Garmin ecoRoute HD

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Garmin ecoRoute HD

Příspěvek od HonzaCZ »

Dneska se za mnou zastavil Romik a byl jsem poctěn vyzkoušet tuto hračku (viz nadpis) ve spojení s Androidím telefonem - za použití oficiální aplikace od Garminu, k tomu určené.

První dojmy (1x 10 km cesta):

- Je to hrozně velké - klasický OBD2 konektor + k tomu na cca na 10 cm kabelu krabička 11 x 6 x 1,5 cm. Při dnešních technologiích si myslím, že by se to klidně mohlo vejít do většího OBD konektoru. Krabička je dostatečně štíhlá, aby se to dalo připevnit např. na bok prostoru pro nohy nebo na "strop" prostoru na nohy, ovšem v tom případě by ten kablík mohl být zase klidně delší :-)

- Androidí aplikace má své mouchy - aby se to spojilo, to chce chvíli přemlouvat, kupodivu se to většinou spojí pokud při nápisu "connecting" stisknete tlačítko zpět ::-DD:

- Aplikace se jinak chová docela obstojně, má spousta feature (funkcí). Dá se tam udělat profil vozidla, přidávat tankování, upozornění na servisní intervaly atd.

- Další stránka (beru od konce) je na téma spotřeba. Ukazuje množství použitého paliva, rychlost, množství spotřebovaného paliva, průměrnou spotřebu, aktuální spotřebu a graf posledních 2 zmíněných funkcí. Nastává ovšem sranda se špatnou lokalizací z imperiálního systému na metrický. Koukal jsem, proč největší spotřebu mám, když brzdím. Až pak mi došlo, že udávaná jednotka je km/l, nikolivěk l/100km... Čili imperiální spotřeba mpg (miles per galon / mílí na galon), akorát převedená do kpl (kilometrů na litr). Po přepočítání v hlavě ovšem hodnoty docela odpovídají. Ale na 99,9% to nepočítá do průměru palivo spotřebované když stojíte na místě (ani to neukazuje hodinovou spotřebu), protože uvedená průměrná spotřeba za cestu neodpovídá poměru spotřebovaného paliva a délky trasy.

- Pak je zde stránka s "budíky", kde si lze nechat vypisovat různé hodnoty od teploty chladící kapaliny, přes otáčky motoru, rychlost, až po přibližně vypočítaný výkon či kroutící moment (bohužel v bhp a lb/ft místo kW a N/m).

- Poslední (první) stránka má asi společného něco s tím "eco" v názvu krabičky, protože ukazuje nějaké stupnice a grafy, co se týče akcelerace, brzdění a průměrné rychlosti.

- Dále aplikace uchovává tripy (jednotlivé cesty), obsahuje funkci "skidpad", která využívá akcelerometru telefonu a při použití při blbnutí ukazuje jaké nejvyšší přetížení dokáže auto udělat (brzdění, akcelerace, božní - je tam taková kružníce a číselně max. a aktuální hodnoty), pak pravděpodobně něco jako dynotest, kdy to změří za jakou dobu auto dosáhne nějaké rychlosti a podle zadaných údajů (hmotnost, velikost) spočítá příbližný výkon.


Bylo zajímavé, kdyby v Praze byl někdo, kdo má krabičkovou Garmin navigaci, která toto podporuje a vyzkoušeli jsme to ještě s ní.
Jsou to nüvi 3790, 3760, 2360, 2310, 1690, 1490, 1410, 1390, 1370, 1310, 1260, 1210 a nüLink! 1695.

EDIT: Jinak ve srovnání s čínskýma OBD2 BT modulama á 20$ je to nepoměrně rychlejší v načítání údajů. Obnovuje to cca 2x za sekundu, ale současně to načítá cca 10 údajů, takže použitelné. Samozřejmě na rychlost nativního SSM protokolu to nemá :811:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1424
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Garmin ecoRoute HD

Příspěvek od romik »

HonzaCZ píše: Nastává ovšem sranda se špatnou lokalizací z imperiálního systému na metrický. Koukal jsem, proč největší spotřebu mám, když brzdím. Až pak mi došlo, že udávaná jednotka je km/l, nikolivěk l/100km... Čili imperiální spotřeba mpg (miles per galon / mílí na galon), akorát převedená do kpl (kilometrů na litr). Po přepočítání v hlavě ovšem hodnoty docela odpovídají. Ale na 99,9% to nepočítá do průměru palivo spotřebované když stojíte na místě (ani to neukazuje hodinovou spotřebu), protože uvedená průměrná spotřeba za cestu neodpovídá poměru spotřebovaného paliva a délky trasy.
Ty "zmatené" jednotky budou asi z toho důvodu, že jsme naistalovali vlastně aplikaci určenou pro US trh, jak nám to psalo na Android marketu.
https://market.android.com/details?id=c ... .apps.mech

Posledně jsem tady uložil odkaz na Garmin.cz, kde je také nějaké povídání:
http://www.garmin.cz/aktualne/aktuality ... citac.html

A tady ještě kompatibilita s auty:
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000049

Jaká je to prosím verze, co jsi nainstaloval, asi verze 1.1, ta by měla být z 1.4.2011?
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Garmin ecoRoute HD

Příspěvek od HonzaCZ »

No já chápu, že to zatím není určený pro evropský trh, ale tak proč tam dávaj na výběr metrický jednotky, když je to pak ukazuje jen v polovině případů a ještě špatně :-)

Jinak je to verze 1.1, datum nepíšou.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Garmin ecoRoute HD

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak se mi to už několik dní nepovedlo spojit. Rozsvítí se to modře (spojení přes BT), ale aplikace je mrtvá. Zkusím se kouknout po novější verzi, ale tu aktuální bych nedoporučil.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“