Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14995
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Já naštěstí do teď daň z nemovitosti neplatil, takže změnu nezaznamenám a šok se konat nebude.
Nicméně daň z majetku nabytého za již jednou zdaněné peníze je morálně špatně.
Daň, u které většina vybraných prostředků padne na náklady na její výběr, je koncepčně špatně.
Takže jo, těch pár korun přežiju, ale že by byl důvod juchat, jak je to skvělý...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3121
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Šaman »

Petře - Hamoune, to měl být z mé strany takový povzdech. Nemovitosti potřebují péči - takže musíš nakoupit techniku - na louky nejakou sekačku, do hor určitě pilu, manuálně bez techniky to fakt nelze vše sundat, servisy a údržba taky něco stojí, platíš phm, věnuješ tomu čas (takže to dělám pro radost), do toho ti píšou líbesbrífy LČR, Pozemkové fondy, katastrofální úřady aj.... semtam si musíš vlídně s někým popovídat, že ten strom je skutečně na Tvém pozemku a iné libůstky. No a to všecko je zdaněno a furt to roste, tožtak....prosím, jen žádnou flamewar. Přijal jsem to tak jak to je a když je problém, řeším s PČR, s Obcí, oslovil jsem poslance a chodím k volbám.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19576
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

@VDC >B-) (*_^) |,,,,
Naposledy upravil(a) hamoun dne stř kvě 15, 2024 9:50 am, celkem upraveno 1 x.
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2498
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

Cheza píše: úte kvě 14, 2024 11:17 pm Sociální pojištění máme nejvyšší v Evropě (možná i ve světě), ale na důchodech to nejde vidět :-D
V Německu zaměstnanec platí 9,3% důchodové + 1,3% nezaměstnanost + 1,7% soc. péče včetně nemocenské = 11,3%
V ČR máme jen jedno sociální pojištění 7,1%
To samé zdravotné pojištění v Německu 7,3% u nás 4,5%. Nevím, ale troufnu si tipnout, že ve Skadinávii a Nizozemsku budou čísla ještě větší než v Německu.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1273
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

@hamoun jen jsem poukázal na to, že neplatí u nás přímá úměra nejvyšší sociální pojištění s nejvyššími důchody v Evropě :-) Jinak si myslím, že většina důchodců u nás neživoří...

@JRJ Jenže sociální pojištění neplatí jen zaměstnanci, ale i OSVČ a hlavně zaměstnavatelé. Když to sečteš, tak jsme "nejlepší" v Evropě... Konkrétně třeba v tom Německu určitě neplatí zaměstnavatel za zaměstnance dalších 24,8% + 9% (zdravotní)
Naposledy upravil(a) Cheza dne stř kvě 15, 2024 9:40 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22144
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tapan píše: stř kvě 15, 2024 7:11 am Nicméně daň z majetku nabytého za již jednou zdaněné peníze je morálně špatně.
Jenže to přeci není daň z toho, že jsi nabyl majetek, ale z toho, že ta nemovitost existuje na nějakém konkretnim místě. Čili to nemá nic společného s nabytím, ale s vlastnictvím v čase.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1273
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

Přesně tak. Nesmysl byla daň z nabytí nemovitostí, dědické a darovací daně. Nesmyslný je třeba aktuálně to, že se spotřební daň započítává do základu daně pro DPH, takže tak platíme daň již z vybrané daně
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 23008
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

JRJ píše: stř kvě 15, 2024 9:21 am V Německu zaměstnanec platí 9,3% důchodové + 1,3% nezaměstnanost + 1,7% soc. péče včetně nemocenské = 11,3%
V ČR máme jen jedno sociální pojištění 7,1%
To samé zdravotné pojištění v Německu 7,3% u nás 4,5%. Nevím, ale troufnu si tipnout, že ve Skadinávii a Nizozemsku budou čísla ještě větší než v Německu.
Ale fuj. Přesně jak píše @Cheza, tak s každou výplatou další několika násobek odvádí zaměstnavatel. Což prostě reálně jsou ty peníze, které zaměstnavatele ten zaměstnanec stojí a které do toho systému jdou. Že je to na výplatnici v jiné kolonce, aby si toho ti jednodušší nevšimli a neudělali další pražskou defenestraci, s tím nic nezmění.

@Tapan No, mě možná ještě víc iritují daně z daní. Třeba DPH počítaná ze spotřební daně (PHM, alkohol) :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2498
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

@Cheza Obávám se, že se nedá takto snadno porovnávat, protože v ČR zaměstnavatel platí jen jedny odvody 34,8% a je otázka kolik kam nasype. V Německu platí zaměstnavatel to samé co zaměstananec plus pojištění úrazu, jejich následků a nemocí z povolání, které se povolání od povolání liší
OSVČ platí ve srovnání zamestnanec + zaměstnavatel naprosto směšné částky.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14995
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

HonzaCZ píše: stř kvě 15, 2024 9:38 am Jenže to přeci není daň z toho, že jsi nabyl majetek, ale z toho, že ta nemovitost existuje na nějakém konkretnim místě. Čili to nemá nic společného s nabytím, ale s vlastnictvím v čase.
Struktura textu byla myšlena takto:
Nicméně daň z majetku (nabytého za již jednou zdaněné peníze) je morálně špatně.
Ano, je to daň z vlastnictví, a není to o nic méně špatně. Daň není z existence (nemovitosti vlastněné státem zatíženy nejsou, aspoň myslím). Daň je z vlastnictví.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22144
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tapan píše: stř kvě 15, 2024 9:55 am Struktura textu byla myšlena takto:
Nicméně daň z majetku (nabytého za již jednou zdaněné peníze) je morálně špatně.
Ano, je to daň z vlastnictví, a není to o nic méně špatně. Daň není z existence (nemovitosti vlastněné státem zatíženy nejsou, aspoň myslím). Daň je z vlastnictví.
Slovo "existence" bylo zjednodušení... Však jsem hned v další větě psal: "Čili to nemá nic společného s nabytím, ale s vlastnictvím v čase."

"Existence" bylo myšleno tak, že ta nemovitost někde stojí, vede k ní často nějaká silnice, inženýrské sítě, někdy i chodník, lampy atd.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1273
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

JRJ píše: stř kvě 15, 2024 9:48 am @Cheza Obávám se, že se nedá takto snadno porovnávat, protože v ČR zaměstnavatel platí jen jedny odvody 34,8% a je otázka kolik kam nasype. V Německu platí zaměstnavatel to samé co zaměstananec plus pojištění úrazu, jejich následků a nemocí z povolání, které se povolání od povolání liší
OSVČ platí ve srovnání zamestnanec + zaměstnavatel naprosto směšné částky.
Proč by se to nedalo porávnávat? Daňové zatížení jednotlivých zemí se běžně srovnává. Tady máš třeba o tom sociálním:
https://tvorimevropu.cz/2010/09/13/cesk ... yssi-v-eu/

U nás platí zaměstnavatel taky pojištění:
https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni ... stnavatele

Co se týče OSVČ, tak mně 160 tis. z vydělaného milionu moc směšný nepřipadá. Zaměstnanec platí o dost méně. To, že nejvíc zaplatí zaměstnavatel, už tady padlo.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14995
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

@HonzaCZ ...nebo je ta nemovitost les a vede k ní hovno, že jo. Výstavba inženýrských sítí, chodníku a obslužné komunikace je v ceně nemovitosti vždy zohledněna, a to i v případě, že ZTV zajišťuje město (jako v našem prdelákově). Pokud tam sítě nejsou, nezbývá, než je dovést...za své. Provoz sítí (údržba) je samozřejmě zohledněna v ceně vodného, stočného, elektřiny... Argumentovat ve prospěch daně z vlastnictví nemovitosti tím, že tam (možná) je veřejné osvětlení mi přijde docela slabé. Především nemovitosti nejsou jenom budovy a stavební pozemky.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
skuby
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: stř říj 31, 2012 11:27 am
Jméno a příjmení: Radek Kubata
Bydliště: Budějky

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od skuby »

Ta struktura daní u nás je za mě celá špatně. Pokud máme nejnižší daň z nemovitostí v celý Evropě, je to asi divný. Muselo by se to zvednout 5x, abychom byli někde na průměru. A je fakt, že výnos/režie moc nehraje...
A že zdaňuju už jednou zdaněné? DPH jako FO-zam. platím už ze zdaněných peněz, fuj...
Naposledy upravil(a) skuby dne pon kvě 20, 2024 1:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Legacy Wagon 2.5GT 2010 265k
Levorg 1.6 GT-S 2015 170k

ex Legacy Wagon 2.5i 2004 165k boxer returns!
ex 146 1.8 T.S. 1998 140k
ex 33 1.7 16V 1990 132k boxer!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22144
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

@Tapan
Ano jsou různé typy nemovitostí na různých místech, proto jsou taky různé koeficienty.

Jinak pokud se nepletu, tak běžný les je od daně osvobozen. Platí se jenom z hospodářského.

Ale dobrý, já daně obhajovat nebudu, jenom mi přijde, že zrovna tahle je jeden z těch menších problémů.


Mě víc sere, že se tu pořádně nedaní byznys nadnárodních společností.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“