Pazvuky ? Lozisko

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

Vsimol som si nedavno, ze v aute pocujem nejaky novy zvuk a to ma netesi.
Nezavisi to od otacok motora a pocutelne je to od ca 70-80km/h a priamo to zavisi od rychlosti.
Vibracie necitit. Najazd necelych 80k.
SJcka nie su uplne tiche pneu, tak to v nizsich rychlostiach asi prekryvaju.

Zatial neviem identifikovat ani smer, odkial to ide. Je to skor take rychlo pulzujuce, nie klasicke hucanie.
Loziska podla mna hucia inak, to sa preveri najneskor o par tyzdnov pri vymene pneu.
Takze bud som nieco prehliadol na pneu, alebo mi napadlo - niektory diferencial ?
O par mesiacov chcem v nich aj v CVT komplet vymenit olej..Asi este zajtra preventivne prezriem dezen a disky kolies, ale inak netusim co.
EDIT: alebo nieco uvolnene na podvozku ako napr. vyfuk ?
Naposledy upravil(a) Makovica dne pát úno 16, 2024 11:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od HonzaCZ »

To by chtělo možná nějak nahrát. Takhle těžko soudit. Ono i podle té nahrávky, ale aspoň něco.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Tsakabaru »

podle popisu bych zatim zkontroloval, jestli ti neco nekde neplanda (kryci plasty napr.), ale jak pise Honza, treba to pocut =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Makovica »

Skusim nahrat, len neviem, či to bude rozlisitelne. Na serv.prehliadku idem az tak o 5 mesiacov, nechce sa mi to este riesit, budem zatial hladat plast :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Tsakabaru »

:-DDD
ze zivota...
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od HonzaCZ »

Jak by řekl jeden kamarád: Dej si víc nahlas muziku 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Makovica »

Idem to kuknut nakoniec teraz o chvilu do servisu, ale zacinam si mysliet, ze to bude lozisko.
Preventivne sa pytam - meni sa bezne len komplet naboj, alebo sa da aj samotne lozisko, lebo som videl aj opravne sady. Uz to teraz nestiham asi nastudovat :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od HonzaCZ »

Myslíš v kole? Forestery úplně detailně neznám, ale počítám, že komplet. Určitě se dá koupit samostatný ložisko a přelisovat, ale proč by to někdo dělal, když kvalitní bude stát 1500-2000 celý i s domečkem a nábojem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Makovica »

Aj som si myslel, diky.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Makovica »

Tak sme sa zhodli v servise, ze to asi bude lozisko, pockam s tym este ale chvilu, ale max. do vymeny pneu.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od HonzaCZ »

Originál ložisko v kole vydrží hučet třeba i 20-30 Mm, to máš času. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše: pát úno 16, 2024 12:35 pm Myslíš v kole? Forestery úplně detailně neznám, ale počítám, že komplet. Určitě se dá koupit samostatný ložisko a přelisovat, ale proč by to někdo dělal, když kvalitní bude stát 1500-2000 celý i s domečkem a nábojem.
Na mém SG se měnily jen ložiska, postupně obě zadní, kvalitní SNR, v 2019 stálo 1600 kč, opravdu nevím kolik by tehdy stál komplet a navíc hlavně od této kvalitní značky. Výměna proběhla nakonec hladce, i když tomu tak vždy nemusí být.
A pravda, i mě vydrželo ložisko 10 000 km a jelo by ještě asi dál, ale už to hučelo jak zimní vraníky, jak na ranveji a na dálnici při vyšších rychlostech se mě u jednoho ložiska dost nepěkně už rozvibrovaly páté dveře, nebo něco vzadu, ono se to nese. To byl poslední implus k výměně a jasné příčině, řešení teda. Při druhém ložisku jsem měnil už dřív, slušně zkušený mechanik vezme stetoskop- trubku :-) a pozná i opravdu už začínající KO ložisko, nezkušený mechanik nepoznal tehdy nic, jen dohady...
Neznám úkony a ceny na Dušanův forester, jen moje zkušenost.
Naposledy upravil(a) sima dne pát úno 16, 2024 11:19 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Makovica »

HonzaCZ píše: pát úno 16, 2024 9:48 pm Originál ložisko v kole vydrží hučet třeba i 20-30 Mm, to máš času. 😁
To je dobra sprava :)
Vraveli dnes, ze je bezpecne s tym zatial jazdit, ak nevadi hukot. Vraj je to tak navrhnuté. Som sa obaval pripadneho zahrievania.
Ale nepaci sa mi cena cca 220€/ks za original, ked najdrahsie oem stoja tak polovicu. A dokonca u Poliakov som podľa mna našiel original za 135€. Tusim vo 4Turbo. Ale to som len tak nahodne pozeral.
Je 70k normalny vek na odidenie loziska ? Sa mi to zda byt zavcasu.
Lebo servis by chcel menit obe, ze nech je pokoj. Ale nechcem do toho tlacit zbytocne peniaze naraz, ak netreba a ide ozaj len o kusovy problem. To nie su tlmice, ci brzdy, kde sa veci menis naraz. Tento rok ma este caka "velky servis".
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od sima »

Je to moc brzy, při takovém nájezdu jo, teda nevím jak se to dnes bere, mělo by to být stejné. Staré plejády vydržely víc, já měnil cirka při 170000 a pak při 190000 km a i u jiných aut to bylo podobné, u citroen xantie, u pažoutka 309 jsem to dokonec neřešil nikdy, najeto minimálně podobně. Takový interval jsem mě vůbec obecně u aut zažitý, ale jak říkám, nevím jak novější plejády, ale za mě to je stejné, mělo by být, neznám navíc problémy u jiných značek, opět si myslím, že při dobré konstrukci, normálním užívání auta je to furt to samé.
Ale stát se může, nic není stopro, horší ložisko od výroby...
Taky jsem zde vyčetl, že je lepší měnit oboje, samozřejmě logicky to povětšinou platí i u jiných auto výrobců, jak začne odcházet jedno, dřív či později, ale ne zas až tak moc později odejde druhé ložisko. Nicméně jsem výměnu druhého ložiska musel řešit i tak až o 20 000 km později, tj zas pro každého jiný čas, pro mě cirka dva roky dalšího ježdění, necelé dva roky teda.
A hlavně u tebe je to za mě moc brzy, tak bych tipoval spíš na pech a že to druhé klidně může vydržet dalších 50-100 000 km, střelba jen. Samozřejmě pokud má to auto natočeno opravdu to co ukazuje a samozřejmě nikdy nevíš, ale když nechceš jít zbytečně z peněz tak bych to za mě neřešil. A stačí bohatě vyměnit to ložisko, pokud bude zbytek OK, to se ukáže při výměně. Nevím jestli jsi cenu uváděl jen ložiska, nebo komplet se vším- sada.
To SRN je kvalitní, toho bych se nebál, mimochodem teda a že servis radí rovnou obě dvě ložiska, to mají takové zkušenosti teda, že v 70 000 km odejdou obě dvě klidně??? Jen se ptám!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ?

Příspěvek od Makovica »

Spravne je 76 a nie 70, som sa sekol :)
Prave o ten pech mi ide, tiez mi to pripada byt skor kusovy problem. Ak by to bolo 120-150, tak jasne, ze obe. Ale tu sa na nejaku symetriu podľa mna nehra.
Ta cena je komplet naboj, ale v autorizaku, lebo som chcel mat rychlo jasno, kde je problem. A oni samotne loziska nechcu robit, len komplety. A auto ma isto najeto tolko, kedze ho mam od maleho anglicaku :-D
Ze radia dve, to vies, biznis, ale vraj sa im to stava aj pri takom najazde. Bohvie.
Je to spotrebak, ale odtial-potial.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“