Autokamera

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomiq
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Autokamera

Příspěvek od Tomiq »

To taky neznám - díky za inspiraci *_*=*_*
Kameru mám od vánoc a ten kabel mě už fakt >:-&
Máš to pěkný, paráda ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: Autokamera

Příspěvek od janek »

Tsakabaru píše: pát úno 17, 2023 10:13 am @janek koukam ze mas zpetny zrcatko a zpetny zpetny zrcatko...?
To druhý zrcátko je na moje 3 prcky vzadu, abych měl přehled, když se začnou mydlit :)
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4850
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Autokamera

Příspěvek od Tsakabaru »

jo napadlo me to pak, taky mam dva >B-)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2778
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Chorche »

já používám ve všech povozech kamerku viofo 119 (verzi 2). Je přenosná (nacvakává se na gps modul s napájenim - moduly mam nalepený na voknech ve všech autech a kamerku přenášim). Za mě poměr cena/výkon super. Záběry z tejdle kamerky používam i do střihů FHD videí z dovolenejch, když projíždim nějakej zajmavej úsek, tak ho "zamknu" aby se nepřemazal (nahrává se standartně do smyčky minutovejma klipama).
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3127
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Autokamera

Příspěvek od Šaman »

Taky jsem pořídil do Sasanky kameru - nejaké MiVue 732 - výprodej....pochopi jsem pak proč....držák na kameru se mi rozpadl takřka hned, zkusi jsem to zdrátovat a drží, pak to zakápnu ještě lepidlem.
Trochu jsem maturoval s nastavením a ovládáním - ona se chová nějak divně, jako by neměla žádnou vnitřní baterku (nedrží datum a čas v paměti....) a bez připojeného kabelu ke zdroji nezapíná.... 8() Uvidím, třeba se s tím nějak sžiju.
Jinak funguje, nahrává, obraz není špatný (RZ jsou čitelné), tak ještě doladím kabelage - nechcu dělat drastické zásahy do interiéru nového auta. Provoz nechám na kabel - cigareťák a parkovací režim zkusím napojit na powerbanku (12 000mAh by mělo chvilku vydržet...)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2778
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Chorche »

no proto to asi bylo ve výprodeji, baterka mrtvá... proto sem tu doporučoval viofo, nemá to baterku ale kondík co udrží čas i nastavení hodně dlouho a nedegraduje v hicu a mrazu.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3127
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Autokamera

Příspěvek od Šaman »

Chorche, dík za info - na reklamaci prdím, na to moje hrubé použití to postačuje. Případně někdy koupím MiVue J85, které je tu chválené nebo něco podobného a tu 732 dám dozadu :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2778
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Chorche »

no vono asi cokolif s baterkou dlouho nevydrží, poněvač ty laciný lionky co do toho dávaj zdegradujou rychle, když se to nechá zaplý a vyšťavěj se do mrtě. Mrkni schválně na to viofo, já zatim nic lepšího nevobjevil.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24584
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

Chorche píše: čtv dub 13, 2023 7:49 pm no proto to asi bylo ve výprodeji, baterka mrtvá... proto sem tu doporučoval viofo, nemá to baterku ale kondík co udrží čas i nastavení hodně dlouho a nedegraduje v hicu a mrazu.
Já tu to taky chválil, taky mám na kondík, předešlou jsem zahodil, vlastně ji mám, kdyby ji náhodou někdo chtěl, tak daruji.
Mám tuto:
https://www.cel-tec.cz/cel-tec-m12-dual ... sive-p2740
Po čase jsem vše vyladil ke svému obrazu, nastavení a vše okolo a musím říct, že jsem nadmíru spokojen, absolutně ve všem. Samozřejmě kondík neudrží poslední video sekvenci, aspoň co jsem namátkou viděl, tak ne, tohle jsem očekával, počítal jsem s tím, že to samozřejmě umí zamykat video, když je potřeba a tohleto odzkoušeno, funguje to.
Šamane, nevěš hlavu, ona ta baterka kolikrát i tak rychle degraduje, obecně stojí většinou za prd už od nova, navíc až s tím budeš víc jezdit, je možné, že se to trošičku zlepší. Kondík je v tomhletom dlouhodoběji lepší řešení a taky skrz bezpečnost, to u baterie nikdy nevíš...teď se kopu do prdele, že jsem ti to tenkrát nejspíš neřekl :-/ protě jem to zasklil, člověk to už bere jako samozřejmost, když to má v autě, no sorry teda :-/ jen jsem neporovnal ceny, ta tvoje byla asi levnější, tak stejně nevím, jestli by jsi do toho šel.
Edit: chorche mě do toho mého spisování vlítnul :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24584
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

Šaman píše: čtv dub 13, 2023 7:52 pm Chorche, dík za info - na reklamaci prdím, na to moje hrubé použití to postačuje. Případně někdy koupím MiVue J85, které je tu chválené nebo něco podobného a tu 732 dám dozadu :-)
Dozadu :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3246
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

Šaman píše: čtv dub 13, 2023 7:46 pm jako by neměla žádnou vnitřní baterku (nedrží datum a čas v paměti....) a bez připojeného kabelu ke zdroji nezapíná.... 8() Uvidím, třeba se s tím nějak sžiju.
já se bojím, že se s tím nesžiješ. Pokud se chová jako moje mivue, tak po zaplnění karty maže starší záznamy. Ale jak se jí furt nuluje čas, tak pro ní neexistují starší záznamy. Takže karta je plná a kamera nenahrává. A aby to člověk před každou jízdou přes menu formátoval, tak na to zachvilku nebudeš mít náladu.

Ale nechá se to vyřešit. Stačí reklamovat. Pokud to tam nebylo výslovně napsané, že sleva je kvůli této vadě.
Případně koupit malinkou baterku a vyměnit. Ale baterka musí být s ochranou. Já už tam mám třetí. Odejde téměř každé léto, pokud je kamera pernamentně za oknem.
Zajímavé, že dvě 70mai co mám už jedou několik let stále na původní baterku.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24584
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

No to je taky pravda, jestli to bude až takhle špatné, stejně jako moje předešlá kamera, tak já se s tím taky nesžil, navíc u mě to ještě bylo umocněné tím, že jakmile byly větší mrazy, tak už se kamera nezapla vůbec, až po čase, stalo se to sice jen minimálně, ale tohle byla už konečná.
Naposledy upravil(a) sima dne čtv dub 13, 2023 8:30 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3127
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Autokamera

Příspěvek od Šaman »

Ahá, tak toto mi nedocvaklo... >>=-§ - že ona po vypnutí bude ty soubory přemazávat - tak to asi přece jenom půjdu zkusit reklamaci....na bastl asi nebudu mít potřebné kompetence....
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3246
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

Zkus jak se to bude chovat, až to zaplní kartu. Třeba už to u novější mivue mají vymyšlené líp. Já mám nějakou letitou 338.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2778
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Chorche »

checht, na to bych já neměl nervy. Já na to nemusim myslet vůbec, prostě to je nacvaklý v gps základně na vokně a šahám na to jen když to přendavam do jinýho auta (v každym mam gps panel na vokně, tak přendavam jen kameru). Jináč kondík mi vodešel jednou v gitup kamerce, výměna z alíku za pár korun.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“