Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od RallyCAD »

Jak už jsem psal v jiným tématu, tak jsem měl dneska bouračku :gunhim:

...Stál jsem v koloně a ten kretén za mnou při popojíždění usnul a napálil mě Roomsterem na levou zadní polovinu auta, asi tak ve 40km/h (prej dvojka na volnoběh). Tou ránou mě ještě hodil o metr dopředu pod nějakou dodávku, kterou jsem trefil celým předkem na tu ocelovou výztuhu. Takže předek je na hadry (maska, světla, blinkry, blatník, chladič klimy, chladič vody, klaksony, nárazník, ostřikovače, zlomená kapota, atd...) a zadek je v hajzlu napůl (nárazník, celý zadní dveře, světlo, mlhovka, výfuk, výztuha nárazníku a kdoví co za plechy pod tím)... :10125: Kára snad hnutá není a dokonce to i jezdí, ale je otázka času, kdy vyteče chladič. Motor trefenej nebyl, jen mám dojem že se větrák opřel o servo a trochu to slintá. Snad to budu moct dát do cajku sám, když mi klepíř srovná nosník chladičů a světel...

Na pojišťovně (máme naštěstí oba Allianz) už mi přidělili i likvidátora, tak jsem zvědavej kdy si na mě pán udělá čas (má na to 48h). Asi to budu řešit rozpočtem = vezmu si prachy a pořeším opravu sám. Sháním potřebný díly a nejspíš koupím ještě jedno auto na ND, vydlabu ho a zbytek rozprodám po kusech. Našel jsem docela slušnej kousek, dokonce ve stejný barvě, tak uvidím jestli je ještě na prodej...

Nemáte někdo zkušenost, kolik by mohla pojišťovna dát? V AWD řikali, že prej na díly mi dá pojišťovna tak 50% kvůli amortizaci, ale na práci to prej pojišťovna nekrátí. Doufám, že na tom nebudu tratnej. Ještě chci zkusit náhradní vozidlo, nebo ušlej zisk. Bez auta nemůžu vydělávat a tak to musím hrotit... :baseball:

Právě jsem to byl nafotit a tak se pokochejte cizím neštěstím:
bouracka_01.jpg
bouracka_02.jpg
bouracka_03.jpg
bouracka_04.jpg
bouracka_05.jpg
bouracka_06.jpg
bouracka_07.jpg
bouracka_08.jpg
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4047
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od Doro »

Fakt to pěkně nas.... Já byl nedávno nepojízdný, teda forestřík v opravě, skoro 3 týdny. Ale dostal jsem náhradní autko, bo dyž to ze zákona hradí pojišťovna, tak sem se alespoň měl jak dostat k chalupě a nemosel k tomu být nasr.. eště víc a vozit věci jinak, teda nevím jak :655: ...ale matroš jsem si dovézt nemoh, bo předohrabkou max. dojet k chalupě a to jen v létě, natož něco těžkého dotáhnou.

Vím, že si to zvládneš opravit, ale fakt zvaž možnost servisu, bo jestli nemáš teplou garáž, je to o zdraví a o čas....obzvláště, když si v tom nevině :4690: - viník je viník a jestli čučel po vranách, hold stane se, ale za blbost se prostě platí. Po nedávné zkušenosti bych se už teď zachoval asi jinak....bo za dobrotu, na žebrotu tu platí skoro se 100% jistotou :839: :839: ...... :baseball: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:
Ale hlavně, že zte celí, bo vždy může být hůř.

Na náhradní auto máš právo po dobu servisu a opravy a jen, když nejsi viník, fakt nevím, jak a co, když to uděláš rozpočtem... U mě to nevypadalo, ale škoda byla přes 100 tis. Kč...dělat to rozpočtem, můžu si to hodit zrovna.
Fakt dobře to promysli :655: ...nejhůře jsou věci, které odhalíš až při opravě....to ti likvidátor už neuzná a ani na to při ohlednání nepříjde
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 522
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od šintr »

Tyhle zprávy se čtou strašně špatně, škoda Forestříka a doufám,že se Ti podaří ho dát dohromady v co nejkratším čase a za rozumné náklady. Ztracený čas a hromadu potíží Ti nikdo nezaplatí, ale aspoň že to odnesly "jen" plechy.
Držím palce
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1535
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od Vladimir_xh »

Je to vobouchaný fakt slušně. Osobně bych se rozhodoval, až jak se vycení likvidátor. Ale co jsem měl zatím možnost posoudit, tak rozpočet většinou vycházel lépe. Ale zase je to náročnější na čas, sehnat díly za rozumně chvíli trvá. Asi bych se pokusil domluvit s někým kdo tahá z Anglie a použil díly z toho. Zbytek rozprodal. Ale tahle varianta bude asi dost náročná na čas.
Držím palce při volbě likvidace a následné opravě.
Dvojka na volnoběh - 40 km/h? :713:
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od alky »

Tak to je neveselá záležitost...a zrovna před srazem v Prachovkách.... :666:
Držím palce s opravou.
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od RallyCAD »

Díky za kondolence... :686:

Já bych to taky nejradši řešil tak, že bych to prostě dal do servisu, ale po konzultaci s AWD jsem si to rozmyslel. Jak mi vysvětlili (a už jsem to prve zmínil), tak pojišťovna bude počítat s amortizací dle stáří vozidla a protože to je 11 let stará paštika, tak prej to dělá cca 50% z ceny dílů. Když si vezmu, kolik stojej plechy, kolik třeba nový světla, tak by to byla darda :10125:

Takhle to asi budu řešit tak, že posháním díly nebo druhý auto a buď si to nechám udělat, nebo spíš jen nechám udělat klempířinu = narovnat příčku chladiče, srovnat lem pod víkem kufru a zbytek si ustrojím sám. Koneckonců Doro s Lajem viděli, že se dá předek odstrojit i ustrojit za pár hodin - a před hospodou u lesa :winner:

A auto z Anglie nic neřeší, protože má obrácené vyzařování světlometů - to bych mohl rovnou jezdit s dálkovejma :1774:

Likvidátor dorazí zítra ráno, tak uvidím jak se Allianz pochlapí...
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od David »

Je to blbé... je to mrzuté... je to k nasrání... zejména za situace, kdy to člověk nezavinil... ale nejdůležitější je zdraví ! ! !

Máš-li možnost si to za pomocí svého umu a prostor dát dohromady, šel bych touto cestou... a je to i moje osobní zkušenost...

Ať to zas co nejdřív jezdí :supeer:
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od Tomáš1002 »

RallyCADe, soucit a držím palce :826:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49524
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od VDC »

Láďo to je mi líto, tomu se říká zkurvená pakárna. Já osobně bych to řešil taky opravou doma, když jsi toho schopen. Ta verze klempíř-srovnání, sám nastrojení je dobrá, jen abys to nemusel dělat ve sněhu....když vidím to počasí. :655:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od RallyCAD »

Já mám možnost buď nevytápěný garáže, nebo vytápěný dílny s heverem, jenže ta dílna je jen když je volno a obávám se že to teda zrovna nebude. Ale dokud nemrzne, tak se to dá. Nabalim se, Lenka mi uvaří čaj do bandasky a navíc se zahřeju prací a nadáváním :657:
Navíc pokud si to vybouchám sám, tak si to i pečlivě ošetřím barvou a budu mít jistotu, že to nebude rezavět. Přemýšlím, že si pořídím hydraulickej klempířskej rozpínák. Dá se koupit relativně za dobrý prachy. Např. tenhle je za 3000,-Kč vč. DPH: http://www.uni-max.cz/hydraulicky-rozpinak-brk-4/d/img/.
A nebo jenom stavitelný rozpěrky za 1463,-Kč http://www.uni-max.cz/karosarska-rozper ... lna/d/img/ a navíc pár bác-hamrů s kostkama za 735,-Kč http://www.uni-max.cz/kladiva-heavy-duty-kufrik/d/img/.
Třeba by mě klempíř stál stejný prachy, ale takhle mi zbyde vercajk a ještě se něco novýho naučím :826:

Jedinej problém je trochu cesta do tý garáže nebo dílny - oboje cca km a navíc s pobouchanou károu. Ale jsou i cesty vedlejší :811:
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od mamut »

No tohle je opravdu velice nemilé.. jak se člověk ne valstní vinou dostane do ouzkých..
Držim palce, věřim že to dáš do kupy a pojišťovna mile překvapí...

Zrovna v pátek na Jižní Spojce bylo v sobě 10aut v jední šňůře.. to znamená 9 nabouranejch předků a 9 zadků ::-DDD: a mezi nimi i jeden outback...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od Mráča »

Drzim palce at to das co nejdrive do poradku.
WRX 08
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1535
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od Vladimir_xh »

S těma světly u toho anglána mě to nenapadlo. Ale jinak to snad sedí, nebo ne? Na SC.cz byl jeden Forestřík v tvé barvě za 69 v nabídce.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
murgi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 10, 2009 9:36 pm

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od murgi »

nuz buracka riadne nasere, a hlavne teraz pred zimou :baseball: :baseball: . Chcem sa spytat ci ta nahodou nadali aj ako spolu vinika, ze si nedodrzal odstup pred tebou stojacim vozidlom. Lebo take veci sa u nas stavaju. Tym padom by si bol ukrateny o peniaze a predok by si si musel hradit sam. Kebyze sa to mne stane tak by som asi uvazoval o kupe auta bez papierov a prelozil veci kus za kus. Dakedy davno (vedla na webu) predaval vrtas forestra. mozno nieco v zalohe ma. V kazdom pripade ti prajem pevne nervy pri oprave :drive:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49524
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelně zezadu labuť - nabouranej Forester

Příspěvek od VDC »

Ty Láďo a nebylo by řešení si po dobu opravy koupit nějakou káru za 3000 na dojetí ?
Moc si to nedokážu představit, že bych spravoval auto a s tím rozdělaným ještě někam přejížděl...

V uni-maxu taky nakupuju, tu sadu kladiv za 780 jsem si kupoval v květnu, když jsem začal dělat auto. Ovšem obávám se, že to jen nevyklepeš, v okamžiku kdy je zmačkanej nějakej dvojitej plech, tak to skoro nikdy nejde vyřešit jen klepáním, většinou je třeba něco naříznout, rozseknout bodovej svár a pak zase něco svařit. Jestli by nebylo přece jen lepší kastli si nechat udělat od klempíře, a pak si to natřít a nastrojit sám...

Já přes zimu taky dělám v nevytápěným prostoru, takže jsem si na to pořídil takovej ten plynovej ventilátor http://www.uni-max.cz/plynovy-topny-ventilator-10-f/d/ s tím se dá dělat i ve stanu.. :850: Je pravda, že to žere plyn jako kráva, když to jede naplno, tak flaška je za 3 dny fuč, ale když potřebuju dělat na autě a potřebuju teplo, tak je mi to jedno.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“