Pazvuky ? Lozisko

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

10tky mil nie je zrovna malo ks. Snad uz na trhu nebudu.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od mišus »

@Vrták Kuzelikova mají turba ;) atmo mají kuličkový ;) ale tyhle upgrady smysl mají a taky dávám na atmo auta kuzelikova ;) (teď se bavíme se o nápravě na rezach a foresterech do roku 2006 ne o tom viceprvkovym hnoji.)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49218
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od VDC »


mišus píše: (teď se bavíme se o nápravě na rezach a foresterech do roku 2006 ne o tom viceprvkovym hnoji.)
Nech si toho, jo ? Obrázek

Vrtáku dík za report !!

U těch lacinejch značek je to hlavně trošku loterie, jestli ten který zabalený díl je zrovna povedený nebo ne. Obrázek

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

Ako smrtelnik zisti typ loziska, ked chce do hnoja co najlepsie ? :) Toto sa imho bezne neuvadza, ma to nejake anglicke technicke oznacenie ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Tsakabaru »

loziska jsem bral SKF vzdycky, nepamatuju si, ze bych s nimi mel nekdy problem (na Forejse jsem daval i SKF rozvody)
nez jim definitivne hrablo, tak jsem je nakupoval v kelly, ted uz nekolik let prevazne granex (*_^) |,,,,

pro jeden zavod Lincolnu v CR jsem i neco delal, takze jsem nevynechal prilezitost komentovane prochazky s cumendou (to ja nikdy) :-D =)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od pufko »

Makovica píše: úte úno 20, 2024 7:38 am Ako smrtelnik zisti typ loziska, ked chce do hnoja co najlepsie ? :) Toto sa imho bezne neuvadza, ma to nejake anglicke technicke oznacenie ?
Istotu by si mal len z autorizáku, ale to asi nechceš ked vieš že ho kúpiš za menej ako polovicu.
Asi by som nemal obavu so žiadnym, pozerám len aby bola pribalená hlavne matica pre poloos a k niektorému sú pribalené aj nové skrutky na uchytenie náboja.
Vyhýbame sa značkam KAMOKA, Master Sport Germany...
Hlavne ten nový opatlať farbou a ideálne aj ten nosný plech aby to tam nezahrdzavelo tak že to potom nejde.
Inak v novom náboji je maziva dosť poskromne, keby tam človek pridal tak mu jedine predlži životnosť. Rozlisovať to ide úplne lahko, ale to sú veci čo si musí človek urobiť sám, žiaden servisák sa s tým nebude babrať. Vymení tak ako príde, žiadne mazivo a ani nafarbenie voči korozii...

Ja som dnes v práci rozlisoval starý vadný náboj a pekne je vidieť ako sa poškodilo ložisko (to vonkajšie), druhé bolo v poriadku. Hned som si vylisoval aj štifty, pretože pred tromi rokmi sa mi jeden tesne pred STK utrhol.
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od Makovica »

Update: po prezuti zo zimnych na letne ATcka cca pred dvomi tyzdnami sa ten zvuk vyrazne zoslabil. Asi to tam lepsie "zapasovalo".
Je to citit len jemne, viezol som servismana zo servisu, kde aj prezuvam/uskladnujem gumy a zhodli sme sa, ze je este cas na vymenu.
O tyzden pojdem dlhsiu trasu, tak este uvidim.
Ale sucasne som od "subaraka Michala" / subarak.pl objednal 2 original loziska Made in Japan a dnes prisli. S postovnym spolu za 258E.
Pribalene k tomu nebolo nic naviac extra.

Inak treba riesit pri vymene lozisk geometriu, pokial do toho nemlatili pri rozoberani 8kg kladivom ? Tuto konkretne myslim na zadne loziska.
IMG_20240321_132701857.jpg
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to lepší, IMHO většina lidí i servisů to nedělá.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pazvuky ? Lozisko

Příspěvek od sima »

Na mém SG mám postupně měněné obě zadní ložiska, geometrii jsem dělat nemusel, ptal jsem se samozřejmě na to taky, plně důvěřuji Waltrovi Embertovi. Je fakt, že ložiska šly vyměnit bezproblémově. Pneu se sjíždějí furt stejně, jako před výměnou (správně rovnoměrně).
Žádné jiné změny jsem taky nepostřehl, nejsou, na chování auta jsem cimprlich, na podvozek obzvláště.
Od výměny prvního ložiska (SRN) najeto cirka 50 000km.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“