Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od xtcc »

Ahoj,

mám na Outbacku BP Whiteline stabilizátory a vepředu už trochu mlátí, pravděpodobně silentbloky, možná kosti, nevím, každopádně autorizák s nima nic neumí a jediná oprava je nahrazení použitýma origo. Neznáte nějaký servis nebo někoho, nejlépe Praha, střední čechy a okolí, kde zvládnou servisovat Whiteline stabíky? Je mi buřt, jestli díly budou na objednávku, jezdím s tím stejně už asi půl roku.. díky
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49220
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od VDC »

Počkej, co na těch stabilizátorech nedokážou oservisovat ? Vyměnit kosti a uložení ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19165
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od hamoun »

da se koupit sada gum do stabilizatoru pro konkretni prumer ... pokud mlati vlastni stabilizator (mi to delalo)
pak to vymeni kdokoliv ...

ja nakupoval tusim zde:
https://www.ficars.cz/
škoda superb
ex WRX 2008
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od zhor »

Jak dlouho ti vydržely ty whiteline uložení?


Tady si objednej uložení podle průměru stabíku a zavez to kamkoliv, to je tak triviální práce, to musí zvládnout všude.

https://www.strongflex.eu/en/Polyuretha ... meter-13mm
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od xtcc »

VDC: ano, prej je to mohutnější, kosti snad o kus delší, nic na to neumí sehnat.
hamoun: řekl bych že jenom gumy
zhor: já to s tím koupil, tj. mě přes 3 roky, ale jak je to starý nevím

Každopádně se s tím nechci dělat, nemám teď čas, to málo co je jsem radši s dětma a garáže mám stejně plný bordelu do práce, potřebuju to někam odvézt, objednat co bude potřeba a pak nechat udělat
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od Tsakabaru »

ahoj,
kecy...
VDC a hamoun maji pravdu... je to o prumeru, koupi (strongflex), a par desitkach minut prace - cela veda... (a rodinu/deti je do toho celkem snadny zapojit)
tu uz muze udelat kdokoli, a pokud ma kecy, tak k subaru nepatri, i kdyby to byl ASP - pak se poohledni jinde ;)

PS: ovsem zrova tohle je takova banalita, kde bych se spis zamyslel ve smyslu "vazne chci Subaru?"
ta auta jsou opravdu vcelku snadno servisovatelna ;)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od xtcc »

Tsakabaru: nevím, proč je taková raketová věda rozklíčovat titulek, kde "Hledám servis, co zvládne Whiteline", vážně je to tak strašně složitý, že tu musím číst blbosti o zapojení rodiny nebo jestli chci Subaru? Btw, možná teď provařím něco tajnýho, ale stabíky má naprostá většina ostatních vozidel, to není o Subaru.. Jediný, co je z toho trochu k tématu je poohlédnout se jinde, což je ale zbytečný bo je to přesně to, co právě dělám tady.

Na pohonění tu je žvanírna, tohle je konkrétní dotaz na zkušenosti/tip na slušný servis, když to awd nezvládne, to je celý
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od Tsakabaru »

xtcc píše: čtv srp 03, 2023 3:10 pm Tsakabaru: nevím, proč je taková raketová věda rozklíčovat titulek, kde "Hledám servis, co zvládne Whiteline", vážně je to tak strašně složitý, že tu musím číst blbosti o zapojení rodiny nebo jestli chci Subaru? Btw, možná teď provařím něco tajnýho, ale stabíky má naprostá většina ostatních vozidel, to není o Subaru.. Jediný, co je z toho trochu k tématu je poohlédnout se jinde, což je ale zbytečný bo je to přesně to, co právě dělám tady.

Na pohonění tu je žvanírna, tohle je konkrétní dotaz na zkušenosti/tip na slušný servis, když to awd nezvládne, to je celý
sorry, nebyl jsem uplne ve svy kuzi
rozumim, nechce se ti do toho, hledas servis, za zbytecnou omacku okolo se omlouvam... (*_^) |,,,,
to "kecy..." patrilo k te argumentaci autorizaku, ze neumej, ze kosti atd...
kosti lze na WL pouzit tovarni, pokud by byly vymlacene, pravdepodobnejsi ale bude to ulozeni jak pisou kluci, a to je opravdu trivialni zalezitost, kterou udelaji kdekoli (resp. temer kdekoli jak se zda)
prave proto, ze minimalne predni stabilizator ma kazdy auto a WL zpravidla znamena jen vetsi prumer, mozna trochu jiny material, to neni zadna raketova veda, kdyz pouziju tvuj vyraz
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od xtcc »

to je fér, respekt (*_^) |,,,, taky jsem asi odpovídal zbytečně nasraně..

Taky jsem byl překvapenej, v awd řekneš dobrý den a už tě to stojí 20 litrů, ale dělají dobře co je potřeba, tak mě to trochu zaskočilo, zvlášť po těch příspěvkách, co mají na stránkách jak to všemožně ladí a tuní.

Jinak je to přesně jak píšeš, už i na motorkách si dělám jen drobnosti, přijdu večer, víkendy se snažím držet s dětma, když to rozdělám a pak zjistím, že mi chybí nějaká kravina, tak to nechám rozdělaný na silnici, protože o víkendu to nekoupím a v garáži mám bordel :-D

Ale přiznám se, že jsem v tom čekal nějakej háček nebo hroznej opruz, co nikdo nechce/neumí dělat, když to odmítli že "to je Whiteline", nikdy jsem to na ničem neměl. Když ne, tím líp
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od Tsakabaru »

tak to nejmensi co muzes pro zacatek udelat sam - je hodit oko, jaky ty kosti tam mas, jestli serie, nebo stavitelny, pokud stavitelny, tak tam muze nejakej ten "setup" bejt teoreticky, nicmene to uz se pak na ty naprave resi daleko vic veci - komplexne
a i to, ze by tam stavitelne byli jeste neznamena, ze jsou co do delky nastavene jinak nez serie, delka by se dala pak porovnat se serii, tehle typ tu ma hodne lidi, nicmene drtiva vetsina lidi s WL si obvykle vystaci s "mam silnejsi stabilizator" ;)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od mišus »

Stavitelný je stabilizátor a ne kosti. Kosti na stavitelný WL mohou být série. Uložení (poutko) objednat podle průměru, jak už bylo mockrát řečeno. M.


Tsakabaru:
Edit: a pokud myslíš stavitelný motorsportovy kosti tak to pochybuju, že někdo na bp dá :D
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od Tsakabaru »

mišus píše: pát srp 04, 2023 9:05 am Stavitelný je stabilizátor a ne kosti. Kosti na stavitelný WL mohou být série. Uložení (poutko) objednat podle průměru, jak už bylo mockrát řečeno. M.


Tsakabaru:
Edit: a pokud myslíš stavitelný motorsportovy kosti tak to pochybuju, že někdo na bp dá :D
presne proto jsem psal, ze to tam na 99,9% mit nebude a pokud, tak nebudou nijak nastaveny a delka bude default nebo obslehnuta od serie :-D =)
takze proste cela veda je jestli koupit cerveny strongflexy na 20 nebo 22mm prumer a hrknout to tam
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od Tsakabaru »



je to takova klasika, ale muze rict, ze ma vsechno STAGE XY stavitelny :-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od Tomiq »

Za mě zkus Tomáše Klímu - Boxerauto (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Servis Praha a okolí co zvládne Whiteline?

Příspěvek od xtcc »

Tsakabaru: není to žádnej závoďák, tam bude ta obyč sada silnějších stabíků, co se prodává kolem 16k - což je sice na BP zbytečnost, ale nebudu tam kvůli vymlácený gumě dávat nějaký rezavý origo z vrakáče za 5 litrů. Každopádně v pátek jsem koupil dodávku, takže Oťas půjde na nástřik podvozku a dutin, tak to nechám udělat rovnou s tím.

btw mělo by to být tohle, tj. 22mm:
- Kompletní set stabilizátorů australského výrobce Whiteline včetně kostí stabilizátorů.
- Zlepšují ovládání a stabilitu vozu.
- Snižují kroucení karosérie při průjezdu zatáčkou.
- Přední stabilizátor s průměrem 22mm poskytuje dvě možnosti nastavení.
- Zadní stabilizátor s průměrem 20mm poskytuje dvě možnosti nastavení.
- Kosti stabilizátoru na přední nápravu umožnují nastavení v rozmezí 0-5mm (celková délka 65-70mm) přímo na autě.
- Kosti stabilizátoru na zadní nápravu umožnují nastavení v rozmezí 25-30mm (celková délka 90-115mm) přímo na autě.

Tomiq: to nechám až jako jednu z posledních možností, s imprezou jsem tam měl trochu rozporuplný zkušenosti
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“