Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49575
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Já jsem se snažil najít odkaz na tu Lidlovku, ale oni jí teď nemají. To by pro tebe stejně nebylo zajímavý, protože je to fakt malá strunovka. Ale pro mojí potřebu je skvělá, už jen proto, že má teleskopickou násadu a lze jí nastavit jak pro Tondu, tak pro mě.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od františek1 »

Jo jo jo, františek má aku pilu a od loňska i rádoby křivonořez taky aku viz

https://www.husqvarna.com/cz/vyrobky/kr ... 967916202/

Je to na ňáký to šmudlání na dědině, slušný trojzubec bere aji křoviny, maliny, ostružiny...

Tím že baterie i nabíječku mám, tak se cenově dá. Point je jasný, může s tím úplně v pohodě pracovat i holka a baví ji to.

Ani mě nenapadají žádné mínusy, tak pár evidentních plusů: lehký, v podstatě bez zvukových projevů a zcela bez řešení benzínů.
Forester STurbo 01
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

A jak dlouho to cca vydrží sekat s tím trojzubcem nebo strunou? Díky
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od františek1 »

No, protože s tímhle se dají sekat docela plochy, nebo lépe řečeno soustavně sekat, tak určitě dvě baterie jsou základ. Tím že křovinořezem sekáš pořád vlastně bez přerušení, tak si myslím že hodina je reálná, a baterie se ti z nuly nabije za cca padesát minut. Takže v poklidu střídáš. Takhle si to z loňska vybavuji.
Myslím že rozdíl výdrže mezi strunou a trojzubcem jsem nezaznamenal.

A ještě k plusům pro holku - nemusí se startovat.
Forester STurbo 01
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

Tak jestli to hodinu seká, tak to je super.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 23054
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od spm »

sima píše: Jen mě teda vadila funkce hlídání vybití baterie, kdy se Makita odstaví, předčasně, jasně aku bude spokojenější, nejspíš furt jo, i když krátké sem tam úplné vybití by jí nezabilo...ale majitel bude bědovat, když je v ní jinak ještě poměrně dost šťávy. Možná už to za budou řešit jinak, na tohle si lidi celkem stěžovali.
Ono je otázka v kterém okamžiku ji to odstaví, ale obecně hloubka vybití má na životnost celkem zásadní vliv, viz graf níže (zdroj: https://www.researchgate.net/figure/Dep ... _318292540). U velkých lithiových baterií se obvykle doporučuje kvůli životnosti nejít níže jak na 80% DOD - a v tu chvíli ta baterka má cca 2 násobnou životnost proti vybití do 100%. A mimochodem při těch 100% je pořád nutné tu baterku odstřihnout, protože ona se jinak dá vybít ještě dál, ale v tu chvíli je to pro ní už úplně konečná... A jak jsem psal, je otázka na kolik to makita nastavila; osobně tipuju, že to bude stále více jako 80% a pak je to prostě asi kalkulace. Na použití doma, kdy se na tý baterce udělá pár cyklů za rok, je asi celkem fuk, jestli se vybije do 100% nebo ne. Na druhou stranu jestli jejich primární zákazníci jsou dělníci, kteří tu baterku za den vybijí několikrát, tak ten rozdíl životnosti začíná být zajímavý...

Obrázek
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3252
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od dracekvo »

Jo, přesně pro to se snažím ty baterky odstavit jak se na nich objeví poslední čárka a nečekám až na úplně vybití.
Není to nic levného, tak proč si jednoduše nepomoct k delší životnosti.
Třeba při práci s motorovkou si stejně člověk dává pauzu, tak při té příležitosti vyměním baterky.
Mám i ten aku trojzubec od makity. Je to takové nijaké. Když je to nějaký bordel typu kopříva, plevel atd, tak to seká super. Ale jak se to dostane do hustší trávy, tak jí to spíš užvejká, než poseká.
Ale na vysekávání kolem plotu to mám raději jak křoviňák. Nemusím se bát, že si strunou zničím plot. Kolem stromů a keříků je to úplně bezpečný.
Jediný co mě vadí je, že to nemá teleskopickou tyč. Nejsem nijak extra velkej a i pro mě je to krátký.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24589
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

VDC píše:Já jsem se snažil najít odkaz na tu Lidlovku, ale oni jí teď nemají. To by pro tebe stejně nebylo zajímavý, protože je to fakt malá strunovka. Ale pro mojí potřebu je skvělá, už jen proto, že má teleskopickou násadu a lze jí nastavit jak pro Tondu, tak pro mě.
Já se i díval po nějakém tom víc jen šmudladle, které by taky stačilo čistě na osek menší zahrady, zbytek bych holt jednou za čas vzal benzín huskou. Byly i docela zajímavé malé struny, třeba od stihlu, ale i jinde. No chtěl jsem radši trochu silnější, větší záběr apod. Uvidím, zas jsem jí dnes neprubl, začlo srát, sotva jsme dojeli na chalupu a já musel roztopit opět rovnou ve třech kamnech, je furt zima a minulý víkend jsme tu nebyli...jen prvních pár stébel, moje žena byla doslova nadšená, takovou radost z nějakého stroje jsem u ní ještě neviděl :-) =) já už byl opatrnější, musím si to srovnat v hlavě, přeci jen je aku někde jinde, než jsem byl zvyklý :-) tj holt jasná věc, těším se nicméně na další test, až posléze jsem si všiml, že struna nebyla plně vytažena, no uvidíme, ono jde o to, že bych nenechával přerůst tolik okraje trávníku, aspoň ne všude, moje žena prý chce taky sekat, těšila se na to, huska benzín je pro ní opravdu těžká a já po pár hodinách sekání na ní taky nemám vždy už energii a navíc než to vše nachystám, tak mě přejde chuť, takhle brnknu po vypínači a frčí to.

To je právě parádní, že má strunovka i teleskop, tož to ti věřím, že ti vyhovuje, když jí můžeš svěřit a jistě rád i Tondovi.
Já jí měl na první dobrou vytaženou až na max a Díťa úplný opak na min, přitom rozpětí je fakt veliké, taky je díky tomu super skladná.
Franto ty mě dáváš, tj aspoň stroj (*_^) |,,,, kdybych měl jak ty baterky, nabíječku nebylo by co řešit, ale nějak začít holt musím. Tohle musí frčet už hodně pěkně.
Spm- moment odstavení Makity nevím, je fakt, že když máš dvě baterky, je to takhle nejspíš lepší, teda jestli nevypíná moc brzy, ale Makitě věřím, tak to mají nejspíš dobře vymyšlené.
Edit: ještě jeden faktor byl pro mě zásadní, nechtěl jsem v tomto případě využití na struně už řídítka "berany", ale jen madlo. Mé ženě se s tím případně bude dělat lépe, nevím zda by si zvykla na řidítka. A já to chtěl na ty dodělávky zkusit taky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20896
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Přišla mi potřetí ta vrtačka a funguje :-). Takže prodejce Hroliniho z bazose můžu doporučit jako seriozního :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

námořník píše:Přišla mi potřetí ta vrtačka a funguje . Takže prodejce Hroliniho z bazose můžu doporučit jako seriozního
Tak paráda Jirko, snad už bude jen a jen vrtat :-).
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20896
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Tak to taky doufám :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49575
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

No tak hurá !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 344
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

Tak musím ve zkratce něco poreferovat o kozách... :-) už nějaký pátek nazpět se tu objevil odkaz na stavební/dílenský kozy od Toughbuilt, takže mi to nedalo a nakonec asi před měsícem dorazily a už párkrát na ně došlo a prozatím velká spokojenost. Už posloužily jako "lešení" nebo i jako pracovní stůl. Fajn je, že jdou jednotlivé packy zvlášť výškově nastavit, takže lze přibližně vyrovnat, téměř v jakémkoliv terénu. Osobně mi rozsah výškového nastavení stačí, ale mám jen 175cm, možná kdo bude vyšší, můžou se zdát malé, to už jsem zaslechl i z různých diskuzích. Jinak stabilita perfektní a věřím, že toho snesou opravdu hodně, zatím osobně neodzkoušeno. Super je i samotné skládáni, takže se poté v pohodě vlezou do kufru klasického osobáku. Za mě můžu doporučit, jen ta cena je asi trochu vyšší, sám jsem koupil na firmu, takže to bylo trochu přijatelnější. :-)
Přílohy
kozy.jpg
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes-AMG C43 - 300kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Polaris RZR Turbo
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

Tak zrovna po těchto jsem před týdnem koukal, páč klasické stavební kozy jsou těžce neskladná věc ... Tak díky za referenci :-),
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49575
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Já na ně taky koukám, ale ta cena mě odrazuje.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“