Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Tak moje dilema stran koupě aku řetězové pily se dneska nečekaně vyřešilo. Sasi mi daroval elektrickou řetězovku Black&Decker. Sice jsem elektrickou řetězovku nikdy nechtěl, ale darované pile na kabel nekoukej. Na to moje řezání palet na místě je to v pohodě. Pilka je lehoučká, má krátkou třicítku lištu, což je na tuhle práci taky fajn. Akorát jsem nabrousil řetěz, líznul omezováky a šel jsem jí otestovat. Řeže jako fík, takže jsem spokojenej a nic jinýho řešit nebudu. :-) Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

No tak to je pak jasné, to je paráda! nej řešení :-) =) jak říkáš "Sice jsem elektrickou řetězovku nikdy nechtěl, ale darované pile na kabel nekoukej" :-D tak to máme naprosto stejně.
A máš pořešeno a ušetřeno.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Přecedo, to je paráda. Ať slouží. Já mám po taťkovi elektro- Narexku, ještě jsem ji nezkusil, zatím mi spolkla asi půl litru oleje na řetaz. Už bych taky mohl otestovat. To už bude třetí typ pilníků na broušení :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Já mám jeden pilník na broušení a vystačím si s ním na všechny 3 pily.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Já teda taky a doslova taky jeden pilník na tři pily. A to od Stihl.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

mnov píše: ned bře 03, 2024 11:32 pm Zaujal mě štítek na té pile, kde je 40V a 16A, což je nějakých 640W příkonu. :-)
No v nějakém videu tuším od amperaka byla řeč o tom že v zatížení to bere mnohem víc než těch 16 A . Asi jo protože to fakt řeže podobně jako ty elektrické do sítě které berou 1500w a možná i víc. Moc jsem ty elektrické pily nezkoumal zatím. Rezalo to slušně spíš jsem čekal že to bude horší.
Ty pilníky mají různé průměry podle velikosti řetězů. Stojí pár korun tak je dobré mít průměr jaký má být....
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od dracekvo »

Tak ono se vždy udává příkon při max. zatížení. Když tu 230V pilu pustite jen tak na prázdno, tak taky bude mít méně.
Mě u té auku pilky udávají 1100W, tj. cca 30A max.

A k řezným rychlostem. To je takový údaj o ničem. Důležité je, jestli tu rychlost ta pila taky dokáže udržet až jí zaboříte do dřeva. Lidl má proti Makitě vždy ty údaje lepší (nejvíc pobaví např. rázové utahováky, kde má lidl téměr 2x lepší moment). Ale je s podivem, že i to papírově horší značkový nářadí funguje pomalu dvakrát líp :-D
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

Líp jak líp ale déle :-D
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Doro »

Dnes menčí akce a troška rizikovej těžby. Šecko ve svahu, ostatně, jak jinak na Vlachoch. Ponajprv štyry menčí kuse do cca 50 cm, pak březa, na to veselá trojka, což už bylo přes 70 cm a nakonec jeden menčí jako bonus. Už nařezané a čeká sa na stáhnutí k chalupě.
Navijákem na traktoru zme to vyvracali a moseli zme to rvať přes 3 kladky, bo to do teho kopca a húšťá moc nechcélo a aj tak to byl vcelku boj. Jeden, ten z trojky a navěc ohlý dolů, jak byl pohnitý, tak ten už hrozil pádem na chalupu. Loziť pro úvazek zme moseli hodně vysoko, takže dvojitý žebř byl nutnosť. Ta trojka měla nahoře prorostlé haluze, což sem mosel předem odřezať. To bylo tedy dost nepříjemné, ale nekdo to udělať hold mosí. ;-D
>B-) >B-)
Přílohy
DSC09464.JPG
DSC09467.JPG
DSC09484.JPG
DSC09489.JPG
DSC09493.JPG
DSC09497.JPG
DSC09504.JPG
DSC09509.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Chalupa stojí, jste živí a zdraví, dobře to dopadlo :-) na tohle bych si já už asi netroufl, na to mám kamaráda, stromoleza v jedné osobě, jsem jen takový přiřezávač a taky mechanizace je problém, ale hlavně moje zkušenosti chybí a ani se nehci už zdokonalovat. Mě stačily dnes další ořezy jedné vrby, ten spletenec mohutných větvisek, zase se to rádo předčasně sem tam štíplo, chtě nechtě jsem musel větve někdy shodit do jiných větví v koruně jiné vrby a pak přišlo na řadu lano a páčidlo, u třech větví jo, anebo jsem to zavěšené přefíkl ve vzduchu. Byl jsem líný si dojít pro nízkou valašskou židličku, anebo pro krátký žebřík, tak jsem řezal z rukama nahoře a našponovaný, fučelo mě na záda, hnusný studený vichr dnes byl, tož s jednou vrbou slušná půlhodinka ořezů :-/ :-)
Do toho mě přestala jít aku lidl pilka, ani ťuk, jen alarm- aku pípání. Tak si říkám, to se musím tady večer pochlubit zase... pak mě to nedalo, hledím na tu pilku, rozebral jsem jí, zkoušel řetězovku, jestli tam není něco šprajclé, jak jsme řezal v té blbé poloze nahoře, tak je pravda, že se dost zasírala a taky tam byly odlomky vrby, ale nic, pak zkusím vzít za brzdu <:-< :-DDD já si jí nevědomky, nechtěně vypl, tvl teda vůl jsem :-D
Pozitivní ale je, že se stará pilka stihl jala ještě aku lidlovce ukázatže nepatří do starého železa, podobně jako starý pes ožije při štěněti a fachčila a řezala jak fík, tak to bylo vážně tím aspenem...nakonec jsem byl za stihl-ku rád, přeci jen řízne rychleji a netřepí tolik ořez, řez je čistší.
A moje žena pokračuje ve svém projektu v našem lesoparčíku, já si myslím, že to bude ještě hodně zajímavé co tam vytvoří, má velikou představivost, jen to dělá doslova při chviličkách, tak se to táhne a to vrboví se musí zpracovat teď. Nové plotky vyrábí, kamenné posezení, mostky přes příkopy a já nevím co vše a večer začla splétat cosik, ve světnici chalupy, já to pozoroval z gauče, bedlivě, až jsem si doslova dáchl, byl z toho všeho bez s sebe.
To jedno je prý list a to druhé je základ pro andělíčka, hlava jeho, bude toho prý víc, to ještě počkej prýýý... :-) já se vůbec nedivím, že po tom náročném týdnu za pc, samé čísla a čísla a přemýšlení co a jak potřebuje něco vytvořit, chybí jí moc tvořivá práce, něco co je vidět, na co si lze šáhnout, co je pěkné.
Přílohy
IMG_20240309_210010.jpg
IMG_20240309_205939.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Doro: Hodně dobré!!! Mne by asi trefil šlak.
Sem si včera jen okontroloval baterku na číňanovi a trochu nařezal položené stromky. Stihl jsem ješte naporcovat, odvézt pár klátků dom. No a bude se zase brousit. Už mám aj zásobu oleja do benzínu (2l) to snad bude na sezónu dost.
Teď už bych chtěl teplejší počasí , aspoň 15°C a bez větrů...:-)

Susede, dobře kreativní žena!
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Jo a ještě sem dával trochu dokopy hračku, kterou používá ráda Babička...:-) nějaké vyčištění- bylo to ucpané, řetaz napnout, dobít. Je to docela prdel, ale na takové různě haluze, keříky parádní.
Přílohy
20240305_163153.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Pěkně jste makali !! Marku mazec !!
Šímo tvoje paní je moc šikovná !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

@Doro hlavne ze to dopadlo a vsichni a vsechno je cely ,,,,| (*_^) |,,,,
@sima pekny!
@Šaman pekna hracka =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

no těžba kolem baráků , vedení a podobně je vždycky radost , dobrá práce Doro, do toho se pouští málokdo, je to pracné a většinou i dost nákladné ,,,,| (*_^) |,,,,
Simo zdá se ti ta aku pilka pomalejší než ta malá stihlka? ja nemám přímé srovnání, neměl jsem obě pily současně....
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“