Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tsakabaru »

ze bych se nenajedl, to u nas asi nehrozi :-D 8-?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49259
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Mílo paráda !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4944
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

Ze sme dnes dosli bez ujmy z Oravy domov. Na ceste Parnica-Zazriva uz boli nastastie uz len zvysky popadanych stromov, predtym neprejazdna. A dalej v Zazrivej odstavene jedno auto, asi trafil BMW bruchoplaz nejake vetvicky, moc vidiet nebolo. Len nie moc hruby konar vedla neho. A za Zazrivou cerstvo odstavene mensie auto s premacknutym prednym sklom. Bud priamo nan padol strom, alebo tesne pred nich a zobrali ho za jazdy, lebo ten strom bol cez cestu a v jeho strede "diera" asi 20-30 m za autom. Ludia okolo postavali, tak sa asi nikomu nic nestalo.

Z auta to az tak dramaticky nevyzeralo, skor ma to hadzalo na otvorenej dialnici, ale asi to sranda nebola.

Samozrejme ten saharsky vzduuch uplny luxus uz od vcera. Pohlad na kopce ako cez zahmlene sklo.
Zrovna pred par dnami som chcel uz menit vzduchove filtre za nove, nastastie ich stale vozim v aute.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22785
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Dneska mi udělal hroznou radost můj vodo-konstruktérský bastl, který jsem si nechal vyrobit :-DDD Ve sloníkovi mám ve vestavbě nádrž na vodu s ponorným čerpadlem, výstup vyvedený ven v hadici a zkončený nějakou rychlospojkou na wapku. Do toho jsem měl pak protikus z pancéřové flexi hadice na vodu, takové té co drží tvar. Fungovalo to docela dobře, ale problém byl v tom, že i to nejmenší a nejlevnější čerpadlo co jsem koupil, tlačilo tu vodu pod poměrně solidním tlakem, takže při rychlém umytí rukou byla voda rozstříkaná všude po okolí a v nádrži bylo o 5 litrů vody méně.

Takže po vzoru vodovodních baterií mě napadlo na to nějakým způsobem narvat perlátor. A tady začal problém. Výběr pancéřovaných hadic v hornbachu byl poměrně osekaný, takže na výběr byly akorát závity M3/8" nebo M10x1. Do toho všechny perlátory mají nějaké úplně idiotské závity, na které běžně žádná redukce koupit nejde... Takže jsem si koupil další hadičku s M10x1 a perlátor s vnitřním M22x1 závitem a že tu redukci vytisknu. Jenže velký kulový. Redukci jsem sice vymodeloval, ale ten závit M22x1 prakticky vůbec vytisknout nejde. M22x1,5 ano, ale na to se to nedá našroubovat... ale po tom, co jsem už nějakou dobu kreslil asi dvacátou verzi redukce a několik jich vytisknul jsem to už nechtěl vzdát... což skončilo nakonec tím, že podle výkresu toho mého modelu jsem si to nechal vysoustružit z polyamidu. A tady už jsem začal být poměrně být poměrně nervózní. Sice to nestálo jako ledvina, ale bylo to už dost drahé na to aby mě štvalo hodit to do koše. A věcí co tam mohlo být blbě byla celá řada - výšky těch závitů byly odhadnuté, vnitřní díra, do které musely projít ty O kroužky z hadice a zároveň těsnit, byly odhadnuté... a v neposlední řadě jsem vlastně netušil, jestli to jako perlátor vůbec bude fungovat když do toho teče voda pod řádově nižším tlakem z tenké hadice...

No, leží mi to pár týdnů doma a nervózně na to koukám... dneska, když už bylo takové teplo, jsem to nevydržel a šel tu nádrž napustit. A funguje to úplně naprosto parádně, takže jsem štěstím bez sebe :-DDD

Přílohy
20240219_191908.jpg
20240318_080819.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10664
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od podvlada »

Žasnu nad tím, že to dopadlo dobře na první dobrou :-DDD moc pěkný, tu radost chápu! :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tsakabaru »

parada! a dobra story :-D (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Šaman »

A mně dnes udělalo radost to, že jsem přezul na letní tchánovo auto aj moje...
Využil jsem opět nafukovací vak, kompresor a ten nový rázový utahovák, ten je mimochodem, parádní. Celkem se mi povedlo toho dost stihnout i pokecat se susedem a jeho ženou :-) a dostal jsem od nich dobré pivo. Eště že Šíma nemá rád ejly
Přílohy
20240406_191327.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19207
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od hamoun »

Chlapi, všecko super! Radost číst!
My přezuli na nové letní swifta a taky paráda :) kluk se naučil vyměnit kolo :-D
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24359
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Jéňo, dobře tyyyy :-) a taky jsi opět pobavil "No, leží mi to pár týdnů doma a nervózně na to koukám... " :-D :-D tj tak pravdivé, znám to :-) =)
Susede, kolik bereš za přezutí? Ne, neboj, opravdu tebe ani sebe nechci zatěžovat časovým a jiným fázováním >:(
Já zatím nemám vyhovující zvedák a za prahy to už brát nechci, i když se teda předtím nikdy nic nestalo, ale přeci jen ne. Tak jsem zatím odpískal i utahovák a přezuju zase za tři čtyři kilča v servise, anebo teda tentokrát vyvážím a bude to dražšší.
Jináč jsi nás dnes potěšil svou večení návštěvou! Díťa požádala o svezení na čtyřkolce a moc moc se jí to líbilo, hlavně taky ten výjezd na výhledový kopec zde, na Chladnou, říkala to bylo to nejlepší z dnešního dne, opravdu radost, bo jinak nic moc dnes- flora na zahradě utrpěla po té zimě nezimě doslova nadělení, vše je podezřele seschlé, anebo jasně sežrané, fakt marnost nad marnost, neměla dobrou náladu z toho všeho...
Tož řeknu ti jak jste mizeli v dáli, byl to takový divný pocit, jestli se mě má milovaná žena ještě navrátí :-/ :-D no a vrátila!!! Tak jsem měl přichystanou odměnu v podobě chmelové radosti, že se vrátila taky v pořádku, že jste to neobrátili někde na budku, jinak by místo dvou piv byly dvě rany, sused, nesused, pořádek muší bejt ;) jo a máš pravdu, ještě, že ten Šíma nemusí ejly, jinak by je sviňák vysál.
Pěkný okruh jsi zvolil! Nahoru na Chladnou a dolů k nám, ale opět ještě okruh přes paseku dolů a přes naší bažinu :-) už naší zahradou nahoru zpět ke kolni, viz přiložený fotoseriál. Jen jsi musel silně na poslední chvíli improvizovat, skrz nový neviditelný zelený plot souseda, rychlá odbočka na poslední chvíli přes tu naší bažinu :-D dobře jsi to zvládl a měl jsi i šikovnou navigátorku, znalou místního terénu.
Musím říct, že čtyřkolka vypadá dobře a tobě poslouží i prakticky, v lese na tahání dřeva apod...
Mimochodem vypadáš v té helmě opravdu krutopřísně. Hells Angels hadr :-) =)
https://www.rajce.idnes.cz/sima33/album ... -ctyrkolce
Ještě jsem si vyzkoušel posez ála Harley, chtělo by to nástavec na pohodu :-)
Jo a opět dnes překrásné, absolutně ideální počasí! Teplo tak akorát, žádný hic a ani stébelko se nehlo, dobře se nejen pracovalo, ale i jen tak lelkovalo (*_^) |,,,,
Přílohy
IMG-20240406-WA0003.jpg
IMG-20240406-WA0000.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49259
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Jendo skvěle !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tsakabaru »

@sima pekny fota :-D (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49259
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

V sobotu dopoledne jsem jel nedaleko Plzně pro seno. První radost, že jsem blízko našel chlapíka, co prodává malý hranatý balíky a že mám dlouhodobej zdroj.
Pán pohodář. Normálně chce 30 kč za balík. Vzal jsem si 6 balíků. Pán povídá, že už nejsou nic moc, že už to jsou takový zbytky, tak ať mu dám stovku.
Druhá radost.
Zaujaly mě jeho zajímavý slepice. Tak se ptám, co je to za druh, tak mi to povídá a já to samozřejmě hned zapomněl.
A že mají zelený vajíčka. To jsem na něj koukal jako vyoranej. Zelený vajíčka ?
To jste nikdy neviděl ? Tak se pojďte podívat. Ukazoval mi ty vejce a říká, chcete nějaký ? Říkám, proč ne, to by bylo fajn. Tak pán odešel a za chvíli mi přinesl obal s 18 vejcema. Seřazený podle barev, od různých slepic, co tam má. Chci mu dát peníze a on, že to je dobrý, že nic nechce. Tak to byla třetí radost.

No a čtvrtá radost byla včera večer, kdy jsme se Zdeňkou vyrazili na Dejvické divadlo v kině. Přímý přenos divadelního představení Elegance molekuly, které dávali ve vybraných kinech po celé republice. Krásný představení !! Krásná možnost vidět Dejvické divadlo, kam se jinak člověk nemá šanci dostat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4499
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tsakabaru »

parada Tome! radosti neni nikdy dost... (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5635
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Holaňďanka »

VDC píše: pon dub 08, 2024 12:21 pm V sobotu dopoledne jsem jel nedaleko Plzně pro seno. První radost, že jsem blízko našel chlapíka, co prodává malý hranatý balíky a že mám dlouhodobej zdroj.
Pán pohodář. Normálně chce 30 kč za balík. Vzal jsem si 6 balíků. Pán povídá, že už nejsou nic moc, že už to jsou takový zbytky, tak ať mu dám stovku.
Druhá radost.
Zaujaly mě jeho zajímavý slepice. Tak se ptám, co je to za druh, tak mi to povídá a já to samozřejmě hned zapomněl. Obrázek
A že mají zelený vajíčka. To jsem na něj koukal jako vyoranej. Zelený vajíčka ?
To jste nikdy neviděl ? Tak se pojďte podívat. Ukazoval mi ty vejce a říká, chcete nějaký ? Říkám, proč ne, to by bylo fajn. Tak pán odešel a za chvíli mi přinesl obal s 18 vejcema. Seřazený podle barev, od různých slepic, co tam má. Chci mu dát peníze a on, že to je dobrý, že nic nechce. Tak to byla třetí radost. Obrázek

No a čtvrtá radost byla včera večer, kdy jsme se Zdeňkou vyrazili na Dejvické divadlo v kině. Přímý přenos divadelního představení Elegance molekuly, které dávali ve vybraných kinech po celé republice. Krásný představení !! Krásná možnost vidět Dejvické divadlo, kam se jinak člověk nemá šanci dostat.
Tak ty balíky ti tedy závidím, potřebuji je ke slepičkám. A nechci tu mít na zahradě to obří kolo
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2923
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od .dundee. »

VDC píše: pon dub 08, 2024 12:21 pm ...
No a čtvrtá radost byla včera večer, kdy jsme se Zdeňkou vyrazili na Dejvické divadlo v kině. Přímý přenos divadelního představení Elegance molekuly, které dávali ve vybraných kinech po celé republice. Krásný představení !! Krásná možnost vidět Dejvické divadlo, kam se jinak člověk nemá šanci dostat.
Krásné radosti Tome. Je fajn že DD tyhle akce pořádá.

Na Eleganci molekuly se snažím už asi šest let dostat přímo do DD, viděli jsme tam už řadu krásných věcí a nezklamali nikdy. Ale tohle představení mi stále uniká. A včerejší večer jsem strávil v nebeském dobytčáku (Ryanair), takže zase si budu muset dělat radost sháněním lístků do DD.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“