Outback BS - tlmice

Uživatelský avatar
bl4ck5un
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 06, 2020 1:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od bl4ck5un »

Jasně, tak to může být pak výhoda při prodeji. Já nevím, za co bych ho vyměnil, tak už mi asi zůstane až do zreznutí..
A jaké tlumiče jsi nakonec dával, přední i zadní originál?
Subaru Outback 2.5i Active MY19
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

Ano original Subaru. Povodne som chcel LP Adventure alebo Iron Man - cely podvozok ked uz reku do toho idem. Ale nikde na CZ a SK som nezohnal a spoza mlaky ked mi povedali tu dopravu tak som sa na to ... Aj tak to vysle cele na 1.400 Euro. Ale tak hadam to stalo za to.

Nikd ysom si nemyslel ze Outback je taky caj a tak rychlo mu odchadzaju veci. Kokos keby som na nom jazdil v realnom Outbacku tak ho mozem menit po 15.000 auto za auto :-DDD.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Stekem »

Dám to sem, protože nechci zakládat nic nového.
Ve vyšší rychlosti (cca 90-100)jsem projel pravotočivou zatáčku, která měla na vnitřku záplaty, díry a celkově zvlnění. Při přejezdu těchto nerovností autu pocitově uskočil předek ven a cuklo ve volantu. Prostě pocit, jak když kola poskočí o 10 cm do strany a pak se zase chytnou.
Po čem jít?
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4476
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Tsakabaru »

tezko rict, tam vstupuje mrte veci, nicmene z vlastni zkusenosti - pocit ztraty trakce je vetsinou zpusobenej ztratou trakce (pokud se nepretahujes s nejakou elektronickou kravinou typu hlidani jizdy v pruhu apod)
pokud ti auto "poskocilo" ze zatacky ven, pak na tech nerovnostech (kmitech) neudrzelo na chvili kola na zemi aby udrzelo smer
otazka je ted jestli tam jezdis takhle casteji a stalo se to poprve (potenc. neco k reseni) nebo je to nejaky jednorazovy zazitek
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od zhor »

Tipuju, že ti při větším zatížení prostě podjela guma, a místo po běhounu jela chvíli po bočnici, která nemá takový grip. Pokud je bok gumy oválený, případně trošku do hněda, tak je to ono.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Stekem »

Mám ještě jednu zatáčku, kde se to taky stane. Je tam nějaká vlna taky. Stane se to fakt při větší rychlosti, resp. si myslím, že to tak je a snad se to při klidnější jízdě nestane. Jsou to úseky, kde to pěkně navazuje a člověk tam může jet rychleji a klidně pod plynem.
Dneska to cuklo hodně, tak jsem si řikal, jestli nemá někdo zkušenost a třeba to skutečně jen může být opravdu tím, že při té rychlosti to prostě nestihne utlumit jak píšeš, ale třeba někdo měl to samé a nebude to standardní.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Stekem »

zhor píše: stř srp 23, 2023 7:09 pm Tipuju, že ti při větším zatížení prostě podjela guma, a místo po běhounu jela chvíli po bočnici, která nemá takový grip. Pokud je bok gumy oválený, případně trošku do hněda, tak je to ono.
Jj to už je. Ty pneu dojíždím, resp. já s nimi další sezonu už nepočítám.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od seatik »

Ty tlumiče nekamarádí se zvlněnou silnicí při zatáčení, tak tomu prostě je. Jsou pomalé a měkké, pneu zvlněním ztratilo adhezi, ani si nemyslím, že se guma žvýkla. Dělá mi to též, nejhorší je kombinace dvou zatáček do vrtule ve tvaru S s hrbolem uprostřed S. Auto si sedne na vnější zatížené kolo a najede na hrbol a to tě neskutečně vystřelí do vzduchu a ty dost špatně stíháš přehodit na druhou stranu a zatížit nadlehčené kolo do druhé zatáčky. Celé auto prostě hlavně předkem poskočí ven. Pomohlo by tvrdší tlumiče s kratším zdvihem a kratší rozvor, což teda nejde :-D. Proto bych rád na auto sehnal podvozek Bilstein B6.
Dělá mi to na tomto místě.
Příjezd od Merklína přes křižovatku. Zleva vede silnice z kopce a je do křižovatky lehce vyvýšený , střed křižovatky není zcela rovný.
Před křižovatkou mám zatížené levé přední kolo , najednou dostane v křižovatce kopanec , auto se vpředu nadlehčí a do nastávající druhé zatáčky je těžké přenést váhu na pravé kolo, protože i to zadní levé zatížené tě nakopne a auto jede pocitově do další zatáčky na druhou stranu po dvou pravých kolech,než se kola chytnou, tak sklouzne o pár cm ven.

https://www.google.cz/maps/@49.5488711, ... ?entry=ttu
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Stekem »

Hmm nějak si nemůžu vybavit jak se choval BS 2015.
Každopádně ta zatáčka je směrem ze Lhoty na Dobřany, kousek za podjezdem D5. Určitě víš, jezdíš tam na kole. :-)
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 547
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Bekr »

Tam to může být i jen zhoršenou adhezí kvůli sajrajtu na silnici nebo gumám za zenitem. Na druhou stranu, podcozek BS fakt nemá nejmenší sportovní vlohy a leccos prostě nezvládá tak, jak by řidič od Subaru očekával, >:-f viz. Vaškovo příklad. To je místo, jde si SG jen laškovně nadskočí, ale bez jakékoliv ztráty stability nebo směru...
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

No chalani asi takto. Mne skakal podvozok jak svina pred vymenou tlmicov. Mali by tam byt teraz nejake ine novsie od Subaru, nie tie povodne ako origo pri kupe. Je to po nejakom tom mensom odjazdeni zatial nebe a dudy :)
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Stekem »

Mě to neskáče. Když jedu rovně, nebo mirnou zatáčku tak to všechno vytlumí a oproti 2015 je to fakt jinde. Ale tyhle 2 “moje” zatáčky, jsou ostřejší s dírama na vrcholu, a prostě jen tam mám pocit, že předek uskočí stranou.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od seatik »

Stekem píše: čtv srp 31, 2023 8:09 pm Hmm nějak si nemůžu vybavit jak se choval BS 2015.
Každopádně ta zatáčka je směrem ze Lhoty na Dobřany, kousek za podjezdem D5. Určitě víš, jezdíš tam na kole. :-)
Jojo vím o ní..tam je pěkně blbá nerovnost pro mé galusky, kdy si musím najet více do středu silnice, abych tam nerozbil karbon ráfky. :-D
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od PetrAT »

milan74ma píše: čtv srp 31, 2023 9:54 pm No chalani asi takto. Mne skakal podvozok jak svina pred vymenou tlmicov. Mali by tam byt teraz nejake ine novsie od Subaru, nie tie povodne ako origo pri kupe. Je to po nejakom tom mensom odjazdeni zatial nebe a dudy :)
Kolega si stěžuje na "odskakování" - nejistotu v zatáčkách (BS 2019 70tkm)
Tlumiče jsi řešil na záruku, nebo sis je zaplatil? Cena ?
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

Presne toto som mal aj ja - odskakovali mi kolesa. A nie, na zaruku to neslo, bolo to memene po 64.000 km, ale aj ked to ma predlzenu zaruku tak v predlzenej zaruke sa uz tlmice nemenia >:-&. Platil som si to vsetko sam a vyslo na to na 1.374 Euro vcitane naslednej geometrie. Je to poznat tu vymenu, ale na rovinu - cakal som viac od toho prejavu po vymene. Ale uz aspon neskace. Ale tiez ma to sere kedze v tom case ked som ho kupoval (3.5 roka dozadu) bol Outback vrchol ponuky u Subaru. A co viem, nie som daleko jediny co ma s Outbackom problemy (ci BS alebo BT) ...

Inak tlmice boli vytecene vsetky 4 ks. Som velmi sklamany z tej "subaru kvality". Este by som akceptoval keby to bolo na zaruku, ale takto ? Ja dojazdim Outbacka este tak rok, kym sa neodpise a potom pojdem do inej znacky ...

Mal som firemny Tucson (od firmy kde som robil). To auto bolo fail a kazde 3-4 mesiace v servise na vymenach. Ale tam sa napr. tlmice (vsetky 4 aj horne ulozenia menili na zaruku pri cca 130tkm, brzdove kotuce aj s platnickami sa zvlnili pri 96tkm. - takisto zaruka. Proste tam bolo menenych asi 15 veci - ale vsetko na zaruku. A to nebol jediny kus od Hyundai, boli ich na firme viac a vsetky mali problemy a ze dost. Ale vzdy bolo vsetko na zaruku, nie ako pri Subaru.

Clovek chape ze mohol dostat blby kus, ale ocakaval by som ze sa to vyriesi v ramci zaruky ked si ju uz platim ...

Ja budem riesit v dohladnej dobe (cca rok) 3 auta. Chcel som povodne novy Outback a nejake 2ks 2-4rocne Forester a XV. Pre syna a dceru.
Ale uz som nazor zmenil. Synovy a dcere asi kupim Sportage a sebe asi novy x-trail.

Ale sak uvidime co bude za rok ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“