Muzika a hudební tipy

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24345
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od sima »

Vím, taková ta vznikající typicky maloměstská kapela. Ale stejně jsem za ní moc rád, že to ti staří pardové nevzdávájí, založili další kapelu a stále je to baví, dávají do toho všeho svůj čas, energii a i finance. Navíc za mě fajn muzika, hraní taky. Složení znám, cirka pomalu šedesátníci, někteří už zcela šedesátnici :-) Zpěv: Bob- původem Holandaň, navátina zde do valmezu, po samet revoluci, krásné časy...poznal zde svou lásku, partnerku a už tu zůstal, valmez ho taky silně učaroval, to nejen muzikanstké podhoubí zde, toto není jeho první kapela, má svůj typický, originální temný, hluboký zpěv. Kofi- bubeník, tak tj stálice, ale osobně jsem ho neslyšel teda strašně dlouho, myslel jsem, že už do bubnů nemlátí no a co pak teprve Hynek na foukačku jen zde, tj pan basák s velkým B teda, hraje jinak třeba v Cimentu, mimochodem teda, měl toho a má vícero, ale ten na basu fakt umí, festovně, bezpražec cokoliv, jede jak pila. Pak basák Fojtů, taky stará skvadra...no a náš alternativní Boďa, s tím jsem se taky potkával, když jsem ještě hrával, on neuměl nic, nic moc teda, já víc, dnes je tomu zcela opačně :-) a další- ságo a zpěv holčina.
No a Navrátil na kytaru mě překvapil, nějak se taky naučil, to jsem fakt netušil, že hraje...
Taky je přítomen už téměř legendární Karel Prokeš, dramaturg M-clubu valmez, který dokázal za bolševika nemožné a dotáhl sem kdejaké rebely :-)
Berte to milosrdně, zvuk si musíte domyslet, normální zcela amatérská nahrávka ze staré hospody Přístav. Jsou tam čtyři videa...
My tam měli kdysi zkušebnu a ten krásný starý barák jsme měli zcela prolezlý, tehdy byl na spadnutí teda, díky jednomu skvělému chlápkovi barák ožil, totálně ho dal dohromady a zrekonstruoval, doslova za pár peněz, sháněl co šlo kde šlo a tak krásně to dnes nejen uvnitř vypadá, hospa má krásnou polohu přímo u Bečvy, zahrádka je přímo nad ní. Mimochodem při stoletých povodních jsme tam s kámošem stěhovali narychlo pryč veškerou aparaturu, ještě, že jsme to nenechali jen tak, zazvonil u mě, tehdy nebyl ještě mobil kontakt a že musíme jít, že má dodávku a že Bečva je už vylitá až pomalu do zkušebny... tak jsme to vše sami dva odsmýkali a odvezli, všude šíleně scalo a pak jsme spokojeně odešli do non stop baru- tančírny, ráno jsme vylezli a pomalu jsme se nedostali domů, jen jsme opilecky zírali :-D to jsem tu už popisoval...moje žena myslela, že ma zabije, myslela si, že jsme už někde snad utonuli, už to bylo ve zprávách všude a my si tahali v klídku ty své bedny... :-D :-/
Valmez je kulturní město, taky spoustu kapel mělo a má, i známých, minimálně teda jednu jo, za bolševika to bylo doslova hnízdo jinde předem zapovězených akcí.
Mrzí mě, že jsem tam nebyl a o koncertu nevěděl, už se nestýkám tolik s jistými lidmi... mohlo to být fajn, i ta samotná hospoda má atmosféru. Jak říkám, krásný, starý, nádherně a se vkusem opravný barák i vše okolo něj.
[media][https://www.youtube.com/playlist?list=P ... ccaQ/media]

Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od Tsakabaru »

Radku to je parada!
jednak teda to maji fakt pekne, jemne nazvuceny (coz tam koukam neni poprvy - viz. "Heart Of Gold", a kdyz to srovnam s videem "Rosie Wade & Jam Club" to je nebe a dudy) - to cumim, druhak to skvele podani...

jako fanda Raye teda "Unchain my heart" na zivo i se saxikem - to bych si vychutnal do syta a ten "chroptak" v ramci tohohle songu zpevakovi asi sedi nejvic

"Californication" zahrany tak dobre a presne, jak kdyby to bylo nejaky komercni karaoke - klobouk dolu ,,,,| (*_^) |,,,,

moc pekny =) ,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24345
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od sima »

To jsem rád, že se ti to taky líbí! =) Jj. Pravda, s tím zvukem jsem to přehnal, na ty podmínky je to dost slušné, já tím jen myslel, že to holt není profi zvukařina, či už vůbec ne studiová nahrávka, člověk se musí zaposlouchat a mít taky něco už naposlouchané, či odhráté, aby věděl jak to asi znělo uvnitř a popustil uzdu nezbytné fantazii. A to ty máš, znáš tolik -mega muziky, to já ani ne zlomek.
Opravdu jsem si to pustil vícekrát, tak se mě to líbilo a jak říkáš, ten temný hlas, chraplák v tom songu sedl.
Jsem opravdu rád, že jsi to ocenil, že nejsem zbytečně nostalgický nebo já nevím jaký, že nejsem sám komu to něco říká (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3931
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od puschpull »

Dnes zakoupeno v Kauflandu:
https://photos.app.goo.gl/EcQJLZBig5cYyh7s8
199,- ale Bowie patří mezi mé oblíbence
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od Makovica »

Bowie je genius.
To je nejaka special edicia niecoho ?
Ci to je nejaka Kaufland only edicia ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3931
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od puschpull »

Makovica píše: čtv bře 28, 2024 8:35 pm Bowie je genius.
To je nejaka special edicia niecoho ?
Ci to je nejaka Kaufland only edicia ?
Časopis speciál, 150 stránek. Takto mám už Queen, Led Zeppelin, Jethro Tull a Genesis...

https://www.epublishing.cz/bowie
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od Makovica »

Pozeral som, ci sa da objednat na dialku a nic z toho ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od Omega23 »

Makovica píše:Pozeral som, ci sa da objednat na dialku a nic z toho ?
Tady by to mělo jit objednat
https://www.radostzpoznani.cz/Hudebni-c31_48_2.htm

přepínám

__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24345
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od sima »

puschpull píše: čtv bře 28, 2024 9:31 pm Časopis speciál, 150 stránek. Takto mám už Queen, Led Zeppelin, Jethro Tull a Genesis...

https://www.epublishing.cz/bowie
Přišla mě zrovna před pár dny od vydavatelství Extra Publishing tato nabídka za 150kč. Dřív jsem od nich už něco zakoupil... Bowie má určitě svůj docela originální styl, jeho pověst ho za mě- pro mě, ale až moc předchází, přeloženo: něco maličko od něj i snesu, možná bych si to i pustil, ale není to zrovna můj šálek kávy. Osobnost to samozřejmě byla, dotáhl to daleko.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od Makovica »

Omega23 píše: pát bře 29, 2024 6:58 am Tady by to mělo jit objednat
https://www.radostzpoznani.cz/Hudebni-c31_48_2.htm

přepínám
Dakujem za nasmerovanie.
Pro objednávky na Slovensko využijte prosím náš eshop www.radostzpoznania.sk. Děkujeme.
Ale tie € ceny riadne prikurili.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4463
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od Tsakabaru »

jsem donedavna netusil, ze Beastie Boys (asi netreba predstavovat) v roce 2007 vydali instrumentalni Jazz/Soul/Funk album, nastroje si z vetsi casti odehrali a soucasne to neni vubec spatny 8-?

samozrejme - je tu mnozstvi kapel plne orientovanych timhle smerem, ktere v ramci zanru produkuji zvuk, rekneme "zajimavejsi", sam jich nekolik posloucham, ovsem z repertoaru BB, zastoupeneho prakticky vyhradne Hip-Hopem je pro me tohle album natolik prekvapive a jako jediny vystrel od nich timhle smerem i jedinecne (a jak jsem uvedl - soucasne v ramci zanru i prekvapive dobre), ze proste za "vypichnuti" stoji =)

album se jmenuje "The Mix-Up (2007)" a pokud bych mel vybrat kostovaci track, tak asi tenhle:

Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od VDC »

Dík za tip. Prozkoumám !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od Makovica »

Zaujimave. Skusim v aute.
Kupili sme s kolegami teraz "rodinny" Tidal.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3931
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od puschpull »

Jedna pohodovka na pndělní ráno. :-)

ARCTURUS – La Masquerade Infernale (1997) , Avant-garde prog metal, Norsko

https://arcturus-no.bandcamp.com/album/ ... -infernale
https://www.metal-archives.com/albums/A ... rnale/1131
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
fox
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: pon dub 27, 2015 9:13 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Votice

Re: Muzika a hudební tipy

Příspěvek od fox »

=) =) =)
Subaru Forester 2.0X SG
Subaru Impreza 1.6 ex
Subaru Impreza 2.2 ex
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“