NAS, zálohy, sdílení atd..

Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od dracekvo »

Zdražili jen tomu, kdo se nechal. Při každém takovém pokusu něčeho horšího pro zákazníka jsem hned podával výpověď a vždy dostal slevu 50,-. Se to postupně nastrádalo a teď za to platím 300,-
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Tsakabaru píše: úte srp 08, 2023 8:44 pm jinak parchant ne ze by chcipl a NASka jela dal v degradovanym rezimu, on proste odesel napul cesty, NASku a i management zasekal
No, ale když pomineme, že se jedná o závadu disku, tak to, co popisuješ není úplně věc toho disku, ale softwaru, kterej se tím diskem nechá "terorizovat". Ačkoliv spotřebitelský disky mají timeout myslím pořád 7 sec, tak ta vrstva nad nima je prostě může začít ignorovat už po pár chybách. V ZFS stačí celkem málo a disk to vyhodí z poolu, aby se na něj nečekalo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od spm »

Ono úplně při loadu stačí, aby ten command trval 6 sekund, což nevyhodí chybu, ale ve výsledku to fungovat nebude :-) Ale fix je furt jednoduchej, vyhodit ten vadný disk pryč a v degradovanym stavu to jede dál. A teď jsme opět u toho proč mám radši plný servery - na NASu to dost často vyklikat nejde... na normálním serveru ten disk z pole vyhodím i z hospody o 100km jinde :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4461
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: stř srp 09, 2023 10:12 am No, ale když pomineme, že se jedná o závadu disku, tak to, co popisuješ není úplně věc toho disku, ale softwaru, kterej se tím diskem nechá "terorizovat". Ačkoliv spotřebitelský disky mají timeout myslím pořád 7 sec, tak ta vrstva nad nima je prostě může začít ignorovat už po pár chybách. V ZFS stačí celkem málo a disk to vyhodí z poolu, aby se na něj nečekalo.
je to samozrejme sw problem, snadno hardwarove resitelnej vyskubnutim disku, akorat nez jsem vylezl ze sklepa, umyl si pracky, zorientoval se v cem je problem a disk vymenil, uz se revem malyho otrasal barak :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od Tapan »

spm píše: stř srp 09, 2023 10:16 am na normálním serveru ten disk z pole vyhodím i z hospody o 100km jinde :-)
...a ráno se s kocovinou probudíš a ptáš se sám sebe, co jsi to blbnul :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4461
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od Tsakabaru »

spm píše: stř srp 09, 2023 10:16 am Ono úplně při loadu stačí, aby ten command trval 6 sekund, což nevyhodí chybu, ale ve výsledku to fungovat nebude :-) Ale fix je furt jednoduchej, vyhodit ten vadný disk pryč a v degradovanym stavu to jede dál. A teď jsme opět u toho proč mám radši plný servery - na NASu to dost často vyklikat nejde... na normálním serveru ten disk z pole vyhodím i z hospody o 100km jinde :-)
jako par starsich boxu tu mam, dokonce MSAcko plonkovy o par TB, ale krm to... :-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4461
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od Tsakabaru »

Tapan píše: stř srp 09, 2023 10:29 am ...a ráno se s kocovinou probudíš a ptáš se sám sebe, co jsi to blbnul :-)
tohle jsem zazil v realu - ajtaci na tahu, jeden ukazoval druhymu moznosti supr apky a za par minut si volal tago, malem jsem si roztrhl hubu :-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše: stř srp 09, 2023 10:16 am Ono úplně při loadu stačí, aby ten command trval 6 sekund, což nevyhodí chybu, ale ve výsledku to fungovat nebude :-)
To je ale pořád věc tý abstraktní vrstvy nad HW. Však ta snad ví, že to trvalo 6 sekund nehledě na tom, jestli disk vrátí chybu nebo ne?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od spm »

Tapan píše: stř srp 09, 2023 10:29 am ...a ráno se s kocovinou probudíš a ptáš se sám sebe, co jsi to blbnul :-)
Nejlepší je po 6. pivu začít měnit hesla :-D
HonzaCZ píše: stř srp 09, 2023 10:35 am To je ale pořád věc tý abstraktní vrstvy nad HW. Však ta snad ví, že to trvalo 6 sekund nehledě na tom, jestli disk vrátí chybu nebo ne?
Otázka ale jak to (v defaultu) nastavit. Občas se to stát může a vyhodit ten disk z pole kvůli tomu nechceš... když se to děje furt, tak je to blbý... ale asi jim jako default přišlo rozumný radši nedělat žádné zásadní rozhodnutí :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od sima »

dracekvo píše: stř srp 09, 2023 7:13 am Zdražili jen tomu, kdo se nechal. Při každém takovém pokusu něčeho horšího pro zákazníka jsem hned podával výpověď a vždy dostal slevu 50,-. Se to postupně nastrádalo a teď za to platím 300,-
Mě zdražili o cirka 50 kč, na 450 kč, prvotního půl roku jsem platil jen stovku měsíčně, o to nic, jen, ale co mě nasralo, že zdražení bez oznámení, jen tak a když jsem se teda informoval, tak, že je to protože, že prý zlepšili služby, zavedli onu tv...hm pěkně děkuji, ale já vás o to nežádal a strčte si ji někam, tohle jsme ve smlouvě neměli, tvl fakt je korektní, že zdražení svedou na poskytnutí dalších, mnou nevyžádaných služeb??? :-D ...nicméně já se nechat musel zdražit, neriskoval jsem výpověď jen na "oko", protože jinou rozumnější a havně funkční službu datovou- net na chalupě nemám, možná by to teda vyšlo, ale ta pajska mě nebolí a hlavně jsem nechtěl případně podstupovat znovu marytrium znovu připojení na jejich služby. Platím tedy teď za net na chalupě už 450 kč, v paneláku za optiku 176 kč měsíčně, to jsem se ale musel po dlouhé době podívat na fakturu, tj za hubču, tak se mě ta cena celková plus mínus vyváží...
Na chalupě platím něco navíc za obyčejný vzduch bezdrát net teda víc, za tu rychlost až hodně víc teda, ale aspoň poslední dobou funguje docela rychle, dřív jsem s tím bojoval a reklamoval, řešil technicky furt něco, teď je to už v cajku, zatím jo. Ono ten signál u nás tam je chabý, tak jsem za to vše nakonec rád, oproti místnímu poskytovateli, taky bezdrát to furt vychází zatím pro mě lépe a hlavně jsem si nechtěl zrpznit starou chalupu nějakým zvenku přijímačem. Mám na staré almaře :-) umístěný přijímač, wifinu a tj vše, to je jediné místo, které opravdu rozumně funguje všude co se týče síly signálu pak i šířením po chalupě i venku okolo...TOŽ TAK u nás na valachách s poskytovateli :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od Harous »

Nějak jsem se začal trápit s NAS Synology. Ale těžce trápit. To jak se to celý zpomalilo je extrém. Asi to začalo při přesunu hromady fotek z dovolený na NAS. Nejdřív jsem to přičítal indexování médií, ale chová se to stejně blbě i když to pozastavím. Je pomalý vše i v prostředí DSM, připojený jsem zevnitř sítě. A když myslím zpomalení, tak to co je běžně na pár vteřin teď trvá i několik minut. Ve sledování zdrojů nevidím nic podezřelýho. Večer to chvíli jelo normálně, ale ráno zase problém. Konfiguraci mám se zrcadlením disků.
A nějak mi docházejí nápady co s tím...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4461
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od Tsakabaru »

mrkni do logu, to vypada ze tam bude nejake I/O problem na jednom z disku
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od spm »

Nemáš tam SMR disky?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od Harous »

Zkusím se mrknout, dal jsem restart tak mám teď zhruba půl hodiny čas... >:-&
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: NAS, zálohy, sdílení atd..

Příspěvek od Harous »

Tak disky jsou CMR- https://www.alza.cz/wd-red-plus-4tb-d47 ... #parametry
Po rozborce, vyčištění, odprášení (po 5 letech :-/ ) to po najetí nějak jede. Rychlý SMART test ukazuje oba disky OK, rozšířený má trvat skoro 500 minut na disk, to zapnu na noc.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“