Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od gerda »

No ale nekteri se nesnazi vubec a zije z toho, co ho skola (ne)naucila nebo se nekdo aspon snazi zlepsit. Clovek by se mel ucit cely zivot ☝😉
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2498
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Metuzalem »

Traveller píše: pát říj 20, 2023 8:37 am To že někdo neumí česky ještě neznamená, že je dement.
Taky je tu ještě alternativa, že někdo umí česky, ale je dement :-) Nemyslím nikoho konkrétního tady, sakra, spíš se bojím, aby to nebyla vbrzku moje cesta :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4851
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: čtv říj 19, 2023 5:53 pm Jj, s tímhle přístupem za chvíli budeme všichni negramotní dementi. 🤣
dementy z nas udelaji technologie, na to nepotrebujeme prznit jazyk :-D
jinak souhlas samozrejme...

a negramotni uz z vetsi casti populace jsme si myslim, vsak kdo ma dneska doma gramo ze...

PS: ja mam :-D >B-)
Naposledy upravil(a) Tsakabaru dne pát říj 20, 2023 8:48 am, celkem upraveno 1 x.
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11921
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Traveller »

Souhlasím se vším. Možností je spousta. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od gerda »

Tsakabaru píše: pát říj 20, 2023 8:46 am dementy z nas udelaji technologie, na to nepotrebujeme prznit jazyk :-D
jinak souhlas samozrejme...

a negramotni uz z vetsi casti populace jsme si myslim, vsak kdo ma dneska doma gramo ze...

PS: ja mam :-D >B-)
Soused ma, muzu se castecne pocitat? :)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4851
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Tsakabaru »

jedine ze bys ho k nemu chodil alespon trikrat tydne na dve hodky poslouchat, jinak nic
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od gerda »

Me se nepodrailo zprovoznit receiver, kdyz jsme porizovali pred cca 1,5 rokem TV <:-< :-D ^_~|^_^
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od HonzaCZ »

Traveller píše: pát říj 20, 2023 8:37 am To že někdo neumí česky ještě neznamená, že je dement.
Tak to je trochu překroucený. To přeci vůbec nezaznělo. Ani nic, z čeho by se tato premisa dala extrapolovat.
Tsakabaru píše: pát říj 20, 2023 8:46 am dementy z nas udelaji technologie, na to nepotrebujeme prznit jazyk :-D
To je takový dost obecný. Jo, teď jsem viděl takovej "dokumentík", že TikTok v Číně ukazuje samá vzdělávací videa, umění, cvičení, pokusy atd. a ve zbytku světa ukazuje píčoviny, twerkování, pranky a další podobný debility. Hádejte, z jaké země je firma, co TikTok provozuje. Normálně se snaží degenerovat celý generace lidí mimo Čínu.

Ale že by technologie obecně stáli za degenerací? Jakým způsobem?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11921
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Traveller »

Však já jsem to nemyslel zase až tak moc vážně, jak napovídají smajlíky, které jsem ve větě použil. Rozhodně to nebylo z mé strany myšleno jako nějaká výtka vůči tvé myšlence, kde byl konec konců také smajlík na konci.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4851
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: pát říj 20, 2023 10:18 am To je takový dost obecný. Jo, teď jsem viděl takovej "dokumentík", že TikTok v Číně ukazuje samá vzdělávací videa, umění, cvičení, pokusy atd. a ve zbytku světa ukazuje píčoviny, twerkování, pranky a další podobný debility. Hádejte, z jaké země je firma, co TikTok provozuje. Normálně se snaží degenerovat celý generace lidí mimo Čínu.

Ale že by technologie obecně stáli za degenerací? Jakým způsobem?
no nastinim muj pohled na vec, pouziju primery k autarine, at to neni uplne OT :-D

ridic v aute bez parkovacih senzoru nebo dokonce asistenta se musi snazit parkovat, naucit se vnimat prostor a rozmery auta, ziskavat odhad
ten samy ridic v aute se senzorma (jakkoli je to skvela vec) tu potrebu proste nema, pokud ma asistenci tak si jenom vyhlidne skviru, zmackne cudl a ceka
tedy reseni real world situace jej nijak nerozviji, nikam neposouva, protoze ji nemusi resit

ted se touto optikou (nerikam ze se o ni neda diskutovat) mrkni na vsechny dalsi asistencni systemy v autech a jaky to ve vysledku generuje ridice

no a pak na technologie obecne - proste dle meho uz se hodne technologie vylozene zneuzivaji, misto aby se jen pouzivaly, hlavne aby jedinec nemusel zbytecne moc premyslet, a v tom vidim docela zasadni problem

samozrejme, technologicky pokrok tu byl je a bude, samotneho me napada nekolik zpusobu, jak tuhle myslenku v principu rozstrilet jednoduchou primerou k potrebe manualni prace (na druhou stranu, lidi se proste obecne mene hybou, coz taky neni dvakrat pozitivni), jen uz mi to obcas prijde pres caru ;)

tedit: technologie jsou supr, ale meli bysme umet zit i bez nich, dneska mi to pripada, ze kdybys vypnul na tejden FB, polovina populace ztrati smysl zivota
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od HonzaCZ »

@Tsakabaru
Mno a ty máš parkovací senzory? Mi přijde, že ne. 😁 Jediný, co, tak ti pomůžou zpřesnit odhad, kde tak asi jsi vůči překážce za tebou (případně před tebou, ale přední mi přijdou jako nesmysl pro lamy 😂) a podpořej tvojí orientaci v prostoru další informací. Rozhodně bych je nenazval tím, co když budu používat, tak se odnaučím parkovat. Potažmo mám je 10 let a parkovat bez nich jsem se neodnaučil. 😁

Ten asistent, to je už jiná liga. Ale teda taky není asistent jako asistent. Některý nezaparkují ani do 8 m dlouhý mezery. 😂

Další asistenční systémy rozhodně degenerujou schopnosti jedinců.

Ale přesto všechno, bych neřekl, že za to můžou technologie jako takový. Můžou za to lidi, že ty technologie používají, chtějí, volí si představitelé, kteří vymýšlí a schvalují jejich povinnou přítomnost v autech atd.

To máš jak se zbraněma... zbraně taky nemůžou za zastřelený lidi.

Za vším je rozhodnutí člověka něco používat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4851
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: pát říj 20, 2023 11:09 am @Tsakabaru
Mno a ty máš parkovací senzory?
senzory nemam, ale mel jsem je na vsech sluzebacich a i pri prilezitostnych pojezdech sluzebakama dneska se s nima potkavam - ok tak senzory vem jeste cert :-()()-: i kdyz me teda serou neustalejma "planejma poplachama", vzlast ty vepredu :-D

nicmene, ve chvili kdy ses naucil ridit, resp. couvat/parkovat bez nich - nemas problem
jenze mladsi sofer, ktery to bez nich uz neumi se k nim upne a bez nich je nepouzitelnej - tam jsem smeroval =)

jinak samozrejme ze je to o lidech - chteji to, je v tom byznys - maji to mit :-D
primera ke zbranim dobra, jen tyhlety civilni technologie jsou masovky - maji vetsi (a v duchu tematu uvahy pak fatalnejsi) dosah a tim padem i dopad
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 15025
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Tapan »

@Tsakabaru já bych to zas nepřeháněl. Umíš nastartovat auto klikou? Nezapomeneš před startem zapnout sytič? Umíš vypěstovat obilí, sklidit ho a vymlátit, semlýt, upéct kváskový chleba? Umíš okovat koně? Holt některé dovednosti se upozaďují, ale to nutně neznamená degeneraci, jiné dovednosti zase dříve neexistovaly. Holt dneska tříletý dítě obstojně v základních úkonech ovládá dotykový mobil (přestože neumí číst), osmdesátiletý děda s tím má problémy, přestože je pořád způsobilý ovládat třeba šicí stroj nebo stojanovou vrtačku (to není plácnutí do vody, to jsou příklady z rodiny). Největší masakr, co se týče nároků na lidi, za poslední dvě dekády, je ve zpracování informací. Dřív ses chtěl dozvědět něco specifického a musel jsi obcházet knihovny, dneska na pár kliknutí. Do toho se na tebe ze všech stran sype reklama a jak otevřeš FB, odkazy na více či méně zjevné podvody. Jakmile dáš inzerát na Bazoš, okamžitě ti píšou podvodníci. Hele za mne, kdyby se lidi naučili kritickému myšlení, tak ať klidně zapomenou parkovat úplně. Ale co jsem tím chtěl říct - každá doba si žádá jiné dovednosti. Není od věci podržet si ty minulé, ale není ctnost hanět ty, kteří tu potřebu nemají.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od HonzaCZ »

Tapan píše: pát říj 20, 2023 11:40 am Hele za mne, kdyby se lidi naučili kritickému myšlení, tak ať klidně zapomenou parkovat úplně.
❤️👍🏻
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4851
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Tsakabaru »

Tapan píše: pát říj 20, 2023 11:40 am @Tsakabaru já bych to zas nepřeháněl. Umíš nastartovat auto klikou? ...
okovat kone ne (nemam zkusenost), jinak dokazu, sis vybral spatnyho zrovna :-D

ale chapu kam tim miris, presne to jsem ale popisoval o prispevek vys
ja nemam problem s technologickym pokrokem - aby to slo lepe, efektivneji, s mensi namahou, rychleji
tim se jen meni potrebna uroven a objem dovednosti

pole uz nesejes rozhazovanim z osatky ci zastery celodennima pochodama sem a tam, ale musis se (zatim) naucit ridit traktor, priprahnout a obsluhovat seci stroj, efektivni jizdu po poli
mimochodem uz existuji i zemedelske mapy, John Deere ma nejen elektricke traktory >:-& , ale i funkcni "drony" (ktere jezdi podle tech map), takze ve finale to skonci tak, ze ti do apky "MyFields Pro" prifrci ze systemu update, ze je zorano/zaseto/sklizeno :-DDD
ona s automatizaci bude muset drive ci pozdeji prijit nejaka reforma systemu, protoze nevyhnutelne vznikne nepomer konzumentu a producentu, ale to je zas jina, byt primo souvisejici story

ale je super ze pises prave o kritickem mysleni - proc by si lide meli rozvijet kriticke mysleni, kdyz se vehementne pracuje na algoritmech, ktere jim reknou nac si dat pozor a v konecnem dusledku cemu (ne)verit?
myslis, ze tim, ze jim technologie opet naserviruje nejaky ten "vykricnicek" u clanku nebo ho rovnou zabanuje (viz. Covid/Ukrajina), ze se to nauci?

a tim jsme tak nejak u toho, o co mi jde...
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Odpovědět

Zpět na „Levorg“