mám dřevník , ale dřeva není nikdy dost tak se mi tam vše nevejde , klasika :-D
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Jo, ty vlny jsou dobré, lehké, pružné docela. Ještě jsou vhodné volební bannery, ale kdo by na to chtěl hledět i doma :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24383
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Susede, jsem schopen ti sehnat plachty na vagony, neříkám, že nové, ale kolikrát téměř čisté, nebo si je dočistíš, za pár kaček doslova jednu, jsou samozřejmě obrovské, jedna plachta zakryje i s přesahy nákladní vagon, mají samé pružné lanka a oka a jsou teda pevné jak cyp. Barva momentálně modrá, bývala hnědá. Jsou jich mraky, ale musí se vybírat, měl bych s tím nějakou práci, tak to nenabízím jen tak komukoliv, cizímu...Je to fajn i jako nouzovka na střechu, nikdy člověk neví.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“