Nastavování Hill Holderu

Odpovědět
mpu3000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 03, 2023 5:38 pm

Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od mpu3000 »

Ahoj, nechal jsem si u Forestera měnit spojku a v servise jaksi pozapomněli na seštelování i Hill Holder fuknce. Stává se mi tak teď, že mi drží brzdu i v momentě, když už spojka zabírá, aneb je furt nastavenej na skoro úplně sjetou starou spojku.

V manuálu to vypadá jako strašně snadný nastavování (který se má dokonce dělat opakovaně, než to člověk vychytá), ale problém je, že u mě je ta matička kterou se to šteluje schovaná za brzdovým systémem. Našel jsem i nějaký návod na eng fórech jak se k Hill Holderu dostat, ale mají jiný rozmístění v motorovym prostoru a stačí jim odšoupnout stranou nádržku ostřikovače a palivový filtr. Nemáte tu někdo trik, jak se k tomu dostat tak, aby se dal Hill Holder poštelovat?

Posílám fotku jak to vypadá u mě, je to 92kW benzín+LPG bez turba, červeně je Hill Holder, zeleně brzdový hadičky a nádržky. Teď aktuálně prostě nejsem schopnej tam vervat nějak klíč nebo kombinačky tak, abych si uvolnil jistící matičku a nastavil to tam.
Přílohy
IMG_7876.jpg
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4458
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od Tsakabaru »

chm, to jsem popravde neresil ani po vymene spojky a subjektivne bych rekl, ze to po vymene fungovalo stejne jako pred ni, i kdyz uz klouzala pri kazdym vyjezdu do kopce pod trochou plynu :-D

nicmene vzpominam si ze s tim vergloval treba Rosabox na reze a myslim ze i StandaB na SFku, zkus je oslovit pokud se tu neukazi ;)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od StandaB »

Takhle to ma SF. Asi lepe pristupne.
Přílohy
20230824_145339.jpg
20230824_145250.jpg
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od StandaB »

U meho staci vytahnout hadici od odvetravani motoru, je tam mista dost. SG to ma nejak vic zastavene. Asi ve 160tis. me menili lozisko v prevodovce, a pri tom jsem nechal dat novou spojku. S hill holderem nikdo nic nedelal,a funguje dal normalne. To same jak pise Tsakabaru. Tim ti asi moc neporadim, ale jestli to mas nejak rozhozeny, tak to chce fakt seridit. Hodil jsem sem 2 fotky,...jak seridit jiste vis,ale dostat se k tomu bude porod. Nejaka finta me nenapada,krome toho co uz vis. Joo, kdybys mel ruku ktera ma o dva prsty mene, a o tri klouby vice,...tak to bude sranda :-) V nejhorsim pripade holt servis. Jinak ti preji uspesne vyreseni. *_*=*_* (Syn ma sice SG, ale automat, takze jsem veci neznalej) ::-(((
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od mnov »

StandaB píše: čtv srp 24, 2023 3:39 pm ..... S hill holderem nikdo nic nedelal,a funguje dal normalne. To same jak pise Tsakabaru. ....
A tak je to správně, protože to má automatické nastavení vůle spojky. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od StandaB »

Marku dik za osvetu. To jsem nevedel. :-)
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od mišus »

Třeba si v servisu mysleli, že se tím ta spojka nastavuje tak to rozjebali :D
mpu3000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 03, 2023 5:38 pm

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od mpu3000 »

Vůbec bych se tomu nedivil kdyby to tam rozhodili, trvalo jim to podezřele dlouho :D Každopádně díky zatím za info aspoň, doufám že to teda někdo dělal i na SG a třeba ten trik objevil, zatím budu i já zkoušet hledat cesty jak se tam dostat bez odmontování brzdovýho systému. A chápu teda dobře, že s tím že je automatické nastavení vůle spojky, tak si to mělo sednout na novou spojku bez jakýhokoliv user inputu? Abych tomu dobře rozuměl aspoň technicky :-)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od yeti »

...ani očko nenasadíš... :-D :-DDD
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
mpu3000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 03, 2023 5:38 pm

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od mpu3000 »

Tak jsem úspěšně přišel na to, jak se k tomu dostat. Je to teda prstová gymnastika, ale házím to sem kdyby někdo řešil něco podobnýho :)

Nejdřív jsem odmontoval nádržku na vodu do ostřikovačů (pro snadnější přístup ze strany). Díky tomu jsem mohl dostat klíč k matičce co drží celý mechanismus na místě (na fotce zakroužkováno bílou, už bez matičky). Pak se vyplatí odpojit pružinku, konkrétně na straně u mechanismu. Díky tomu se může celá část s nastavovací matkou nadzvednout, pak už jsem s k tomu klíčem a kleštěmi dostal, a uvolnil co potřeboval.

Počet otočení matičky jsem silně odhadoval, ještě by to chtělo trochu poštelovat, ale to nechám zase na jindy, teď mi to stačilo :-)
Přílohy
IMG_7911.jpg
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Nastavování Hill Holderu

Příspěvek od StandaB »

Tak slava!! Ze to byla chirurgie, to ti verim, ale kdyz to klapne,....ten pocit je k nezaplaceni. >B-)
Odpovědět

Zpět na „II. gen. SG (03-08)“