Pazvuky ? Lozisko

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

Za ten mesiac by som mohol dat tak 700km a ak to bude hucat, budem to riesit skor. Dam prezuvacku na ATcka o cosi skor, aj tak je tato "zima" davno v prdeli.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od sima »

pufko píše: ned úno 18, 2024 3:46 pm
Ložiská u Subaru nepočuješ tak ako je človek zvyknutý z iných áut, že podla toho do akej zákruty ide bud stíchne, alebo viac hučí.
Vdaka poloosiam sa ten hluk prenáša a velmi zle sa identifikuje... >:(

Mali sme Imprezu GD, hučalo - to musí byť diferák, lebo to nemení hluk podla zákrut. Urobili sa ložiská diferáku a hukot ostal. :-/ :-/


Tohle mě taky dostalo, u Subaru jsou projevy vadného ložiska opravdu jiné, taky jsem prvně furt hledal a hledal, diferák, cokoliv jiného, samotné ložisko kola se v zatáčce nijak víc neprojevilo, u jiných aut naopak vždy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

Tak som predbezne patral a NTN-SNR na moj model nerobi zadne(rear) naboje/loziska :(
Pozeral som v roznych eshopch a aj v ich vlastnom.
Takze ostavaju klasicky ABS, Ashika, Febest, Febi Bilstein, GSP, Japanparts, Japko, Maxgear, Metzger, Mook, NTY, Optimal, Stark, Triscan, Ridex, Blueprint, IAP, Herth+Buss, JPN, Kavo, Kawe, Nipparts, Red-line, Skf, Swag :-DDD
a samozrejme original.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od HonzaCZ »

NTY, SKF a možná pár dalších jsou výrobci. Jinak to jsou všechno přebalovači.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Tsakabaru »

SKF (*_^) |,,,,
a obcas se zadari, ze clovek dostane kus Made in Japan =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od HonzaCZ »

A někdy plagiát z Číny 🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

Ked budem mat trochu casu, prelustrujem si cely ten zoznam, ze kto je kto, aby sa oddelilo zrno od pliev a kvalita od Ciny :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4460
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: pon úno 19, 2024 12:16 pm A někdy plagiát z Číny 🤣
no tohle riziko je dneska bohuzel platne tak nejak vseobecne :-D
jako placebo uklidnovak clovek muze pouzit dobry pocit z toho, kde event. nakupuje...
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od pufko »

Človek nezistí takmer nič, pretože tí väčší a zvučnejší výrobcovia pri poklese dopytu výrobu posunú ďalej s tým že si konečný produkty zabalia u seba....

Ďalšia možnosť je tá že sa to vyrába všetko niekde v Číne a len to tam balia do krabíc podľa toho komu to ide.
Lebo v dobe minulej keď som objednával z UK, tak tam bola úplne bežná značka Blueprint a u nás vôbec a trvalo to ešte tak 5 rokov až sa to začalo objavovať aj tu a nejak neverím že si to angličania vyrábali sami...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od HonzaCZ »

Blueprint jsou přebalovači určitě. Stejně jako Nipparts, Jakoparts a další. Z SKF jsem si dělal srandu, protože tam před pár lety byla velká kauza s falešnými ložisky. Blbý je, když se ty fake pak dostanou někam do průmyslu. Což se právě tak trochu dělo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od pufko »

Každý chce zarobiť čo najviac, aj ten seriozny výrobca ako trebárs SKF a výrobu zadá tretej strane cez nejakú súťaž...

Trebárs ja som to "Blueprint" ignoroval a dnes kupujem kotúče len Blueprint, lebo sú mimo treciu plochu farbené a nekorodujú a čo sa brzdenia týka nemám žiaden problém, asi akokeby som si kúpil čokolvek iné
Lepšie to brzdí hlavne od momentu kedy brzdové strmene prešli repasom, pedál nie je taký gumový a tie brzdy reagujú krásne podla toho ako tlačím na pedál

Aby to s tými výrobcami ND nebolo tak že nejaký čínan to tam vyrába aj pre 10-15 značiek, kopec ich poznamé a dalšie sú také ktoré z nášho trhu nepoznáme vôbec a predávajú sa niekde v USA, Azii, Austrálii...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od HonzaCZ »

Ale tady nešlo o žádný zadání výroby do Číny, tady šlo o to, že prostě někdo začal svévolně vyrábět ložiska označený SKF a prodávat je jako SKF a normálně se dostaly do oběhu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od sima »

Taky jsem si na to vzpomněl, jednak je to už delší dobu, snad už tedy "pryč" a taky stát se tohle může a stává napříč vším, nicméně já tomu nešel v případě SKF naproti a jak jsem ty ložiska do té doby bral a používal, tak jsem přešel na jiné značky. Možná jsem taky narazil na bůhví co, ale nevíš, netrápí tě to :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od mišus »

Blueprint patří pod bilsteina (febi)

A ano, někdy v tom jsou přebaleny i originál díly, ale blueprint "výroba" jako taková je f.bilstein (taky hodně beru od nich)
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Vrták »

jako zástupce SKF se k tomu jen zběžně vyjádřím... pokud nakupujete ložiska u autorizovaných distributorů, tak se nemusíte padělků bát, ale nakupovat to někde na alibaba a spol. bych nedoporučoval. Před pár lety se na Ruzyňském letišti zachytily padělky za několik desítek milionů, většina z nich pro jeden subjekt, který je měl k dalšímu prodeji, bohužel zákony v této zemi neumožnily s tím nic udělat, protože prostě řekly, že jednaly v dobré víře, že produkty jsou pravé.
Ložiska do nábojů kol se v rámci SKF vyrábí hlavně v Itálii a myslím, že ještě ve Španělsku. To neznamená, že nemůžete najít ložiska SKF vyrobená třeba v Německu nebo v Japonsku, ale obvykle se jedná o externí výrobu s naším logem a standarty kvality a na 99% to pro nás vyrábí nějaký velký výrobce jako FAG, NSK, NTN... a stejně tak my vyrábíme ložiska pro ně, protože nikdo prostě není schopen pokrýt všechny provedení, velikosti atd.
Jinak třeba u mého Forestra jsem zjistil, že přechod na zadní SKF ložiska byl vlastně upgrade, protože původní ložiska jsou kuličková a SKF je má kuželíková, takže mají vyšší únosnost a taky měla jedno z nejlepších těsnění co děláme :D
Forester SG 2006 2.0X
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“