Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4120
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od puschpull »

Nechtěl jsem pokračovat ve vtipech ohledně ředidel atd...

Mám dotaz. Potřeboval bych tak 0,5l čistého lékarenského benzínu. Máte nějaký tip kde to koupit?
Zkoušel jsem i drogerie - Čikuli, ale neuspěl jsem. Na netu jsem něco málo našel, ale ideálně bych šel do nějakého krámu a koupil.
Jinak na e§shopech samozřejmě kupuji plno věcí, ale benzín!?
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5209
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od petr »

chceš si šňupnout na staré kolena jo, no nikdy není pozdě začít :-D
nějaké prodejny barev bych zkusil, u nás jsem ho nedávno myslím viděl mezi čističema
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4120
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od puschpull »

Myslím to na čištění povrchů po odlepení cenovek, na kůži, když se odlepí náplast, zbytky po stržení nálepek na výrobcích atd.
Líh mám, isopropylakohol také, v garáži i nějaký aceton, toluen a xylen.... ale rád bych čistý benzín.
:-)
Nemohu si pomoci, asi si potřebuji čichnout.
[IRONIE] :-|
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4807
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tsakabaru »

aceton je zaklad >B-) :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1773
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Cliffer »

Když jsem potřeboval takovýhle čistý substance vždycky jsem pochodil s lékárně. Čistý líh, cistý glycerin atp. Benzin jsem ještě ale nezkoušel. Většinou do bylo na objednávku a za týden k vyzvednutí. Minimálně u nás na poliklinice to bylo vždy OK.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4120
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od puschpull »

Cliffer píše: stř kvě 08, 2024 10:19 am Když jsem potřeboval takovýhle čistý substance vždycky jsem pochodil s lékárně. Čistý líh, cistý glycerin atp. Benzin jsem ještě ale nezkoušel. Většinou do bylo na objednávku a za týden k vyzvednutí. Minimálně u nás na poliklinice to bylo vždy OK.
U nás právě dříve také, ale v posledních letech už ne. Ale můžu to opět zkusit.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24556
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Holaňďanka píše: pon kvě 06, 2024 6:27 pm No tak ještě, že tato fotka se tu objevila až po tom co mi domu dorazil balíček. Páč to bych slintala a já nemusím. Páč mám vlastní mističku už doma 🥰
To teda sakra potěší! :-) =) petr umí, vyhraje si, teď ještě jak doručit to mega KORYTO pro Hamouna, nadměrné rozměry, očekávám dotazy ve vlákně spedice.
Tome, beton je jistě řádně pevný :-D =) já bych taky na to taky koukal, že chce beton utíkat :-) hlavně, že jsi si tak rychle poradil, no co člověku stejně vždy nakonec zbývá- musí :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19578
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od hamoun »

Já si případně spedici s Petrem řeším osobně... to by ses tu nedočetl ...
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24556
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

My dnes dojeli na chalupu v poledne, opět silně a krásně prodloužený víkend, stejně jako minulý týden, to se ty svátky krásně sešly a i ochota mého kolegy vrátit mě to, jak jsem za "něj" dlouho dělal, no prostě vše se najednou vyjasnilo, jak my to tu milujem, darmo mluvit, jak by napsal David Herdů.
Dal jsem kafčo a v jednu ve dvě jsem začal něco tvořit, poslední přespárování neodělků na kamenné zdi chalupy, finální úklid všeho a pak ještě narychlo spíchnutá malá zídka, hlavně teda rozšíření, zpevnění výjezdu na obecní cestu, tu to každého tahá směrem do příkopy, minule i Šamana, tímto se to trochu zlepší a víc už v tomto dělat nebudu, myslím teda :-) ono se tam jen blbě vycouvává zpět na cestu a to není vlastně většinou zapotřebí, tak na to už seru, už jsem ten příjezd upravil dost i v minulosti. Zídka téměř hotová za hodinu, nejde opravdu o krásu, ono to stejně zaroste, proroste a hlavně jsem tam taky zasypal, použil na zpevnění krom hlíny vysekaný beton, proč jej vozit někam pryč...spojovací a překrývací hlínu jsem vykopal a navozil růčo, já ty kolca a rýč tak miluji :-)
Beton jsem nakonec odnesl do kopce v pytlích v rukách, než bych vytáhl vozík a zapřáhl, trochu tělocviku neuškodí, záda sice trošku po tom celém odpoledni už protestovali, ale zatím drží. Zítra to malé rozšíření, zídku, doděláme. Vypadá to zatím opravdu brutálně, ale věřte, nevěřte, to se ještě srovná a poddá a hlavně jak jsem už psal, není to tentokrát dělaná zídka tak, aby neprorůstala zeleným.
Ohledně spárování kamennů, poté co jsem omlátil onen sokl, který se začal stejně už místy drolit, na mě vykouklo kde co teda, ale vcelku vše dobré, mohlo to být daleko horší, vlastně taková klasika, jak se kdysi stavělo, čekal jsem to a teda spokojenost, žádná hrůza zamaskovaná a nahozená bůhví čím.
Koupil jsem spárovací maltu, která je určená i na pokládku kamenů -
https://www.kameny.cz/lepidla/sparovaci ... -300-seda/
Musím říct, že se s ní dělalo báječně, lepila, držela, dokáže podržet i velké nanesení, větší hmotu, tak i zcela minimální, nechala si líbit kde co i ode mě :-) =) a vypadá, že bude i pevná, nedrolí se, nepráší, zatím ne, ale to ukáže až čas a podmínky tu na staré chalupě a zároveň i v trochu víc drsnějším klimatu. Nicméně i zdejší VIP kameník mě tuhle mou volbu potvrdil, shodli jsme se.
No ale hlavně jsem pořídil spárovací pytel, rukávec. Ten mě teda kurva usnadnil práci, to teda ani nemluvím jak moc! Čekal jsem to, ale až tak, šlo to s ním jak po másle, kdybych měl vše nějak jinak vyplňovat, asi bych to rozkopal nakonec vše, no nějak bych to dal, ale takový výsledek, zatlačení hmoty všude tam až nakonec, kde má být a hlavně ty rozdíly ve spárách, od pár mm po několik centimetrů, doplňování spár dalšími kamínky apod...nebylo by to zdaleka takové, to ani náhodou, jen bych vše matlal.
Jo, je na to samozřejmě mašinka, ale je drahá, nebo jsou i levnější nástavby na vrtačku apod, ale rukávec má oproti nim spousty výhody, jednoduchý, lehký, vleze se do něj teda fest matrjoše a hlavně teda manipulace s ním v jistých prostorech je dle mě lepší. No a stál mě 170 kč, navíc se přiznám, že jsem přípravu tak moc neřešil a tudíž byl rád i za ten blbý rukávec.
Teda zpočátku to byl boj, rukávec se mě neustále ucpával, prostě si chtěl se mnou popovídat, jako nová milenka, nejen hop hned na věc, trochu toho těšení a napětí ve vztahu musí být :-) přemíchával jsem, ředil jsem víc a víc a furt se ucpával, tak jsem ho ustřihl, jen o kousíček, bo druhý jsem samozřejmě neměl a naposled spárovačku přemíchal a zase se ucpal, ale pak najednou to šlo a šlo to i dnes, ale to jsem už věděl, že to půjde.
Pro jiného zkušeného hračka, pro mě dnes už taky, holt jsem si tím musel projít, trochu jsem i teda klel, přiznám se, máte namícháno, musíte vše zpracovat, práce stojí, pytel ucpaný, bez něj to do těch bezedných děr všelijak širokých anebo naopak uzoučkých pořádně nedostanu, hic jak cyp, kurva to je zase den... :-D
Na fotkách to přijde horší, fotky nic moc, narychlo a taky je to ještě živé, nezaschlé, navíc jsem vše, ten prach oprášil jemně vodou.
Ještě to přijde finálně upravit, zkusím poředit, zesvětlil starou letitou zásobu omítkové barvy, aby odpovídala dnešnímu tonu barvy a zaříznout do roviny ty nerovnosti po spárování, po omlácení starého.
Otázka co dál, impregnovat, nebo ne. Prodejce z kamenů.cz kde jsem vše vždy řešil, tak samozřejmě nevěděl, stará chalupa, klasika, zda teda uzavře impregnace kámen oboustranně, já jsem teda zatím přesvědčen, že jo, i když dnešní chemie dokáže zázraky, tak tady tomu moc nevěřím.
Dal mě kontakty přímo na hochy od fochu, sám od sebe, já se na ně chtěl stejně doptat, mají na prodejně víc druhů opravdu spešl impregnací a hlavně kolikrát se mě dotaz přímo na odborníka vyplatil.
Soused, co dělává všelijakou stavební činnost a je teda ultra v tom zběhlý a moc šikovný, vyhlášený přímo, tak třeba taky spároval podobnou zeď na baráku a pak jí musel asanovat, navrtávat nad kameny, dávat tam patrony, vlhkost šla totiž metr vysoko, dřív tam nebyla, jak typické...no mezi řečí mě předtím zmínil, že zdi celé impregnují vždy a tak raz za dva roky by se to mělo obnovit, nebo dle chutí každého, že...no mě přijde, že právě ta impregnace u starého baráku, nedokonale izolovaného to vše zabije, možná se pletu, ale zatím si to stále myslím. Uvidím, optám se, ale určitě to nechám zatím tak syrové, minimálně přes zimu jo, vždyť takhle vydržely stavby tisíce let...
Samozřejmě, už jen ta spárovačka samotná tu zeď kamennou víc zavře, dřív tam byly mezery...ale na druhou stranu, já měl na kamenech dřív nějaké nahození nějaké "malty" tak dvacet let staré někým dělané a nevěřím tomu, že tehdy nějak moc řešili jestli zeď větrá.
Tak jsem vše odhalil a jen zaspároval. Taky pravda, nějakou starou izolaci typy ipa, lepenka jsem nad kameny našel, drolila se už, to málo co jsem vysekal jsem už ale nenahradil, těžko proveditelné, aby to mělo smysl, lepit to nebylo k čemu a byl to jen kousíček šířky zdi.
Ono to vypadá jako šílený elaborát skrz nic, ale stará chalupa, zásahy do ní nejsou jen tak, taky tam jen na tento kousek padlo 55 kg hmoty, nezdá se to, s tím jsem i počítal, ale o to víc díky rukávci na tlačení hmoty do spár jsem byl rád :-) tak to zas taková kravinka nebyla, úplně ne.
Nicméně elaborát to teda je, ne, že ne, vím, já se chtěl jen podělit, jak je někdy těžké dostat se k informacím, jak si počínat, jak co udělat, novostavba je v tomto daleko jednodušší...
No uvidíme, je to jen začátek, ještě přijde vše rozbít, vstup před chalupu, nové kameny pochozí, nový chodník z kamenů, nová zídka pod vchodem...taky jsem našel nějaké zajímavé zemnění, bleskosvod či co, je to trochu vidět na fotkách, elektrikář mě kdysi řekl, co to je, no necháme to radši tam :-D
Vypadá to teď víc daleko lépe, fotky jsou sice špatné, narychlo a není to vše ještě proschlé, ale zdálky je ten optický vjem teda hodně jiný, navíc ta omítka se už místy trochu bortila a co se týče kamenů, já to musel opravdu zaspárovat, větrání nevětrání, té havěti všelijaké když dáš tady u nás v přírodě kdekoliv byť jen minimální šanci, tak je hned v baráku...
Přidávám i už jednou zde prezentovanou fotku se mnou, to jen protože teď nemám po ruce dokumentace původního stavu, aneb mám, ale nechce se mě už hledat, jsem už tak zase vypsaný jak se patří :-)
Jo a taky jsem si trochu vyhrál s větracími mřížkami, kolečky ve zdi, původně byly zaplácnuty maltou, dovnitř odvětrací roury se tudíž už nevlezly a teda atypický rozměr měly...nešly sehnat, samozřejmě uvažoval jsem je z něčeho vyrobit, či upravit ty dostupné, ale tyhlety staré keramické se mě zdály nej, líbily se nám, tak jsem je opatrně obrousil (jsou dosti křehké) a i roury samotné, nakonec tam pásly a drží jak fík i bez lepení a hlavně nevyčuhují, to až budu od zdí zase odhazovat sníh...
Vím, že by to vše šlo provést lépe, spárování samotné, ale opravdu to není nová dlažba, či nová pokládka kamenů, tu se s nějakým spárováním ještě nepočítalo a taky pravda, odsekal jsem vše staré jen tak z 90-95%, bo pak to dost dobře nešlo a nechtěl jsem staré kameny pokoušet.
Jooo, taky je pravda, že kdybych to vše obtáhl ještě zrovna jednou, pak by jsem byli-y- i oba svá spokojeni, já i zeď, jak to tak bývá kolikrát i ve vztahu manželském, či nemanželském, ale chlap no, někdy to stačí... :-D
Přílohy
IMG_20240508_184033.jpg
IMG_20240508_184040.jpg
IMG_20240508_184055.jpg
IMG_20240508_184129.jpg
IMG_20240508_184152.jpg
IMG_20240508_184229.jpg
IMG_20240508_184236.jpg
IMG_20240501_135913.jpg
IMG_20240429_183924.jpg
Naposledy upravil(a) sima dne čtv kvě 09, 2024 2:13 am, celkem upraveno 10 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24556
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

hamoun píše: stř kvě 08, 2024 10:16 pm Já si případně spedici s Petrem řeším osobně... to by ses tu nedočetl ... Obrázek
To je mě jasné, já jen blbnu...však už jednou jste pořešili lavičku :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4120
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od puschpull »

Hezká práce, Radku.
... a nikdy nekončící ... (*_^) |,,,,
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19578
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od hamoun »

To spárování máš parádní.. to teda koukám... !

edit: zidku samozrejme taky :)
Naposledy upravil(a) hamoun dne čtv kvě 09, 2024 8:17 am, celkem upraveno 1 x.
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49527
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Šímo paráda !! Vypadá to dobře. Já bych to ničím neimpregnoval.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20851
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od námořník »

Pěkný Radku 👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4807
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Tsakabaru »

Radku super, nevypada to vubec spatne ,,,,| (*_^) |,,,,
na impregnaci bych se taky vykvajz, tenkrat se stavelo z dlouholetych zkusenosti a to o zadne neslyseli
ne vsechny moderni postupy se proste na stary stavby hodej, vetsinou spis ne

jenom ja mam sokl oblozenej zulou :-DDD :-DDD :-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“