Airsoft pistole pro syna

Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Cliffer »

Například
https://www.anareus.cz/cs/192-m4-m16-sr ... derway=asc
Součástí balení je i baterka s nabíječkou a jeden zásobník. Takže už jen koupit kule a pro úplný základ stačí. Celokov samozřejmě lepší. Pozor kov = nějaký slitiny (žádný pořádný železo/ocel), takže lze zalomit s trochou štěstí úplně stejně jak ABS plast. A na první pohled na komponenty nevypadá úplně špatně. S trochou péče (čištění, mazání, ...) by tenhle kvér by mohl vydržet leta.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Tsakabaru »

s airsoftem zrovna ne, ale docela verim tomu co to navrhnul - zacal taky na bazarovkach a behem relativne kratkyho casu delal servis a upravy tech vecicek kdekomu siroko daleko jak do toho spadl :-D

chapu tvoje argumenty, ale kupovat mladymu neco za vyssi tisice aniz bys mel vyhlidku, ze ho to bude za jeste za dva mesice bavit - porad se nabizi to za stokoruny ci nizsi tisice prip. opravit a kdyz ho to chytne - klidne za vyssi =)

videl jem jich par rozebranejch - zadna raketova veda a co rikal, tak soucastky k mani jsou
je to samozrejme cely o penezich...

na druhou stranu - ja taky nemel vzdycky vsehno novy a cim vic jsem se musel starat, tim hlubsi vztah jsem si vytvoril 8-?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Cliffer »

Tsakabaru píše: úte lis 14, 2023 7:35 pm s airsoftem zrovna ne, ale docela verim tomu co to navrhnul - zacal taky na bazarovkach a behem relativne kratkyho casu delal servis a upravy tech vecicek kdekomu siroko daleko jak do toho spadl :-D

chapu tvoje argumenty, ale kupovat mladymu neco za vyssi tisice aniz bys mel vyhlidku, ze ho to bude za jeste za dva mesice bavit - porad se nabizi to za stokoruny ci nizsi tisice prip. opravit a kdyz ho to chytne - klidne za vyssi =)

videl jem jich par rozebranejch - zadna raketova veda a co rikal, tak soucastky k mani jsou
je to samozrejme cely o penezich...

na druhou stranu - ja taky nemel vzdycky vsehno novy a cim vic jsem se musel starat, tim hlubsi vztah jsem si vytvoril 8-?
Jo, nemělo to vyznít nějak ošklivě :-) Jen U airsoftových zbraní není bazar stejný jako u ostrých, kde je to (zjednoduším) kus železa. To jsou plastíky, slitiny, kabílky a třeba nevidno poškození. Může to fungovat skvěle, ale můžeš tam za chvíli nasypat pořizovací cenu. Ostatně jak jsem psal s tou H6 :-D
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Tsakabaru »

jasne, je potreba to zhodnotit a zvazit, jako u vseho =) (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Vrták »

Tak otázka je co s tou zbraní chceš dělat, když ho to nechytne. Jestli to prostě hodíte pod postel a dál neřešíte, tak se dá klidně koupit levnější varianta s plastovým tělem, jestli se to pak má případně prodat dál, tak rozhodně celokovové provedení (které je v pořizovací ceně tak o 20% dražší)... Plastových zbraní jsou plný bazary a nikdo to nechce ani za polovinu pořizovací ceny. Já jezdil roky jako vedoucí na airsoftové tábory a rozdíl v odolnosti plastových a "celokovových" zbraní jsou sakra znát, ty děti tomu dávaly hroznou bídu a celokov vydržel výrazně déle (třeba i 2 roky, zatímco plastový zbraně jsem kompletoval ze zbytků skoro každý turnus), ale samozřejmě když ti s tou zbraní dítě udělá parakotoul do zákopu, který předtím dloubal pažbou, tak zlomí každý tělo, jedno z čeho vyrobený...
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od VDC »

Já věděl, že mě zahrnete spoustou informací, až se v tom ztratím. :-D Děkuju za všechny rady. Vzhledem k tomu, že jsem naprosto netušil, jaký jsou ceny těchhle hraček, tak jsem to hned na začátku nespecifikoval.

Mladej přišel s tím, že by chtěl k vánocům tudletu M4, [co teda není pistole] :-) a že stojí 8500. A to je cifra, kterou bychom za to v tuhle chvíli fakt neradi dávali. Ze startu jsem měl takovou představu, že dát za to půlku týhle částky bychom zkousli.
Čili jestliže lze nějakej takovejde aparát, koupit novej za nějakou takovou čtyrku, plus mínus autobus, tak nebudu řešit bazar.
A z toho posledního Tadeášova odkazu se zdá, že to lze.
Já bych kamarádi potřeboval, abyste mi postli odkaz na konkrétní přístroj s pokynem, todle kup, to mu poslouží.
Nechci se v tom snažit zorientovat, nechci zjišťovat jak to funguje. Motorky a zbraně už pro mne navždy budou tabu. Já chci jenom podporovat mladýho v bohulibejch činnostech a ač mě to samotnýho nezajímá, tak to za bohulibou činnost považuju. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Tsakabaru »

VDC píše: úte lis 14, 2023 8:14 pm Mladej přišel s tím, že by chtěl k vánocům tudletu M4, [co teda není pistole] :-) a že stojí 8500. A to je cifra, kterou bychom za to v tuhle chvíli fakt neradi dávali. Ze startu jsem měl takovou představu, že dát za to půlku týhle částky bychom zkousli.
Tome to chtelo mozna zminit hned na zacatku =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od HonzaCZ »

By mě zajímalo, co šílíte s tím kovem, když už prakticky desítky let jsou i některý dospělý zbraně z velký části plastový. Pažbení, zásobníky, mířidla, běžně z plastu vyztuženýho skelnými nebo uhlíkovými vlákny. Případně z leteckýho hliníku, duralu a podobně. Ono se asi někdo bude tahat s ocelovou zbraní. 😁

Samozřejmě, pokud se bavíme o vnitřnostech, tak tam jsou nějaký ušlechtilý kovy na místě. Ale zase u airsoftu to nepřehánět. Když je u dospělý .223 s úsťovou energií cca 1800 J něco ocelový, tak u airsoftu, kterej má úsťovou energii cca 1-2 J, tedy řádově 1000× nižší, to asi není úplně potřeba tak hrotit. Mám semi-auto malorážku, která má kolem 150 J, takže stále řádově 100× víc než airsoft a je celá plastová, kromě hlavně, která je ocelová a závěru, který je z duralu nebo něčeho podobnýho.

Takže jako chtít kovovou airsoftku mi přišlo fakt zábavný. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od VDC »

Tsakabaru píše: Tome to chtelo mozna zminit hned na zacatku =)
To jsem měl, to se omlouvám. Mě to nenapadlo, protože jsem si myslel, že tyhlety hračky stojí normálně osmičku. Proto jsem se ptal na bazarovej kus. No tak teď už víte jak to je. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od HonzaCZ »

Jinak ještě, abychom tu informovanost měli kompletní, tak to není žádná hračka, ale zbraň kategorie D, legální od 18 let. 🤷🏻‍♂️
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Vrták »

tam nejde o to, že by to tělo bylo nějak namáhaný střelbou, ale děcka tomu dají zabrat... neustále s tím padají, opírají se o tu zbraň, když odněkud lezou nebo jen vstávají z kleku, omlátí to o zdi nebo o stromy, když se otáčejí... typicky třeba ty plastový M4 se lámou u toho předního čepu, co spojuje upper a lower, ten průvlak na upperu se lehce zlomí, ta zbraň třeba ještě drží pohromadě, ale brzy to odnese hop komora, která se zláme, protože to kolem ní pruží, pak to jednou někdo rozebere kvůli servisu a celý se to rozsype a je to zralý do popelnice...
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak samozřejmě stejně jako v jakymkoliv jinym odvětví záleží na kvalitě a taky je plast a plast. Nemám pocit, že dospělým zbraním by nedávali zabrat. Scorpion EVO3, co má např. URNA, je zvenku v podstatě celý plastový.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Tsakabaru »

tak na druhou stranu erar si muze leccos dovolit, bo utraci prachy, ktery nemusel vydelat praci :-D, ale samozrejme, ze se vyrobci snazej =) ;-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od Cliffer »

@VDC Já kupoval svojí M14 ve svý době za 10 000 Kč ve slevě za 8500 Kč. Top značka na trhu a ta zbraň funguje doteď s drobným servisem po 5 letech. Vydělával jsem si na to 2 roky roznášením letáků ale na 100% jsem věděl, že jí chci a myslím, že jsem jí vytěžil na max. Ostatní netrpělivě kupovali za poloviční/třetinový ceny Číny a rozebírali a zpravovali to co půl roku. Nutno dodat že aktuální Číny a tehdejčí Číny nelze porovnávat. Teď je to nepoměrně lepší a kvalitnější. Pokud mladej ví, že se airsoftu bude chtít dlouhodobě věnovat (za mě super sport - pohyb v přírodě, naučit se improvizaci, nějaký základy přežití, respekt k autoritě, ..) tak bych se nebál zainvestovat rovnou do značky (CA, Tokio Marui, Cybergun, WE, a další - stačí se poptat i telefonicky v těch šopech). Jinak bych šel například do toho celokovu za 4500 co jsem posílal. Pak jen vybrat barvičku :-)

@HonzaCZ Já bych dodal ještě křehkost. Obojí křehne v zimě, ale plast je na tom hůř. Jinak bych to popsal tak, že (nemám zkušenost teda s ostrou) když vezmeš tělo plastový M4, tak jí v ruce zlomíš, když vezmeš airsoftovou kovovou, tak jí v ruce ohneš, když ostrou tak s ní nic rukou neuděláš. Moje zkušenost: ta moje M14 má úsťovou brzdu/kompenzátor (teď si nevybavím co je správný termit) který jsem ohnul při čelním nárazu do zdi. Jelikož je to kráva dlouhá a já naskakoval v Milovicích na balkon ve zvýšeným přízemí, narazil jsem čelně do zdi. Nic moc rána, ale ten ořech se ohnul tak, že předek v ořechu o pár mm poklesnul od osy. Za následek to mělo, že kule o to škrtala. Když jsem to chtěl narovnat jedno žebro prasklo křehkým lomem. Myslím, že u ostrý verze by se to nestalo. Případně ty kovy budou kujnější.

Jinak ideál by bylo, kdyby začínal na plastový stříbrný brokovnici za 150 Kč ze stánku jako my. :-) Kdy jsme s kámošem vždy z 8 kusů alespoň 2 funkční kusy sestavili a mohli hrát :-D
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Airsoft pistole pro syna

Příspěvek od HonzaCZ »

Já se fakt nepřu, že ty levný stojej za hovno. Ale rozhodně bych to nerozděloval na plastový a kovový. Jak jsem psal. Jestli někdo má pochyby o plastovým EVO3, potažmo dalších zbraních, tak můžeme zajít na střelnici a může si to osahat. 🤣🤣🤣

Uvědomte si, že i třeba v motoru už jsou dávno plastový díly. To, že tam nějakej Číňan namele ten nejlevnější sajrajt a pak to stříkne do 3x recyklovaný formy, to neznamená, že do kategorie materiálů označovaných jako plasty, nemůže patřit něco pevnýho. 😁

Jinak, co jsem tak zběžně koukal, tak ta celokovová Delta Armory je ve výsledku těžší než ostrá. Furt pevnost pevnost, ale taky kovová je těžší, takže když se s ní někde mrdne, tak je to větší rána, větší setrvačnost.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“