Povinné ručení a havarijní pojištění

Odpovědět
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Chorche »

jako že ho nevodtáhli v rámci pojistky?
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od hamoun »

psal to ve tvem vlakne, jak se resil tvuj potencionalni odtah ...
vice nevim :)
škoda superb
ex WRX 2008
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Chorche »

aha, tak to mi vypadlo z hlavy, du to skusit najít
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Tsakabaru »

jo to je pravda, resil to v ramci CR tusim, Plzen-Pha? jen uz nevim co tam bylo za problem
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2916
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od .dundee. »

...ale vodtáhli, ale ne zdaleka tak, jak jsem čekal u asistence bez limitu ... jasně že moje chyba ... měl jsem si nechat udělat právní analýzu VPP k dané pojistce a ne si bláhově myslet, že obchodní termín "asistence bez limitu" znamená to, co si člověk představuje.
... takže příjezd odtahovky na Lipno - OK, pokusy o nastartování - OK ... no nechytlo to, a to jsem tu baterku měl už předchozí noc v chalupě na nabíječce ... takže podezření bylo i na něco jiného (neznámého)
... další nabídka byla odtah do Frymburku, tam ti prodám novou baterku a můžeš to zkusit - jako co bude dělat pražák v zimě s celou rodinou a lyžařskou výbavou v neděli odpoledne ve Frymburku sice s novou baterkou ale stejně (zřejmě) nepojízným autem
... takže v rámci "asistence bez limitu" jsme kejvl na druhou možnost a tou byl odtah do místa bydliště, kerý platím hotově řidiči (a z něhož mi milostivě odečtou 50km) - no neber to, když za tebou stojí manželka a děti,klepou se zimou a noc na krku ;-D

... musím dodat, že chlapík z Frymburka byl solidní, vyložil nás doma, vyložili jsme natažené auto, zaplatil jsem mu nemálo peněz a pak mě ještě s autem hodil až před servis, kde ho složil.

... a závěr :-) za tři dny, kdy v kuse mrzlo, jsem došel do servisu, a místní maník přišel k úplně zamrzlému autu, vzal jejich startovací booster a po třech líných otočeních to chytlo, a pomalu se to rozeběhlo do normálních otáček.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2916
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od .dundee. »

Geraltos, který shodou okolností dva roky dělal v pojišťovnictví - takže o tom jejich buzzspeaku něco ví, si teď dělal analýzu pojistek, která by uměla odtah ze zahraničí do ČR - a v podstatě z těch komerčně nabízených žádná. Do místního servisu ano, při zrušení auta a jeho likvidaci taky - to se nějak dokážou postarat.
Ale když se ti to posere, sám si neporadíš, nechceš to nechat opravit na místě (protože cena, nebo jiný důvod), tak ti auto domů odtáhne možná za 14 dní (to je ta repatriace auta), pokud mají čas, volné kapacity, povede se ti je ukecat a podobně. Rozhodně to není, že zavoláš, popíšeš problém, řekneš že chceš repatriovat auto a druhý den je tam odtah. Jo a taky prej hroznýho majzla na ten první telefon, protože podle prvních informací se už nějaká plnění vylučují.
Podle mne musíš bejt profesí pojistnej právník a likvidátor, abys v rámci pojistky dosáhl odtahu nepojízdného auta ze zahraničí do místa bydliště.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Chorche »

:-D no to sou dobrý vyhlítky... jináč ten vodtah nemusel bejt nutně do místa bydliště, klidně by to mohlo bejt do "značkovýho servisu" (v ČR sou 3 a se všema se znám).
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2916
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od .dundee. »

"značkový servis" ... je ten, co s ním mají registrovanou spolupráci ... rozhodně to nemusí být ten, který si myslíš a který to umí opravit ... jako fakt bacha na ně
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Chorche »

no mluvil sem o sobolu, tam sou fakt jen 3 servisy v česku. S otloukánkem je to samozřejmě jinak. Ale jak řikáš, bacha na ně. Jen vybrat teď to nejmenší zlo...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20659
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od námořník »

Když mi na Levorgovi odešla baterka a civka, tak mě otahovali z Třebívlic do Těhovce k Janouškovi.
Bylo to zdarma. ( ČSOB neomezený odtah) .
Jo a dneska mi díky DAS přišla platba za ten poskozenej nárazník a lízátko, co mi zničili při najíždění.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Maxcz »

Kdysi dávno když mi nabourali ještě BMW celý bok, tak odtah 500m do BMW a přišla faktura na 5000Kč a to sem měl neomezený odtah. Když jsem tam volal, tak mi řekli, že něco musí přece vydělat, když mi platí celý bok (ten co mě naboural měl stejnou pojišťovnu takže 4mesice dohadů co zaplatí atd) - česká pojišťovna, dnes Generali. Odkázal jsem je s tím na právníka, fakturu stornovali a omluvili se s tím že se vlastně přehlédli, že to ve smlouvě mám, ale po telefonu kecy musíme vydělat přece...

Teď mám ČSOB a nemohu říct ani popel, před dvěma roky mi to frajer zadupl na kruhaci, tak jsem ho lehce liznul (150tis škoda na Kodiaqu) a já si po dvou měsících vzpomněl, že jsem si tam nechal dát nějaké "malé havarijko" tak jsem zkusil a vyplatili mi za 3dny maximální částku co šla.

Známým se teď podelalo v Polsku auto a odtah až do ČR do servisu co si řekli. Já si na cestu do Rakouska dělal havarijko, opět u Generali neb ČSOB nemá krátkodobé. Dal jsem variantu all risk nebo jak se jmenuje a tam se výslovně psalo buď v zahraničí odtah do nejbližšího servisu nebo za příplatek do servisu v ČR a servis jaký si řeknu...
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Chorche »

no generali měla sousedka, před rokem mi před barákem vorvala rafku - blatník a nárazník. Jenže auto je v polepu, takže to nešlo řešit v normálním servisu, páč ty polepy nedělaj a nechtěli se tim zabejvat. Takže rozpočtem a všechno sem si to musel voběhat sám. Sehnat novej blatník, stříknout, pak dát polepit, nárazník dát stříknout... nevim na co mě to vyšlo, ani sem to nepočítal, ale nakonec sem z nich vysomroval 14000... legrace. A sousedce co si u nich tu pojistku platí deset let dali výpověď :-D
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Maxcz »

Chorche píše: pát zář 22, 2023 6:01 pm no generali měla sousedka, před rokem mi před barákem vorvala rafku - blatník a nárazník. Jenže auto je v polepu, takže to nešlo řešit v normálním servisu, páč ty polepy nedělaj a nechtěli se tim zabejvat. Takže rozpočtem a všechno sem si to musel voběhat sám. Sehnat novej blatník, stříknout, pak dát polepit, nárazník dát stříknout... nevim na co mě to vyšlo, ani sem to nepočítal, ale nakonec sem z nich vysomroval 14000... legrace. A sousedce co si u nich tu pojistku platí deset let dali výpověď :-D
Já od Generali přešel k ČSOB, jediný co mě tam štve, že zdražili :-) Ale to všude, tak co se dá dělat...

Teď jsem od nich vzal jen to havarijko na 14dni... vyšli nejlépe... naštěstí nebylo třeba [3GEARS]
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Chorche »

no já mam právě od nich nabídku na sobola, havarijko s "neomezenou asistencí" za 17000, s tim, že cenu auta maj nastavenou na milion :-D To je celkově lákavý, ale nerad bych pak skončil stejně jako s europ asistencí...
Jináč mě teď rozesmála allianzka u který mam pojištěný obě rafky. U druhý mam "polohavarijko" (v tom je krádež, kundatra, smažky atd.) a teď při výměně čelního skla sem zjistil, že tam maj celkový plnění jenom 76000 :-D Nemyslim na to vokno, ale při tej krádeži nebo kdyby to celý ta kundatra sežrala... Auto má furt hodnotu přes 200 podle mobile.de
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Povinné ručení a havarijní pojištění

Příspěvek od Maxcz »

Chorche píše: pát zář 22, 2023 6:25 pm no já mam právě od nich nabídku na sobola, havarijko s "neomezenou asistencí" za 17000, s tim, že cenu auta maj nastavenou na milion :-D To je celkově lákavý, ale nerad bych pak skončil stejně jako s europ asistencí...
Jináč mě teď rozesmála allianzka u který mam pojištěný obě rafky. U druhý mam "polohavarijko" (v tom je krádež, kundatra, smažky atd.) a teď při výměně čelního skla sem zjistil, že tam maj celkový plnění jenom 76000 :-D Nemyslim na to vokno, ale při tej krádeži nebo kdyby to celý ta kundatra sežrala... Auto má furt hodnotu přes 200 podle mobile.de
Zrovna včera jsem koukal tátovi koukal na Generali, nadával, že mu povinné zdražili na 3500 ale havarijko zůstalo 12000 😁🤷🏼‍♂️ A na jejich výpočtu to nově vyšlo 29, měl bonus jen 18% (nikdy nehavaroval a dle paní v pojišťovně má maximum slevu a nemá to měnit, že nechápe kde vzal tuhle cenu), mě to slevu ukazovalo 31% nechápu když já před dvěma roky koukal Kodiaqu do kufru, že mám větší slevu než on. A v kalkulačce šlo právě nastavit cenovku auta, oni tam nějakou cenu dali a nebyla úplně daleko od porovnání s bazary... ale když sem ji změnil kalkulačka akceptovala (nevím jak by to pak bylo při uzavření smlouvy)
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“