už někde sněží ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3952
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od puschpull »

Zuzko, já vím. Jen si musím rejpnout.
My jsme na zahradě všechny stromy ovocné zabalili do netkané textilie ...
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5661
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Holaňďanka »

puschpull píše: ned dub 21, 2024 6:59 pm Zuzko, já vím. Jen si musím rejpnout.
My jsme na zahradě všechny stromy ovocné zabalili do netkané textilie ...
Jen rejpeš zbytečně a špatně. Není to na místě
Subaru Tribečka 3.0 H6 2005
Subaru Forýsek SF 2.5 1998 😕 ex
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2278
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od clay »

Ano pro přírodu není dobré, když na přelomu března a dubna je tak teplo. Ten sníh je, alespoň u nás, touto dobou každý rok.
Ale to nic nemění na škodách, které nám to počasí napáchalo.
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Šaman »

Zuzko, děkuji za empatii a prosociálnost. (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5661
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Holaňďanka »

Není zač 😉. Snad se se mnou budou ještě všichni kamarádit 😅
Subaru Tribečka 3.0 H6 2005
Subaru Forýsek SF 2.5 1998 😕 ex
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49281
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od VDC »

To je zářnej příklad, jak je to bílý svinstvo škodlivý, v jakoukoliv roční dobu. :-)
Šamane naprosto chápu tvoji nasranost.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Šaman »

Přecedo, děkuji, že ses mne zastal.....já ten sníh tak nějak i toleruju a využívám (třeba na běžkách nebo v lesníkovi), ale toto se jaksi nepovedlo v kontextu rozjeté povětrnosti.
Srala mne černá zvěř (rozryté pozemky), sere mne hnědá vysoká (najdou si cestu jak ten stromek očesat), sere mne o tomto čase i to bílé svinstvo....
Nu což, budu řezat zlomené větvičky a léčit, co půjde. A na podzim pár stromků zase nasadím...
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4532
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Tsakabaru »

ja zimu a snih miluju (teda zimu s mrazem a snehem, ne to co tu panuje vetsinu poslednich zim) =)
ovsem pri plne rozkvetly zahrade at jde proste zima do prdele i se snehem >:-&
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24397
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od sima »

Šamane, susede je to celkem masakr, těch škod a té práce co nás opět čeká a to jsme si libovali, jak pozemek nedávno krásně vyčistili, pořezali a probrali co bylo třeba...tentokrát ten sníh, hlavně díky teda brzkému jaru zrobil hotovu zkázu. Jak už bylo vše v květu a olistěné, tak o to víc zůstalo sněhu na větvích. Tak zohýbané stromy, kolikrát až k zemi jsem tu ještě neviděl. Keře, bylinky, všechno polámané, zohnuté, větve zlomené...škoda mluvit, co se dá dělat. Moje žena to prožívá ještě více, ta na té zahradě nechá úsilí a tvoření daleko víc jak já, je to její obrovská radost. Jak to večer a hlavně dnes viděla tak jí doslova zamrzla nálada na bodě nula. No a to jí při odjezdu ještě šlehla odpružená větev ostrým těsně vedle oka, do nosu až šla Díťa k zemi, já se tak lekl- hrklo ve mě teda dobře. Naštěstí snad jen naražený nos, natrhlá kůže, trochu krve, uvidíme, snad jen to, ale nateká to teda hodně a samozřejmě to bolí.
Čert teda vem tu zkázu tu, já to říkal Ditě, ať si to tak nebere už předtím, než se jí to stalo...
Do toho se dnes sralo a vysralo co šlo, všemožně kde co, fakt den blbec.
Aspoň jsme chodili a odlehčovali stromům a keřům od sněhu, kam jsme čímkoliv dosáhli. Některé jsou asi nenávratně poničené, i novší keře třeba, taky levandule, kde co, kde co.
Jo a ráno si tak ještě polehávám pod peřinou, v tom soused došel a jestli mám pilu...tak skočím do montérek a jdu, musel jsem se chvíli přemáhat, ponocoval jsem...šli jsme řezat a odklízet stromy popadané z cesty, taky jich bylo hodně, to aby jsme odjeli vůbec domů.
Tož víkend opravdu jak vyšitý, nejdřív zabijačka, pak kalamita...
Fotit jsem neměl už sílu a při zprůchodňování cesty jsem neměl ani čím fotit, tak jen opravdu zlomeček toho všeho, spíš pro ilustraci, množství mokrého sněhu a zamrzlé květy...
Susede, dole po sněhu ani památky, holt je to tady na pasekách občas divočejší a boj, daň za tu krásu kolem a klid, ale nasere to, nasere, to jo.
Edit: byla tu řeč o přezouvání pneu, na letní pneu přezouvám poslední roky později a vždy se to vyplatilo, s tímhle nemá dle mě smysl nikam pospíchat.
Přílohy
IMG_20240421_111310.jpg
IMG_20240421_110136.jpg
IMG_20240421_110129.jpg
IMG_20240421_111321.jpg
IMG_20240421_111312.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3952
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od puschpull »

Chápu vše co zde padlo.
A rozumím tomu.
Jen jsem chtěl říci, že pokud jaro přišlo v únoru, tak bych celkem logicky očekával velký záchvěv zimu v dubnu/květnu.
Nepřeji to těm našim rozkvetlým stromům a zahrádkám, ale tak to prostě je.
Když pak bylo naznačeno, že zima ještě přijde tak ti co to nechtěli připustit, se prostě mýlili.
Ale v květnu už počítám, že budu na zahradě grilovat, tak vše bude tak jak má být.
Je to nyní jen takový silnější zákmit zimy. :-|
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2281
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Metuzalem »

Radku, držte se. Vždycky chci napsat "zlaté Polabí", a pak si vzpomenu, jak sousední vesnici Bohuslavice zdecimovalo tornádo... Ono asi každé místo má svá rizika, návrat zimy patří asi k těm menším. Ale že to dokáže zkazit víkendovou pohodu a že člověk ztratí na chvíli chuť něco dělat, to je jasné. Ale představ si, že bys byl soukromý zemědělec v 19. století, s koníkem bys zoral a zasel celý lán něčeho a pak by přišly mrazy a všechno fuč, přitom by na tom poli záviselo tvoje přežití, už vidíš hlad na obzoru, proti tomu je pár polámaných stromů a levandulí v 21. století brnkačka, příroda je mocná a poradí si.

BTW, tímhle postupem řeším skoro všechny trable, vždycky se najde něco, co je ještě horší, než co se právě děje tobě, a co tě kupodivu zrovna nepostihlo :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3952
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od puschpull »

Dnes jsme měli -2 stupně a bylo na zahradě vidět, jak ty rostlinky dostávají zabrat. Zítra by mělo být ještě o 1-2 stupně méně. Něco určitě pomrzne ... i když ty nejvíce ohroženmé jsme zabalili do netkané textilie.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2281
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Metuzalem »

To já se, když jdu ven, balím do tkaných textilií :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24397
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od sima »

Metuzalem píše: pon dub 22, 2024 9:25 am Ale představ si, že bys byl soukromý zemědělec v 19. století, s koníkem bys zoral a zasel celý lán něčeho a pak by přišly mrazy a všechno fuč, přitom by na tom poli záviselo tvoje přežití, už vidíš hlad na obzoru, proti tomu je pár polámaných stromů a levandulí v 21. století brnkačka, příroda je mocná a poradí si.

BTW, tímhle postupem řeším skoro všechny trable, vždycky se najde něco, co je ještě horší, než co se právě děje tobě, a co tě kupodivu zrovna nepostihlo :-)
Mám to taky takhle, s léty jsem se "naučil" či hovno naučil, přijde to vždy samo, přirozeně :-) vidět události tímto pohledem. Samozřejmě máš pravdu a já to tak i opět beru, bral jsem už v sobotu večer, když už jsem večer potmě poznal, že bude zle, přitom to teprve začínalo. Ditě jsem to i několikrát takhle říkal, někdy to člověk úplně ale nevezme za své a má pochyby a vrací se dokolečka dokola k těm negativům :-)
Jinak jakmile sejmula ta ostrá větev Ditu, tak to jsem měl celý svět stejně víš kde. Teď si jen přeji, ať to dobře dopadne, nechci zde o tom už psát, nemá to cenu, stalo se.
Jen ještě jedno: Díťa se dívala na tu starou ringlu- strom- já mezitím tahal zlomenou větev pryč z keře a Díťa jak to nikdy nedělá, jak je až do samého konce života čehokoliv je pro zanechat to, dát tomu šanci, tak si pro sebe řekla: ty půjdeš, ty už vypadáš špatně, nebudeš pěkný strom a v tom jí šlehla, řízla větev toho stromu. Přebrat si to můžem každý po svém.
Edit: zapomněl jsem napsat, že jsem se tu chtěl původně jen podělit se svým mikrosvětem, vybečet se ani ne, není z čeho, jen sdílet, tu to jde, kde jinde taky, mám to tu rád.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24397
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od sima »

Tomuhle nejde taky předejít, můžeš dělat co chceš...
https://www.forum24.cz/totalni-zkaza-mr ... d=28204889
Tady je vidět, že zas taková malá škoda čistě jen v našem mikro světě (třeba toho mého a Šamanovic) to nebyla.
Mimochodem puschpull zmiňoval nějaké to obalení textilií hlavně teda mladých stromků, tak to je v tomto případě taky úplně out, k ničemu, to slouží k ochraně vůči jiným- teplotním- šokům.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“