Star Fleet Forester SF aka "Forejs"

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3672
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

:-DDD Pockej na sraz. Budeme tam oba. :-D
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3672
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

Jako tady.
Přílohy
IMG-20200906-WA0009.jpg
IMG-20200906-WA0003.jpg
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4532
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

parada! (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2281
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Metuzalem »

Senilní dědek se synem a k tomu dva starý krámy, to je mi teda paráda... :-) Ale doopravdy, Stando, vypadáš čím dál mladší :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19239
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od hamoun »

,,,,| (*_^) |,,,,
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3672
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

...hele,hele, nak mi moc smajchlujete, :-DDD ale dik. :-)
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2281
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Metuzalem »

To víš, už jsem tě dlouho neviděl a asi ještě dlouho neuvidím, tak si dovoluju :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3672
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

:-DDD (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4532
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

nejak ty vlakna flotily zanedbavam

Lego ted ceka na vetsi akci na kterou se zatim pomalu sbihaji prubezne objednavane dily a z Rezy jsem dneska teprve vylozil skrin, kterou jsme tu zajistili pro tchana asi pred dvema mesici a dneska si ji konecne vyzvedl, takze s ni muzu konecne na technickou, opet je tedy na rade Forejs...

uz nejaky cas se nam nepozdavala spotreba, obcas zavanula opojna vune benzinu i mimo stojan a zneklidnovalo sporadicky se rozsvicejici a zhasinajici kure

a protoze jsem pred srazem resil podezreni na nejakej zvuk od LP kola, vzal jsem to nad kanal a prosel to od predu do zadu
bohuzel se potvrdilo podezreni, ze ucintava nadrz, vlastne na ni uz byl od shora dolu tahly flek slezlyho bordelu i barvy...
tak nejak jsem doufal v nejakou tu netesnost kolem hrdla, bohuzel se casem ukazalo, ze to cinta pri plny nadrzi i kdyz auto jen stoji, pri pulce a mene pak i za jizdy splouchanim - tedy i po nejakych debatach na srazu nejspis opravdu prorezla nadrz, parada :-D ,,,,| (*_^) |,,,,

na sraz jsme teda tim padem krome 1kg hasicaku ve standardni vybave Forejse jeli i s pridavnym 6kg praskem v kufru, jak si mnozi vsimli :-DDD

ceka me tedy vymena nadrze a s tim se tak nejak v ramci teto prilezitosti primo nabizi vymena/renovace zadni napravnice, ramen, silentbloku, atd... uvidime

dalsi vec co budu asi pred zimou muset resit bude ventilator topeni, ktery tusim uz minulou zimu delal tak trochu chvilema kraval a zacina byt slyset i v lete v urcitych chvilich

a jako tresnicka na dortu neproblem, v podobe totalne vysmazenyho kryciho plastu vicka prihradky na palubovce, kde jsem, surujice na sraz, nasel jednu malou prasklinu v rohu a druhou na protilehle hrane a jal se prasklinky zkoumat - to byla samozrejme chyba a pruzkum prasklinek dopadl nejak takhle:

kastlik.jpg
vlastne tohle je finalni stav pote, co jsem na srazu Standovi a Vladovi ukazoval, jak krehky uz ten plast je :-D
vypada to blbe i z venku jsem dneska zjistil, ale resit to nebudu, protoze stale nemam rozhodnuto, jestli misto kastliku neprijde 2-DIN kaplicka na radio, prip. Standovo reseni s vyklopnym radiem (docela se mi libi, ze ani moderni radio by pak nemuselo rozbijet letity design interieru)

a k tomu objevena jedna dira v podlaze a totalne "suchy" podbehy, takze sedmeho hura na vikend do dilny a bude se vyvarovat, strikat, patlat a uvidim co do te doby jeste vymyslim ci sezenu, v kazdem pripade bude ted Forejs chvilku zase odpocivat a zastoupi ho na chvili Reza

no neni to krasa, kdyz ma chlap takovou kopu aut? :-DDD ,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3672
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

Jsi sikovnej kluk. (*_^) |,,,, Uz se tesim na dalsi reportaz, cos opravil, nebo noveho vymyslel. :-DDD
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49281
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Star Fleet" - Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od VDC »

Já taky
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4532
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Star Fleet Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od Tsakabaru »

kurna tady bylo dlouho ticho 8() :-D

no Forejs od rijna/listopadu "stal" s deravou nadrzi (samozrejme jsem ho jednou, dvakrat za mesic "vyvezl" cestama do kanclu apod.), protoze posledni vetsi trip na sraz a pojizdky v ramci srazu se ve spotrebe projevily hodnotama urputne boxujiciho osmivalce :-D

kazdopadne naskytla se prilezitost ke komplexnejsi kanibalizaci vyrazeneho SF a na ten pad zitra podnikam neplanovany vylet...

operace Klika - cast 1.

co jsem ale pred casem zaznamenal, ze po zime jaksi nejdou otevrit pate dvere a tedy vzhledem k zitrejsimu planu mi prislo jako dobry napad se na to jit mrknout =)

vsechny soft pokusy s centralem a ruznejma manipulacema s klikou skoncily dle ocekavani fiaskem a teda prisla na radu tvrda prace :-D

zacal jsem v ramci moznosti zevnitr sundavat tapec patych dveri, ale protoze vim, ze zespod vrat jsou dva cudly, ve vic nez finalni vyhnuti plastu shora a nejaky montazni prostor doufat neslo
(povsimnete si po zime vymetenych drevniku v pozadi, po vcerejsich a predvcerejsich mrazech chciplych kvetu tresne a jabloni, dvou der ve folii skla v prave a na piskovisti se povalujiciho kocoura, zaujate sledujiciho me pocinani v leve casti fota)

klika01.jpg

po vyhnuti tapece je k mani uzky, rezavy (a krvavy), presto uchazejici pristup k mechanismu kliky a zamku ve smyslu, ze s tim jde hybat, tahat za tahla, ale proc to nene zjevne nebylo, tak jsem vyhaknul a osdrouboval kliku v nadeji, ze treba uvidim vic - no nijak zvlast :-/

klika02.jpg
klika03.jpg

kazdopadne kdyz jsem se vratil dovnitr, svetlo z diry po klice ukazalo vic, a tak dlouho jsem tam strachal, sprajcoval a tahal za vsechno mozny, az se zadarilo, vrata se otevrely, tapec sel dolu, klika taky a konecne se dalo pidit po pricine problemu =)

klika04.jpg

no a tady je zjisteni:
kousky 1, 2 a 3 by se mely nezavisle pohybovat tak, aby cep kousku 1 jezdil v drazce kousku 3 a tahem za kliku (tahlo 5 jde smerem dolu) se posunul ke kousku 4, vychylil jej vpravo a tim otevrel zamek...

klika05.jpg

...problem je, ze to vsechno zrezlo v jeden kus a jediny, ceho byl mechanismus schopnej, bylo vytoceni celyho nove vzniklyho kusu nahoru, takze draha toho kousku 3 nebyla dostatecna, aby hnula kouskem 4 vpravo tak, jak by bylo treba aby se zamek otevrel, jen ho lehce strejchla

klika06.jpg

takze jsem to teda cely prolil odrezovacem a pro dnesek to zabalil s tim, ze necham chemii fungovat (a prubezne prostrikavat dalsi) a jsem zvedavej, jestli se to jeste vzpamatuje

kazdopadne je ten dil horkej adept na vymenu a jsem rad, ze jsem se k tomu dostal pred zminenou kanibalizaci, protoze jakejkoli dil, kterej chodi, je na tom lip nez tenhle :-DDD =)
Naposledy upravil(a) Tsakabaru dne úte dub 23, 2024 7:59 pm, celkem upraveno 1 x.
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24397
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Star Fleet Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od sima »

Do toho by se mě dvakrát zrovna nechtělo, dobřeee Mílo (*_^) |,,,, a parádní foto rozborka.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3672
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Star Fleet Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od StandaB »

Ach Milo,..tvl,.. tys to kuchal zavrene!..To teda respekt!!! ,,,,| (*_^) |,,,, Ja to za ty vsechna leta asi 2x, nebo 3x prostrikal nejakym olejem, kdyz jsem mel sundanej ten dekl, a hlavne...to vrato bylo OTEVRENE!!! :-DDD Jsi fakt dobrej.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49281
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Fleet Forester SF aka "Forejs"

Příspěvek od VDC »

Pěkná operace !! Taky jí mám za sebou kdysi dávno. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“