Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24526
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Nevím, nezkoušel jsem, ale smrk průměru 30, nebo 35, beztak už menší hmotnosti, predsuseny- kůrovec, není hovado, ale jasně, určitě strašně záleží moc je zaklenutý, někdy stačí maličko, jindy je to boj.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49492
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Šamane ty nemáš obracák ? Styď se
Ale vážně. Obracák je skvělej pomocník, nejen na práci v lese. Většinou ho používám jako páčidlo, mám z něj sundaný hák.
Ale když ho nemáš, tak bych začal tím, co radí Petr, vyříznout díru a pákou přetočit.

Já jsem kdysi, když jsme kácívali rizikové stromy, s úspěchem používal hi-lift, když jsem potřeboval nakloněný strom skácet na druhou stranu, než byl nakloněn.
Kus nad řezem jsem si vyřízl díru, na hák hi-liftu a v pohodě jsem přiřezával a přišponovával, až šel tam kam jsem chtěl.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3114
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Ano ano, stydím se. ;-D asi půjdu kouknout na nějaký, nechám si nadělit k narozeninám v létě :-DDD
Nechám ten smrkáč "vycukat" , páka nepomáhá, blbý úhel. Třeba zafouká a o víkendu na to s bratrem mrkneme.
Jinak mi Baťovci přivezli zábavu na pracovní soboty :-)
4kubíky měkkého a 4 tvrdšího, bude zábava. Na to si asi koupím i nový řetaz :-)
Přílohy
20240221_111305.jpg
20240221_111250.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4742
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

radost pohledet, uz ted hreje :-D =) (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1319
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od PeteBiggy »

Co znamená 70° nakloněný, jakože jen o 20° od svislice? Podle dalšího upřesnění asi jo...
No 35 cm suška není žádná hrůza, ale i tak bych se na špalkování přece jen raději vybodl. Tak jak psal Petr, chtělo by to vidět, potřeba vyfotit.
My jsme vždy vše vyřešili traktorem. Zatím se teda snad nikdy nestalo, že by nebyl vůbec přístup. I když teda kolikrát lana a řetězy všelijak nastavované třeba i na 20 metrů a člověk se u toho kolikrát taky ufechtoval.....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3114
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Našel jsem jeden bazmek....tím by to teoreticky šlo pocuknout ne? Musím se s tím trochu naučit nakládat....
Ta moje čtyřkolka je slabá a navíc je ta hrabanka v horách promočená, takže bych sa zahrabal jak nic, teď to hrabe aj na normální polňačce.
Teď pofukuje, tak nechám do soboty pracovat živly....
Přílohy
20240222_114328.jpg
20240222_114344.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4742
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

peknej instrument :-D ,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od františek1 »

Besser den nichts..
Forester STurbo 01
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24526
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Susede, to je ale nález :-) =)
Mě o víkendu opět nasrala moto pila stihl 181. Dnes můj pohár trpělivosti přetekl! Pila je loni po větší opravě. Blbne už pár roků, postupně se to vygradovalo až do nefunkčnosti, startuje parádně, ale nechce jít do otáček, což je logicky při zátěži problém. Zkusil jsem vše čeho jsem schopen. Vyčištění filtru, jet na zkoušku i bez něj, benzin filtr je čistý, v pile byl na zimu Aspen, i předtím vlastně přes sezonu. Vyčištění pily jako takové, vše se točí lehce, pak i ixté seřizování karbecu, což vždy pomohlo a pila chvíli jela jak má, teda tak na cirka 80%, ale použitelná byla, pak se ale opět začala při zátěži, teda už jen při vyšších točkách dusit, svíčka zánovní ven, zkontrolována- OK.
Seru už na to, nemám na to nervy :-D ještě jí zkusím hodit známému tu do servisu, ale větší peníz do ní už valit opravdu nebudu.
Třeba jí jen seřídí a pofrčí, říkal jsem si teda původně, ale pak jsem si všiml, že netěsní, teče trochu olej...tak uvidím.
Moc jsem potřeboval ořezávat přerostlé vrby, větviska silné, po pár letech až do nebe...moje žena je chtěla na živé ploty, dokud nezačne sezona a má na tohle čas a taky dokud je zem ideálně promočená, měkká.
Tak jsem objednal aku, dlouho jsem po ní šilhal, na to moje šmidlání, typicky ořezy stromů a krácení mnou naštípaných metrovek (tvrdé dřevo) na palivo by mohla stačit a když něco nezvládne, nějaký ten stromek, tak buď budu mít ještě tu stihl? Anebo to spojím s jinou akcí a dojede kámoš stromolez, stejně se větším stromům vyhýbám, teda jejich kácení a taky na to nemám vhodnou pilu, taky kratší lišta...
Vím, že lidl strojky nejsou dokonalé, taky u těchhle pil byly problémy, třeba kontakty baterií dřív, napínání řetězu- to se uvidí, teď taky momentálně neměly v nabídce náhradní řetězy atd atd, no holt uvidím, chtěl jsem aku moc vyzkoušet a ke koupi mě ponoukla teď i úžasná nabídka, set- pila+rychlo duo nabíječka+dvě 4 Ah baterie. A to vše s dvojitou slevou nakonec jen za 3100 kč! Nekup to :-D Už jen ty dvě baterky a nabíječka za tu cenu, ne tak pila k tomu. 8 ampérovky baterie jsem zatím nebral, jsou jistě úplně jinde, ale taky stojí v páru víc než tento celý set.
Akce na tento set -38% byla čirou náhodou jen do neděle+ k tomu zákaznický slevový kod 200 kč, doprava taky zdarma. Samotná pila stojí přitom cirka 2800, tak opravdu nebylo co řešit. Baterie budu mít už čtyři 4 ampérovky, to se taky hodí, doba provozu-výdrž na aku mě tedy bude bohatě stačiit, taky je pak fajn si od řezání dáchnout a tak si rád pak zaštípám či dřevo odvezu...
Tož uvidím...a taky snad jí ještě měli na skladě, čekám na potvrzení.
Mám jistou představu co od ní lze očekávat, co by mohla zvládnout, tak snad se úplně nezklamu, na to na co jí potřebuji by měla hravě stačit a záruka myslím, že tři roky???
Šílená výhoda pro mě je neřešit vůbec palivo, míchání s olejem, ne tak potom palivo na uskladnění. Teď teda jen olej na mazání, nic víc, žádné seřizování, taky má už bezkartáčový motor. I nepoměrně menší hlučnost vřele uvítám a taky nic nebude smrdět pod nos, i když tohle mě nikdy moc nevadilo.
Díval jsem se i na performance, ale není teď v nabídce a vlastně bych za ty prachy stejně šáhl po té levnější.
https://www.lidl.cz/p/parkside-aku-rete ... p800005548
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5204
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

to je super nabídka, ona ta lídlovka vůbec neřeže špatně , v porovnání s tou tvou maličkou motorovkou to bude hodně podobné , já ji už zkoušel , kamarád ji chtěl nabrousit tak jsem ji testnul a na blbosti kolem baráku je to uplně v pohodě , taky jsem nad ní uvažoval , ale asi počkám na akci bez baterek , měl bych jich zbytečně moc , mám ty 8ah s něma to jede dobře a něco to i vydrží , tak at ti to vyjde (*_^) |,,,,
Ta Stihl 181 je fakt spíš taková hobby hračka, taky jsem ji kdysi měl myslím doma na nějakou opravu , možná to byla nějaká podobná asi starší typ, asi bych se těm levným řadám u značkových pil vyhnul , přišlo mi to takové ošizené ....
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od mnov »

Ty baterky nás jednou zničí. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4742
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Tsakabaru »

Lucky deda s tou malou Lidlovkou taky spokojenej, tak asi jo =) ,,,,| (*_^) |,,,,

@mnov kdyz ono je to u toho vercajku proste tak strasne navykovy... :-D =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5204
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

jo to nejspíš ano, už jsem přemýšlel nad tím , že bych ty všechny možné baterky nejraději skladoval v nějaké kovové skříni a že jich doma mám už fakt dost, je to sice trochu komplikace a zdržování , ale asi by to bylo bezpečnější , otázkou je jestli by případný požár baterek vůbec nějaká obyčejná plechová skříň vydržela nebo by to chtělo něco spíš jako trezor aby to bylo trochu hrubší ty stěny ...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24526
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

petr píše: ned úno 25, 2024 10:37 pm to je super nabídka, ona ta lídlovka vůbec neřeže špatně...
Ta Stihl 181 je fakt spíš taková hobby hračka, taky jsem ji kdysi měl myslím doma na nějakou opravu , možná to byla nějaká podobná asi starší typ, asi bych se těm levným řadám u značkových pil vyhnul , přišlo mi to takové ošizené ....
Petře dík za zkušenosti, já si její možnosti a výkon tak nějak i představuji, samozřejmě jsem četl a viděl pár recenzí...
Možná na těch levných řadách něco je, v tom smyslu, že se vyplatí koupit vyšší řady, uvidím, poslední možnost proč pila furt blbne, je i po čištění pořád a pořád někde zanesený karbec...nicméně dnes se pila jakž takž poladila, tak se uvidí, pak jsem jí zkusil před panelákem :-D trošku probral dřímající důchodce od telky :-) a zatím jela, není to pořád úpně ono, ale zlepšuje se to a problém mohl! být paradoxně nakonec v tom jinak VIP palivu Aspen :-/ 8() zítra napíšu víc, další nové zkušenosti mého známého servisáka ohledně Aspenu, velice překvapivé.
Tsakabaru lidl pilka už je na cestě, o víkendu bude test.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5204
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

s tím aspenem mě to zajímá , protože taky jsem slyšel o nějakých problémech s ním , dokonce jsem měl i jednu pilu na spravení která nechtěla jet a když jsem z ní vylíval benzín, což s čištěním filtrů a svíčkou dělám jako první věc tak z ní vytekl právě udajně aspen , já tam nalil normální benzín s olejem a pila kromě toho že byla rozštelovaná celkem normálně jela , možná byl hodně zalepený i vzduch filtr , ale vlastně jsem nezjistil čím to přesně bylo a nebyl to první případ co jsem slyšel
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“