Star Fleet Forester SF aka "Forejs"

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4548
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

StandaB píše: čtv srp 24, 2023 7:18 pm ....Si byl docela hezkej kluk. :-DDD
o tom vubec nespekuluj :-DDD
2007_08_18_244.jpg
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49291
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4548
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

no ale abysme se od me mladicke krasy vratili k autu... :-D

vcera jsem tu v nejakem vlakne nekde vedle vzpomnel vymenu spojky, samozrejme k ni nejake obrazky mam, jen je mi tedy s podivem, ze nemam nafocene ty dily, coz indikuje budto ze jsme se dostali do nejakyho casovyho presu a/nebo unava, nebo ze ty fotky nekde jsou jen nevim kde :-D

kazdopadne protoze Nivu, na ktere jsem spojku menil, jsme meli uz druhym rokem a ta auta jsou co se tyce ulozeni pohonu temer totozna, zafungovaly ve vetsine stejne montazni manevry a finty (jen tedy jsme u Nivy neveseli motor a uz si nevzpominam proc u Forejse ano :-D)

spojka01.jpg
spojka02.jpg
vlevo je oprena o zed cerstve vyrobena prepazka do Nivy, ktera cekala na nastrik Dinitrolem nejakym nebo co to bylo =)


starter nevim proc jsem fotil, nicmene se k nemu vaze takova "libustka", a sice ze jsem potom vsechno smontoval, parada a pochopitelne to nestartovalo, takze jsem kostru starteru prirouboval k takovymu tomu ramenu co podpira airbox u klapky a vydrzelo to tak vlastne az do nedavneho detailingu motorovyho prostoru v ramci "akce Forejs II." :-DDD
spojka03.jpg
spojka04.jpg
spojka05.jpg
a ted kdyz vidim to vyveseny tahlo razeni, v pace zacalo po vymene spojky drncet, ale jen za jizdy pochopitelne a jen pri urcitem malem rozsahu rychlosti, takze v nasledujicich nekolika tydnech sel Forejs nad kanal jeste nekolikrat a honilo se drnceni, ktere se nakonec nejak dohonilo, jen uz take nevim jak :-D

je super, ze vsechno co budu delat na autech dal, muzu za cerstva vyblejt sem do fora a tyhle vitalni informace uz nezmizi v hlubinach chybujiciho mozku pod nekolik vrstev slivovice a rumu (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49291
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3684
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

Moc pekna dokumentace, jen pokracuj,...rad neco odkoukam. :-)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4548
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

Stando puvodni plan byl Forejse rozebrat do sroubku a udelat kompletni rebuild (to je opravdova poznavacka auta), a pak je co okoukavat...
jenze to chce zazemi a dost mista, kde to proste muzes rozebrat a makat na tom prubezne v radu mesicu, ovsem kontinualne (zrovna jsem ted komentoval kousek vedle ve vlakne uz evidentne mrtvej projekt)

toho se Forejs nejspis nedocka, nicmene rozhodne se na tom bude makat za pochodu jak to jen pujde, aby nejaky ten "cilovy stav" byl
vizualni predlohu mam, predstavu o tom, jak by to melo vypadat pod tou skorapkou taky...

...jenze pak prisla zmena zamestnani bez sluzebaku (ta moznost byla, ale uz jsem proste nechtel aby me to brzdilo v mych subaru-flotilovych planech a byl i financni posun co otevrel moznosti), tim padem "potreba" dalsiho auta (byl jsem na rade a Reza byla jasna volba)
co jsem netusil, ze z 50% home office se covidem a vyvojem kolem malyho stane 100% a s Rezou mam natolik uchylny plany, ze proste jakmile to nastartuju, bude to mit absolutni prioritu

na nejaky ten "refresh" ceka i patnactileta zaslouzila pracovnice Niva, kterou proste pres nekolik nabidek nedam, protoze mi to prijde (uz vlivem aktualni situace) jako naprosta hloupost, no a ted do toho Lego, coz ale po vyreseni "drobnych technikalii" udela prostor prave pro ty dalsi projekty - vzdycky chci mit redundanci v podobe dvou, rodinne pouzitelnych aut, jsme na nich zavisli

jsem se zase rozkecal zbytecne - kazdopadne Forejs se bude udrzovat v provozni kondici - je to "MFS" (Main Family Subaru) a prilezitostne se udela neco navic, nicmene ty priority se budou nejspis postupne posouvat ke zbytku flotily
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3684
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

Hezke pocteni a jeste hezci plany. ,,,,| (*_^) |,,,, Fandim ti, tak hlavne dal pis a fot. :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24411
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od sima »

To jsem si zase početl a jak napsal Standa, piš a foť :-) (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4548
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

to budu nebojte, takhle komunita se mi hrozne zamlouva a stejne tak, jako ja cerpam z kdejakyho (i zdanlive nepodstatnyho) "prdu" tady, tak se moc rad podelim o cokoli, co by mohlo nekomu prijit uzitecne - tedy o vsechno :-D (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24411
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re:

Příspěvek od sima »

VDC píše: čtv srp 24, 2023 4:29 pm No tak to jsi teda stalkoval dost dlouho, na to jak jsi užvaněnej. :-)
:-DDD :-DDD
VDC píše: čtv srp 24, 2023 6:28 pm Budu doufat, že když ses tak dlouho rozhoupával, než ses do toho pustil, že taky dlouho vydržíš plkat, našlápnuto snad máš dobře. :-)
Protože není nic horšího, než rychlokvašky, co si koupí Subaru, pak nás tu hltí půl roku, rok v každým vlákně svým nadšením, vymejšlí nesmysly, různý Subaru Only kraviny a po půl roce se po nich slehne zem a už o nich nikdo nikdy neslyší. :-)
Jj, pravdááá :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4548
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

verim, sam znam tehle "typu" dost a dost a nezridka me stali nejaky ten cas
mne se ale tak snadno nezbavite :-D :-D :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24411
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od sima »

:-D Nezbavíme, hmmm, tak tě beru teda za slovo ( jinak věřím ti, jen jsem opatrný už, stejně jako ty jak píšeš :-) )
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4548
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

no jinak jak tu o tom kecame a hledam nejaky dalsi tematicky celek te retrospektivy, asi vypichnu jeste tohle foto s trochou tech dojmu...

Forejs_retro03.jpg

...ono SFko, krome toho, ze je to pocitove naprosto neuveritelny auto (na spravnejch gumach), je pro mne osobne i fakt krasny auto, ten "shape" je temer dokonalej, Subaru naprosto vystihujici
pod minulym nickem mi tu nekdo rikal, ze SG je pocitove (jizdne) jeste "o rad dal", takze pokud se na srazu nejaky objevi (a ze to tak vypada), prip. moznosti si ho "omatlat" urcite nepohrdnu :-D (*_^) |,,,,

temer neni dne, kdy jsme na zahrade, ja sjedu pohledem vyparkovanou flotilu a neubranim se hlasce "mamo, ty mas fakt pekny auto!"
protoze krome toho, ze se v dom skvele jezdi, se na to proste i dobre kouka, mam tyhle nemonoliticky stary pixly hrozne rad a tenhle japonskej designerskej pocin povazuju za vrchol jedny ery (resp. mam jeste jeden ale o tom pozdeji ve vlaknu Lega)

jak uz jsem tu kdysi nekde (mozna i v tomhle vlakne) zminil, uvazoval jsem i jeden cas o vlastnim SF v turbu misto Rezy =)
bohuzel jsem proste ridicsky zamereny uplne jinak a byt si jizdu v SF neskutecne uzivam a vnimam vsechna ta pozitiva i prip. potencial po nejakch tech upravach - Reza je vzdykcy ta, kdo me chytne za srdce
:-o [THNX]
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3684
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

Mooc hezky jsi to posal. :-) Nas kluk ma Forestra 2,5XT. Kdyz jsem tam, tak se s tim fakt rad svezu, ale nemenil bych. (Asi jsem uz senilni dedek) :-DDD
On by ale taky nemenil. :-DDD :-DDD
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4548
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

Stando presne na ten pad by me to fakt zajimalo, protoze neustale slysim "neni nad SF" a "neni nad SG" a dal uz jsou to vesmes vsechno takovy ty emocni retra...

ovsem vlastni zkusenost chybi

a navzdory tomu, ze si to sama nepamatuje, ja vim jak odmitala (SG) XT, protoze uz to neni tak hezky jako SF

tohle je jedna z veci, kterou bych taky rad rozstip nez bude pozde, protoze SG beru jako "facelift" SF
pokud k tomu mate nekdo neco vic (fakt zassdniho) semstim
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“