Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od gerda »

Jj, vsak to taky popisuje, ze to bylo skoro stejne. Ve srackach se ta uzsi pekne proskrabe na tvrdy podklad, pokud dole neni blato :)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

Tsakabaru píše: pát pro 01, 2023 8:39 pm 1,2,3 - je to fuk, na smesi moc posunu nebude, stejne tak na vzorku..
Právě že ta "3" má úplně jinou geometrii vzorku. Podobá se spíš Michelinkám než předchozím UG.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

Tsakabaru píše: pát pro 01, 2023 9:05 pm muj osobni nazor - zimi guma te (jezdis-li "jako prase") nespasi... (a jezdis-li "jako prase", experimentuj u letnich, kde si dovolis vic a nech zimu zimou)
dle meho je "zimni" provoz prevazne v hlave, az sekundarne "v gumach" =)
zkracene - "chci blbnout" = "nepotrebuju trakci", "chci vozit rodinu" == "chci trackci"
O hlavě to je vždy a v první řadě, nejen v zimě.
Na druhou stranu, když už člověk udělá tak iracionální rozhodnutí a koupí si Subaru ;-D , tak mi přijde škoda ve jménu pár ušetřených korun kazit jízdní vlastnosti [DRIVE] ať už v zimě nebo jindy. Ve srovnání s náklady na PHM to jsou beztak drobné... :-/
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tsakabaru »

Bekr píše: pon pro 04, 2023 9:45 pm Právě že ta "3" má úplně jinou geometrii vzorku. Podobá se spíš Michelinkám než předchozím UG.
aha, nezkoumal jsem, podivam se (*_^) |,,,,

jinak ja to samozrejme nemyslim ad absurdum, spis to byla reakce na tu vybiraci neverending story vs. realitu provozu
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20663
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

@Bekr přesně jak píšeš a můžeš jet sebeopatrněji a holt se stane situace ,že těch 5 metrů o který zabrzdíš dřív, může někomu zachránit život a nebo tobě rozbitý auto. A je to jako s TPMS. Připadá mi vtipný řešit náklady jednoho tankování. Ještě ke všemu, když je to na několik let.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

TPMS teď řeším na Oťasovi taky. Po necelejch 4 letech šli na zimních kolech do háje... >:-f
Aspoň bude mít známej gumař kšeft... ;-D
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
lefthandgun
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 01, 2019 6:00 am
Jméno a příjmení: Hans
Bydliště: Pozořice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od lefthandgun »

Hledám náhradu za Dunlop SJ6.
Zkoušel někdo Hankook RW08 I*cept?
2003 Subaru Forester 2.0X 92kW 4E AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Teda, takovou plnohodtnou náhradu za SJ6 už člověk nenajde, naprosto vyjímečná pneu to byla, ale naprosto.
Co dál, napadají mě třeba předsedovy Coopery, nebo třeba nové Savy, ale už to nikdy nebude SJ6, což jistě sám víš. Taky Bridgestone byla super, teď otázka co ty nové, jinak vrány vyloženě na zimní podmínky jsou nej, ale to každý nechce, nicméně jsem rád, že stále tento výrobce žije, kdo ví jak bude, možná se k nim časem skrz směru vývoje rádoby vyloženě zimních pneu ještě rád vrátím a už jen minimálně ten jejich šílený hukot ještě rád přežiju.
Hankook jsem nikdy neměl. Ještě tak slušné zimáky by měly být nexeny, ale zas mají nové modely, vzorky a tu je jsem na ně nečetl recenze.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Zrovna dnes som si povedal, ze aj 5rocne SJ6 stale brzdia na snehu i dole kopcom paradne. Išiel som hore aj dole po utlacenej zasnezenej ceste do/z 800mnm. Fakt neviem co spravim, ked mi odidu. Musia byt makke a aspon 10mm.
Mal som kupit 4ks do zasoby ked koncili a zakonzervovat ich a potom vytiahnut po par rokoch.
Kolegova znama robi v ich koncerne, budem asi patrat, ci nemaju nejake plany.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Makovica, ani jsem nevěděl, že se ještě před pěti lety vyráběly. Je pravda pravdoucí, že i tak staré SJ6 se chovají naprosto parádně, ostatně Šaman by mohl povídat, má nějaké teda hodně podstatně starší, zrovna dnes jsem se na ně díval a vypadají stále co se týče vzorku až neuvěřitelně zachovalé a schopné akce, jo takové pneu už nebudou...sice Šaman už říkal, že sem tam je to stáří znát, ale on je má fakt už prehistorické, stáří snad tady uvede opět on sám, tak teď nebudu střílet, ale je to až neuvěřitelné!
Tak se ti vůbec nedivím, tomu že by jsi tehdy vědět to teda, tak je pořídil do zásoby a kvalitně jen je uskladnil, protože ony by pal sloužily až do totálního roztrhání, na mnoho let dalších.
Taky jsem viděl co tyhlety pneu vše možné a nemožné zvládaly, když mě Petr lesák zde vodil po jeho stezkách, cestách, necestách, zánovní vraníky měly co dělat a to je už co říct teda. A to už ty pneu byly taky staršího data.
To jsem teda zvědav jestli něco od svých kolegů něco vypátráš, já bych řekl že nic... :-/ teda to je zcela bohužel jasné, že takovou pneu už nevyrobí, nechtějí, bo ta výdrž a její vlastnosti obecně byly neskutečné, kurva co tohle byla za směs, to ví už jen snad pánbů a oni výrobci ve svých archívech, leda by se toho chytli jak oni to umí a kopli to číňaňi :-)
Edit: před nějakým tím rokem se mě naskytla koupě SJ6, opravdu jako nové a navíc za hubičku, jen mě úplně neseděl rozmer pneu, ale stejně jsem je měl nejspíš vzít, taky jsem sám zvědavý, co bude v pácu, čím nahradím své skvělé DMV-2 Bridgestony.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

:-)
Přílohy
IMG_20221108_070140.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Sranda je, ze podla https://alltyretests.com/dunlop-grandtr ... st-review/ nic moc :) Ale tam islo o iny rozmer.

Edit: ono napr. tieto https://www.nokiantyres.com/winter-tire ... ta-r5-suv/ nevypadaju použitými technologiami zle, ale uz su tam aj eko kecy a ked pozriem na vzorku, zdaju sa byt dost ploche.
https://www.megamax24.cz/blog/522-test- ... liitta-r5/
Porovnania:
https://alltyretests.com/nokian-hakkape ... st-review/
Podla toho je optimalizovana na sneh a lad.

Videotest aj so Subaru:
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

Šamane ty tvé SJ6 zrajou jak valašská slivovica čím starší tí lepší ;-D
vážně nechápu jak to testují , já dal na testy , sehnal continentálky , vítěze různých testů a nevím jestli jsem měl kdy horší gumy co se hlubokého sněhu týče :-D na asfaltě fungujou to joo
no a nokiany to byla kapitola sama o sobě , sice jsem je neměl uplně od nova , ale myslím 3 roky a cca 6mm , ale to byla taky bída, navíc jak měly cca 4 nebo 5 let tak se doslova rozpadly, praskliny, drolení směsi no děs
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20663
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Patří, nápad zajimavej, ale na ledě, což je asi jediný místo, kde bych řetězy na Levorgovi použil tohle řešení nemá žádný boční vedeni. Je to jenom patent, tak bych to tak žhavě neviděl.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“