Nová Impreza...

Giorgio77
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 117
Registrován: ned čer 03, 2012 10:05 am
Bydliště: Praha, Železné hory

Nová Impreza...

Příspěvek od Giorgio77 »

Dneska jsem se dozvěděl, že nová Impreza nebude v naftě (to tady hodně lidí ocení ::-DD: ) , ale také bude nabízena jako předokolka...... a já si myslel, že jenom BMW se chystá zradit svoje tradice... (nechci slyšet narážky na naftu v subaru prosím) :diky:
Subaru Outback diesel! Comfort MY2012
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16183
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od quickly »

Giorgio77: pokud si dobře pamatuji, tak v Německu už minulou generaci nabízeli jako předokolku. Podle mne dehet je pro XV.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Giorgio77
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 117
Registrován: ned čer 03, 2012 10:05 am
Bydliště: Praha, Železné hory

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od Giorgio77 »

quickly píše:Giorgio77: pokud si dobře pamatuji, tak v Německu už minulou generaci nabízeli jako předokolku. Podle mne dehet je pro XV.
Tak to jsem nevěděl... ale stejně mi přijde, že to nabízení jednoho motoru(1.6) je prostě rezignace na evropský trh.
Subaru Outback diesel! Comfort MY2012
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od catana »

Je to rezignace. Hlavně nová Impreza nebude postavena na základech rallye auta jako ta současná, ale má být "levná". A aby nestála v cestě XV, tak do Evropy ji budou dávat bez motoru...
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Giorgio77
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 117
Registrován: ned čer 03, 2012 10:05 am
Bydliště: Praha, Železné hory

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od Giorgio77 »

catana píše:Je to rezignace. Hlavně nová Impreza nebude postavena na základech rallye auta jako ta současná, ale má být "levná". A aby nestála v cestě XV, tak do Evropy ji budou dávat bez motoru...
Asi je pravda, že směřování na trh crossoverů je pro Subaru lepší. Hlavně kvúli silnému Yenu je hatchback Subaru v Evropě nesmysl... bohužel
Subaru Outback diesel! Comfort MY2012
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od Marty73 »

Některé trhy měly v minulosti opravdu výběr verze Imprezy předního náhonu nebo AWD. Ale jeden motor pro novou Imprezu (tedy to auto, co se tak omylem jmenuje) a ještě k tomu 1.6, to je pro mě ještě více než zklamání. V příloze je německý technický list. Ona vůbec ta současná škála motorů je dost překvapující. Alespoň vím, proč neprodávat starou dobrou Rézu. :1774:
Přílohy
Impreza_final.pdf
(146.8 KiB) Staženo 198 x
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od seatik »

To je hodne zle..kde jsou ty turbiny,co delali subaru subarem :666:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od catana »

Seatik: ...v Japonsku ::-DDD: Přeplňovaný 300koňový dvoulitr co tam teď mají v Legacy je :657:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od nasticka »

Já to říkám už dávno, že ten "heč" co ho nazývají imprezou, už dávno imprezou není..a tohle to jen potvrzuje :686:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od Marty73 »

Já nechápu jednu věc. Subaru přestalo prodávat v Evropě WRX a XT s tím, že jako emisní limity celé modelové řady atd. Mají navíc jen tolik motorů, co se dá na jedné ruce spočítat a vždy jen v jedné varinatě. A když vezmeme Audi nebo BMW? Úplně jiná liga, RS modely gigantických objemů a HP 300+, každý motor v několika variantách. Jak to, že oni nemají problém? Skoro se mi zdá, že Subaru se rozhodlo, že kdo chce Subaru, oželí to, co dostane jinde. Ale to soudruzi hodně podcenili. Považuji se za nadšence a přesto neni v současné modelové řadě jediné auto (vyjma STI) které bych akceptoval, a to právě kvůli motorům. Tak co je špatně? Nová Impreza je jednoznačně největší brak co jsem viděl a image Subaru jako ekologické automobilky s nejnižší spotřebou s AWD v USA také hodně pokulhává. Upřímně, jestli budu kupovat nové auto v blízké budoucnosti, tak to podle všeho nebude Subaru. Jestli ale ojetinu, tak si určitě ze starších Subaru vyberu. A nebo počkám ještě pár let a uvidím kam se to pohne.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Naposledy upravil(a) Marty73 dne sob srp 18, 2012 7:58 pm, celkem upraveno 1 x.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od jarkantor »

Já se svým názorem půjdu proti většinovému proudu, protože pro mě je klíčové především následující: spolehlivost, spolehlivost, spolehlivost. Pokud to je možné, tak i něco na způsob osobního vztahu s prodejcem a posléze s technikem (měl jsem tu čest něco podobného zažít s panem Ptáčkem z Frýdku-Místku, než odešel do Brna a já začal hledat někoho podobného). Když už si kupuji výrazně menšinovou značku, tak bych byl rád, aby se příliš nekazila (v minulosti hrál Forester prim z hlediska spolehlivosti). A když už se něco poondí, tak aby ke mně přistupoval tým prodejce s vědomím, že jsem jedním z těch, kteří si menšinově zastoupenou značku na trhu koupili a na to konto, při vybudování té zatrsakr důležité zákaznické loajality, utrácím peníze za servis a náhradní díly u něj. Velmi pravděpodobně si totiž další auto, pokud značka přežije a auto mě neznechutí poruchovostí, koupím znovu v autosalonu, kde jsem byl spokojený. Design? Blbost. Image značky? Blbost. Výkon motoru? Blbost. Mě osloví to, aby na mě měl prodejce a jeho tým čas, vyslechli si moje pro ně bezpochyby nesmyslné a zcestné blábolení o autě a mého dojmu z něj s pochopením a v klidu, aby na mě měli čas, nespěchali jak k ohni a neměli nutkání ze mě tahat peníze horemspodem. Pro mě není modlou zrychlení z 0 na 100, ani točivý moment, ani litrový výkon, ani dekor palubní desky nebo design palubních budíků. Těch šest hvezdiček vpředu na kapotě je pro mě v současné době synonymem úžasného komfortu a pohodové jízdy. Když chci, šetřím, když chci, "jedu". Auto je nové, bylo by mrzuté, kdyby se "sralo", takže v tomto ohledu zatím velká spokojenost. A bonusem pro mě rozhodně zůstává dosavadní přístup opavského "dankársu".
Uživatelský avatar
dofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: ned led 15, 2012 8:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Černoch
Bydliště: Jihlava

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od dofi »

Vse co je vyse psane mi rikal prodejce v uz v unoru kdyz jsem v podstate z techzo duvodu vzal rezu diesel. Kdyz jezdim170km denne tak. I pres vsechno co se o nafte pise toho nelituju. Ty jizdni vlastnosti museji s narustajici velikosti byt cim dal horsi. Jakym jinym autem bych si uzil okresky. a taky nyni oblibene kruhove objezdy. Jinak ty jsou za vlhka zejmena v desti idealni na trenink jak ji poslat do driftu.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester 2007 2.0, Legacy 2006 3.0 spec b MT, Legacy 2014 2.0D, Audi Q7 2018 200kW, Audi A6 2015 3.0 235kW, Ford F-150 2018 5.0 V8
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od M.Z. »

jarkantor: vůbec se ti nedivím, že si šel jinam, než do FM, z chytrého technika, který Ondru nahradil, jsem málem dostal mladé...

Nová Réza nevypadá zle, ovšem mám pocit, že už je to jen Toyota s plejádou ve znaku. Nějaká originalita je v pytli.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Martjas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 130
Registrován: úte črc 13, 2010 11:11 pm

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od Martjas »

dofi píše:Vse co je vyse psane mi rikal prodejce v uz v unoru kdyz jsem v podstate z techzo duvodu vzal rezu diesel. Kdyz jezdim170km denne tak. I pres vsechno co se o nafte pise toho nelituju. Ty jizdni vlastnosti museji s narustajici velikosti byt cim dal horsi. Jakym jinym autem bych si uzil okresky. a taky nyni oblibene kruhove objezdy. Jinak ty jsou za vlhka zejmena v desti idealni na trenink jak ji poslat do driftu.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
No já ti nevím, ale Impreza na asfaltu urvat nejde... Ani když je mokro. Spíš je to ideální trénink, jak ji poslat do kopru, zejména diferáky a spojku. Malý výkon posílaný na čtyři široké gumy není zrovna recept na driftcar.
Impreza Boxer Diesel 2011 Active
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Nová Impreza...

Příspěvek od hetzer »

Martjas:
No já ti nevím, ale Impreza na asfaltu urvat nejde...
taky jsem si to kdysi myslel... :845:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Odpovědět

Zpět na „Impreza“